Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
31 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Historyczne Bitwy - wznowienia, Jakie HBki powinny ukazać się ponownie?
     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 30/08/2006, 11:38 Quote Post

Piszczie jakie wznowienia powinna wydać ,,Bellona''...

Moj typ:
Kursk 1943
Gettysburg 1863
Stalingrad 1942-1943
Valmy 1792
Kunersdorf 1759
Berezyna 1812
Austerlitz 1805
Marengo 1800
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 30/08/2006, 11:47 Quote Post

Batoh 1652
Beresteczko 1651
Podhajce 1698
Maciejowice 1794
Chocim 1621
Obertyn 1531
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
ConradP
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 782
Nr użytkownika: 13.815

Zawód: inzynier
 
 
post 30/08/2006, 12:36 Quote Post

Beresteczko 1651
Legnica 1241
 
User is online!  PMMini Profile Post #3

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 30/08/2006, 12:48 Quote Post

Kubao. W jakim celu wznawiac pisane za komuny pozycje o froncie wschodni II wojny ? NIe znam się na tej tematyce, ale chyba nie przedstawiają wielkiej wartości. Ponadto, jak już tweirdzilem wczesniej wydawanie HBkow o II wojnie mija sie z celem, gdyż na temat jest wiele o znacznie powazniejszych tytułów...

Batohu nie ma co wznawiać, gdyż pod koniec roku wyjdzie na ten temat pozcyja w Inforcie, ktora będzie zapewne warta zakupu.

Tak wogóle to uważam, że każda pożądna pozycja warta jest wznowienia. Zwłaszcza te, które na allegro "chodzą" po 150 zł.

Co do planów wznowieniowych - Warszawa 1656 świetny wybór Bellony... Raszyn 1809 ..hmm..powiedzmy, że dziwny smile.gif A znając życie, i tak nie ukażą się w tym roku tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 30/08/2006, 14:16 Quote Post

Wydawnictwu Bellona polecałbym priorytetowe wink.gif wznowienie 3 pozycji książkowych:

Crecy-Orlean 1346-1429 E. Potkowskiego (wątpię, żeby niebawem znów wydali tego HBka, zwłaszcza że szykuje się w Bellonie książka o wojnie stuletniej, autorstwa Moniki Wyrwas-Wiśniewskiej).

Obertyn 1531 M. Plewczyńskiego (fachowa praca, napisana przez specjalistę od polskiej wojskowości XVI wieku)

Obie książki posiadam, dlatego potwierdzam, że reprezentują wysoki poziom merytoryczny.

Nieco egoistycznie prosiłbym jeszcze o Cudnów 1660, wink.gif z którego zakupem kiedyś zwlekałem i nakład się szybko wyczerpał... sad.gif

Planowane wznowienie HBka o trzydniowej bitwie pod Warszawą (1656), to bardzo dobra decyzja.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 30/08/2006, 14:20 Quote Post

Primo - Cudnowa nie czytałem, ale znajomy z uczelni mówił mi, że jest bardzo slaby i o wiele bardziej popularno, niz naukowy.

Wkrótce będziesz mógł o kampani cudnowskiej poczytać przecież w serii Pola Bitew smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Danielp
 

born in the PRL
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.505
Nr użytkownika: 1.267

 
 
post 30/08/2006, 14:20 Quote Post

Z powszechnej
Crecy-Orlean (pewnie klops bo w Bellonie wychodzi pozycja o wojnie stuletniej)
Szypka i Plewna (cicho liczę, że za rok - w przyszłym roku Bułgaria wchodzi do UE, przydałoby się jak Bułgarzy odzyskali wolność)
Gorlice

Z histori Polski:
Chocim
Maciejowice
Zatoka Świeża


QUOTE("Marchi")
Ponadto, jak już tweirdzilem wczesniej wydawanie HBkow o II wojnie mija sie z celem, gdyż na temat jest wiele o znacznie powazniejszych tytułów..

Muszę się tutaj nie zgodzić. Jeśli HBek jest o niezbyt znanej tematyce (Budapeszt, Siedmiogród, Łuk Donu, Ko Chang) to czemu nie ?
Co do "nośnych" tematów wiele zalezy od autora - Czmur (El Alamain) spisał się dobre,
bezNadziejne "Falaise 1944" będzie odbijać się mi długo gorzką czkawką.
Jeśli dana pozycja będzie zgrabną monografią, która ma zainteresować czytelnika daną tematyką to ok. Tylko niech autorzy sięgną po więcej pozycji obcojęzycznych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 30/08/2006, 14:34 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 30/08/2006, 15:20)
Primo - Cudnowa nie czytałem, ale znajomy z uczelni mówił mi, że jest bardzo slaby i o wiele bardziej popularno, niz naukowy.

Wkrótce będziesz mógł o kampani cudnowskiej poczytać przecież w serii Pola Bitew smile.gif
*


To prawda! smile.gif
Praca magisterska Łukasza Ossolińskiego na temat kampanii na Ukrainie w 1660 roku była kiedyś dostępna w całości w internecie i muszę przyznać, że pod względem merytorycznym biła Cudnów 1660 Romualda Romańskiego na głowę, a nawet dwie głowy. tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 30/08/2006, 15:31 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 30/08/2006, 14:48)
Kubao. W jakim celu wznawiac pisane za komuny pozycje o froncie wschodni II wojny ? NIe znam się na tej tematyce, ale chyba nie przedstawiają wielkiej wartości. Ponadto, jak już tweirdzilem wczesniej wydawanie HBkow o II wojnie mija sie z celem, gdyż na temat jest wiele o znacznie powazniejszych tytułów...
*



Marchi!!!
Masz rację, ale chyba warto poczytać sobie każdą w miarę dostępną książkę o tematyce II wojny światowej. Za komuny ukazało się w Polsce i w krajach bloku wschodniego masa książek i gdyby każdą miałoby się omijac z daleka to moim zdaniem byłaby to duża strata...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Hagi
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 61
Nr użytkownika: 8.003

Stopień akademicki: Magister
 
 
post 31/08/2006, 20:53 Quote Post

IMHO powinny zostać wznowione (czyt. od nowa napisane :-P ) wszystkie dotychczasowe pozycje opisujące działania na Froncie Wschodnim napisane przed 1989 r. "Wznowienie" Berlina 1945 też powinno być tak naprawdę wznowione wg. powyższej zasady, ponieważ zakres zmian w stos. do poprzedniego, "komunistycznego" wydania jest doprawdy kosmetyczny.
Poza tym warto byłoby wznowić Obertyn, Batoh, Beresteczko, Cudnów i Chocim. To tyle moich propozycji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 31/08/2006, 21:02 Quote Post

Hmm..jeszcze raz wypada mi się nie zgodzić z Cudnowem i Batohem, bo i po co, skoro wkrotce wylądują na półkach nowiutkie i zpewne na wysokim poziomi książki dotyczące tej tematyki.

Co jednak bym chciał to na pewno...

Kulikowe Pole - o ile trzyma poziom, nie wiem, nie czytałem.

Chocim - zwłaszcza w obliczu zbliżającej się Cecory
Gaugamela - koniecznie...prof. Dabrowa przeszedł własnie na emeryturę sad.gif więc, mże mógłby coś dopisac do swojej książki...
Berezyna i Austerlitz...wiadomo, Bielecki.
Podhajce - czytał ktos tę książkę ? Strasznie "niszowy" temat...
Lepanto - wiadomo - cieniutkie, ale z braku innych pozycji w tematyce...
Obertyn - podobno najlepszy HBek
Egipt - Rogacki też trzyma poziom, a na allegro po 70 zł.
Smoleńsk - tematyk + autor, na pewno świetna książka, to własnie ona i Cudnów osiągaja absolutne rekordy na allegro, zdarzyło się przekroczenie 200 zł :/
Kynoskefalaj - bo, drogie, a chcialbym przeczytać...mimo, że czytam wlaśnie Magnezję i Kęciek mnie już drażni...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 31/08/2006, 21:14 Quote Post

QUOTE
Smoleńsk - tematyk + autor, na pewno świetna książka, to własnie ona i Cudnów osiągaja absolutne rekordy na allegro, zdarzyło się przekroczenie 200 zł :/


Smoleńsk to pierwsza książka z serii jaką przeczytałem i mam do niej ogromny sentyment, dzięki niej zacząłem zbierac Historyczne Bitwy smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
kubao
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 427
Nr użytkownika: 20.082

Jakub S.
Zawód: Magister Inzynier
 
 
post 1/09/2006, 12:01 Quote Post

QUOTE(Hagi @ 31/08/2006, 22:53)
IMHO powinny zostać wznowione (czyt. od nowa napisane :-P ) wszystkie dotychczasowe pozycje opisujące działania na Froncie Wschodnim napisane przed 1989 r. "Wznowienie" Berlina 1945 też powinno być tak naprawdę wznowione wg. powyższej zasady, ponieważ zakres zmian w stos. do poprzedniego, "komunistycznego" wydania jest doprawdy kosmetyczny.
*



Hagi!!!

Wydaje mi się, że masz na myśli to samo co ja. Jeżeli mają być wznawiane ''HB-ki'' o tematyce II Wojny Światowej, które zostały ''oszpecone'' przez ustrój panujący w Polsce w latach 80, to przecież można je uzupełnić i poprawić - przecież chyba większość autorów tak robi wznawiając sowoje pozycje...

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
S.Sosabowski
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 337
Nr użytkownika: 18.209

 
 
post 4/09/2006, 16:22 Quote Post

Stalingrad 1942-1943
Kursk 1943
Lenino 1943

Z HB-ków trochę brak dobrych(czytaj niepropagandowych tongue.gif ) pozycji opisujących walki na froncie wschodnim, ponieważ w większości zostały one wydane w PRL. Ale wprowadzić trochę zmian w tekście, dać kolorową okładkę i puścić na rynek, to myślę, że cieszyłyby się trochę większym powodzeniem smile.gif .

Pzdr
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Koroniarz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 21.030

Mariusz
Stopień akademicki: magister
Zawód: manager
 
 
post 4/09/2006, 21:05 Quote Post

Moje typy wynikają egoistycznie z pożądanych braków w mojej kolekcji smile.gif

Maraton 490
Ateny - Sparta 431-404pne
Jerozolima 1099
Legnica 1241
Beresteczko 1651
Santiago 1898
Port Artur 1905
Bitwa Jutlandzka 1916
El Alamein 1942
Sycylia 1943

Myślicie, że ktoś z Bellony to czyta, a jak czyta to się specjalnie tym przejmie? Ja tam nie mam złudzeń.

Ten post był edytowany przez Primo!

Błąd ortograficzny
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

31 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej