Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Generał Nil, Nowy film

merch

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 54.915

post 2/05/2009, 13:50 Quote Post

Film , mierny , bo faktycznie dosc plaski i pomnikowy .

Gdyby nie dobrze zagrana postac samego Nila , moze nawet wiecej niz dobrze, film nie bylby do zniesienia.

Co do tzw prawd historycznych.

Nie moge sie powstrzymac od wrazenia , ze zasadniczo , w II wojnie swiatowej , nie bylismy ani wygrani ani przegrani , bylismy po prostu wydupczeni . Alfonsem byla Wielka Brytania Z USA , dupy z konicznosci musielismy dawac ZSRR.

Przykre to bo co by nie powiedziec , byly kraje ktore w wojne angazowaly sie mniej a wygarly wiecej.

Przykre jest to , ze ilosc elit naukowych politycznych literackich jaka nam uprzejmie wymordowali Stalin z Hitlerem powoduje ze wiekszosc tzw obecnych elit to jedynie gnidy, ktore sa w stanie widziec tylko swoj wlasny najblizszy interes i bez rzadnych skropolow , korzystajac z najlepszych wzorcow elastycznie zgarniac pod siebie , manipulowac korzystajac z zawilosci polskiego prawa , tumiwisizmu polskiego sadownictwa i roznych wzajemnych lokalnych ukladzikow i interesikow. Przykre i tyle.

Przykre, ze nawet za cene bycia stolarzem , nie zawsze mozna zachowac zycie i godnosc , choc zdawaloby sie , ze to tak nie wiele i nikomu nie powinno przeszkadzac.

User is offline  PMMini Profile Post #46

Ciunek

Warszawski jegomość
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany

post 27/05/2009, 11:52 Quote Post

Miałem okazję być na premierze udało mi się po znajomości dostać zaproszenie wink.gif

Film jak dla mnie naprawdę dobry. Ukazuje prawdę o której wiele osób nie wie. Streszczony zamach na Kutcherę, co na pewno nie zaszkodziło filmowi, a pokazało zasługę polskiego podziemia. Bardzo się cieszę, że ten film powstał, ponieważ odsłania prawdę zbrodni komunistycznych w Polsce Ludowej. Moje pokolenie wie głównie, że źli byli Niemcy, a mało wie na temat Rosjan. Bardzo dobrze, że pokazane zostały grzechy komunistów i że film stawia ich w złym świetle. Bardzo podobała mi się scena, gdy w celi zabrano jedzenie temu oficerowi SS, a Fieldorf kazał mu oddać. Uświadomiłem sobie jak wielki honor drzemał w tej postaci. Można powiedzieć, że był to rycerz naszych czasów. Pokazał, że nie należy odbierać człowieczeństwa innym i głodnemu dać jeść czy spragnionemu pić (nie pamiętam dokładnej sceny czy to była woda czy chleb) niezależnie od tego kim był przed kilkoma miesiącami czy latami. Mam nadzieję, że przesłanie tego filmu zostanie odebrane przez jak największą rzeszę odbiorców i wiele osób zrozumie jakie tragiczne losy przeżyła Polska po drugiej wojnie światowej.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

Baszybuzuk

VIII ranga
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT

post 27/05/2009, 12:06 Quote Post

A tak czysto techniczne uwagi do filmu - fatalny montaż (niektóre sceny "wchodzą" zupełnie od czapki zanim zakończy się scena poprzednia), słabe aktorstwo sporej części ekipy, w szczególności role żeńskie (które chyba nie były zbyt ciekawie rozpisane w scenariuszu).

Film ratuje bardzo dobra rola Nila, poprawne role drugoplanowe (złamany saper AK, sędzia sądu najwyższego) i bardzo dobre sceny w katowniach/więzieniach i ich zestawienie z życiem nowej władzy.

Jak na razie najlepsze co powstało o tamtych czasach, ale byłem autentycznie zaskoczony tymi brakami filmu. Ale to chyba dobrze oddaje kondycję polskiego kina ogólnie. wink.gif

User is offline  PMMini Profile Post #48

mariuniu

II ranga
**
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog

post 2/07/2009, 13:45 Quote Post

Nie ulega kwestii , ze to jeden z najwiekszych Polaków XX w , mam nadzieje choć marną ze oprawcy w tym Stefan Michnik odpowiedza za to przed Polskim sądem

User is offline  PMMini Profile Post #49

balum

Sągorsi
Nr użytkownika: 46.347

post 3/07/2009, 10:33 Quote Post

QUOTE(mariuniu @ 2/07/2009, 14:45)
Nie ulega kwestii , ze to jeden z najwiekszych Polaków XX w , mam nadzieje choć marną ze oprawcy w tym Stefan Michnik odpowiedza za to przed Polskim sądem
*

Jesli masz materiały wskazujące na udział Stefna Michnika w procesie Nila, to pędź z nimi do IPNu, bo oni nic o tym nie wiedzą.

User is offline  PMMini Profile Post #50

mariuniu

II ranga
**
Nr użytkownika: 44.786

gall anonim
Stopień akademicki: magister
Zawód: politolog

post 8/07/2009, 10:14 Quote Post

QUOTE(balum @ 3/07/2009, 10:33)
QUOTE(mariuniu @ 2/07/2009, 14:45)
*

Jesli masz materiały wskazujące na udział Stefna Michnika w procesie Nila, to pędź z nimi do IPNu, bo oni nic o tym nie wiedzą.
*

Własnie ze wiedzą i chcą go deportować , tylko Szwecja na to niepozwala , ale pozyjemy i zobaczymy

User is offline  PMMini Profile Post #51

balum

Sągorsi
Nr użytkownika: 46.347

post 8/07/2009, 11:04 Quote Post

Skąd żeś wytrzasnął takie info? Chłopaki z IPNY Stefanowi M zarzucaja sporo, ale udziału w procesie Nila nie. Wedle ich wiedzy nie miał z nim nic wspólnego.

User is offline  PMMini Profile Post #52

4 Strony « < 2 3 4 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej