Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bitwa pod Kozienicami i Iwanopolem, Cześć operacji Warszawsko-Iwanogrodzkiej

Barkida

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel

post 25/07/2019, 23:06 Quote Post

Witam!
Tak dawno mnie tu nie było, a forum działa i ma się dobrze. Super!
Ostatnio przeglądając mapy google zainteresowały mnie cmentarze z I wojny, dokładniej z 1914 roku, znajdujące się w okolicach Kozienic. Jest ich tu obecnie 18-19. Ogólnie z Iwś jest jeszcze kilka, ale mnie interesują właśnie te z 1914 roku. Poszukałem trochę i okazuje się, że w październiku i listopadzie 1914 roku miała tutaj miejsce bitwa pod Kozienicami i Iwanogrodem. Była ona częścią Operacji Warszawsko-Iwanogrodzkiej.
Niestety w internecie napotkałem bardzo mało informacji na ten temat, mimo, że podobno była to jedna z największych bitew tego okresu. Napisałem do lokalnego Towarzystwa Miłośników Ziemi Kozienickiej, ale minął już na pewno miesiąc i nie dostałem żadnej odpowiedzi.
Szukam informacji o tej bitwie. Może jakichś książek. Ostatnia informacja o książce pochodzi z ok. 2010 roku, ale książka ta, również tutaj opisywana (http://www.historycy.org/index.php?showtopic=125329) jest niedostępna.
Szukam ogólnego zarysu bitwy, może coś więcej niż Rosjanie odepchnęli Niemców i Austriaków od Wisły przez puszczę kozienicką, a potem wyrżnęli ich w pień, ale też opis godzina po godzinie, konkretne nazwiska, czy rozkazy nie są mi szczególnie potrzebne.
Niestety nie znalazłem również tutaj tematu, który dotyczyłby tej bitwy.
Czy moglibyście mnie trochę oświecić, podpowiedzieć czego i gdzie można szukać, może ktoś mógłby po krótce opisać co się tu działo?
Wielkie dzięki!

@edit
Książka jest na allegro, zaraz zamówię, ale gdyby ktoś coś mógł napisać, to w dalszym ciągu chętnie.
@edit 2
niestety brakuje T1 sad.gif

Ten post był edytowany przez Barkida: 25/07/2019, 23:34

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

obodrzyta

VII ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 88.774

Zawód: student historii Vr

post 26/07/2019, 17:45 Quote Post

QUOTE(Barkida @ 25/07/2019, 23:06)

Szukam informacji o tej bitwie. Może jakichś książek. Ostatnia informacja o książce pochodzi z ok. 2010 roku, ale książka ta, również tutaj opisywana (http://www.historycy.org/index.php?showtopic=125329) jest niedostępna.

@edit
Książka jest na allegro, zaraz zamówię, ale gdyby ktoś coś mógł napisać, to w dalszym ciągu chętnie.
@edit 2
niestety brakuje T1 sad.gif

W T2 nic na ten temat nie ma, a w T1 owszem tak.

Obodrzyta poleca też pracę Cichowicza, ale tu odwrotnie tylko T2
http://napoleonv.pl/p/8/674/szkic-strategi...anie-bitwy.html

User is offline  PMMini Profile Post #2

2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej