Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ogólnopolskie Dni Protestu Wrzesień '13, czego domagają się związkowcy ?
     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 14/09/2013, 11:42 Quote Post

Co wiecie bliżej o postulatach związkowców i jak je oceniacie ? Czy faktycznie ich spełnienie może polepszyć los ludzi pracy w Polsce ? Czy jak niektórzy twierdzą efekt może być wręcz przeciwny skutkując m.in. zwiększeniem bezrobocia ? Gdzie leży prawda i czy - jak to często bywa - pośrodku ?

Tutaj strony związkowe ("S" i OPZZ) :

http://www.solidarnosc.org.pl/pl/aktualnos...y-i-obludy.html

http://www.opzz.org.pl/

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 14/09/2013, 14:08
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 14/09/2013, 16:50 Quote Post

Prawda nie leży po środku. Cała dyskusja jest oderwana od rzeczywistości, bazuje na emocjach, jest kłótnia ideologiczną, nie często ma cokolwiek wspólnego z realnymi ocenami tego co się na prawdę dzieje.
1. Prawie 70% legalnie zatrudnionych pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie coś takiego jak związki zawodowe w ogóle nie istnieje.
2. Walka z elastycznym czasem pracy zwiększy tylko koszty, spowoduje jeszcze większe przechodzenie ludzi do szarej strefy lub emigrację zarobkową.
3.Ozusowanie umów śmieciowych- około 8% zatrudnionych jest zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Duża część z nich i tak płaci ZUS.
4. Płaca minimalna. W 2010 roku płacę minimalną dostawało 4,5% pracowników zatrudnionych na umowie o pracę. Chyba można zaryzykować stwierdzenie że często byli to ludzie świeżo zatrudnieni.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 15/09/2013, 6:22 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 14/09/2013, 17:50)
4. Płaca minimalna. W 2010 roku płacę minimalną dostawało 4,5% pracowników zatrudnionych na umowie o pracę. Chyba można zaryzykować stwierdzenie że często byli to ludzie świeżo zatrudnieni.


Dobre smile.gif Idź pracować do jakiejś jednostki podległej samorządowi terytorialnemu (np. DPS), a zobaczysz, ile ci napłacą biggrin.gif Mogę zaryzykować stwierdzenie, iż ponad 1/3 znanych mi osób zasuwa albo za minimalną, albo niewiele wyższą od minimalnej płacę smile.gif

 
Post #3

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 15/09/2013, 9:39 Quote Post

Pisałem o danych jakie przedstawił GUS, masz jakieś możliwości aby je podważyć?
http://like-a-geek.jogger.pl/2012/04/03/cz...zez-grupke-bog/

Ten post był edytowany przez misza88: 15/09/2013, 9:40
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Alcarcalimo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.934
Nr użytkownika: 43.461

Robert
 
 
post 15/09/2013, 10:15 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 14/09/2013, 16:50)
Prawda nie leży po środku. Cała dyskusja jest oderwana od rzeczywistości, bazuje na emocjach, jest kłótnia ideologiczną, nie często ma cokolwiek wspólnego z realnymi ocenami tego co się na prawdę dzieje.
1. Prawie 70% legalnie zatrudnionych pracuje w małych i średnich przedsiębiorstwach, gdzie coś takiego jak związki zawodowe w ogóle nie istnieje.
2. Walka z elastycznym czasem pracy zwiększy tylko koszty, spowoduje jeszcze większe przechodzenie ludzi do szarej strefy lub emigrację zarobkową.
3.Ozusowanie umów śmieciowych- około 8% zatrudnionych jest zatrudnionych na umowach cywilnoprawnych. Duża część z nich i tak płaci ZUS.
4. Płaca minimalna. W 2010 roku płacę minimalną dostawało 4,5% pracowników zatrudnionych na umowie o pracę. Chyba można zaryzykować stwierdzenie że często byli to ludzie świeżo zatrudnieni.
*



Nic dodać, nic ująć.
Zwykła pokazówka oderwana od rzeczywistych problemów.

Zresztą ciekawie czy jest tam choć jedna osoba, która pracuje na "śmieciówkę".
Oczywiście po za dziennikarzami, którzy w 90% mają takie umowy i nie narzekają.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 15/09/2013, 10:21 Quote Post

QUOTE
Pisałem o danych jakie przedstawił GUS, masz jakieś możliwości aby je podważyć?
/


Przypomina mi to dyskusje za komuny czyli 2 rzeczywistości. Tak więc:
1. Pensje niskie, a miliony luksusowych samochodów,
2 Bezrobocie wysokie a nie sposób znaleźć chętnego pracownika,
3. Bezrobotni i nisko zarabiający piją (od rana)i palą na potęgę,
4. Bezdomni nie chcą do noclegowni bo nie mogą tam pić,
5. Gdy do firmy przychodzi ktoś z urzędu pracy pierwszym pytaniem jest: pan/pani do pracy, czy po stempel?
6. Na (wcześniejszą) emeryturę aby mieć czas żeby zarabiać na czarno.
7. Szara strefa to 25% gospodarki. Tak więc tym ,,bezrobotnym" należy się jeszcze socjał.
8. Samotni rodzice mają pierwszeństwo przy żłobkach i przedszkolach. Nikt nie sprawdza, czy są rzeczywiście samotni. Konkubinat = samotny rodzic.
9. Suto opłacani aktywisci związkowi utrzymywani przez zakłady pracy,
10.W najtrudniejszym położeniu są młodzi ludzie/rodziny, którzy nie maja żadnego wsparcia ze strony państwa, które z kolei 1/5 budżetu daje na emerytów. Stąd logicznie coraz wiecej emerytów i coraz mniej dzieci.
I tak dalej i tak dalej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/09/2013, 10:31 Quote Post

Witam!
Związkowcy to złodzieje i bandyci. Rozwiązać, do wora i na rzekę. Koniec, kropka. Przecież ci ludzie dbają de facto o swoje interesy, nie pracowników. O ile dobrze pamiętam, szef Solidarności na kolei (a może w ogóle szef-nie pomnę) zarabia 40 tysięcy miesięcznie (wg prezesa PKP, bodajże Cargo). Jak to się ma do pensji pracowniczej? dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 15/09/2013, 10:47 Quote Post

CODE
Przecież ci ludzie dbają de facto o swoje interesy, nie pracowników.

Jednocześnie szkodzą przy tym interesom pracowników tj. zwykłych Kowalskich.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/09/2013, 10:49 Quote Post

QUOTE(misza88 @ 15/09/2013, 11:47)
Jednocześnie szkodzą przy tym interesom pracowników tj. zwykłych Kowalskich.
*


I ja o tym mówię. To tak, jak z wojującymi gejami, kibolami z różnych MW itd.
Wojująca grupa szkodzi ogółowi, bowiem reszcie (niewojującym z różnych grup) wydaje się, że równie agresywna/roszczeniowa/bandycka/szkodliwa jest cała grupa, rzekomo reprezentowana przez element wojujący.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Kandahar
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 794
Nr użytkownika: 75.197

 
 
post 15/09/2013, 10:52 Quote Post

Podstwawowym postulatem protestujacych było: obalic obecny rząd. Ich prawo. Ale ja, w przeciweństwie do Dudy, się wole zastanowić, jaki będzie ten, co obecny rząd zastapi.
I wtedy przychodzi mi do głowy powiedzonko: zamienił stryjek siekierkę na kijek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/09/2013, 10:53 Quote Post

QUOTE(Kandahar @ 15/09/2013, 11:52)
Podstwawowym postulatem protestujacych było: obalic obecny rząd. Ich prawo. Ale ja, w przeciweństwie do Dudy,  się wole zastanowić, jaki będzie ten, co obecny rząd zastapi.
I wtedy przychodzi mi do głowy powiedzonko: zamienił stryjek siekierkę na kijek.
*


Ależ Duda uważa, że Kaczyński będzie lepszy-bo zatańczy, jak mu Duda zagra. Chwilowo wydaje się jednak, że to staje się mało realne, bo widać pierwsze rysy na ich sojuszu. Swoją drogą, czy Duda aby po prostu nie chce być szarą eminencją?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Kandahar
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 794
Nr użytkownika: 75.197

 
 
post 15/09/2013, 11:05 Quote Post

Ale mnie nie obchodzi, czy nowy rząd będzie lepszy dla Dudy. Mnie intereuje czy będzie lepszy dla mnie, dla obywateli, dla państwa.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 15/09/2013, 11:07 Quote Post

QUOTE(Kandahar @ 15/09/2013, 12:05)
Ale mnie nie obchodzi, czy nowy rząd będzie lepszy dla Dudy. Mnie intereuje czy będzie lepszy dla mnie, dla obywateli, dla państwa.
*


Ano mnie też. Ale Duda uważa, że ma być lepszy dla niego i może jego przydupników-robi zatem co się da, by nie rządziło już PO, a rządził powolny mu PiS. O ile istotnie ową "powolność", czy choćby jakąś współpracę, uda mu się uzyskać.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
misza88
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.035
Nr użytkownika: 62.208

Michal
Stopień akademicki: mgr inz.
 
 
post 15/09/2013, 11:18 Quote Post

CODE
10.W najtrudniejszym położeniu są młodzi ludzie/rodziny, którzy nie maja żadnego wsparcia ze strony państwa, które z kolei 1/5 budżetu daje na emerytów. Stąd logicznie coraz wiecej emerytów i coraz mniej dzieci.

Dodam tylko że budżet ZUS-u to 2/3 budżetu Państwa.

Przypomnę że Rostowski zapowiedział wprowadzenie jednego z postulatów związkowców. Ozusowienie umów cywilnoprawnych.

Ten post był edytowany przez misza88: 15/09/2013, 11:22
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
marc20
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.395
Nr użytkownika: 80.503

Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 15/09/2013, 11:19 Quote Post

QUOTE
10.W najtrudniejszym położeniu są młodzi ludzie/rodziny, którzy nie maja żadnego wsparcia ze strony państwa, które z kolei 1/5 budżetu daje na emerytów. Stąd logicznie coraz wiecej emerytów i coraz mniej dzieci. I tak dalej i tak dalej.

a)Jakby nie było emerytur i składek ZUS to by musieli sami bezpośrednio utrzymywać swoich dziadków.
Być może byłoby to efektywniejsze, ale na pewno nie aż tyle jak to sobie wyobrażają piewcy libertarianizmu.
b)Nieprawda. Studia są bezpłatne, są ulgi podatkowe na dzieci,a bywały wcześniej na internet,remont mieszkania itp.
c) Twierdzisz jakoby młodzi ludzie nie mieli żadnego wsparcia ze strony z państwa itd...- sądziłem że jesteś przeciwny idei "państwa opiekuńczego" ?

Co do postulatów związkowców - awantura o nic, a właściwie o 40 zł(o to że ustawowa płaca minimalna powinna wg nich wynosić 1720 zł a nie 1680 zł jak postanowił rząd.)

Ten post był edytowany przez marc20: 15/09/2013, 11:23
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

5 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej