Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Powroty z wygnania
     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 16/05/2012, 20:50 Quote Post

CODE
Jesteśmy na prywatnym forum...

Tym bardziej nie rozumiem, że na prywatnym forum INTERNETOWYM[I] nie można komuś dopuścić. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/05/2012, 20:52 Quote Post

Można ale nie trzeba, tu nie ma demokracji, ja też się o tym przekonałem...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 16/05/2012, 20:56 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 16/05/2012, 20:52)
Można ale nie trzeba, tu nie ma demokracji, ja też się o tym przekonałem...
*


Tu nie chodzi o demokrację a o EGO. wink.gif Demokracja to słowo wytrych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
poiuyt1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 25
Nr użytkownika: 78.009

 
 
post 16/05/2012, 21:06 Quote Post

QUOTE
Tę naukowość wnosili Tu Userzy posiadający wiedzę.

To dlatego starsze dyskusje są bardziej interesujące ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/05/2012, 21:10 Quote Post

Ja też nie cierpię nadzoru a le jesteśmy u kogoś w domu, musimy się dostosować albo pertraktować...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 16/05/2012, 21:15 Quote Post

QUOTE(lancelot @ 16/05/2012, 22:10)
Ja też nie cierpię nadzoru a le jesteśmy u kogoś w domu, musimy się dostosować albo pertraktować...
*


...albo ten dom opuścić. Jedni, jak K. Gerlach, zrobili to dobrowolnie (i IMHO niesłusznie), inni są zeń wyrzucani, na ogół słusznie. Tak ten świat działa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Vergilius
 

le duc de Rivoli
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.395
Nr użytkownika: 55.739

Dawid Sienkiewicz
Stopień akademicki: mgr
Zawód: radca prawny
 
 
post 16/05/2012, 21:18 Quote Post

Kilku użytkowników rzeczywiście mogłoby wrócić, bo wnosili często wiele jakości. Ale... Nic na siłę. Salvusek napisał, że tu jest feudalizm. Osobiście, nazwałbym to ździebko inaczej: monarchia absolutystyczna oświecona smile.gif. W sumie wierzę w tą iluminację, bo byle kto modem nie zostaje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 16/05/2012, 21:19 Quote Post

QUOTE
...albo ten dom opuścić.
Skoro komuś nie podobają się zasady ustalone przez gospodarza i jego uprzywilejowanych gości...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 16/05/2012, 22:09 Quote Post

Ja poprzestanę na jednym stwierdzeniu - nikt za niewinność z forum nie wyleciał. A "przypadki", które jak mniemam niektórzy mają na myśli, dostawały częstokroć niejedną ostatnią szansę.

Od siebie dodam, że mało co mnie zdziwiło tak, jak to czyjej obecności brak użytkownikom (z tego i sąsiedniego - zamkniętego - tematu).
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Dziadek Jacek
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.413
Nr użytkownika: 53.918

 
 
post 16/05/2012, 22:18 Quote Post

Ja bardziej tu czytam niż coś wnoszę. Stwierdzam, że coraz mniej z Was zostawia tu coś do czytania.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 17/05/2012, 8:26 Quote Post

Mam nadzieję, że to ostatnie tłumaczenie.
Każdy użytkownik jest tu mile widziany jeśli przestrzega regulaminu. Każdy łamiący regulamin i przyłapany na tym dostaje ostrzeżenie. Z czasem ostrzeżenia są też cofane, bo jest wiara w chęć poprawy, w zmianę podejścia, resocjalizację, cud itd. Jeśli ktoś, często celowo i złośliwie, łamie ustalone zasady (na które każdy bez wyjątku się zgodził rejestrując się - nikt przecież nie zmuszał) by pokazać, że może i nic mu nikt nie zrobi, to żegnamy delikwenta. Bez podstawowej "dyscypliny" w przestrzeganiu prostych zasad nie da się utrzymać poziomu forum. Nie ważne kto ma jaką wiedzę, jeśli będzie wszczynać kłótnie, obrażać użytkowników czy po prostu iść w zaparte i rozbijać dyskusję stwierdzeniami "bo ja wiem bo wiem", "ty nie wiesz bo nie wiesz" itd (nie sposób wszystkiego opisać z pamięci). Każdy jak już wspomniałem, miał szansę na cofnięcie ostrzeżenia, część banitów w trakcie bytności na forum cofnięte wielokrotnie miało. Jednak jeśli nie rozumie się prostej zasady, że można pisać na forum TYLKO gdy respektuje sie te proste zasady będące w regulaminie (przy możliwości poprawy i cofania ostrzeżeń) to użytkownik łamiący go jest dla forum zbędny.
Jak komuś tak zależało na dyskusjach z innym użytkownikiem, który został zbanowany, to trzeba było go w PW starać się utemperować. Tak to pusta gadanina, bo nic sie nie zrobiło by utrzymać go na forum, ale chce sie jego powrotu bo tak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 17/05/2012, 11:30 Quote Post

QUOTE(Theodorus @ 17/05/2012, 9:26)
Jak komuś tak zależało na dyskusjach z innym użytkownikiem, który został zbanowany, to trzeba było go w PW starać się utemperować. Tak to pusta gadanina, bo nic sie nie zrobiło by utrzymać go na forum, ale chce sie jego powrotu bo tak.
*


Byli tacy, co próbowali nawet na ogólnym. Nie zawsze jest to proste, mynheer.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.321
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 17/05/2012, 12:03 Quote Post

QUOTE(hist.ksiazki@gmail.com @ 16/05/2012, 21:42)
Ja powiem tyle: wchodzę tu z raz w tygodniu i w ogóle nie dyskutuję w dziale o moim ulubionym okresie (Polska Piastów) bo zwyczajnie nie mam z kim. Starsze dyskusje z udziałem Marlona, Primo, Juzefa, Palkomana, nawet Jurczaka czyta się świetnie. Nowe, z udziałem fantastów nie mających pojęcia o czym piszą, wywołują u mnie tylko zdegustowanie.
Do niedawna pisywał tu dargas (czyli Dariusz Andrzej Sikorski) - uznany historyk, ale też już go nie widać. Widocznie poziom forum go zniechęcił.

Kolego
Zachowujesz się trochę jak samochwała, ale w jednym masz rację-forum traci na swej jakości, ponieważ wielu brakuje wielu cennych użytkowników .

Sam zacząłem się mniej udzielać, bo bardzo często nie ma tu nic ciekawego do przejrzenia. Próbowałem udzielać się w tzw. tematach zastępczych, ale szybko się okazało, że mam tego dość. Skutkiem tego nawet jak mam czas na to, aby posiedzieć na forum, to przeglądnę tematy i uciekam robić coś innego. Szkoda, bo to moje pierwsze forum historyczne, na którym założyłem konto, a inne jeszcze nie mogą się z nim równać. Widać jednak, że ta mnogość zarejestrowanych userów zupełnie nic nie daje, bo ci, co coś doń wnoszą stanowią wąską grupę. Gdy tych użytkowników zaczyna brakować (nie wnikam z jakich powodów), to to jest tak, jakby forum straciło na wartości merytorycznie.

QUOTE(Theodorus @ 17/05/2012, 8:26)
Mam nadzieję, że to ostatnie tłumaczenie.
Każdy użytkownik jest tu mile widziany jeśli przestrzega regulaminu. Każdy łamiący regulamin i przyłapany na tym dostaje ostrzeżenie. Z czasem ostrzeżenia są też cofane, bo jest wiara w chęć poprawy, w zmianę podejścia, resocjalizację, cud itd. Jeśli ktoś, często celowo i złośliwie, łamie ustalone zasady (na które każdy bez wyjątku się zgodził rejestrując się - nikt przecież nie zmuszał) by pokazać, że może i nic mu nikt nie zrobi, to żegnamy delikwenta. Bez podstawowej "dyscypliny" w przestrzeganiu prostych zasad nie da się utrzymać poziomu forum. Nie ważne kto ma jaką wiedzę, jeśli będzie wszczynać kłótnie, obrażać użytkowników czy po prostu iść w zaparte i rozbijać dyskusję stwierdzeniami "bo ja wiem bo wiem", "ty nie wiesz bo nie wiesz" itd (nie sposób wszystkiego opisać z pamięci). Każdy jak już wspomniałem, miał szansę na cofnięcie ostrzeżenia, część banitów w trakcie bytności na forum cofnięte wielokrotnie miało. Jednak jeśli nie rozumie się prostej zasady, że można pisać na forum TYLKO gdy respektuje sie te proste zasady będące w regulaminie (przy możliwości poprawy i cofania ostrzeżeń) to użytkownik łamiący go jest dla forum zbędny.
Jak komuś tak zależało na dyskusjach z innym użytkownikiem, który został zbanowany, to trzeba było go w PW starać się utemperować. Tak to pusta gadanina, bo nic sie nie zrobiło by utrzymać go na forum, ale chce sie jego powrotu bo tak.
*


To taka prośba do Was, abyście przejrzeli tych wszystkich zbanowanych użytkowników. Mnie bardzo brakuje Janceta. Nie mam z kim pisać w subforum o powstaniu listopadowym. Temat leży totalnie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.145
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 17/05/2012, 12:32 Quote Post

Posty z personaliami usunąłem. Z uwagi na to, że wyjaśnienia Theodorusa wyczerpują temat, zamykam. sz. II
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej