Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> "Kler", film Wojciecha Smarzowskiego
     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.205
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 24/09/2018, 21:25 Quote Post

QUOTE(Krodinor @ 24/09/2018, 22:15)
A ja pójdę na ten film i ocenie go jako film, czyli czy fabuła jest ciekawa, spójna, w dalszej kolejności poziom gry aktorskiej oraz tego jak film jest zrealizowany od strony technicznej. Nie zamierzam jak masa ludzi oceniać go jeszcze przed obejrzeniem na zasadzie "o, w końcu ktoś dowalił klechom, super!" albo "pluje na kościół, żeby sobie kieszenie zapchać, a w ogóle to jego filmy są jednostronne jak u Vegi"
*


I to jest chyba rozsądne podejście. Mnie bardzo bawi z jednej strony robienie ze Smarzowskiego wroga Kościoła, który jest cudowny i nietykalny, a jego kapłani to święte krowy i nadczłowieki z jednej strony, a z drugiej oczekiwanie upadku KK najpóźniej tydzień po oficjalnej premierze pod ciężarem filmu, który ujawni całe zepsucie kleru. Na litość...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Sghjwo
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.526
Nr użytkownika: 97.523

 
 
post 25/09/2018, 2:21 Quote Post

QUOTE(Krodinor @ 25/09/2018, 3:15)
Strasznie bawi mnie otoczka wokół tego filmu. Zwłaszcza, że jeszcze dwa lata temu te same środowiska były po przeciwnej stronie barykady po premierze "Wołynia".

Podzial na zwolenikow/przeciwnikow "Wolynia" chyba nie przebiega po tej samej lini co podzial "Kleru".
W przypadku "Kleru" zaczyna sie codzienna "wojna plemienna" PiS przeciw, opozycja za. Moim zdaniem sprowokowana przez cenzure w mediach publicznych.
QUOTE(Krodinor @ 25/09/2018, 3:15)
A ja pójdę na ten film i ocenie go jako film, czyli czy fabuła jest ciekawa, spójna, w dalszej kolejności poziom gry aktorskiej oraz tego jak film jest zrealizowany od strony technicznej.

I nie zamierzasz oceniac tresci filmu??? Ocena filmu tylko of strony "art", to dziwne podejscie. To tak jakby oceniac mecz po kolorze strojow druzyn i sposobie beigania, ignorujac wynik.
QUOTE(Krodinor @ 25/09/2018, 3:15)
Nie zamierzam jak masa ludzi oceniać go jeszcze przed obejrzeniem

I slusznie. Niestety wojna plemienna juz wybuchla sprowokowana prze tych ktorzy nie ogladali I chcial by zabronic innym. Z bardzo duza doza pewnosci, moge zalozyc, ze postepuja dokladnie tak jak zalozyli sobie to tworcy filmu. Reklama bez kosztow.
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Krodinor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 275
Nr użytkownika: 96.277

 
 
post 25/09/2018, 10:09 Quote Post

QUOTE
Podzial na zwolenikow/przeciwnikow "Wolynia" chyba nie przebiega po tej samej lini co podzial "Kleru".
W przypadku "Kleru" zaczyna sie codzienna "wojna plemienna" PiS przeciw, opozycja za. Moim zdaniem sprowokowana przez cenzure w mediach publicznych.

W przypadku "Wołynia" duża część opozycji była przeciw mówiąc, że ten film niszczy nasze dobre relacje w Ukrainą. Chociaż fakt, że emocje chyba były mniejsze i mniej ludzi na ten temat się wypowiadało.


QUOTE
I nie zamierzasz oceniac tresci filmu???

Chyba wspomniałem o tym, że w pierwszej kolejności ocenie fabułę? rolleyes.gif Chodziło mi o to, że jeżeli film będzie mi się po prostu dobrze oglądać to przymknę oko np. na to, że wydarzenia są przerysowane.



QUOTE
I slusznie. Niestety wojna plemienna juz wybuchla sprowokowana prze tych ktorzy nie ogladali I chcial by zabronic innym. Z bardzo duza doza pewnosci, moge zalozyc, ze postepuja dokladnie tak jak zalozyli sobie to tworcy filmu. Reklama bez kosztow.

Wojna plemienna zaczęła się jeszcze wcześniej i obie strony są tu winne.

Ten post był edytowany przez Krodinor: 25/09/2018, 10:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 25/09/2018, 16:36 Quote Post

QUOTE(Krodinor @ 25/09/2018, 10:09)
Wojna plemienna zaczęła się jeszcze wcześniej i obie strony są tu winne.

Jakie "obie strony"? Większość po prostu chciała albo obejrzeć sobie film, albo przynajmniej mieć taką możliwość. Ośmieszają się ci którzy np. chcieliby zablokować film administracyjnie (jak rozmaici włodarze miast wpływający na gminne kina), czy choćby decydenci udający że nie da się zmierzyć który film wygrał festiwal żeby nie przyznać mu nagrody.

Ciekawe czy któryś zwolennik "dobrej zmiany" przyzna tu otwartym tekstem że takie zagrania uważa za etyczne, uczciwe, itd. i je popiera.

 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
Krodinor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 275
Nr użytkownika: 96.277

 
 
post 25/09/2018, 17:44 Quote Post

QUOTE
Jakie "obie strony"? Większość po prostu chciała albo obejrzeć sobie film, albo przynajmniej mieć taką możliwość. Ośmieszają się ci którzy np. chcieliby zablokować film administracyjnie (jak rozmaici włodarze miast wpływający na gminne kina), czy choćby decydenci udający że nie da się zmierzyć który film wygrał festiwal żeby nie przyznać mu nagrody.

Tak zgoda, jest to niedopuszczalne, tyle tylko, że jeszcze zanim to się stało to już niektórzy wychwalali ten film ze względu na to że "w końcu ktoś dowalił katolom", na facebooku jest fanpage o nazwie "masowe oglądanie filmu Kler w celu jego popularyzacji", który powstał na długo przed tym zanim ktokolwiek ten film widział. To chyba też śmieszne zachowanie, prawda?

Winy tych, którzy film próbują zablokować są nieporównywalnie większe, ale ogólnie ośmieszają się obie strony.

Ten post był edytowany przez Krodinor: 25/09/2018, 17:45
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 26/09/2018, 20:35 Quote Post

Radni Ci wybiorą, co masz obejrzeć, czy jak rozszerzyć "klauzule sumienia", na tych co sumienia nie mają wink.gif :
https://www.salon24.pl/u/salon-kulturalny/8...bedzie-premiery
Warto, o tym pamiętać wybory samorządowe, już niedlugo.
"....Składam wniosek, by w naszym mieście, w naszym kinie Ełckiego Centrum Kultury, a więc kinie samorządowym, nie dopuszczać do wyświetlania filmu "Kler". To krytyka duchowieństwa, a ja jestem członkiem Kościoła katolickiego i nie życzę sobie, żeby takie filmy pokazywano w samorządowym kinie. Dodam, że jesteśmy miastem, które ma honorowego obywatela papieża Jana Pawła II, który prosił, by Kościół katolicki traktować jak swoją matkę. A więc jeśli jesteśmy tutaj katolikami i poczuwamy się do tego, żeby traktować Kościół jak matkę, to nie opluwa się własnej matki..."

Ten post był edytowany przez force: 26/09/2018, 20:37
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
Pimli
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 773
Nr użytkownika: 103.187

 
 
post 27/09/2018, 13:23 Quote Post

QUOTE(Grzegorz_B @ 21/09/2018, 21:40)
Generalnie, zakładając że żyjesz w Polsce, to może czas żebyś zauważył pewien brak symetrii między wymienionymi przez Ciebie grupami a klerem?

Nie widzę żadnego braku symetrii, kasę z budżetu dostają również organizacje skrajnie lewicowe, wspierające agendę LGBT (Krytyka Polityczna np.).
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 28/09/2018, 21:53 Quote Post

A ILE tej kasy dostają?
 
Post #38

     
Grzegorz_B
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 747
Nr użytkownika: 99.929

Stopień akademicki: dr
Zawód: IT
 
 
post 28/09/2018, 22:54 Quote Post

QUOTE(Darth Stalin @ 28/09/2018, 21:53)
A ILE tej kasy dostają?
*


Jak dostają to jest symetria i tyle, po co drążyć temat ;-) ?

Gorzej jak chciałbyś przejść do konkretów i zauważyć że "Krytyka" (100-200k rocznie) dostawała tak z grubsza 500x mniej niż sam ojciec dyrektor (szacowany na 76 mln). Mógłbym zaryzykować twierdzenie że tej symetrii jednak tak za bardzo nie ma, ale nie chce wyjść na antyklerykała, ojkofoba i w ogóle "gorszy sort" ;-)
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
osorkon2
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 293
Nr użytkownika: 74.964

 
 
post 29/09/2018, 18:24 Quote Post

Film nierówny, schematyczny i pod publikę. Z trzech ciekawe wątków głównych jeden, w scenie finałowej, kończy się żałosnym blamażem. Rola Gajosa jako biskupa interesująca, acz jednowymiarowa. Można obejrzeć dla gry pozostałych bohaterów. Jednak zagrywki podprogowe w stylu, a nas wszystkich gwałcili księża, beznadziejne i głupie.

Ten post był edytowany przez osorkon2: 29/09/2018, 18:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 29/09/2018, 20:01 Quote Post

Właśnie wróciłem z kina. Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że sala była pełna. Co w moim mieście jest raczej czymś niecodziennym. Drugie jest takie, że choć na sali było paru idiotów którzy śmiali się nie wiadomo z czego przy niektórych sytuacjach, to w krytycznych momentach było tak cicho jak diabli.

Co do samego filmu - MOCNY! I dobrze zrobiony. Tak by go można najkrócej scharakteryzować. Dotyka wszystkiego: pedofilii, pieniędzy, związków duchownych z kobietami, etosu duszpasterstwa, obłudy, uczciwości, władzy... Wszystkiego. Nie jest skierowany przeciw komukolwiek, ja go tak nie odebrałem. Jest to w sumie smutny film o instytucji którą tworzą samotni ludzi. Bardzo samotni, którzy sam muszą sobie radzić z problemami i za bardzo nie mają możliwości popełnienia błędu. Co w efekcie prowadzi do pewnych patologii. To na pewno nie jest film czarno-biały. Tu nie ma jednoznacznie ani złych ani dobrych.
Nie spodobało mi się zakończenie, ale to rzecz gustu. Dla mnie to zdecydowanie nie to.
Ale film bym polecił. Chyba mało kto wyjdzie obojętny po jego obejrzeniu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 29/09/2018, 20:19 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 29/09/2018, 21:01)
Właśnie wróciłem z kina. Pierwsze spostrzeżenie jest takie, że sala była pełna. Co w moim mieście jest raczej czymś niecodziennym. Drugie jest takie, że choć na sali było paru idiotów którzy śmiali się nie wiadomo z czego przy niektórych sytuacjach, to w krytycznych momentach było tak cicho jak diabli.

Co do samego filmu - MOCNY! I dobrze zrobiony. Tak by go można najkrócej scharakteryzować. Dotyka wszystkiego: pedofilii, pieniędzy, związków duchownych z kobietami, etosu duszpasterstwa, obłudy, uczciwości, władzy... Wszystkiego. Nie jest skierowany przeciw komukolwiek, ja go tak nie odebrałem. Jest to w sumie smutny film o instytucji którą tworzą samotni ludzi. Bardzo samotni, którzy sam muszą sobie radzić z problemami i za bardzo nie mają możliwości popełnienia błędu. Co w efekcie prowadzi do pewnych patologii. To na pewno nie jest film czarno-biały. Tu nie ma jednoznacznie ani złych ani dobrych.
Nie spodobało mi się zakończenie, ale to rzecz gustu. Dla mnie to zdecydowanie nie to.
Ale film bym polecił. Chyba mało kto wyjdzie obojętny po jego obejrzeniu.
*



Protestów, pikiet nie było ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Ida Wielkie Gniazdo
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 658
Nr użytkownika: 98.200

 
 
post 29/09/2018, 20:38 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 29/09/2018, 20:01)
Dotyka wszystkiego: pedofilii, pieniędzy, związków duchownych z kobietami, etosu duszpasterstwa, obłudy, uczciwości, władzy... Wszystkiego.
*



Ale lobby homoseksualnego już nie, żeby nie być na bakier z poprawnością polityczną.
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 29/09/2018, 21:07 Quote Post

CODE
Protestów, pikiet nie było ?

Nie przesadzajmy. Zresztą mieszkam w mieście, gdzie PiS jeszcze nigdy nie wygrało a UW dawno, dawno temu miała 20-25 % poparcie. Choć oczywiście wszystko się o jeszcze może zmienić. Ale póki co pikiet i protestów nie było.

CODE
Ale lobby homoseksualnego już nie, żeby nie być na bakier z poprawnością polityczną.

Idź i zobacz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
force
 

Preacher
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.809
Nr użytkownika: 99.758

Jacek Sebastian G
Stopień akademicki: Szkólka niedzielna
 
 
post 1/10/2018, 13:30 Quote Post

QUOTE
Idź i zobacz.

Po co? Ksiądz powiedział, że to samo zło, Dziennik Telewizyjny potwierdził, i wystarczy.
Wy Napoleon, nie bądźcie tacy wymagający, jakby tak każdy sobie miał sam wyrabiać opinie, na podstawie doświadczenia, empirycznie, to takie filmy jak "Kler" nie miałyby racji bytu.Volenti non fit iniuria.

Ten post był edytowany przez force: 1/10/2018, 13:32
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

11 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej