Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Bractwo odtwarzajace XIII wiek
     
Kunegunda19
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 14
Nr użytkownika: 57.530

 
 
post 3/12/2009, 12:41 Quote Post

Powiem Ci, że ciężko jest poprosić jakąkolwiek szkołę o udostępnienie sali w godzinach popołudniowych. Dzwoniłam po miejskich domach kultury, ale tam trzeba być stowarzyszeniem i podpisać umowę. A ja nie chce zakładać stowarzyszenia, bo to się wiąże z ograniczeniami. Wiadomo jak jest jakas impreza to automatycznie w niej bierzemy udział, ale nie chce aby bractwo było zależne od jakiejkolwiek instytucji, inaczej jest ze sponsorami, chyba? No własnie tutaj jeszcze się nie dowiadywałam czy jeśli jakas firma zechce nas sponsorować także musimy być stowarzyszeniem?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 3/12/2009, 13:16 Quote Post

Uważam, że bycie w stowarzyszeniu nie jest takie złe. Dokładnie rok temu powołałem do życia razem z moimi znajomymi stowarzyszenie, którego głównym celem jest opieka i rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodziska. Większość członków stowarzyszenia, a przede wszystkim jego prezes, należy właśnie do drużyny rekonstruującej Rusów z IX - XI w. Ponieważ w skład stowarzyszenia weszły takie osoby jak sołtys wsi, w której jest grodzisko, radni, dyrektor szkoły podstawowej, w której na domiar złego istnieje Muzeum Regionalne (współgrające tak de facto pod egidą naszego stowarzyszenia, gdyż twórcy tegoż muzeum są członkami również naszej grupy). Dzięki temu drużyna zyskała na tym, że mają swoje stałe locum, czyli szkołę (i tutaj pełne spectrum, bo i dowolną salę zajęciową, a nawet cała salę gimnastyczną, w której mogą organizować treningi, zjazdy innych drużyn, czy inne imprezy). Oprócz tego (od paru tygodni) drużyna Rusów zarezerwowała sobie jedną salkę i tam wystawia dla zwiedzających swoje rekonstrukcje, co dla muzeum regionalnego jest dodatkową atrakcją! I najważniejsza sprawa dla całej drużyny. Otóż drużyna może się pochwalić najpiękniejszym locum, jakie w zasadzie mogli sobie wymarzyć. Mają bazę w prawdziwym grodzisk, tj. pod grodziskiem, datowanym włąśnie na okres X/XI - XIII w. To jest ich, jak powiadam, baza wypadowan na sezon wiosenno - letni, chociaż wiem, ze organizują sobie też kilkudniowe obozy i zjazdy okolicznych drużyn rekonstrukcyjnych w jesieni a nawet zimą. Czyż nie warto wejść do stowarzyszenia? smile.gif

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 3/12/2009, 14:19 Quote Post

Fundacja/stowarzyszenie daje Ci osobowość prawną, która nie ogranicza, a pomaga załatwiać oficjalnie i środki finansowe i sprawy oficjalne.
Siedziby w szkołach miałem od 2002 roku jako ja, nie instytucja. Zawsze starałem się o łykend, wiec może akurat wtedy bywa luźniej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Vapnatak
 

Od Greutungów i Terwingów zrodzony z Haliurunnae
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 8.441
Nr użytkownika: 26.201

 
 
post 3/12/2009, 14:42 Quote Post

Dokładnie. Będąc w stowarzyszeniu jest zwasze łatwiej. Mamsz większe pole manewru na zorganizowanie sobie funduszy na prosperowanie. Nawet możesz wykorzystać środki, które oferuje Unia. Natomiast jeśli podepniesz się pod program w jakim statruje wioska (w ramach promocji kulturalnej), to też jest szansa, że wyjdziesz na tym zdecydowanie lepiej finansowo.

vapnatak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Theodorus
 

Teodor
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.008
Nr użytkownika: 1.771

:)
Stopień akademicki: M¹drala
Zawód: Asystent muzealny
 
 
post 18/12/2009, 15:11 Quote Post

Kunegunda19
Ile osób w sumie sięu Was udziela? macie już stroje?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Mikołaj II
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 229
Nr użytkownika: 32.432

Stopień akademicki: magister
 
 
post 20/03/2010, 19:23 Quote Post

Kunegunda, nie masz może czegoś wspólnego z Samuelem Domańskim i byłym Fidei Defensores?

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 7/11/2014, 14:15 Quote Post

Nie wiem czy założycielka tematu wytrwała w tej cennej incjatywie, ale tu jest wielka ciekawostka dotycząca bractw na Zachodzie o dnoszących się do XIII wieku.
W skrócie: jest to projekt archeologiczny polegający na tym by w Burgundii przez ok. 25 lat zbudować od podstaw średniowieczny zamek uzywając tylko technik i narzędzi dostępnych w Europie w XIII wieku. Wypada kibicowac tak zacnemu przedsięwzięciu, a założycielka tematu, o ile ją to jeszcze interesuje, z pewnością może tam znaleźć osoby, które podzielają jej pasje...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej