Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ancient Warfare Magazine, Dostępny w Polsce
     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 9/11/2007, 14:28 Quote Post

Witam!

Na wstępie zaznaczę, iż wiem, że ta wiadomość powinna znaleźć się w nieco innym dziale, jednak uważam ją za dość ważną, w dodatku wiele osób które byłyby zainteresowane tą tematyką mogłoby nie dotrzeć do mojego tematu, gdybym umieścił go gdzie indziej. Proszę więc moderatorów o wyrozumiałość. Przechodzę do meritum:

Wielu forumowiczów odwiedza zapewne międzynarodowe forum Roman Army Talks. Jest ono chyba jednym z najlepszych o ile nie najlepszym forum poświęconym zagadnieniom wiążącym się z armią rzymską. Od jakiegoś czasu Panowie ze strony Roman Army wydają też periodyk o tytule "Ancient Warfare". Pomyślałem zatem, że fajnie byłoby sprowadzić ten jakże ciekawy i wartościowy magazyn do Polski - kupno za granicą dla wielu jest, bowiem trudnym przedsięwzięciem z racji tego, że wymaga posiadania karty kredytowej.Odbyłem więc rozmowę z Jasperem Oorthuys wydawcą AWM i administratorem RAT, oraz z Krzystofem Pikiem z Wanax w sprawie ewentualnej dystrybucji w naszym kraju. Obu Panom pomysł się spodobał, dalsze rozmowy odbywały się na szczeblu AWM-Wanax i jak doniósł mi kilka dni temu Krzysztof, zakończyły się one wstępnym sukcesem.

Czasopismo najprawdopodobniej trafi do naszego kraju, a jego dystrybucją zajmie się ww sklep internetowy. Wstępna cena jednego egzemplarza ma wynosić 25 zł, cena rocznej prenumeraty jest o wiele bardziej korzystna gdyż ma to być 120 zł (AW to dwumiesięcznik). Więcej informacji powinno znaleźć się na stronie Wanax w ciągu najbliższych kilku dni. Myślę też, że ktoś z Wanaxa napisze w tej sprawie na forum historycy.org.

Reasumując sądzę, że znajdą się wśród was potencjalni klienci, gdyż u nas jest jak na lekarstwo wartościowych czasopism poświęconych wojskowości antyku, a AW oferuje prócz ciekawych i fachowych artykułów także starannie wykonane ilustracje ukazujące wojska starożytne. Publikują tam ludzie z całego Świata, w tym także Polacy.

Oto dwa przydatne linki:

http://www.ancient-warfare.com/cms/ - strona Ancient Warfare

http://www.wanax.pl/ - strona Wanax

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 9/11/2007, 19:50 Quote Post

Jestem za smile.gif
Takie pytanie mi się nasunęło - czy będzie możliwość zaprenumerowania "ab ovo", np. prenumerata obejmująca numery archiwalne? Trochę bym się wkurzył gdyby mi przeszedł obok nosa artykuł o rzymskim podboju Hiszpanii smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 9/11/2007, 20:04 Quote Post

Hmm więc z tego co mi wiadomo (a wiem na razie dość niewiele) to prenumerata nie obejmuje numerów 1-3, będzie ją chyba można zamówić od nr. 4tego, ale numery 1-3 będą chyba dostępne luzem. smile.gif

PS: jeśli ktoś zgłasza wstępną chęć zakupu AWM to niech napisze pod moim postem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 10/11/2007, 21:31 Quote Post

Zgłaszam Antoniusie, potencjalną chęć zakupu tego czasopisma. Korzystając, z okazji zadam kilka pytań.
1. Od kiedy, potencjalnie może pojawić się, w dystrybucji ten magazyn?
2. Jaką objętość, posiada jeden numer tego czasopisma?
Za odpowiedż, z góry dziękuję.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 12/11/2007, 13:45 Quote Post

Damian W.
1) Z tego co mi wiadomo to Wanax właśnie finalizuje rozmowy i na dniach do Polski powinny trafić pierwsze numery AW. Trzeba na bieżąco zaglądać na podany przeze mnie link, lada dzień zapewne pojawią się tam jakieś informacje. Dodatkowo ze swojej strony powiadomię na forum, gdy już będę wiedział na 100% od kiedy będzie można zamawiać pismo.

2) Dokładnej objętości nie znam. Sugerowałem się raczej ilością artykułów. Te podane są na stronie Ancient Warfare. Sam nie mam jeszcze żadnego numeru w domu, bo zamówienie z zagranicy uniemożliwia mi brak karty kredytowej. Powiem jednak, że sample i opinie tych, którzy maja juz magazyn są obiecujące. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 12/11/2007, 20:26 Quote Post

QUOTE(Antonius @ 12/11/2007, 7:45)
Damian W.
1) Z tego co mi wiadomo to Wanax właśnie finalizuje rozmowy i na dniach do Polski powinny trafić pierwsze numery AW. Trzeba na bieżąco zaglądać na podany przeze mnie link, lada dzień zapewne pojawią się tam jakieś informacje. Dodatkowo ze swojej strony powiadomię na forum, gdy już będę wiedział na 100% od kiedy będzie można zamawiać pismo.

2) Dokładnej objętości nie znam. Sugerowałem się raczej ilością artykułów. Te podane są na stronie Ancient Warfare. Sam nie mam jeszcze żadnego numeru w domu, bo zamówienie z zagranicy uniemożliwia mi brak karty kredytowej. Powiem jednak, że sample i opinie tych, którzy maja juz magazyn są obiecujące. smile.gif
*


czolem,
magazyn jest super fajny - popularny bo inaczej nie wytrzymalby na rynku, ale pisza do niego spece oraz entuzjasci, np strone o figurkach recenzje itp pisze doktor habilitowany archeologii z Walji znany na necie jako Dr MIke smile.gif - dostepny na Medrom forum - inni to Jona Lendering, Graham Sumner,Ross Cowan, naczelny Jasper Oorthuys etc, a pewnie pojawi sie Duncan Head, dr D'Amato, et tutti grandi.
Ilustrowany gesto, orginalne zrodla oraz nowe rekonstrukcje - w sumie publikacja z powazna przyszloscia, mam nadzieje.

Nasz kolega forumowy Roxofarnes napisal byl artykul o sasanskich pancernych wojonikach do nastepnego wydania plus pojawia sie chyba Roxofarnesa wlasne rysnuki z ikonografii zrodlowej a ja, nieskromnie przyznam, zilustrowalem 2-3 planszami kolorowymi.
..ze strony magazynu mozna sciagnac sobie 'sample issue' - oraz 'editorial plan' plany wydawnicze -tematy, autorzy etc.
Zeby tak ktos jeszcze zaczal wydawac taki magazyn o XV-XVII wiekch byloby super
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Wanax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 18.697

 
 
post 12/11/2007, 23:23 Quote Post

Witam wszystkich smile.gif

Ponieważ widzę, że zainteresowanie magazynem AW jest już na tyle duże, że nawet powstał poświęcony mu wątek, skorzystam z okazji i przedstawię kilka szczegółów dotyczących polskiej dystrybucji tego 2-miesięcznika. A więc konkrety:

1. Ancient Warfare to 52 stronicowy, pełnokolorowy magazyn formatu A4 wydawany na wysokiej jakości papierze poświęcony zagadnieniom wojskowości starożytnej w okresie pomiędzy 2000 p.n.e. do 1000 n.e. Autorami artykułów są profesjonalni historycy ale również amatorzy-miłośnicy antycznej wojskowości skupieni wokół międzynarodowego forum RomanArmyTalk. AW jest periodykiem popularnonaukowym co nie oznacza, że nie zajmuje się bardzo szczegółowo różnymi aspektami militariów antycznych. Dużym atutem magazynu jest bardzo bogata zawartość ikonograficzna, w tym wysokiej jakości kolorowe rekonstrukcje wojowników i scen bitewnych. Pismo jest w języku angielskim, ale bez problemu powinni sobie z nim poradzić średnio zaawansowani czytelnicy. Ci którzy dysponują nieco mniejszymi umiejętnościami bedą czasem musieli sięgnąć do słownika. Nb. AW będzie doskonałą motywacją do przyspieszonej nauki tego bardzo użytecznego języka rolleyes.gif

2. Sprzedaż AW w Polsce rozpocznie się, mam nadzieję, jeszcze w listopadzie i będzie dostępna wyłącznie w sieci ze strony WANAX'a

3. Cena 1 numeru w prenumeracie wyniesie 20,00 zł. Na roczną prenumeratę składa się 6 numerów a zatem koszt prenumeraty wyniesie 120,00 zł. Prenumerata opłacana jest z góry i daje gwarancję niezmiennej ceny przez cały okres subskrypcji. W cenę wliczony jest koszt wysyłki na obszarze RP. Prenumerata rozpocznie się od 4 numeru.

4. Cena pojedynczego numeru, w tym archiwalnych do wyczerpania zapasów, wyniesie 25,00 zł łącznie z kosztami wysyłki na obszarze RP. W tej chwili dostępne są numery 1, 2 i 3.

5. Za subskrypcje i pojedyncze numery można płacić przelewem na konto, przekazem pocztowym, kartą płatniczą, tzw. e-przelewami oraz PayPal. Nie wysyłamy za pobraniem. Szczegółowy opis form płatności znajdziecie tutaj.

Więcej szczegółów oraz informacja o możliwości składania zamówień znajdzie się niebawem na stronie WANAX'a.

Pozdrawiam smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 16/11/2007, 23:50 Quote Post

Informacja dla wszystkich zainteresowanych. Ancient Warfare jest już dostępny w Poslce, można go zamówić na stronie http://www.wanax.pl/ jest tam też dostępny darmowy sample w formacie pdf smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 10/04/2008, 18:06 Quote Post

Jako, że już od pewnego czasu ów magazyn, jest dostępny w Polsce i na pewno zebrał, już dosyć duże grono czytelników. To chciałbym zaprosić szanownych kolegów do dyskusji i podzielenia się swoimi opiniami na temat tego holenderskiego periodyku.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 11/04/2008, 14:17 Quote Post

Jedno słowo - MNIAM! smile.gif

Czasopismo bardzo przyjemnie sie czyta - artykuły sa przejrzyste i mimo, ze nie zgłębiają poruszonych tematów do końca (aczkolwiek tylko czasami - a często po prostu nie ma się do czego przyczepić smile.gif . Nie chcę być źle zrozumiany, poziom jest wysoki), w każdym artykule są odwołania do źródeł, przez co czytelnik może sobie sam cos sprawdzić, jak go jakaś sprawa zainteresuje. Ponadto na końcu każdego artykułu zwyczajowo dodawana jest krótka notka o opacowaniach, które traktują o poruszonym temacie.
No i obrazki - rzadko zdarza się artykuł, który na każdej stronie nie miałby chociaż małego obrazka. Obrazki są różne - mapki, schematy, te tam takie "ospreyowe" wizualizacje wojowników, zdjecia różnych detali (poj. egzemplarzy, z ceramiki i z różnych obiektów architektonicznych) itp.
Reklamy - nie za bardzo wkurzają, zresztą jak kogoś interesują np. repliki uzbrojenia czy tez figurki wojowników to będzie się cieszył. Ponadto zapodawane są takie ni to reklamy(?), ni to recenzje(?) - ksiązek, serii figurkowych, gier itp. Tu takze jest często coś ciekawego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
cosiek6
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 114
Nr użytkownika: 20.333

Jakub
Zawód: student
 
 
post 11/04/2008, 17:02 Quote Post

Super od razu załatwił bym sobie prenumeratę smile.gif
Armia Rzymska mhhhmm...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 11/04/2008, 18:20 Quote Post

Podobnie jak Moi przedmówcy również, jestem zadowolony, z zakupu tegoż magazynu. Ponieważ pomimo tego, że udało Mi się poznać "kawałek" starożytnej historii wojskowości. Które zostało ukazane nie tylko przez specjalistów ale, również pasjonatów, dzięki czemu artykuły są bardzo zróżnicowane, co bardzo cieszy. To dało Mi to również, z zapoznaniem się, z nowościami zachodniego rynku wydawniczego, który wydał (i wydaje) dużo ciekawych i interesujących pozycji. Ponadto dodam, że ucieszył Mnie fakt, że oprócz tekstu mamy również duży zasób zdjęć i ilustracji co wzbogaca, ten periodyk.
Mam taką nadzieję, że ten periodyk będzie się rozwijał i jeszcze wiele razy mile Mnie zaskoczy.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
Zbaraski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 94
Nr użytkownika: 38.773

Zawód: student
 
 
post 22/04/2008, 12:42 Quote Post

Świetne smile.gif nareszcie dostałem w swoje ręce! Przyda sie do pracy licencjackiej by zapełnić bibliografie smile.gif Polecam wszystkim jeszcze raz !
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Antonius
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 459
Nr użytkownika: 18.870

Daniel Budacz
Zawód: student
 
 
post 4/06/2008, 16:56 Quote Post

Cóż mogę rzec... jako jeden z "promotorów" wink.gif na pewno nic złego. biggrin.gif Pismo tak jak się spodziewałem, jest bardzo ciekawe. Napisane przystępnym językiem, pod każdym z artykułów znajduje się krótka notka bibliograficzna w formie: "co warto jeszcze poczytać w danej tematyce". AW stoi z pewnością na wyższym poziomie merytorycznym niż większość popularnych prac tego typu dostępnych w Polsce. Autorzy bazują nie tylko na źródłach historycznych, czy też współczesnych opracowaniach. Znajdziemy tam wiele odniesień do znalezisk archeologicznych. Ciekawy jest stały dział czasopisma znajdujący się z tyłu tegoż. Znajduje się tam omówienie ilustracji z okładki. Każdy element ekwipunku z tejże, jest tam dokładnie opisany. Począwszy od miecza, przez hełm po takie drobiazgi, jak pocisk do procy. Dodatkowo opisowi towarzyszą zdjęcia pierwowzorów odkrytych przez archeologów. Skoro napisałem o stronie końcowej wspomnę też o jednej z pierwszych. Mam na myśli listy od czytelników. W tym dziale osoby zainteresowane mogą wyrazić swoje uwagi odnośnie poprzedniego numeru. Napisane już artykuły są więc poddawane bieżącej merytorycznej krytyce.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej