Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Liczba ofiar zbrodni wojennych w byłej Jugosławii, Czy któraś strona była najbrutalniejsza?
 
W czasie wojen w byłej Jugosławi najbardziej zbrodniczy byli...
...Serbowie. [ 5 ]  [33.33%]
...Chorwaci. [ 0 ]  [0.00%]
...Bośniacy. [ 1 ]  [6.67%]
...Kosowianie (muzułmanie z Kosowa). [ 3 ]  [20.00%]
...NATO. [ 1 ]  [6.67%]
...każda strona tak samo. [ 4 ]  [26.67%]
...za wcześnie by oceniać. [ 0 ]  [0.00%]
...nie da się wystarczająco jednoznacznie oszacować. [ 1 ]  [6.67%]
Suma głosów: 15
Goście nie mogą głosować 
     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 16/02/2017, 11:07 Quote Post

Witam, na forum co jakiś czas wraca temat wojen na Bałkanach, często rozchodzi się o słuszność nalotów NATO, ale w tle na ogół pojawia się kto ile dokonał zbrodni.

Np. dziś przeglądałem taki temat:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=27446
i znów sprowadziła się dyskusja do liczby zabitych.
Tu zaś pojawia się pytanie z ankiety:
http://www.historycy.org/index.php?showtopic=42468

Także chciałbym aby ten temat skupił się tylko na tym aspekcie wojen w byłej Jugosławii.
Czy jest ktoś w stanie podać liczbe zabitych w zbrodniach wojennych w poszczególnych wojnach, ogólnie, zabitych przez poszczególne strony? Oczywiście mam na myśli oszacowanie, bo domyślam się że dokładne nie da się ustalić.

Na moją skromną wiedzę Srebrnica przebija wszystkie inne zbrodnie, choć czytałem, ale to zupełnie bez źródeł, i może propaganda, ze wcześniej Bośniacy zrobili tam swoje na Serbach przy czym pojawia się mocna liczba 3 500.

Ankiete dodałem-choć sam temat ma służyć jak najbliższemu ustaleniu liczby zabitych (czyli nie dokładnie temu co w pytaniu ankiety), bo mam ankietofetysz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Heilig Seele
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 320
Nr użytkownika: 100.761

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 17/02/2017, 12:59 Quote Post

Na wstępie chcą zauważyć, że wojna w byłej Jugosławii, polegała na działaniach ofensywynych ze strony serbskiej na rzecz utrzymania federacji Jugosławii oraz działaniach defensywnych pozostałych grup etnicznych na rzecz narodowego separatyzmu. Stroną zaczepną była "siły federalne", czyli wojska serbskie.

P.S. Załóżmy że "Śląsk chce do Niemiec", i rząd centralny w Warszawie wysyła wojska na rzecz spacyfikowania pro-niemieckich separatystów. Kto będzie bardziej brutalny ? Oczywiście strona atakująca, bo - co tu ukrywać - trzeba rozjechać czołgami barykady.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej