Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Closed TopicStart new topicStart Poll

> Książki Inforteditions
     
KUB
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 278
Nr użytkownika: 34.676

Jakub Szachewicz
Stopień akademicki: magister
Zawód: -
 
 
post 30/11/2007, 12:11 Quote Post

Ma ktoś już może tego greckiego hoplitę? Jestem ciekawy jak oceniacie tą pozycję
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 21/01/2008, 17:34 Quote Post

Nie wiem gdzie to napisać ale muszę. smile.gif

Dzisiaj ok godz 16 dostałem książkę "Kampania galijska Juliana Apostaty Agrentoratum 357" Tomasza Szeląga. I co widzę pod koniec wstępu.
"Bardzo interesująca i pouczająca była lektura forum www.historycy.org, gdzie toczą się dyskusje, między innymi na temat serii wydawniczych Infort Editions i poszczególnych prac. W miarę możliwości starałem się brać do serca wszelkie konstruktywne uwagi pojawiające sie w postach użytkowników forum i wykorzystywać je przy pisaniu niniejszej pracy. "
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 21/01/2008, 20:25 Quote Post

Dla tej jednej wzmianki, warto było zakładać to subforum, prawda Primo ? smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 21/01/2008, 21:26 Quote Post

QUOTE(Marchi @ 21/01/2008, 20:25)
Dla tej jednej wzmianki, warto było zakładać to subforum, prawda Primo ? smile.gif
*


Jestem za.. można by w końcu porozmawiać o poszczególnych tytułach tak jak dziale Bellona. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 22/01/2008, 16:11 Quote Post

QUOTE(Sewer @ 21/01/2008, 17:34)
"Bardzo interesująca i pouczająca była lektura forum www.historycy.org, gdzie toczą się dyskusje, między innymi na temat serii wydawniczych Infort Editions i poszczególnych prac. W miarę możliwości starałem się brać do serca wszelkie konstruktywne uwagi pojawiające sie w postach użytkowników forum i wykorzystywać je przy pisaniu niniejszej pracy. "
*


Z pewnością bardzo cieszy fakt, że Nasze forum odgrywa jednak jakąś rolę opiniotwórczą. wink.gif

QUOTE(Marchi @ 21/01/2008, 20:25)
Dla tej jednej wzmianki, warto było zakładać to subforum, prawda Primo ? smile.gif
*


Nie jest dla mnie tajemnicą, że subforum poświęcone Historycznym Bitwom Bellony (i przy okazji książkom Inforteditions) wzbudza zainteresowanie szerszej grupy internautów niż tylko kilkunastu, kilkudziesięciu zalogowanych i w miarę aktywnych forumowiczów.

Oczywiście, zgadzam się Marchi i warto było jeszcze z wielu innych powodów. smile.gif

Powraca sprawa osobnego działu dla publikacji Inforteditions i słusznie, ponieważ to wydawnictwo zapracowało sobie na własny kącik na forum. wink.gif

Konkretny pomysł na reorganizację tego subforum przedstawię wkrótce w wątku Propozycje Zmian W Subforum... -->
http://www.historycy.org/index.php?showtop...ndpost&p=349379
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
rafalm
 

duc d'Albufera da Valencia
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.094
Nr użytkownika: 1.612

Rafal Malowiecki
 
 
post 5/02/2008, 19:41 Quote Post

Przeczytałem "Argentoratum" i mam bardzo pozytywne odczucia. Merytorycznie nie będę się wypowiadał, bo nie znam się na starożytności, ale jeśli chodzi o sam opis zmagań germańsko-rzymskich, to autor przedstawił je bardzo ciekawie. Nabrałem chęci na "Adrianopol" smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Sewer
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.178
Nr użytkownika: 14.030

Stopień akademicki: coś tam wiem :)
 
 
post 6/02/2008, 1:20 Quote Post

QUOTE
Nabrałem chęci na "Adrianopol"


Czytaj czytaj opłaca się. Dobry język i konstrukcja książki i nawet rozdział o Julianie Apostacie pojawia się i który mi się wydaje najlepszy z książki. Widzę że jak Pan Szeląg pisze o Julianie to jakby z większą pasją. smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #22

     
keraunos
 

Protector Latinitatis
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 953
Nr użytkownika: 6.034

Stopień akademicki: jakiś jest ;)
 
 
post 6/02/2008, 10:37 Quote Post

Mam nadzieję że Pan Szeląg coś jeszcze napisze.
Argentorate dobre. Adrianopol tez mi sie podobał jak go czytałem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Damian W.
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

 
 
post 6/02/2008, 15:13 Quote Post

QUOTE
Przeczytałem "Argentoratum" i mam bardzo pozytywne odczucia. Merytorycznie nie będę się wypowiadał, bo nie znam się na starożytności, ale jeśli chodzi o sam opis zmagań germańsko-rzymskich, to autor przedstawił je bardzo ciekawie. Nabrałem chęci na "Adrianopol" smile.gif


QUOTE
Czytaj czytaj opłaca się. Dobry język i konstrukcja książki i nawet rozdział o Julianie Apostacie pojawia się i który mi się wydaje najlepszy z książki. Widzę że jak Pan Szeląg pisze o Julianie to jakby z większą pasją. smile.gif


QUOTE
Mam nadzieję że Pan Szląg coś jeszcze napisze.
Argentorate dobre. Adrianopol tez mi sie podobał jak go czytałem.


Widzę, że książka p. T. Szeląga cieszy się, uznaniem pośród członków tego zacnego forum. Co zachęciło mnie do kupna owej książki i przekonania się samemu, czy ta książka jest równie dobra jak "Adrianopol" tegoż autora. Myślę, że tak będzie. I również jak moi poprzednicy mam wielka nadzieję, że p. Szeląg stworzy jeszcze niejedną ciekawą pracę na temat póżnego Cesarstwa Rzymskiego. Które również jak, te omamiane przez nas omawiane staną się, kiedyś wartymi uwagi pozycjami.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 12/02/2008, 23:33 Quote Post

Mam pytanie do Wanaxa, tudzież do Hrabiego. Jak wygląda sprawa z recenzją merytoryczną w Inforcie ? Jak wiemy, w Warszawie praktyka ta nie jest stosowana. Chodzi mi o to, czy zdarzyły się sytuację kidy wydawca odrzucił coś lub poprosił o poprawienie nie z przyczyn technicznych lecz merytorycznych. Jeśli wydajecie magisterki, a sporo tego u was to sprawa jest jasna bo powołujecie się na recenzentów z uczelni, ale co w innych przypadkach ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.519
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 13/02/2008, 9:42 Quote Post

Książka (maszynopis) na pewno przechodzi korektę techniczno-językowo-interpunkcyjno-stylistyczno-czcionkowo-jakąśtam; co do korekty merytorycznej to - jak mi się wydaję - nie jest to takie proste. Kolegium redakcyjne (czy jak to tam się zwie) musiałoby się składać z prawdziwych omnibusów historycznych żeby wychwycić błędy merytoryczne. Czasami są one oczywiste (np. że II wojna św. nie wybuchła 2 września tylko wcześniej), czasami mniej. Myślę , że w większości przypadków to autor bierze pełną odpowiedzialność za to co wymodził w swojej książce - wydawnictwo zaś bierze odpowiedzialność (i podejmuje ryzyko) wydając te "wymodziny". Inaczej tego nie widzę...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 14/02/2008, 16:25 Quote Post

Gorąco Polecam książkę pana Tomasza Ciesielskiego
"Od Batohu do Żwańca. Wojna na Ukrainie, Podolu i
o Mołdawię 1652–1653".
Zwłaszcza tym, którzy czytali "Batoh 1652" by Wojciech Jacek Długołęcki, i którym ta książka się podobała.
Nie zawiedziecie się porównując obie. Nb. piszący te słowa ceni sobie wysoko pracę pana Długołęckiego, więc zaskoczyć go (pozytywnie) raczej trudno smile.gif

QUOTE
Mam pytanie do Wanaxa, tudzież do Hrabiego. Jak wygląda sprawa z recenzją merytoryczną w Inforcie ? Jak wiemy, w Warszawie praktyka ta nie jest stosowana. Chodzi mi o to, czy zdarzyły się sytuację kidy wydawca odrzucił coś lub poprosił o poprawienie nie z przyczyn technicznych lecz merytorycznych. Jeśli wydajecie magisterki, a sporo tego u was to sprawa jest jasna bo powołujecie się na recenzentów z uczelni, ale co w innych przypadkach ?

Krótko. Jak ktoś napisze coś dobrego, to na pewno właściciel wydawnictwa nie odrzuci jego pracy, bez względu czy ma tytuł naukowy, czy nie. Homer chyba nie miał takiego, a tylko kilku mu dorównało rolleyes.gif
Powaznie: nie zdarzyło się, by Infort coś odrzucił. Przynajmniej ja nie znam takiej sytuacji. Nie chodzi tu o człowieka renesansu-omnibusa, chociaż niektórym się coś pomyrdało. Uważają, że człowiek powinien pisac tylko np. o średniowieczu. Przepraszam, jeśli się interesuję wojskowością na przestrzeni dziejów, to co, mam pisać tylko o XVII wieku. Śp. Herbst pisał od średniowiecza po II wojnę światową. Ta samo W. Majewski, ten od XVI w. do powstania listopadowego. A Keegan, a Hansen?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 14/02/2008, 17:20 Quote Post

Rozumiemy, ja stoję na stanowisku że nie ma nic złego w skakaniu po epokach , jeśli jest to robione na poziomie. Podobni jak popieram czyste kompilatorstwo, jeżeli przybliża polskiemu czytelnikowi mało znany aspekt dziejów powszechnych, tylko nie z 5 książek dostępnych "po naszymu"... A wracając do skakania to np. Panu idzie dobrze (..tu chciałbym wspomnieć pewne tytuły, ale , wiem, że zależy Panu na anonimowości ..smile.gif ) , ale są i tacy skoczkowie co nie robią dobrze nic. Vide - Romański, chwalą go ludzie za Farsalos, Beresteczko, ale za Raszyn to chyba nie specjalnie ; Derdej - wiadomo ; Biziuk (jeśli się nie mylę, Babilon -> Hittin -> i Powstanie Mahdiego) też bez porywów. Dobry skoczek to raczej wyjątek, niż reguła. No, ale skoro w Bellonie leży na biurku pula tematów "do zrobienia" i wygląda to: "Kaziu zrobisz to ? Nie? A to ? Też, nie... A tamto ? No to zrób." ,no to ja dziękuje.

Jak już tu piszę to zapytam o parę rzeczy. Wanax nam skąpi informacji, moze Pan Hrabio o czasopiśmie Infortu jakieś konkrety napiszesz ... smile.gif

Wanaxie, co możesz powiedzieć o zapowiadanych u Ciebie, pisanych przez JM Kupisza dla Attyki historiach wojen z ruskimi ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Stonewall
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.591
Nr użytkownika: 15.117

Marcin Suchacki
Stopień akademicki: magister
 
 
post 14/02/2008, 18:03 Quote Post

Marchi!
Małe sprostowanie do Twojej wypowiedzi - "Powstanie Mahdiego" napisał Daniel Gazda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Marchi
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.255
Nr użytkownika: 6.948

Zawód: student
 
 
post 14/02/2008, 18:14 Quote Post

Przepraszam, nie mniej Gazda też skoczek smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Closed TopicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej