Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Wydawnictwo Espe
     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/07/2016, 13:51 Quote Post

Dzisiaj znalazłem takie ogłoszenie wydawnictwa eSPe: Autor książek o tematyce historyczno-militarnej. Tutaj namiary na wydawcę: http://boskieksiążki.pl/. Patrząc po dorobku z dziedziny historii jest to przykład wydawnictwa katolickiego, w którym dominuje 'wiara wojująca' wink.gif Jak myślicie czy kolejna próba wejścia nowego gracza na rynek książki historyczno-militarnej ma szansę? Np. taki Demart próbował i ograniczył swoją działalność w tej materii.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 6/07/2016, 14:34 Quote Post

Nie znałem tego wydawnictwa, przejrzałem ich ofertę i mojego serca nie zawojowali. Na rynku jest dużo wydawnictw, jedno więcej albo jedno mniej nie robi mi różnicy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/07/2016, 14:47 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 6/07/2016, 13:51)
Jak myślicie czy kolejna próba wejścia nowego gracza na rynek książki historyczno-militarnej ma szansę? Np. taki Demart próbował i ograniczył swoją działalność w tej materii.

Pozdrawiam,
DW
*

Gross ludzi według mnie nie podchodzi tak do tego i mało uwagi zwraca na wydawnictwo. A u nas kupa tematów historycznych jest w ogóle nie ruszona. Czyli zależy co będą wydawać. Jak np. jakiś mediewista wyda u nich dobrą monografię powiedzmy Las Navas de Tolosa to czemu zwykle zainteresowani historią mają tego nie kupić?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/07/2016, 15:14 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 6/07/2016, 15:34)
Nie znałem tego wydawnictwa, przejrzałem ich ofertę i mojego serca nie zawojowali. Na rynku jest dużo wydawnictw, jedno więcej albo jedno mniej nie robi mi różnicy.
*



To akurat jest wadą polskiego rynku wydawniczego... za dużo wydawnictw. Potem kolejne robią kalkę czegoś od innych, odnoszą klapę i albo znikają bądź zmieniają profil. Przy czym oficyna, która dobrze płaci, pokazuje chęć do miłej współpracy z autorem jest myślę, że zawsze mile widziana wink.gif

QUOTE(emigrant @ 6/07/2016, 15:47)
QUOTE(Damian W. @ 6/07/2016, 13:51)
Jak myślicie czy kolejna próba wejścia nowego gracza na rynek książki historyczno-militarnej ma szansę? Np. taki Demart próbował i ograniczył swoją działalność w tej materii.
Pozdrawiam,
DW
*

Gross ludzi według mnie nie podchodzi tak do tego i mało uwagi zwraca na wydawnictwo. A u nas kupa tematów historycznych jest w ogóle nie ruszona. Czyli zależy co będą wydawać. Jak np. jakiś mediewista wyda u nich dobrą monografię powiedzmy Las Navas de Tolosa to czemu zwykle zainteresowani historią mają tego nie kupić?
*



Istnieje jednak ta niewielka garstka, którzy zwracają na to uwagę wink.gif Nie spodziewałbym się raczej tego typu bitew. Redaktor poinformował mnie, że mają to być prace o 'bitwach w obronie wiary' i z naciskiem położonym na aspekty religijne. Czyli raczej będą to starcia ze światem islamu i poganami.

Same wymogi redakcyjne zaś mogę skrócić do stwierdzenia, że ma to być ambitniejsza wersja HB tylko w wydaniu 'chrześcijańskim'.

Jaki profil wydawnictwa takie wymogi wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/07/2016, 15:23 Quote Post

QUOTE
Jak myślicie czy kolejna próba wejścia nowego gracza na rynek książki historyczno-militarnej ma szansę? Np. taki Demart próbował i ograniczył swoją działalność w tej materii.

No właśnie, miała być seria a wyszły dwa tytuły i trafiły do taniej książki.
Wszystko zależy od tego ilu się ludzi zgłosi i z czym, niby...

QUOTE
Czyli zależy co będą wydawać. Jak np. jakiś mediewista wyda u nich dobrą monografię powiedzmy Las Navas de Tolosa to czemu zwykle zainteresowani historią mają tego nie kupić?


...jakieś tam doświadczenie już mają: https://www.amazon.com/Glory-Crusades-Steve...&s=books&sr=1-1 bo jak widzę wydali coś o krucjatach oraz: http://boskieksiążki.pl/product-pol-589-MO...cach-wiary.html , więc jest nadzieja, że będą umieli dokonać odsiewu i wyboru.
Demart doświadczenie pewne miał i mu nie wyszło. Więc z jednej strony dobrze, że mamy potwierdzenie, iż wydawnictwa widzą, że jest zapotrzebowanie i chcą w to iść (no chyba, że to ktoś w samym wydawnictwie jest zainteresowany i stąd ten pomysł), z drugiej z jakąkolwiek oceną trzeba zaczekać na publikację informacji co to ma być (czyli czy ktoś się zgłosił i z czym).


EDIT.
QUOTE
Nie spodziewałbym się raczej tego typu bitew. Redaktor poinformował mnie, że mają to być prace o 'bitwach w obronie wiary' i z naciskiem położonym na aspekty religijne. Czyli raczej będą to starcia ze światem islamu i poganami.

No to wymienione przez emigranta Las Navas de Tolosa jest wręcz idealne wink.gif.
Przecież tam: "w poniedziałek w pełnym rynsztunku i porządku wyszliśmy w Imię Pańskie do walki za wiarę katolicką. (...) Pan nasz poraził wielkie mnóstwo Mieczem Chrystusa. Wtedy sułtan z garstką swych ludzi rzucił się do ucieczki".

Ten post był edytowany przez wysoki: 6/07/2016, 15:31
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/07/2016, 15:59 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 6/07/2016, 16:23)

EDIT.
QUOTE
Nie spodziewałbym się raczej tego typu bitew. Redaktor poinformował mnie, że mają to być prace o 'bitwach w obronie wiary' i z naciskiem położonym na aspekty religijne. Czyli raczej będą to starcia ze światem islamu i poganami.

No to wymienione przez emigranta Las Navas de Tolosa jest wręcz idealne wink.gif.
Przecież tam: "w poniedziałek w pełnym rynsztunku i porządku wyszliśmy w Imię Pańskie do walki za wiarę katolicką. (...) Pan nasz poraził wielkie mnóstwo Mieczem Chrystusa. Wtedy sułtan z garstką swych ludzi rzucił się do ucieczki".
*



Zgadza się. Przepraszam, ale pomyliłem z inną bitwą wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 6/07/2016, 16:07 Quote Post

Myślałem, że może chodziło o to, iż wydawnictwo stawia bardziej na te walki obronne niż rekonkwistę smile.gif.

W każdym razie wybierają sobie z jednej strony konkretną niszę, z drugiej temat chwytliwy, zwłaszcza dzisiaj, i łatwy do reklamowania oraz propagandowego użycia. Czyli szanse na zysk rosną, a i nie można odmówić nakierowania się na szerzenie jakichś idei.
Oby tylko stawiali na konkretne monografie bitew, nie literaturę (ale z ogłoszenia i tego co piszesz o podanych wymaganiach Damianie wychodzi mi to pierwsze) no i cóż, zobaczymy.

 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/07/2016, 16:40 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 6/07/2016, 17:07)
Myślałem, że może chodziło o to, iż wydawnictwo stawia bardziej na te walki obronne niż rekonkwistę smile.gif.

W każdym razie wybierają sobie z jednej strony konkretną niszę, z drugiej temat chwytliwy, zwłaszcza dzisiaj, i łatwy do reklamowania oraz propagandowego użycia. Czyli szanse na zysk rosną, a i nie można odmówić nakierowania się na szerzenie jakichś idei.
Oby tylko stawiali na konkretne monografie bitew, nie literaturę (ale z ogłoszenia i tego co piszesz o podanych wymaganiach Damianie wychodzi mi to pierwsze) no i cóż, zobaczymy.
*



W tym sensie. Nie, nie tak przynajmniej sądzę z wypowiedzi dyrektora wydawnictwa wink.gif

To prawda. Przy czym mam nadzieję, że nie będą wymagać i tworzyć rzeczy jawnie ideologicznych. Bo wtedy sam zamysł (ciekawy zresztą) mija się z celem.

Prawda. Pożiwiom... uwidim wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.876
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 7/07/2016, 10:33 Quote Post

QUOTE
To prawda. Przy czym mam nadzieję, że nie będą wymagać i tworzyć rzeczy jawnie ideologicznych. Bo wtedy sam zamysł (ciekawy zresztą) mija się z celem.

Tej pierwszej wydanej przez nich pracy, którą podlinkowałem nie znam, drugiej co prawda też, ale autor, Andrzej Solak ma stronę, na której publikuje swoje artykuły: http://www.krzyzowiec.prv.pl/ .
Zerknąłem sobie do dwóch, z działu Rekonkwista.
Hodów: http://cristeros1.w.interiowo.pl/crist/rek...ilesarmatow.htm jest standardowy, czyli przepisany własnymi słowami artykuł Radka, kompletnie bezkrytycznie, więc to czysta propaganda.
Poitiers: http://cristeros1.w.interiowo.pl/crist/rek...nasaracenow.htm jest już lepsze, bo autor dokonał jakichś analiz i przesiewu przeczytanych informacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 7/07/2016, 10:57 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 7/07/2016, 11:33)
QUOTE
To prawda. Przy czym mam nadzieję, że nie będą wymagać i tworzyć rzeczy jawnie ideologicznych. Bo wtedy sam zamysł (ciekawy zresztą) mija się z celem.

Tej pierwszej wydanej przez nich pracy, którą podlinkowałem nie znam, drugiej co prawda też, ale autor, Andrzej Solak ma stronę, na której publikuje swoje artykuły: http://www.krzyzowiec.prv.pl/ .
Zerknąłem sobie do dwóch, z działu Rekonkwista.
Hodów: http://cristeros1.w.interiowo.pl/crist/rek...ilesarmatow.htm jest standardowy, czyli przepisany własnymi słowami artykuł Radka, kompletnie bezkrytycznie, więc to czysta propaganda.
Poitiers: http://cristeros1.w.interiowo.pl/crist/rek...nasaracenow.htm jest już lepsze, bo autor dokonał jakichś analiz u przesiewu przeczytanych informacji.
*



Tak jak myślałem wink.gif Przy czym trzeba mieć nadzieję, że jak już się ktoś do nich zgłosi, to będzie pisał neutralnie o aspektach religijnych.

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 7/07/2016, 11:14 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 7/07/2016, 11:57)
Tak jak myślałem wink.gif Przy czym trzeba mieć nadzieję, że jak już się ktoś do nich zgłosi, to będzie pisał neutralnie o aspektach religijnych.

Pozdrawiam,
DW
*



Oj tam laugh.gif wystarczy w merytoryczny tekst wpleść teksty w stylu "natchnieni wiarą w Pana niezłomni Obrońcy Krzyża złamali pogan i uniesieni zapałem ścigali ich, wycinając..." albo "nawała niewiernych zalała swą niepowstrzymaną masą walczącą do ostatka garść Wojowników Chrystusa..." w zależności od opisywanej sytuacji wink.gif

Pewien problemy mógłby ewentualnie zaistnieć przy opisywaniu takiego np. Grunwaldu... tongue.gif
 
Post #11

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 7/07/2016, 11:24 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 7/07/2016, 12:14)
QUOTE(Damian W. @ 7/07/2016, 11:57)
Tak jak myślałem wink.gif Przy czym trzeba mieć nadzieję, że jak już się ktoś do nich zgłosi, to będzie pisał neutralnie o aspektach religijnych.

Pozdrawiam,
DW
*



Oj tam laugh.gif wystarczy w merytoryczny tekst wpleść teksty w stylu "natchnieni wiarą w Pana niezłomni Obrońcy Krzyża złamali pogan i uniesieni zapałem ścigali ich, wycinając..." albo "nawała niewiernych zalała swą niepowstrzymaną masą walczącą do ostatka garść Wojowników Chrystusa..." w zależności od opisywanej sytuacji wink.gif

Pewien problemy mógłby ewentualnie zaistnieć przy opisywaniu takiego np. Grunwaldu... tongue.gif
*



Dzielni obrońcy wiary zaczęli gromić fałszywych wyznawców Chrystusa biggrin.gif Wieli Mistrz został ukarany za swą pychę i grzechy tongue.gif

Żarty, żartami... osobiście liczę, że raczej czegoś takiego nie będzie wink.gif Chociaż okaże się jak wyjdzie pierwszy tom wink.gif

Pozdrawiam,
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej