Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Pograniczne Rosyjsko-chińsko-koreańskie
     
Saichan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 166
Nr użytkownika: 58.084

Maciej Rogowski
 
 
post 17/10/2018, 19:25 Quote Post

Dzień dobry,

w najbliższych miesiącach czeka mnie pisanie pracy licencjackiej. Na samym początku uznałem, że będę pisać o granicy rosyjsko-koreańskiej, a dokładniej o historii pograniczna, teraźniejszości, znaczeniu geopolitycznym, życiu ludzi na pograniczu (po obu stronach), przyszłości tej granicy. Podejrzewam jednak, że zakres tematyczny może być dosyć wąski (granica koreańsko-rosyjska to zaledwie paręnaście km), a zważywszy że tuż obok znajdują się Chiny, uznałem że warto rozszerzyć tematykę pracy właśnie jeszcze o ChRL. Oznaczałoby to pisanie o pograniczu rosyjsko-chińsko-koreańskim (w przypadku Rosji jest to Primorski Kraj). Czy kojarzycie jakąś literaturę bądź też strony internetowe, które mogłyby pomóc mi zabrać się za ten temat? Mogą być to też źródła anglojęzyczne i rosyjskojęzyczne.

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Badacz 1954
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 301
Nr użytkownika: 103.976

Wlodzimierz Johann Delekta
Stopień akademicki: Dr hc
Zawód: emeryt
 
 
post 7/11/2018, 19:34 Quote Post

Polecam Ci, drogi adepcie ciężkiej sztuki historycznej, sięgnięcie do rosyjskich stron internetowych. Tam, podobnie jak i Twój Kolega, piszący pracę o wojnie w Syrii, znajdziesz wiele inetersującego materiału.
"Słuchjcie rad sędziwego starca!"
Badacz1954
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej