Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Socjaliści, komuniści, lewicowi ludowcy, wpływy w społeczeństwie II RP
 
Wasze sympatie polityczne
*PPS [ 17 ]  [41.46%]
*PPS d.FR [ 3 ]  [7.32%]
*PPS-Lewica [ 1 ]  [2.44%]
*KPP,KPZU,KPZB [ 13 ]  [31.71%]
*Niezależna Partia Chłopska [ 1 ]  [2.44%]
*PSL "Wyzwolenie" [ 3 ]  [7.32%]
*inne polskie formacje lewicy (np.Stronnictwo Chłopskie, NSPP, anarchosyndykaliści) [ 1 ]  [2.44%]
*Bund [ 1 ]  [2.44%]
*Niemiecka Socjalistyczna Partia Pracy [ 0 ]  [0.00%]
*Hromada [ 0 ]  [0.00%]
*inne mniejszościowe formacje lewicy (np.Żydowska Socjaldemokratyczna Partia Robotnicza) [ 1 ]  [2.44%]
Suma głosów: 41
Goście nie mogą głosować 
     
Sarim
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 848
Nr użytkownika: 67.804

 
 
post 17/07/2011, 0:28 Quote Post

QUOTE
Województwa poznańskie i pomorskie były terenem specyficznym, dlatego że:
1. w czasach zaborów wykształcił się tam silny solidaryzm narodowy, co w sposób oczywisty wpływało na to, że partie kładące większy nacisk na walkę klasową miały słabsze wyniki; stąd też popularność chociażby NPR;
2. terytoria te były stosunkowo bogate, w stosunku do reszty Polski, co również wpływało na sympatie polityczne;

Rozumiem, że jeśli ktoś jest obrotny i bogaty to jego głos powinien mieć mniejszą wartość niż człowieka ubogiego bo to "idiota, imperialista, faszystowska świnia, burżuj i kułak"?
Ahh ta Wasza komunistyczna mentalność...
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 17/07/2011, 0:32 Quote Post

Vitam

ale pisz , pisz dalej , twoje słowa niczym miód (Lancaster)

Coś mi się widzi, że miodosytnika wkrótce zabraknie...

Przechodząc do tzw ad remu - Szanowny Mały, czy mógłbyś przybliżyć, o co chodzi w tej ankiecie? Co ma współczesne poparcie dla tej czy owej partii do poparcia, jakim się cieszyła ówcześnie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Ksiondzu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 73.720

 
 
post 17/07/2011, 5:34 Quote Post

[...] Ale wracając do tematu - jak można być takim idiotą, aby wyrażać prawicowe poglądy? Naprawdę trzeba mieć coś z mózgiem (oczywiście ciebie lancaster to nie dotyczy). Idź się zajmij kułaku pedofilami w kościele (może jesteś jednym z nich?) i pozwól nam spokojnie głosić swe sprawiedliwe i pożyteczne poglądy burżuju. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!

A na ciebie lancaster już doniosłem do administracji. Spodziewaj się w najbliższym czasie kilku ostrzeżeń.

Ten post był edytowany przez Woj: 20/07/2011, 13:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/07/2011, 7:59 Quote Post

QUOTE(Samuel Łaszcz @ 16/07/2011, 21:02)
QUOTE(Czarny Smok @ 16/07/2011, 21:37)
QUOTE(maly1944 @ 16/07/2011, 20:08)
Samuelu masz racje nie powinniśmy się dać prowokować.Niech mówią o tym jak to polski chłop kochał dziedzica, księdza był bogaty i prawicowy, traktujmy to jako dobrą zabawę ot b......... i tyle.


Strasznie to dziwne. Chłopi z zaboru pruskiego masowo głosowali na prawicową i katolicką Narodową Demokrację. Podobnie jak w północnej Kongresówce. W jednej wsi w Wielkopolsce (a jak wiadomo, w Poznańskim każdy chłop chodził do szkoły, byli "kumaci") gdy doszło do liczenia głosów, doszło do oburzenia, bo było kilka głosów na PPS. Chłopi przede wszystkim głosowali na PSL. I to w znaczącej części na jego prawicową, "piastowską" wersję. Ale jak zwykle socjaliści chcą wszystkich na siłę uszczęśliwać.
*


Województwa poznańskie i pomorskie były terenem specyficznym, dlatego że:
1. w czasach zaborów wykształcił się tam silny solidaryzm narodowy, co w sposób oczywisty wpływało na to, że partie kładące większy nacisk na walkę klasową miały słabsze wyniki; stąd też popularność chociażby NPR;
2. terytoria te były stosunkowo bogate, w stosunku do reszty Polski, co również wpływało na sympatie polityczne;

Często też ludzie, którzy "powinni" popierać stronnictwa lewicowe, ze względu chociażby na status materialny, głosowali na prawicę, gdyż byli konserwatywni światopoglądowo. Tak działo się na Mazowszu, tak dzieje się obecnie w USA, gdzie pewna część najbiedniejszych głosuje na republikanów właśnie ze względu na swój konserwatyzm.

*


Samuel ,
słusznie zauważył , ze Ci co "powinni " wspierać lewackie aberracje wcale się ku temu nie spiesza ( zal w dołku ściska ) i o dziwo , zarówno wczoraj ( tj. dawnymi czasy ) o czym świadczy masowy udział polskich chłopów i robotników w wojnie z bolszewickim najazdem , jak i dziś ( ilu posłów liczy sobie KPP ) .
Dlatego lewica współczesna ma głęboko w d...e , i chłopów i robotników ( niewdziecznicy ) jej nowym targetem są Homoseksualiści , imigranci z Afryki , a nawet jak ostatnio w Hiszpanii małpy człekokształtne smile.gif


QUOTE(Ksiondzu @ 17/07/2011, 5:34)
Przepraszam towarzyszu Samuelu za moją agresję, lecz zdenerwowałem się wypowiedziami m.in. imperialistycznego burżuja lancastera (który niedługo za nazwanie nas ścierwem zniknie z tego forum mam nadzieję, z całym ścierwem prawicowym). Ale wracając do tematu - jak można być takim idiotą, aby wyrażać prawicowe poglądy? Naprawdę trzeba mieć coś z mózgiem (oczywiście ciebie lancaster to nie dotyczy). Idź się zajmij kułaku pedofilami w kościele (może jesteś jednym z nich?) i pozwól nam spokojnie głosić swe sprawiedliwe i pożyteczne poglądy burżuju. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!

A na ciebie lancaster już doniosłem do administracji. Spodziewaj się w najbliższym czasie kilku ostrzeżeń.
*


A już się balem ze przepowiednia Coobecka się spełni , i miodosytnik zniknie smile.gif
a tu taka radość o poranku .
 
Post #34

     
Czarny Smok
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.283
Nr użytkownika: 51.589

Zawód: BANITA
 
 
post 17/07/2011, 8:15 Quote Post

[quote=Samuel Łaszcz,16/07/2011, 21:02]Województwa poznańskie i pomorskie były terenem specyficznym, dlatego że:
1. w czasach zaborów wykształcił się tam silny solidaryzm narodowy, co w sposób oczywisty wpływało na to, że partie kładące większy nacisk na walkę klasową miały słabsze wyniki; stąd też popularność chociażby NPR;[/quote]

Specyfika czy niespecyfika - socjaliści cieszyli się tam marginalnym poparciem. Nawet na przemysłowym Górnym Śląsku górowały partie prawicowe nad lewicowymi.

[quote]2. terytoria te były stosunkowo bogate, w stosunku do reszty Polski, co również wpływało na sympatie polityczne;[/quote]

Korwin-Mikke tak by to ujął z waszego punktu widzenia : "To straszne, że są bogaci, bo lewacy wogóle nie mają tam poparcia i nie chcą zostać wyzwoleni spod kapitalistycznego jarzma".

Często też ludzie, którzy "powinni" popierać stronnictwa lewicowe, ze względu chociażby na status materialny, głosowali na prawicę, gdyż byli konserwatywni światopoglądowo.[/quote]

Mają trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość i wiedzą, że ludzie dzielą się na zdolnych i zdolniejszych. Mają również świadomość, że socjalistyczne rządy to kopanie gospodarki w nerki.

[quote]Tak działo się na Mazowszu, tak dzieje się obecnie w USA, gdzie pewna część najbiedniejszych głosuje na republikanów właśnie ze względu na swój konserwatyzm.[/quote]

A coś w tym jest złego?


[quote=Ksiondzu,17/07/2011, 5:34]
Przepraszam towarzyszu Samuelu za moją agresję, lecz zdenerwowałem się wypowiedziami m.in. imperialistycznego burżuja lancastera (który niedługo za nazwanie nas ścierwem zniknie z tego forum mam nadzieję, z całym ścierwem prawicowym). Ale wracając do tematu - jak można być takim idiotą, aby wyrażać prawicowe poglądy? Naprawdę trzeba mieć coś z mózgiem (oczywiście ciebie lancaster to nie dotyczy). Idź się zajmij kułaku pedofilami w kościele (może jesteś jednym z nich?) i pozwól nam spokojnie głosić swe sprawiedliwe i pożyteczne poglądy burżuju. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!

A na ciebie lancaster już doniosłem do administracji. Spodziewaj się w najbliższym czasie kilku ostrzeżeń.[/quote]

Ja bym chciał, że ksiondza administracja nie wysyłała na wakacje, bo w końcu jest wesoło na forum i jest się z czego pośmiać. Ja mam podobny punkt widzenia jak ty - tyle, że odwrotnie. Wasze poglądy cofnęły Polskę o kilkanaście lat. Dobrze, że Polacy świetnie o tym pamiętają i lewica ma słabe poparcie.

A poza tym jest coś w tym, że lewica lubi zamykać ludziom usta - patrz PRL. Ten kolega ma podobne zapędy jak jego idole z PZPR.

Ten post był edytowany przez Czarny Smok: 17/07/2011, 8:18
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Ksiondzu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 73.720

 
 
post 17/07/2011, 8:45 Quote Post

QUOTE
Rozumiem, że jeśli ktoś jest obrotny i bogaty to jego głos powinien mieć mniejszą wartość niż człowieka ubogiego bo to "idiota, imperialista, faszystowska świnia, burżuj i kułak"?

A na czym się dorobili? Na ucisku klasy robotniczo - chłopskiej kułaku!

PZPR cofnęła Polskę? Zobacz na przebieg industrializacji i wydobycie surowców. Także ZSRR (niby taki zły), a w latach 50 dał nam większe terytorium za mniejsze. I pomyślcie zanim coś napiszecie katole i burżuje. Niech żyje klasa robotniczo - chłopska towarzysze!
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Samuel Łaszcz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.202
Nr użytkownika: 57.477

 
 
post 17/07/2011, 11:10 Quote Post

QUOTE(Sarim @ 17/07/2011, 1:28)
Rozumiem, że jeśli ktoś jest obrotny i bogaty to jego głos powinien mieć mniejszą wartość niż człowieka ubogiego bo to "idiota, imperialista, faszystowska świnia, burżuj i kułak"?
Ahh ta Wasza komunistyczna mentalność...
*


Nie wiem, na jakiej podstawie wysuwasz wniosek, jakobym sądził że głos bogatego jest mniej warty niż głos biednego.
QUOTE(Ksiondzu @ 17/07/2011, 6:34)
Przepraszam towarzyszu Samuelu za moją agresję, lecz zdenerwowałem się wypowiedziami m.in. imperialistycznego burżuja lancastera (który niedługo za nazwanie nas ścierwem zniknie z tego forum mam nadzieję, z całym ścierwem prawicowym). Ale wracając do tematu - jak można być takim idiotą, aby wyrażać prawicowe poglądy? Naprawdę trzeba mieć coś z mózgiem (oczywiście ciebie lancaster to nie dotyczy). Idź się zajmij kułaku pedofilami w kościele (może jesteś jednym z nich?) i pozwól nam spokojnie głosić swe sprawiedliwe i pożyteczne poglądy burżuju. Proletariusze wszystkich krajów łączcie się!
*


Rozumiem, acz prosiłbym o nieobrażanie kolegi lancastera, z którym jestem w dobrych kontaktach, mimo iż jesteśmy na dwóch przeciwległych biegunach ideologicznych.

QUOTE(Czarny Smok @ 17/07/2011, 9:15)
A coś w tym jest złego?

Nie. Skąd to pytanie?

QUOTE(Czarny Smok)
Wasze poglądy cofnęły Polskę o kilkanaście lat.
*


Kolega raczy żartować?

QUOTE(Ksiondzu @ 17/07/2011, 9:45)
Na ucisku klasy robotniczo - chłopskiej kułaku!
*


Tak na marginesie nie ma czegoś takiego jak "klasa robotniczo-chłopska". Proletariat i chłopi to dwie różne klasy.

Ten post był edytowany przez Samuel Łaszcz: 17/07/2011, 11:12
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/07/2011, 11:23 Quote Post

QUOTE(maly1944 @ 17/07/2011, 11:00)
Ksiondzu spokojnie. Trzeba uważać na słowa, zwłaszcza że moderatorzy nie kryją swoich sympatii i to co uchodzi ultrasom to nie uchodzi nam lewakom. smile.gif

Jak powiedział pewien "klasyk" : Myślący pr........ to oksymoron
*


[...]
Na poważnie sugerowanie aberracji zwanej "lewactwem ", kultury czy głębokich przemyśleń , jest wprost żałosne , 11 Listopada tysiące Polaków chciało spokojnie maszerować ulicami swojej stolicy , z okazji radosnego świętą Odzyskania przez Polskę Niepodległości , obrzuceni zostali wyzwiskami ( faszysta , itp) przez lewackie bojówki "Antify "i próbowano pokojowa manifestacje , ważną dla każdego Polaka powstrzymać , atakując policje i manifestantów .
Brzydkie słowa się cisną na usta , wobec tych brudnych matołków , co historii nie znają , co utwierdza mnie w przekonaniu ze takich jak oni warto zwalczać , bo w razie zwycięstwa ich "idei" .
Tacy skromni userzy jak ja , Czarny Smok , Bartek , a nawet liberałowie jak Coobeck , mieliby w domach odwiedziny NKWD czy jak by sie nowa policja polityczna zwala , w9 gram ołowiu w potylicy , lub wycieczkę daleko od domu .
Wiec w trosce o życie własne i własnej rodziny , proponuje "towarzyszom " poszli w piz....du do Północnej Korei , tam macie wolność i socjalizm , a Polaków zostawcie w spokoju , 50 lat eksperymentów na Naszym Narodzie wystarczy smile.gif
Nazizm i komunizm , są z zasady obce Polakom sleep.gif

Ten post był edytowany przez Woj: 20/07/2011, 13:24
 
Post #38

     
makron
 

Ill.ssimus Arbiter Elegantiae, Cassandrae fil.
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.824
Nr użytkownika: 7.636

Zawód: lekarz mrówek
 
 
post 17/07/2011, 11:30 Quote Post

Mam nadzieję, że uczestnicy tej dyskusji zdają sobie sprawę z kierunku, w którym nieubłaganie zmierzają. Zdrowy rozsądek nakazywałby raczej kompletnie zignorować pewne wpisy, zamiast się do nich odnosić. Bo nic dobrego ani dla samego autora, ani dla osób bezrefleksyjnie karmiących trolla (niezależnie od opcji) z tego wszystkiego raczej nie wyniknie.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Ksiondzu
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 73.720

 
 
post 17/07/2011, 11:35 Quote Post

QUOTE
Mam nadzieję, że uczestnicy tej dyskusji zdają sobie sprawę z kierunku, w którym nieubłaganie zmierzają. Zdrowy rozsądek nakazywałby raczej kompletnie zignorować pewne wpisy, zamiast się do nich odnosić. Bo nic dobrego ani dla samego autora, ani dla osób bezrefleksyjnie karmiących trolla (niezależnie od opcji) z tego wszystkiego raczej nie wyniknie.

Makron, czy według Ciebie ktoś kto wyraża swe poglądy inne niż obecnie przyjęte jest trollem? Zbanuj wszystkich lewicowych działaczy na tym forum (przepraszam trolli) i będzie spokój!

QUOTE
to gdzieś się może , jeszcze ta wspaniała idea uchowała , Kuba ?

Na Kubie też niestety nie ma prawdziwego komunizmu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
maly1944
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 382
Nr użytkownika: 72.035

Zawód: antyfaszysta
 
 
post 17/07/2011, 11:54 Quote Post

Panie lacaster prosił bym nie obrażanie mnie jako lewicowca epitetami w stylu "brudny matoł". Jako towarzysz i obywatel nie odwdzięczę Panu się tym samym. O Antifie mam swoje zdanie niezbyt pochlebne, zwłaszcza o "antifie" gazety wyborczej. Ale mimo wszystko nafaszerowani amfą kibole plus czciciele Pinocheta z UPR, wyznawcy Franco i Piaseckiego z NOP czy ONR, fani Stoigniewa Stachniuka jako awangarda patriotyzmu to "inspirująca" koncepcja smile.gif

Ten post był edytowany przez maly1944: 17/07/2011, 12:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/07/2011, 12:14 Quote Post

QUOTE(maly1944 @ 17/07/2011, 11:54)
Panie lacaster prosił bym nie obrażanie mnie jako lewicowca epitetami w stylu "brudny matoł". Jako towarzysz i obywatel nie odwdzięczę Panu się tym samym. O Antifie mam swoje zdanie niezbyt pochlebne, zwłaszcza o o "antifie" gazety wyborczej. Ale mimo wszystko nafaszerowani amfą kibole plus czciciele Pinocheta z UPR, wyznawcy Franco i Piaseckiego z NOP czy ONR, fani Stoigniewa Stachniuka jako awangarda patriotyzmu to "inspirująca" koncepcja smile.gif
*


Panie maly ,pisząc o "brudnych matołach "miałem "antife "na myśli , a braki w czytaniu z tekstu z zrozumieniem , to twój prywatny problem .

Ad Rem ,
Szanowni Koledzy ,
Jak wygląda lewacka przyszłość Polski ?
Ot na moim przykładzie ,
kiedyś bylem młody i zaraz po studiach , pilnie robiłem drugi fakultet ( pracując , studia płatne ) a już ciesząc się rodzinna , synek + połowica , z czasem ciężką pracą i kredytem ( plus wsparcie rodziców ) kopiłem sobie autko i domek z liczba izb mieszkalnych 3.5 na osobę .
I teraz przychodzi do chałupy komisarz i dokwaterowuje mi trzy wielodzietne rodziny bezrobotnych , rozumiem ich trudną sytuacje , ale ja cholera , na te chałupę , zasuwałem w pocie i trudzie , ciężką ( co prawda worków nie nosiłem )robotą
O taka była , by sprawiedliwość społeczna wink.gif
Ukraść , zabrać , zabić - trzy przykazania komunizmu .

Ten post był edytowany przez lancaster: 17/07/2011, 12:15
 
Post #42

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/07/2011, 12:33 Quote Post

Przeanalizujmy posty wiebicieli KPP smile.gif
QUOTE
Panie lacaster prosił bym nie obrażanie mnie jako lewicowca epitetami w stylu "brudny matoł". Jako towarzysz i obywatel nie odwdzięczę Panu się tym samym. O Antifie mam swoje zdanie niezbyt pochlebne, zwłaszcza o o "antifie" gazety wyborczej. Ale mimo wszystko nafaszerowani amfą kibole plus czciciele Pinocheta z UPR, wyznawcy Franco i Piaseckiego z NOP czy ONR, fani Stoigniewa Stachniuka jako awangarda patriotyzmu to "inspirująca" koncepcja

I
QUOTE
Naprawdę trzeba być bardzo zaślepionym żeby nie dostrzegać jakiego formatu ludzi wykończyli stalinowcy min. Maria Koszutska "Wera Kostrzewa", Adolf Warski-Warszawski, Maksymilian Horwitz,Jerzy Czeszejko-Sochacki, Julian Leszczyński-Leński (tylko ten ostatni był stalinowcem, a wykończono go za to że w latach 20 był zwolennikiem Trockiego) .

Co do NPR to solidaryzm nie jest raczej lewicą, prędzej już tzw. lewica sanacyjna czyli np. PPS d. FR

Cudeńka , prawda wink.gif
Wyższość a zarazem ułomność ustroju demokratycznego nad komunizmem czy faszyzmem , przejawia się w tym ze w demokracji można ww bzdury ( szkodliwe a wręcz niebezpieczne ) głosić , a w komunizmie oooooo...
Wyobrażam sobie jak mały wstaje na szkolnym apelu w LO , i rzecze do partyjnej dyrektorki ze komunizm jest głupi i zada rehabilitacji żołnierzy NSZ , cóż relegacja z szkoły to minimum sleep.gif
Problem w tym ze Kolega Samuel i mały propagując działania KPP , domagają się przy tym szacunku do swojego stanowiska , a nie , bo szanować zbrodniczych totalitaryzmów nie wolno , nie warto , i nie trzeba dry.gif

Ten post był edytowany przez lancaster: 17/07/2011, 12:34
 
Post #43

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 17/07/2011, 13:41 Quote Post

Lancastrze, wiesz, do którego roku w PRL istniał przymus kwaterunkowy i w związku z czym stosowano takie rozwiązanie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 17/07/2011, 14:14 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 17/07/2011, 13:41)
Lancastrze, wiesz, do którego roku w PRL istniał przymus kwaterunkowy i w związku z czym stosowano takie rozwiązanie?
*


Pisał o tym secesjonista na Historii.org.pl zdaje się ze zniknął za Gierka , na początku , lat 70 .
 
Post #45

9 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej