Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Ilość godzin historii w klasie humanistycznej
     
kobieta w oknie
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 43.726

Monika
Zawód: uczen
 
 
post 6/06/2008, 15:17 Quote Post

Jestem uczennią klasy pierwszej o profilu humanistycznym. Mam 2 godziny historii tygodniowo. Tak będzie też w trzeciej klasie, w drugiej - najprawdopodobniej 3 (ale to niestety nie jest jeszcze pewne sad.gif ). Wszyscy - z nauczycielem włącznie - uważamy, że to zbyt mało jak na klasę realizującą rozszerzony program. A ile godzin historii wy macie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Konstanthinos
 

Basileus kai Autokrator ton Romaion
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.927
Nr użytkownika: 14.581

K.
Stopień akademicki: student historii
Zawód: Basileus Oikumene
 
 
post 6/06/2008, 15:52 Quote Post

ja miałem 3 w II kl i 4 w III kl, plus dwie godziny fakultetów
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/06/2008, 17:06 Quote Post

U Mnie zaś było w I 2, II 2, a w trzeciej 1. Tylko szkopuł tkwił w tym, że ta klasa, była humanistyczna tylko, z nazwy. Gdyż zamiast historii i WOS-u nałożono nacisk na jęz. polski i WOK. Ale na szczęście, miałem bardzo dobrego nauczyciela od historii, więc nie było tragicznie smile.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Scarlett O Hara
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 49
Nr użytkownika: 46.172

Zawód: uczen LO
 
 
post 6/06/2008, 17:14 Quote Post

Też jestem w pierwszej klasie LO. W tygodniu w tym roku mieliśmy po 3 godziny historii. Na szczęścię ja również mam wspaniałą nauczycielkę. Zawsze ten przedmiot lubiłam, ale chyba dzięki mojej pani profesor naprawdę historię pokochałam:)
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 7/06/2008, 14:25 Quote Post

w 1kl i w 2kl po 2godziny , w 3kl 5... choć ja i tak uważam ,że najlepiej uczyć się samemu w skupieniu , w domu , a na lekcji jedynie rozwiązywać zadania i poruszać tematy,których nie można zrozumieć ; ) oczywiście mam tu na myśli klasy ,które do maturki się szykują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
M@tek
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 454
Nr użytkownika: 9.111

Zawód: uczen
 
 
post 7/06/2008, 14:26 Quote Post

w 1kl i w 2kl po 2godziny , w 3kl 5... choć ja i tak uważam ,że najlepiej uczyć się samemu w skupieniu , w domu , a na lekcji jedynie rozwiązywać zadania i poruszać tematy,których nie można zrozumieć ; ) oczywiście mam tu na myśli klasy ,które do maturki się szykują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
kobieta w oknie
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 38
Nr użytkownika: 43.726

Monika
Zawód: uczen
 
 
post 14/06/2008, 10:11 Quote Post

Też tak myślę, ale rzeczowe omówienie tematów z podręcznika na lekcji mogłoby pomóc nie tylko usystematyzować wiedzę, ale także ją rozwinąć i zwrócić uwagę na to, co jest szczególnie istotne. A jak w 90 min tygodniowo zmieścić ponad 600 str. podręcznika i wypracowania (komentarze)? sad.gif Zdaję sobie sprawę, że czeka mnie ciężka praca, ale dam radę. Twierdzę jednak, że to nie tak powinno wyglądać. I tak na lekcjach robimy dużo, regularnie pisząc kartkówki, analizując mapy, teksty źródłowe, zadana maturalne, a raz na jakiś czas rozwiązując całe arkusze smile.gif Mam świetną panią profesor smile.gif jestem tylko rozczarowana szkolną rzeczywistością którą fundują nam władze.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
rose.90
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 47.308

Zawód: uczennica
 
 
post 30/07/2008, 15:17 Quote Post

U mnie w 3 klasie mam tylko 2 godz historii,a na dodatek nic konkretnego sie na niej nie dzieje. Tragedia.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
salvusek
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.236
Nr użytkownika: 44.999

 
 
post 1/08/2008, 18:46 Quote Post

Ja mam 3 godziny ale nie wiem czego bo na pewno nie histori . Nasz pan "troche olewa" . Osobiscie mi to nie przeszkadza , kto chce sam sie nauczy . Moja klasa humanistyczna to taka pseudo troche jest , delikatnie mowiac . Ogolnie stwierdzilem , iż klasy humanistycznr to porazka , zaluje , ze nie jestem na mat fiz .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
zoil
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 179
Nr użytkownika: 35.390

Kamila
Zawód: histeryczka
 
 
post 6/08/2008, 13:32 Quote Post

ja mam 2h/ tyg. ( za jakie grzechy confused1.gif ) i do tego uważam, że profil mojej klasy to przykrywka. Tak na serio to nikt z grubsza w mojej klasie nie interesuje się historią - a nauczycielka daje w miarę proste pytania na sprawdzianie.. wydaje mi się, że nie chce ludziom robić pod górkę. Wyjątkiem jest to, że widząc, że w domu na prawdę siedzę nad książkami ( i to nie tylko podręcznikiem ) dokłada mi kilka trudniejszych pytań.. zawsze też mogę p. od historii o wszystko zapytać - opowiada z pasją. Ale w domu tak czy inaczej trzeba siedzieć; na lekcję to idę głównie po to, żeby się sprawdzić - czy to co czytałam wystarczyło aby odpowiedzieć na pytania historyczki tongue.gif

osobiście jak miałabym marnować kilka godzin więcej w szkole - siedząc i patrząc na ludzi, którzy nie są zainteresowani ów tematem - to NIE! wolę sobie w domku, przy kawce pochłaniać kolejną książkę smile.gif

Pozdrawiam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
(=kOt=)
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 48
Nr użytkownika: 47.193

Zawód: uczen
 
 
post 9/08/2008, 15:32 Quote Post

ja uwazm, ze to nie zalezy od liczby godzin. mam 4h tygodniowo, ale i tak nic sie nie dziej, bo to nie jest historia tylko straszny halas i niepotrzebne godziny siedzenia na twardym krzesle. wiecej mozna nauczyc sie w domu, gdzie jest spokojnie tongue.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
zoil
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 179
Nr użytkownika: 35.390

Kamila
Zawód: histeryczka
 
 
post 12/08/2008, 1:17 Quote Post

Ja też uważam, że lepiej posiedzieć samemu nad książkami, ale jeśli chodzi o wszelkie wypracowania to radzić się nauczyciela i korzystać z jego obecności trzeba. W końcu po to jest szkoła tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
mksz
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 50
Nr użytkownika: 27.989

Stopień akademicki: staram siê ...
Zawód: student
 
 
post 30/08/2008, 20:21 Quote Post

Niestety ale taki mamy trend w edukacji. Starają się na siłę uszczęśliwiać uczniów i dodają więcej matmy i angielskiego bo to w życiu potrzebne. Kogo teraz interesują czyjeś zainteresowania? W klasie humanistycznej powinno być wg mnie 6 godzin polskiego tygodniowo i 4 godziny historii, a w klasie maturalnej dodatkowo jedna godzina historii.

Polecam wam natomiast prywatne lekcje u historyków-pasjonatów. Nie będą z was zdzierać tak jak nauczyciele języków obcych, a na prawdę konwersacje z porządnym historykiem to bezcenne źródło wiedzy trwałej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
PatriotaŁucznik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 425
Nr użytkownika: 65.964

Dominik Lucznik
Stopień akademicki: uczen
Zawód: Lucznik
 
 
post 23/06/2010, 16:18 Quote Post

w 1 klasie miałem tylko 2 teraz niewiele więcej 3 historie w tygodniu ale dzięki wspaniałej Pani profesor te lekcje są realizowane porządnie i sprawnie smile.gif dodatkowo raz w tyg mam kółko z historii w 3 klasie bd miał 3 historie tyg. i 2 kółka przygotowujące od matury smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
redactrice-en-chef
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 68.163

 
 
post 24/01/2011, 16:07 Quote Post

Też jestem na humanie i u mnie wyglądało to tak:
I klasa - 3 godz.
II klasa - 2 godz.
III klasa - 4 godz.
Moim zdaniem to za mało. Polskiego mam 6 godz. tygodniowo pzez całe trzy lata i uważam, że historii powinno być tyle samo, żeby sprawnie przerobić cały materiał i mieć dużo czasu na powtórki. A jak nie 6. godzin, to chociaż 4 godz. w każdej klasie, to już by było coś. Aktualnie jest środek roku szkolnego, za "5 minut" matura, a my siedzimy wciąż w II RP, mimo iż nauczyciel robi co może. A przecież jeszcze wojna i cała historia po '45... Straszne, gdyby nie znakomity historyk to wszystko by się sypało.
Zatem więcej historii dla humanów smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

4 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej