Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Jak postępujesz z trollami (spamerami), po zarzuceniu stronami pseudoargumenów
 
Jak postępujesz ze spamerami
Nie reaguję, mam co innego do roboty [ 45 ]  [47.87%]
Włączam opcję "Ignouj" i z głowy [ 22 ]  [23.40%]
Odpowiadam i walczę do końca [ 27 ]  [28.72%]
Suma głosów: 94
Goście nie mogą głosować 
     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 6/04/2008, 10:30 Quote Post

No proszę - wydało się. Jestem notorycznym spamerem. Zamiast dzielić posty, staram się odnieść do wszystkiego w jednym - a więc piętrusy. A cytatów używam, że hohoho...

Straszna świadomość.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 6/04/2008, 13:02 Quote Post

QUOTE
Zamiast dzielić posty, staram się odnieść do wszystkiego w jednym - a więc piętrusy

Nie - piętrus to właśnie wiele postów jeden pod drugim. Ktoś nie zgadza się z moimi poglądami to pisze na moje 10 wersów trzy posty po 100 wkładając różne quoty "bajki", "głupoty","bzdury" "łaskawie" każąc odpowiadać na pytania o których nie mam pojęcia, bo ich nie zadałem i tłumacząc oczywistości, tak jakbym twierdził, że 2 = 2 jest 7. Jak mam dyskutować? Odnosić się do wszystkiego - czyli też 300 wersów? Wtedy adwersarz napisze 3000 - ma czas, poczucie misji, walczy w dobrej sprawie, to pisze.

Nie twierdzę, że długie posty są złe - np w temacie IIWS Uzbrojenie - lotnictwo kol. Net Sailor napisał wspaniały i bardzo długi post opisujący Szturmowiec Ił-2. Ale bez quot, "bzdur" i "bajek". Napisał co wie i skończył. Dlatego pisanie długich postów samo w sobie nie jest złe - czasami niektóre opracowania to cuda - ale w połaczeniu z innymi narzędziami - to spam. Kto normalny na taki post odpowie? w końcu będą pisać sami spamerzy z poczuciem misji.

Upieram sie przy zdaniu, że post z licznymi quotami jest mało czytelny, a dla osób "z zewnątrz" - nieczytelny, odstrasza nowych użytkowników.
Może to dobre narzędzie dla osobistych sporów, ale szukający wiedzy taki post 3 słowa quoty i 3 zdania odpowiedzi po prostu opuszczają.

Co innego moderatorzy - oni mają swoje prawa i przede wszystkim swoje zadania - jak najbardziej powinni takich narzędzi używać.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 6/04/2008, 13:40 Quote Post

Możemy założyć "szkołę pisania dobrych postów na historycy.org". Chętnych pewnie nie będzie, natomiast moderatorzy w ramach resocjalizacji spamerów będą ich skazywać np. na tydzień "szkoły...". Z pewnością przyczyni się to do wzrostu poziomu intelektualnego polskich historyków tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Kytof
 

Kytof I Waza
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.266
Nr użytkownika: 27.423

 
 
post 6/04/2008, 14:05 Quote Post

QUOTE
Upieram sie przy zdaniu, że post z licznymi quotami jest mało czytelny, a dla osób "z zewnątrz" - nieczytelny, odstrasza nowych użytkowników.


Ja mam wręcz przeciwnie. Ciąg długiego tekstu jest dla mnie nieczytelny, czasami nie wiem kto do czego się odnosi. W przypadku stosowania quotów jest odwrotnie - jest czytelnie, wiem do kogo lub czego ktoś się odnosi i jest porządek.
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 6/04/2008, 17:15 Quote Post

Vitam

Ktoś nie zgadza się z moimi poglądami to pisze na moje 10 wersów trzy posty po 100 wkładając różne quoty "bajki", "głupoty","bzdury" "łaskawie" każąc odpowiadać na pytania o których nie mam pojęcia, bo ich nie zadałem i tłumacząc oczywistości, tak jakbym twierdził, że 2 = 2 jest 7. Jak mam dyskutować? Odnosić się do wszystkiego - czyli też 300 wersów? Wtedy adwersarz napisze 3000 - ma czas, poczucie misji, walczy w dobrej sprawie, to pisze. (Pulemietczik)

Jak uważasz Adwersarza za spamera, to olej jego odpowiedź sikiem falistym. Przecie nikt nie ma żadnego obowiązku, żeby odpowiadać na każdą wypowiedź.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 6/04/2008, 18:23 Quote Post

O właśnie. Takie też są moje wnioski. Chciałem po prostu poznać opinię userów , jak postępują i co radzą innym.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
lancelot
 

Żelazna pięść
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 12.532
Nr użytkownika: 36.860

bogumil chruszczewski
Stopień akademicki: rebajlo
Zawód: Podstarza³y wilk
 
 
post 7/04/2008, 0:31 Quote Post

Rado, ja się domyślam, że to nie łatwy kawałek chleba, nie zamierzałem Cie uszcęśliwiać na siłę,tak mi przyszło do głowy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 7/04/2008, 11:15 Quote Post

Vitam

Chciałem po prostu poznać opinię userów , jak postępują i co radzą innym. (Pulemietczik)

No, to akurat moje doświadczenia niekoniecznie będą pomocne. Userem to ja byłem 4 lata temu przez 2 miesiące, kiedy Forum liczyło niecały 1000 zarejestrowanych. Potem nieprzerwanie mialem pod opieką jakieś dzialy - i na nieczytanie rozmaitych wypocin nie mogłem sobie pozwolić (swoją drogą nawet nie wiem, czy w przypadku Modów opcja "ignoruj" w ogóle działa smile.gif )
Natomiast powstrzymywałem się w warstwie werbalnej - nie podejmowałem dyskusji lub nie odnosiłem się do części wypowiedzi.
No i lubością kozystam z opcji "Zglos" biggrin.gif
A w moich działach zawsze sam mogłem huknąć na spamera biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
oskar(zet)
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.075
Nr użytkownika: 40.749

 
 
post 7/04/2008, 11:28 Quote Post

To po 2 miesiacach drogi Coobeck'u zostałes modem?
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 7/04/2008, 11:30 Quote Post

Vitam
2, może 3, może 4. Nie pamiętam dobrze, ale szybko to poszło smile.gif
W końcu w sytuacji, w której jest 1000 zarejestrowanych i 50-80 aktywnych, łatwo się było wykazać smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
oskar(zet)
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.075
Nr użytkownika: 40.749

 
 
post 7/04/2008, 11:42 Quote Post

No teraz to jest ze 40 000 zarejestrowanych i nie wiem ilu aktywnych.
Sie forum rozrosło.smile.gif


EDIT_______________-

A co do spamerstwa:
IMHO mozna by zaliczyc do tego pisanie kilku strasznie dlugich postów pd rzad.

Ten post był edytowany przez oskarzet: 7/04/2008, 16:23
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 20/04/2008, 23:06 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 7/04/2008, 11:15)
(swoją drogą nawet nie wiem, czy w przypadku Modów opcja "ignoruj" w ogóle działa smile.gif )
*



Działa. Raz jeden pan o nicku na T. (ten od bloga ;-)) był wystarczająco denerwujący, że dla ochrony swojego zdrowia psychicznego na parę dni użyłem tej opcji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
pulemietczik
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.814
Nr użytkownika: 39.443

Stopień akademicki: dr
Zawód: wpisuje PESEL-e
 
 
post 25/04/2008, 18:50 Quote Post

Ehh.
Okazuje się, ze oczywiście ten temat jest już z dawien dawna rozpracowany.
Nawet terminologia jest inna - to co nazwałem spamerstwem obowiązuje tylko w stosunku do maili, a na fora dyskusyjne właściwym jest termin "trolling"
Wikipedia może się mylić, ale w tym temacie jest chyba najlepszym źródłem :tu link

Jest nawet zasłużony troll RP wsławiony w licznych forach dyskusyjnych o inicjałach AB. On oczywiście twierdzi, że to nie on tylko ktoś inny i wszystkich straszy sądem. Ale każdy kij ma dwa końce - też mogę powiedzieć, że nie chodzi mi o AB tylko o Apoloniusza Bzibziakowskiego.

Tak wiec nie spamer a troll.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 25/04/2008, 20:15 Quote Post

http://dziecineo.prv.pl/

Czy nie masz, drogi pulemietcziku, czegoś wspólnego z tym? biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 25/04/2008, 22:39 Quote Post

Vitam

Tak, wszystkiemu winne trolle... to jest ludzki rasizm. Troll most zbudował, troll może odejść.
biggrin.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej