Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Słowacki homoseksualistą ?!
     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 12/05/2005, 14:22 Quote Post

Rozsierdziła ta dyskusja
Wielce nie na żarty
Lepiej samiast komuś w d***
Patrzmy na wydane karty
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Europejczyk
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 9
Nr użytkownika: 4.648

 
 
post 12/05/2005, 15:39 Quote Post

Podobnie jak Ciunek, zgadzam sie z krzysztoferem, zawsze jestem pelen uznania dla ludzi otwartych i tolerancyjnych
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
logandevil
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 66
Nr użytkownika: 3.749

 
 
post 21/05/2005, 22:40 Quote Post

no wcale by nie zdziwil jakby sie okazal ze wiekszosc naszych wieszczow bylo niepewnej plci smile.gif zreszta czego sie mozna spodziewadz po artystach wiekszoac z nich byla homo taka jest niestety prawda
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Alqin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 4.221

Stopień akademicki: nie uznaje
Zawód: 13 Apostol
 
 
post 22/05/2005, 0:32 Quote Post

QUOTE(krzystofer @ May 6 2005, 10:43 PM)
QUOTE
Homoseksualisci są be, geje to banda zboczeńców....


Drogi Wiktorze, Twoje powyższe zdanie źle świadczy tylko i wyłącznie o Tobie jako osobie wulgarnej i nietolerancyjnej. Oczekuję interwencji moderatorów. :[
*


Zobaczyłem dopiero ten post dopiero teraz i jestem zaszokowany. Zostało zacytowane moje jedno zdanie, do którego mój stosunek został wyrażony w dalszej części wypowiedzi.
Dla tych, którzy mnie nie zrozumieli...
Pisząc te kilka wyrazów chciałem uwidocznić bezsensownośc tego fora. Nad czym tu sie zastanawiać? Czy ktos był gejem czy czy nie... Ważne jest czego dokonał, a nie to, jakiej orientacji był. Stworzenie tego tematu dowodzi, ze nie potrafimy swobodnie przejśc do tego na porządku dziennym. Traktujemy to jako swoista ciekawostke a nie za cos conajmniej nic nadzwyczajnego. Wyrazy ubolewania składam wszystkim, którzy mojego sarkazmu nie zrozumieli, a wręcz opatrznie zinterpretowali.

Nie wiem czy słowo "gej" mozna uznac za "wulgaryzm" skoro sami homoseksualiści chca siebie tak nazywać. Widac, że nie bardzo macie styczność z "takimi osobami". Wyjasnienie tego słowa znajdziecie w słowniku do jezyka angielskiego...

Wyraz "zboczenie" równiez jak mniemam nie jest wulgaryzmem. Wiele razy w fachowych książkach go widziałem, pisanych przez autorytety tej dziedziny.

Acha... nie uznaje czegoś takiego jak "tolerancja". Coś takiego po prostu nie istnieje... Jest to utopia i cos nie mozliwe do spełnienia.

Pozdrawiam... wasz naczelny nietolerancyjny gbur i prostak dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
krzystofer
 

Semper Invictus
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.602
Nr użytkownika: 1.005

 
 
post 22/05/2005, 18:58 Quote Post

Alginie, jestes więc wcieleniem wczesniej skompromitowanego Wiktorka 666. Napisałeś " geje to banda zboczeńców". MOżna było opatrznie zrozumieć Twoj post. Mniejsza już o to. Wszystko zostało wyjaśnione. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 7/06/2005, 13:55 Quote Post

Ale się kompromitujecie:)
Dyskusja na poziomie Leppera, a nie Słowackiego;)
Zostawmy biednego Julka z jego domniemanym homo-, bi- czy tam heteroseksualizmem... Po co nam to w sumie???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
antracyt
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 596
Nr użytkownika: 4.698

 
 
post 25/06/2005, 22:13 Quote Post

Co was tak homoseksualizm nakrecil ?
Slowacki bral narkotyki i mial brudnawy zyciorys. Dlatego zostal wieszczem drugej kategorii. Nie do konca dal sie wybielic.
Co maja jacys goscie w Notre Dame ze Slowackim wspolnego ? Julek sobie mogl byc bi, homo, hetero i tak jego poezji nikt nie zmieni. Chcialoby sie miec wieszcza swietego jak Jezus Chrystus. A kto powiedzial, ze geniusze literatury czy sztuki musza miec Chrystusowy zyciorys ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Postumus
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 9.697

Stopień akademicki: magister
Zawód: nauczyciel
 
 
post 8/10/2005, 8:15 Quote Post

1. Słowacki nie był żadnym homoseksualistą; zamiast czytywać listy lepiej przeczytać Beniowskiego; tam szczególnie widać preferencje
2. Oprócz przyjaźni z Krasińskim, należy także pamiętać o niechęci wzajemnej między nimi i konkurowaniu do jednej kobiety (zdaje się Delfiny Potockiej, późniejszej żonie Krasińskiego). Poza tym, Słowacki wyzwał Krasińskiego na pojedynek (wyzywał także Ropelewskiego, poplecznika Mickiewicza), gdy ten, nie chciał się przyznać do znajomości z autorem Balladyny
3.Nie nazywałbym Mickiewicza dzieciorobem, bo mieć dużo dzieci nie jest grzechem; żadne pozamałżeńskie dziecko nie jest poświadczone w bio Mickiewicza, czego nie można powiedzieć o jego kochankach.
Mickiewicza ponad Słowackiego nie można uczciwie wywyższyć, zresztą i odwrotnie
4. Próba przypięcia łatki homo Słowackiemu, to po prostu political corectness- każdy wielki, wszak, musi być inny!
Priwiet!
nowy forumowicz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 6/11/2005, 20:01 Quote Post

Tak piszecie i piszecie o tym,że Słowacki był homoseksualistą, ale... Jaka grupka naukowców ? Kto dokładnie ? Zadnych konkretynch źródeł, informacji..
Polecam poczytać :
Ryszard Przybyski "Rozhukany koń. Esej o myśleniu J. Słowackiego"
Stanisław Kossowski "Wśród romantyków i romantyzmu"
Tadeusz Sierzpułkowski "Romantyzm polski"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
This
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 30
Nr użytkownika: 11.178

 
 
post 19/11/2005, 21:30 Quote Post

"Poeta powinien być czytany, a nie oglądany"
Cecil Day-Lewis
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Polidaktyl
 

Teoretyk Kabaretu
*****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 625
Nr użytkownika: 2.700

Zawód: Kierownik Literacki
 
 
post 2/12/2005, 1:53 Quote Post

Oj sie narobiło proszę o zamknięcie wyczerpanego tematu
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
sebastianm
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 3.080

 
 
post 1/06/2006, 22:38 Quote Post

Jejku, jestem tu po ponad 1,5 rocznej przerwie! Widzę, że mój temat wywołał emocje, nawet spore. Nie chciałem by ktoś poczuł się dotknięty treścią tego tematu(z niektórych postów wnioskuję wręcz, że dopuściłem się zniewagi,'maj Gad':D) Chciałem się tylko dowiedzieć, czy ktoś o tym słyszał. To wszystko. P.S Ludzie, nie emocjonujcie się tak, złość piękności szkodzi.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Czartodziwa
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 95
Nr użytkownika: 8.441

 
 
post 2/06/2006, 18:00 Quote Post

Widocznie niektórych zaintrygował homoseksualizm Slowackiego:D
A swoja drogą to twoje "słyszeliście że" jest oparte na czymś konkretnym, czy to tylko domysły - pytam, bo może faktycznie warto byłoby coś przeczytać na ten temat (coś, co nie jest listem do Krasickiego:P)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
sebastianm
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 3.080

 
 
post 5/06/2006, 9:12 Quote Post

Wiesz, kiedyś na lekcji mój polonista tylko wspomniał, że takie badania były prowadzone. Mówił o 'grupie naukowców'; nie wiem ile w tym prawdy, a ile nie. Myślałem, że ktoś na forum też o tym slyszał, stąd moje zapytanie. Swoją drogą, nie uważam, by było możliwe stwierdzenie preferencji seksualnych J.Słowackiego. Nie. Trzeba pamiętać, że romantycy popadali w skrajności, dlatego też pewnie była możliwa była 'Miłość'[przez duże M] heteroseksualisty do faceta, tym bardziej, że 'ten facet' też był niezgorszym literatem...... dziś byłoby nam to trudno zrozumieć.
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
źrenica.
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 16.818

 
 
post 7/06/2006, 19:03 Quote Post

jeżeli słowacki był gejem, to żałuję, że o tym nie pisał. szkoda tego wszystkiego co mogło się nowego pojawić, a nie zaistniało. gdyby był homoseksualistą, choc wątpię, to z pewnością poświęciłby swoim uczuciom chociaż jedną strofę, a takiej nie znajduję.po za tym taki poeta jak słowacki nie musiałby się chyba wstydzić swoich preferencji, tym bardziej, że w romantyzmie miłość miała być przede wszystkim nieszczęśliwa i niespełniona. więc czemu nie gejowska? osobiście wole pozostać przy wizji juliusza hetereoseksualisty. takie źrenicowe nadzieje.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej