Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Archeologia na UJ (Krakow), Temat kontynuowany od 2005 r.
     
Apsu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 2.226

 
 
post 18/05/2005, 20:33 Quote Post

na oficjalnej stronie napisano:
kryteria kwalifikacji: stara i nowa matura: punkty za przedmiot zdawany na maturze: historia (w przypadku nowej matury poziom rozszerzony); dodatkowe kryteria kwalifikacji: rozmowa kwalifikacyjna dotycząca znajomości problematyki archeologicznej na podstawie dwóch z podawanych przez Instytut Archeologii lektur.
Czy ktoś wie, w jakich proporcjach liczy się matura i rozmowa?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 20/05/2005, 11:00 Quote Post

Decydująca jest rozmowa kwalifikacyjna. Za historie dostaję sie tylko dodatkowe punkty, choć jeśli znów z całości będzie mozna dostać 30 pkt. to ten jeden może być decydujący.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Apsu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 2.226

 
 
post 20/05/2005, 17:46 Quote Post

A jak są te dodatkowe punkty przyznawane? (100% - 10pkt, 90% - 9pkt??)
To w sumie fajnie, maturka poszła chyba dobrze... ale ja zawsze lubiłem rozmawiać o Egipcie smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
archeox
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 5.973

Zawód: student
 
 
post 1/06/2005, 2:00 Quote Post

A nikt nie powiedział że cię o Egipt zapytają...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Apsu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 2.226

 
 
post 1/06/2005, 9:17 Quote Post

Do wyboru dwie lektury - ja wybrałem obie o Egipcie
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Apsu
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 176
Nr użytkownika: 2.226

 
 
post 20/06/2005, 19:34 Quote Post

No tak, do rozmowy coraz bliżej, od jakiegoś czasu żyję więc Totmesami, Sezostrisami i innymi Psammetychami. Nie zmienia to jednak faktu, że kiedy wracam z Tanis do Kluczborka (tzn. spadam na ziemię) to zaczyna mnie nurtować pytanie - jak ta rozmowa będzie wyglądać? CZy lubią czepieć się szczegółów, czy zadają pytania ogólne i oczekują, że sami zaczniemy szzcegółami rzucać? No i jeszcze jedno, chociaż może głupie pytanie... garnitur obowiązkowy?? wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Tanith
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 17
Nr użytkownika: 451

 
 
post 19/03/2006, 20:59 Quote Post

Czytałam na stronie Instytutu UJ bodaj, że od tego roku nie ma rozmowy kwalifikacyjnej przy rekrutacji. Być może coś źle zrozumiałam. Orientuje się ktoś jaka jest sytuacja? Z góry dzięki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Królowa-Słońce
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Nr użytkownika: 7.333

Zawód: archeolog
 
 
post 22/03/2006, 13:38 Quote Post

Co do rekrtujacji na UJ to jest to muszę powiedzieć bardzo skomplikowane... smile.gif wiec nie ma rozmowy kwalifikacyjnej dla tegorocznych ( tzn 2006) maturzystów.Co do rocznika 2005 i lat wczesniejszych z nową maturą to chodzą słuchy że taka rozmowa bedzie!ale nikt nie jest do końca przekonany.Stara matura na 100% bedzie musiała przystąpić do rozmowy, a lektury podane są już na stranie IA UJ.
Życzę powodzenie i pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
art_krakow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 18.154

Zawód: uczen
 
 
post 21/05/2006, 17:54 Quote Post

Witam. Właśnie jestem po maturze i bardzo chciałabym studiować archeologie lub h.sztuki na UJ. wiem, że były już tutaj podobne pytania, ale to wszystko z zeszłych roczników. Z tego co wiem teraz , jesli chodzi o rekrutacje - zarówno na h.sztuki jak i archeologie - nie ma rozmowy kwalifikacyjnej. Mam wiec pytanie , zwłaszcza do rocznika pierwszego wink.gif - ile trzeba mieć by sie dostac, ile trzeba było mieć rok temu? bo teraz oceniają historie na poziomie rozszerzonym na archeologie... bardzo proszę o pomoc, pytam wokól, nikt nie chce mi odpowiedziećsad.gif z góry dziękujęsmile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Królowa-Słońce
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 65
Nr użytkownika: 7.333

Zawód: archeolog
 
 
post 21/05/2006, 19:45 Quote Post

Od tego trzeba zacząć, że w zeszłym roku na archeologii na Uj była rozmowa kwalifikacyjna rolleyes.gif , która miała duzo wieksze znaczenie niz wyniki matur.Za mature dostawało się bodajże 2 punkty a za rozmowe 20. Tak więc były to zupełnie inne zasady.w tym roku, jak juz pewnie wiesz tej rozmowy nie ma ( nie ma jej rocznik 2006, stara matura i 2005 mają) więc nikt nie wie od ilu bedą przyjmować.Podejrzewam ze wszystko zalezy od średniej wyników.Rocznik 2005 nie mial ich zbyt rewelacyjnych. wink.gif
Pozdrawiam
Królowa słońce
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
art_krakow
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 18.154

Zawód: uczen
 
 
post 21/05/2006, 20:09 Quote Post

No dobrze, dziękuje wobec tego:) boję się tej rekrutacji - co to bedzie jak sie nie dostanę, a niestety wyników matury przewidzieć nie dam rady, zwłaszcza jak to jest rozszerzona:) a jak ogólnie sie studiuje na UJ? jaka jest atmosfera? I czy to prawda, że można wybrać specjalizację z Nowego Świata? Bardzo lubię czytać o Majach itd;)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Filimer
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 528
Nr użytkownika: 15.410

Stopień akademicki: (jeszcze) magistrant
Zawód: archeolog
 
 
post 23/05/2006, 11:31 Quote Post

Wszelkie info na temat studiowania archeologii w Polsce znajdziesz pod tym adresem:
http://nauka.imagina.pl/article.php?sid=15354
Poza tym jeśli masz nową maturę, obowiązuje konkurs świadectw, ale nawet jak się dostaniesz, to musisz się mocno trzymać na pierwszym roku: są 3 ciężkie egzaminy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
pita
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 112
Nr użytkownika: 12.039

piotrek
Zawód: student
 
 
post 21/10/2006, 9:53 Quote Post

Witam!
Mam nietypową prośbę, nie moge znaleźć ksiazki opublikowane przez UJ w moim mieście co mnie bardzo zaskoczyło.
Potrzebuję konkretnie rodziału napisanego przez: Elżbietę Jastrzębowską pt. Paweł Sztygar badacz katakumb rzymskich i prof. UW, str 137-142 [w:]Archeologia Śródziemnomorska w Uniwersytecie Jagiellońskim 1897-1997, Kraków 1998 pod red. Joachima Śliwy

Jezęli ktoś dysponują tą ksiazką i mógł by mi przesłac skany na maila będe bardzo szczęśliwy
z góry dziękuje

JUZ ZDOBYŁEM W BIBLIOTECE INSTYTUTU ARCHEOLOGII UW, TAK WIĘC DZIĘKUJE NIEAKTUALNE smile.gif

a nie mieli tego nawet w Bibliotece Narodowej
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
s_o_l
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 26.207

 
 
post 16/12/2006, 21:26 Quote Post

Z tego co wiem atmosfera na UJ jest niesamowita, wszyscy sa zgrani i się dogadują. W tym roku nie ma rozmowy kwalifikacyjnej jednak trzeba miec co najmniej 75% aby się dostać.To wszystko co wiem:D
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Daiva
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 31.918

Zawód: maturzystka
 
 
post 1/05/2007, 18:40 Quote Post

Witam serdecznie!
Cóż, niedługo zaczyna się następny nabór na studia archeologiczne na UJ, więc kolejne osoby będą się skrzętnie dopytywać o sposoby rekrutacji i tym podobne. Tak się szczęśliwie złożyło, że właśnie ja znalazłam się w takim położeniu.

Tyle wstępu,a jakie mam konkretne pytania?
1)Przybliżona ilość punktów procentowych, które powinnam uzyskać, aby dostać się na studia archeologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim?
2)Czy faktycznie ma miejsce rozmowa kwalifikacyjna i jak ona wygląda?
3)Lepszy akademik czy wynajęte mieszkanie?
4)I najważniejsze dla mnie pytanie. Jaką pracę mogę zdobyć po ukończeniu studiów i czy podczas studiów mogę pracować już w zawodzie?

Z nadzieją będę czekać na odpowiedzi. Liczę, że dzięki Waszej pomocy rozjaśni mi się trochę ta sytuacja.

Pozdrawiam, Daiva.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

6 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej