Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Atryda - zapowiedzi wydawnicze
     
TytusPullo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 516
Nr użytkownika: 98.752

£ukasz
Zawód: urzêdnik
 
 
post 25/04/2020, 12:59 Quote Post

Ja czekam na paczkę smile.gif I na Kleopatrę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 1/05/2020, 14:35 Quote Post

Dzisiaj Święto Pracy więc pracuję. Pewnym negatywnym skutkiem epidemii jest to, że niektóre drukarnie wpadły na pomysł, żeby odbić sobie straty na innych klientach. Na taki genialny pomysł wpadła m.in. "moja" drukarnia.

Nie mogę się zgodzić na takie podniesienie ceny, więc znalazłem sobie inną drukarnię. Niestety wiąże się to z przesunięciem wysyłki Aecjusza na 15 maja. Serdecznie przepraszam, ale nic nie poradzę.

Z innych ciekawostek - od maja na stronie wydawnictwa Atryda będzie można kupić również książki wydawnictwa Attyka. Ruch ten jest ukłonem w stronę klientów, którzy chcieliby kupić Aecjusza, ale szkoda im wydawać pieniądze na przesyłkę tylko jednej książki.

Ten post był edytowany przez Harpalos: 1/05/2020, 14:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
FB1
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 46
Nr użytkownika: 53.050

Stopień akademicki: Magister Officiorum
Zawód: Crusader Lex
 
 
post 1/05/2020, 20:27 Quote Post

Czyli rozumiem, że do zamówionego i opłaconego wraz z wysyłką Aecjusza będzie można do połowy maja (przynajmniej) dorzucić coś z Attyki?
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 22/05/2020, 15:14 Quote Post

Książka wydrukowana, czekam na kuriera. Aecjusz wygląda tak
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
courage
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 31
Nr użytkownika: 105.771

 
 
post 22/05/2020, 19:32 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 22/05/2020, 15:14)
Książka wydrukowana, czekam na kuriera. Aecjusz wygląda tak
*


Facet, daj sobie luz.Dwadziescia razy ten sam wątek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 22/05/2020, 20:45 Quote Post

Post ma charakter informacyjny. Kilka osób z forum zakupiło książkę w przedsprzedaży, więc warto poinformować je, że niedługo otrzymają przesyłkę. Poza tym o czym mam pisać w wątku o własnym wydawnictwie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.879
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 13/03/2022, 12:22 Quote Post

Dwie zapowiedzi wydawnictwa:

1. Krzysztof Królczyk, Rzymskie prowincje nad Renem i Dunajem w okresie flawijskim (69-96 r. po Chr.) - res militares et externae.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...source=timeline

2. Mateusz Byra, Powstanie w Judei 66-74 n.e. Wydanie II poprawione i rozszerzone.
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...source=timeline
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
anticus
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 54.746

szymon ³ubiñski
Zawód: student
 
 
post 15/07/2022, 7:34 Quote Post

Na stronie Atrydy zapowiedź "Powstania Spartakusa" Rochali

https://wydawnictwoatryda.pl/pl/p/Powstanie...3-71-p.n.e./377
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 15/07/2022, 13:35 Quote Post

Koniec lipca i początek sierpnia będzie gorący! Przynajmniej jeśli chodzi o emocje związane z premierami.

26 lipca do sprzedaży trafi książka Pawła Rochali "Powstanie Spartakusa 73-71 p.n.e". Trochę później wyjdzie praca doktor Darii Janiszewskiej "Wojna domowa w Rzymie w latach 193-197".

Okładki obu książek można zobaczyć na stronie wydawnictwa.

W odpowiednim momencie wrzucę spisy treści, notki o autorach i fragmenty obu książek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.879
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 8/06/2023, 9:32 Quote Post

Wydawnictwo przestało publikować książki papierowe, ale jego właściciel, Michał Kowalski, planuje wydanie książek własnego autorstwa w wersji elektronicznej.
Na początek "Bitwa pod Carrhae 53 p.n.e. Zderzenie imperiów". Na stronie wydawnictwa można zapoznać się z projektem okładki: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100037941829111

Jeśli pomysł się przyjmie, w planach wydanie jeszcze sześciu tytułów, w tym "Cheroneja - Orchomenos 86 p.n.e." i "Bitwa pod Sellazją 222 p.n.e."
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.286
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 9/06/2023, 22:40 Quote Post

QUOTE(wysoki @ 8/06/2023, 10:32)
Wydawnictwo przestało publikować książki papierowe, ale jego właściciel, Michał Kowalski, planuje wydanie książek własnego autorstwa w wersji elektronicznej.
Na początek "Bitwa pod Carrhae 53 p.n.e. Zderzenie imperiów". Na stronie wydawnictwa można zapoznać się z projektem okładki: https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100037941829111

Jeśli pomysł się przyjmie, w planach wydanie jeszcze sześciu tytułów, w tym "Cheroneja - Orchomenos 86 p.n.e." i "Bitwa pod Sellazją 222 p.n.e."
*



Wszystko fajnie, ok itd. Lecz czemu sam o tym nie napisze w temacie? Obraził się na forum? Nie zależy mu na tutejszych, potencjalnych czytelnikach/słuchaczach?
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Harpalos
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 582
Nr użytkownika: 83.002

Michal
Zawód: historyk
 
 
post 11/06/2023, 11:27 Quote Post

Hehe, na nikogo konkretnego się nie obraziłem. Jeśli już to bardziej na cały świat niż na konkretne miejsce wink.gif Projekt jest w toku, ale nie wiem, kiedy go sfinalizuję. Zrobiło się ciepło i słonecznie, to nie są dobre warunki do pracy wink.gif

W tym momencie nie wiem nawet ile będzie kosztować ebook. Gdyby miał kosztować tyle ile wyliczyłem w kalkulatorze kosztów, to pewnie kupiłoby go z 20 osób. Znowuż jeśli będzie tani to sprzedaż musiałby się zakręcić w okolicach rekordu sprzedaży Atrydy. Nieważne który wariant wybiorę to i tak kotwica w plecy, i gladius w oko.

Na razie mam okładkę i baner promocyjny. Pojawiły się problemy kadrowe - okazało się, że część osób z którymi współpracowałem w czasach Atrydy albo zwinęło interes, albo podniosło ceny o jakieś 35%. Trzeba też znaleźć nową platformę sprzedażową. Pośrednicy ładnie koszą prowizję, najlepszą ofertę przedstawiło Patronite, które rozbudowuje swój sklep o ebooki.

Na razie wrzucam info na Facebook, żeby złapać darmowe zasięgi i wybadać zainteresowanie. Póki co gorzkie żale, że to ebook, nie papier. Urocze, jakoś wcześniej nie widziałem tego zainteresowania papierem.

Jak pójdzie post z linkiem do sklepu, to F obetnie zasięgi do max. 10% obserwujących moje profile. Człowiek pracował nad budowaniem zasięgów przez 6 lat a teraz jedno pstryknięcie algorytmu i wszystko do piachu. Taka polityka właściciela platformy.

Skoro już zostałem wywołany do tablicy, forum historycy.org wygląda na martwe, podobnie jak forum Total War. Poza tym ze względów technicznych ciężko tu wrzucać materiały promocyjne.

Być może oferta zostanie rozszerzona o koszulki i kubki z motywami historycznymi. Np. z ilustracjami z okładek książek Atrydy. Jak mniemam nie jesteście zainteresowani? wink.gif

Ten post był edytowany przez Harpalos: 11/06/2023, 18:58
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.286
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 11/06/2023, 11:50 Quote Post

Na tak rozbudowaną informację z kolei ja nie liczyłem wink.gif. Dzięki i trzymam kciuki by ten projekt wypłynął na szersze wody niż poprzedni.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.879
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 15/06/2023, 9:39 Quote Post

QUOTE(Harpalos @ 11/06/2023, 12:27)
Być może oferta zostanie rozszerzona o koszulki i kubki z motywami historycznymi. Np. z ilustracjami z okładek książek Atrydy. Jak mniemam nie jesteście zainteresowani? wink.gif

Ja z jednej strony jestem słabym targetem, ponieważ sam mam całe trzy kubki (jeden "kolorowy" pamiątkowy plus dwa zwykłe, kupione w promocji z herbatą, których używam na co dzień), ale z drugiej moja żona zbiera, więc mógłbym być zainteresowany zakupem. Np. z ostatnich dwóch wyjazdów na targi książki w Warszawie przywiozłem jej po jednym kubku. To fajny i prężny rynek, choć przyznam nie śledziłem jak idzie Histmagowi z gadżetami, bo żaden mnie jakoś szczególnie nie urzekł aż tak, aby kupować.
Także kubek ze słoniami z Rafii plus ewentualnie coś z okładki do Powstania Spartakusa, gdyby dało się z niej zrobić jakiś dobry mem tekstowy - czemu nie wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.879
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 7/07/2023, 9:16 Quote Post

Zapowiedź Michała Kowalskiego na lipiec: e-book "Powstanie panońskie 6-9 n.e."
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid...100037941829111
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej