Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Dział Bellona
     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 16/12/2016, 15:03 Quote Post

Wnoszę o zamknięcie działu o wydawnictwie Bellona.

UZASADNIENIE:
Publikacjami Bieszka i ostatnim wydaniem fałszywki zwanej kroniką Prokosza, jako autentyku, wydawnictwo przebiło dno. Nie można tego już uznawać za wydawce książek historycznych, to co najwyżej historie alternatywne. Uważam, że forum naukowe powinno takie firmy/działania tępić, a nie promować.
 
Post #1

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/12/2016, 15:11 Quote Post

Zgadzam się z tobą tutaj, ale się założę o sześciopak browaru (może być niewirtualny), że forum "stanie na gruncie" zasady zasadami a polityka, polityką. Argumenty według mnie będą takie: Bellona to największe wydawnictwo historyczno-militarne w Polsce, książki za darmo w różnych konkursach, i koronny- gdyby się na każde wydawnictwo obrażać, jak gniota wydało, to żadnych by nie można forować. Ciekawe na ile trafię... rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 16/12/2016, 15:21 Quote Post

emigrant
CODE
Argumenty według mnie będą takie: Bellona to największe wydawnictwo historyczno-militarne w Polsce

To nie jest wydawnictwo historyczno-militarne, tylko antynaukowo-bredniarskie.

CODE
książki za darmo w różnych konkursach

Czyli robić reklamę szkodnikom za książki po 29 zł sztuka?

CODE
i koronny- gdyby się na każde wydawnictwo obrażać, jak gniota wydało, to żadnych by nie można forować.

Tu nie chodzi o jedną. Pominąwszy nawet bredzenie Berkowskiego, mamy wyroby książkopodobne Bieszka o cywilizacjach kosmicznych (chyba jedna) i królach Lechii (dwie sztuki). Ale teraz zdarzyło się coś najgorszego - wciskanie fałszywki jako autentyku. Pospolite oszustwo. Naprawdę forum naukowe ma promować antynaukowych oszustów?

Ten post był edytowany przez Król.Ubu: 16/12/2016, 15:21
 
Post #3

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/12/2016, 15:27 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 16/12/2016, 15:21)
emigrant
CODE
Argumenty według mnie będą takie: Bellona to największe wydawnictwo historyczno-militarne w Polsce

To nie jest wydawnictwo historyczno-militarne, tylko antynaukowo-bredniarskie.

CODE
książki za darmo w różnych konkursach

Czyli robić reklamę szkodnikom za książki po 29 zł sztuka?

CODE
i koronny- gdyby się na każde wydawnictwo obrażać, jak gniota wydało, to żadnych by nie można forować.

Tu nie chodzi o jedną. Pominąwszy nawet bredzenie Berkowskiego, mamy wyroby książkopodobne Bieszka o cywilizacjach kosmicznych (chyba jedna) i królach Lechii (dwie sztuki). Ale teraz zdarzyło się coś najgorszego - wciskanie fałszywki jako autentyku. Pospolite oszustwo. Naprawdę forum naukowe ma promować antynaukowych oszustów?
*


No, cóż- mnie nie musisz przekonywać.

PS. Można dodać jeszcze jedną opcję- forum "wyniośle" oleje sprawę i zamilczy na śmierć. smile.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 16/12/2016, 15:55
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 16/12/2016, 16:09 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 16/12/2016, 15:03)
Wnoszę o zamknięcie działu o wydawnictwie Bellona.

UZASADNIENIE:
Publikacjami Bieszka i ostatnim wydaniem fałszywki zwanej kroniką Prokosza, jako autentyku, wydawnictwo przebiło dno. Nie można tego już uznawać za wydawce książek historycznych, to co najwyżej historie alternatywne. Uważam, że forum naukowe powinno takie firmy/działania tępić, a nie promować.
*




Jak ktoś uważa/ma wiedzę że cos historycznego wydane przez Bellone "jest gniotem" to niech zakłada temat i pisze ze "jest gniotem" podając konkretne wytlumaczenie dlaczego dana rzecz "jest gniotem".

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/12/2016, 13:51
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Furiusz
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 300
Nr użytkownika: 63.284

Zawód: student
 
 
post 16/12/2016, 16:17 Quote Post

Zgadzam się - tak przynajmniej łatwo znaleźć opinie na temat konkretnych książek i ocenić czy warto nabyć czy nie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 18/12/2016, 12:48 Quote Post



CODE
i odpowie co złego widzi
w tej zapowiadanej pozycji:

Jest w Polsce wiele wydawnictw wydających książki historyczne. Swoje działy mają tu nieliczne. Akurat wśród wybrańców jest wydawca-oszust. Do poszczególnych książek są odpowiednie działy, nie trzeba tak honorować antynaukowego oszusta, bo to jest wspieranie go.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/12/2016, 13:52
 
Post #7

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 18/12/2016, 13:02 Quote Post

CODE
i odpowie co złego widzi
w tej zapowiadanej pozycji:

Jest w Polsce wiele wydawnictw wydających książki historyczne. Swoje działy mają tu nieliczne. Akurat wśród wybrańców jest wydawca-oszust. Do poszczególnych książek są odpowiednie działy, nie trzeba tak honorować antynaukowego oszusta, bo to jest wspieranie go.
*


Jeszcze raz co w zalinkowamej pozycji wspomnianego Kissingera ktorego planuje wydac Bellona jest antynaukowego ? Starcza mi dwa rzeczowe przykłady.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/12/2016, 13:53
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 18/12/2016, 13:16 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 18/12/2016, 12:48)
Jest w Polsce wiele wydawnictw wydających książki historyczne. Swoje działy mają tu nieliczne. Akurat wśród wybrańców jest wydawca-oszust. Do poszczególnych książek są odpowiednie działy, nie trzeba tak honorować antynaukowego oszusta, bo to jest wspieranie go.
*


To forum jest własnością prywatną, więc nie pozostaje nic innego jak po prostu oczekiwać na decyzję właścicieli administratorów. Jeżeli Ci się to nie podoba, nie musisz wchodzić na forum. I tak jakoś niespecjalnie udzielasz się w działach z książkami naukowymi, gdyż według statystyk wynika, że znacznie bardziej wolisz politykę, więc nie wiem czemu Ci to jakoś przeszkadza...

Twój nazbyt aktywny udział w dyskusjach na mównicy sprawia jednak, że przenosisz ten fatalny styl poza jej ramy:
Twoje oburzanie się, skądinąd przybierające formy karykaturalnego generalizowania, jest dowodem, że podejmowanie z Tobą polemiki jest bezcelowe. Wydawnictwo Bellona wydało w przeciągu ponad 25 lat swojego istnienia ponad 1000 pozycji. Są wśród nich klasyki, są też nowsze pozycje, które mają bardzo dobre oceny. Dlaczego kilka ostatnich pozycji, które raczej nie mogą być traktowane na serio przez osoby mające ciut więcej oleju w głowie, ma nagle zdegradować je do antynaukowego?

Zaś co do kolegi Emigranta mam pewną uwagę:
Nie przeszkadzają Ci pseudonaukowe alterhistorie Zychowicza, ale Turbosłowianie to dla Ciebie rzecz godna potępienia? Doprawdy zdumiewające jak bardzo prywatne preferencje wpływają na odbiór tego co jest słuszne, a co nie. rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 18/12/2016, 13:25 Quote Post

QUOTE
Jest w Polsce wiele wydawnictw wydających książki historyczne. Swoje działy mają tu nieliczne.


Mnie jedynie zastanawia jednoznaczna preferencja wydawnictw/serii nastawionych na militaria. Jest wiele innych różnych serii nie związanych z wojskowością. To świadczy, według mnie bardzo słabo, o zainteresowaniach historyków-z tego forum, ale zapewne to się przekłada i na ogólną grupe zainteresowanych-skoncetrowanych na militariach. A te w historii, wg. mnie są raczej mało ważne (same w sobie).
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
usunięty 14/01/18
 

Unregistered

 
 
post 18/12/2016, 13:47 Quote Post



CODE
Jeszcze raz co w zalinkowamej  pozycji wspomnianego Kissingera ktorego planuje wydac Bellona jest antynaukowego  ? Starcza mi dwa rzeczowe przykłady.

Rozumiem, czyli jedna książka naukowa, na pięć fantastycznych czyni wydawnictwo naukowym... Zwracam uwagę, że nie mają tu swoich działów tak szacowne wydawnictwa jak PTPN czy DiG, które biją na głowę Bellonę poziomem swoich książek. Z popularnych wydawnictw, Avalon czy Templum mają tylko wątki, a nie działy.



Piegziu
Od roku wydawca przyjął inny kurs. Kurs nie pasujący do tego forum.


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/12/2016, 13:54
 
Post #11

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 18/12/2016, 13:53 Quote Post

Zacząłbym o tego czy ma swój dział takie tam wydawnictwo jak... PWN laugh.gif .
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Piegziu
 

Tajny Agent Piegziu
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 9.320
Nr użytkownika: 48.576

M.A.P.
Stopień akademicki: dr
 
 
post 18/12/2016, 14:22 Quote Post

Tyle, że nikt z takich wydawnictw nie zgłosił się do właścicieli forum z propozycję współpracy i otworzenia nowego subforum. Zdaje się, że jesteście obaj tam rzadkimi bywalcami, skoro nie znacie zasad ich tworzenia. Wielokrotnie już na temat rozmawialiśmy, to nie jest żadna tajemnica. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.499
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 18/12/2016, 14:30 Quote Post

QUOTE(Król.Ubu @ 18/12/2016, 13:47)
CODE
Jeszcze raz co w zalinkowamej  pozycji wspomnianego Kissingera ktorego planuje wydac Bellona jest antynaukowego  ? Starcza mi dwa rzeczowe przykłady.

Rozumiem, czyli jedna książka naukowa, na pięć fantastycznych czyni wydawnictwo naukowym... Zwracam uwagę, że nie mają tu swoich działów tak szacowne wydawnictwa jak PTPN czy DiG, które biją na głowę Bellonę poziomem swoich książek. Z popularnych wydawnictw, Avalon czy Templum mają tylko wątki, a nie działy.

1.Bellona od kilku lat wydaje pozycje (wystarczy przejrzec dawne katalogi) które nie łapią się pod pojęcie historyczne/ wojskowe i nie jest w tym nic odkrywczego.

np styczeń 2016 "Karen Dolby
Fascynująca erotyka. Historia, kultura,
obyczaje" czy marzec 2016 "Choroby roślin i kwiatów"


Na forum omawiamy pozycje historyczne/wojskowe wyd przez Bellone.

2. Po za tym jest tutaj dział
http://www.historycy.org/index.php?showforum=49

gdzie omawiane są pozycje z po za Bellony, NapoleonaV, Infortu (dlaczego ww dział maja swoje subfora wyjaśnił Piegziu , autor 3 pozycji wydanych przez Bellone). Kiedy ostatni raz tam zabrałeś głos ?

Naprawdę wyważasz otwarte drzwi i bijesz niepotrzebnie pianę, zamiast zwyczajnie w dziale bellonowskim napisać ze "dana pozycja to gniot i dlaczego" czy w tym dziale http://www.historycy.org/index.php?showforum=49 zrecenzować choć jedna pozycję z wydawnictw o których wspominasz ( PTPN czy DiG) .

Narzekasz to weź się do roboty i coś zrecenzuj czy zasygnalizuj.

Ten post był edytowany przez Danielp: 18/12/2016, 14:43
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 18/12/2016, 14:34 Quote Post

QUOTE
Tyle, że nikt z takich wydawnictw nie zgłosił się do właścicieli forum z propozycję współpracy i otworzenia nowego subforum. Zdaje się, że jesteście obaj tam rzadkimi bywalcami, skoro nie znacie zasad ich tworzenia. Wielokrotnie już na temat rozmawialiśmy, to nie jest żadna tajemnica. smile.gif


No na pewno rzadko, nie interesują mnie te książki to po co mam tam "bywać". Chociaż ostatnio na pewno przeglądałem te z wydawnictw Napoleon V i Inforteditions, a nawet raz na jakiś czas trafi się książka z tamtych działów co ją przeczytam. O współpracy obu z forum wiadomo po okładkach książek z tych wydawnictw, ale o Bellonie to nie wiedziałem. A nawet jeśli to przypuszczam że zanim ta współpraca nastąpiła dział poświęcony serii "Historyczne bitwy" już był zrobiony.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej