Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Zamek Czocha
     
Leclerc
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 63.042

Jakub
Zawód: Uczeñ
 
 
post 8/02/2010, 20:50 Quote Post

Witam !

Interesuje mnie historia zamku Czocha zwiedzałem zamek kilka razy
i czytałem o nim historie , ale takich jakby autentycznych wydarzeń to raczej takich nie czytałem .. Oglądałem ten serial "Tajemnica twierdzy szyfrów" i tak się zaczęła moja ciekawość to zamku. Jeśli ktoś posiada historie na temat tego zamku niech tu napisze . Pozdrawiam !



Pozwoliłam sobie przenieść ten wątek do odpowiedniego działu.
lucyna beata
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 8/02/2010, 20:54 Quote Post

Tajne przejście z sali rycerskiej do lochów istnieje na pewno ( atrakcja turystyczna ) , podobnie jak tajne przejście do jeziora , zamek wygląda świetnie ( w PRL zagrał w filmie " Gdzie jest General" )
zachęcam do zwiedzania , warto .
 
Post #2

     
Lord_Buka
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 63.049

 
 
post 8/02/2010, 23:59 Quote Post

Przeczytaj książkę Bogusława Wołoszańskiego (ja odsłuchałem audiobooka w którym lektorem jest sam autor - dosłownie miazga! Głos, tembr, emocje, coś niezrównanie poruszającego i przyciągającego jak magnes) - "Twierdza szyfrów". Napewno dowiesz się czegoś więcej, niż po obejrzeniu samego serialu. A co do samego zamku, "Ryba miecz" to jedna z największych zagadek II WŚ, przez co jest to najdonioślejszy okres w jego historii.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
West Gunslinger
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 67.723

Stopień akademicki: Jeszcze nie studiujê
Zawód: Uczen
 
 
post 26/12/2010, 11:23 Quote Post

Zamek ten kryje wiele tajemnic większość z nich są do dziś nieznane.Zapraszam do wątku na temat rozmów co do Zamku Czocha. Polecam również książkę Janusza Skowrońskiego "Tajemnice Zamku Czocha".

Wyjasnij co to ma wspolnego z dzialem II WS.
Moderator N_S


Połączyłam dwa bliźniacze wątki
lucyna beata

Ten post był edytowany przez lucyna beata: 2/01/2011, 20:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Wujek.Joe
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 69.964

Jakub W.
Zawód: uczen
 
 
post 26/12/2010, 16:54 Quote Post

Była tu szkoła szyfrantów Abwehry...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Otto Skórzenny
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 276
Nr użytkownika: 65.238

Zawód: BANITA
 
 
post 26/12/2010, 17:40 Quote Post

Na zamku również prowadzono badania i eksperymenty nad bronią Werhera von Browna, który osobiście dośc często odwiedzał zamek. Ponoć w wyniku badań wydzielało się silne pole magnetyczne, które potrafiło unieruchmiać samochody w okolicy jadące. Nie jest zbadane co tam się działo, ale skoro von Brown często tam bywał i zamek dość mocno ufortyfikowano, to coś tam poważnego kombinowano.

Po wojnie na zamku pozostało wiele wartościowych dzieł sztuki, porcelany i mebli, z którymi z kraju w pełnej tajemnicy uciekli..., miejscowy komendant MO z burmistrzem smile.gif
Co ciekawe nikt do dziś nie wie gdzie się podziali rolleyes.gif


Ale oczywiście co to ma wspólnego z II wojną i nie ma na to naukowych opracowań.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
konto_usuniete_28.02.16
 

Unregistered

 
 
post 26/12/2010, 19:05 Quote Post

Zamek Czocha jest jednym z najpiękniejszych zamków na Dolnym Slaska , położonym w malowniczej okolicy , zachęcam do zwiedzania , podobno kryje wiele tajemnic z okresu WWII

ps
Do autora tematu i Ottona , Panowie bez obrazy ale właściwym działem byłaby turystka historyczna , a temat faktycznie bardzo ciekawy

 
Post #7

     
Wujek.Joe
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 12
Nr użytkownika: 69.964

Jakub W.
Zawód: uczen
 
 
post 27/12/2010, 12:18 Quote Post

Zna ktoś jakieś ciekawe książki na temat tego zamku?
Niestety w mojej miejscowej bibliotece jest mały wybór książek i potrzebuje jak najwięcej tytułów, to może jakąś książkę znajdę.

 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 27/12/2010, 14:59 Quote Post

Lancaster ma racje:
Do autora tematu i Ottona , Panowie bez obrazy ale właściwym działem byłaby turystka historyczna , a temat faktycznie bardzo ciekawy

Watek zostaje przeniesiony.
Moderator N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
McCornick
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 237
Nr użytkownika: 25.450

Robert
Stopień akademicki: magister
Zawód: inzynier
 
 
post 27/12/2010, 20:16 Quote Post

OTTO Skórzenny, mógłbys przybliżyć mi postać Werhera von Browna i jego broni? Pierwszy raz o tym czytam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 27/12/2010, 22:41 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 26/12/2010, 20:05)
Zamek Czocha jest jednym z najpiękniejszych zamków na Dolnym Slaska , położonym w malowniczej okolicy , zachęcam do zwiedzania , podobno kryje wiele tajemnic z okresu WWII
*


Malownicza okolica- wszędzie pełno śmieci. dry.gif

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 28/12/2010, 11:32 Quote Post

Na zamku Czocha kręcona była znana polska komedia "Gdzie jest generał?" z Jerzym Turkiem w roli głównej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
lucyna beata
 

niespotykanie spokojny bieszczadzki troll
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.245
Nr użytkownika: 43.086

Lucyna Psciuk
Zawód: przewodnik
 
 
post 3/01/2011, 14:31 Quote Post

QUOTE(memex @ 28/12/2010, 11:32)
Na zamku Czocha kręcona była znana polska komedia "Gdzie jest generał?" z Jerzym Turkiem w roli głównej.
*


Nie tylko. Tu także kręcono "Wiedźmina" i "Dwa światy" oraz serial nazywał się bodajże "Tajemnica twierdzy szyfrów". Jest to miejsce specyficzne, większość odwiedzających jest nim zachwycona, są jednak i tacy jak ja do których magia tego miejsca nie przemawia. Wprawdzie byłam tam tylko raz i tylko go zwiedzałam ale wszechobecna tu komercja jest troszeczkę odstraszająca. Inne wrażenia odnoszą bywalcy hotelu należącego do Wojskowej Agencji Mienia. Ponoć odbywają się tu super imprezy integracyjne, dość często opowiadają o nich goście, których oprowadzam. Są tu widowiska typu światło i dźwięk, których akcja rozgrywa się nocą. Wejście do sali tortur, płacz dziecka słyszany z kominka, spotkanie Białej Damy, a to wszystko połączone z degustacją miodów pitnych robi ponoć piorunujące wrażenie. Ponoć ciekawe są i turnieje rycerskie połączone z ludowymi zabawami stylizowanymi na historyczne. Nie dziwię się, że jest to jedna z najczęściej odwiedzanych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska, rocznie jest tam do 50 000 osób. Najważniejsze przy zwiedzaniu tego miejsca jest upewnienie się, czy ono jest dostępne dla turystów. To obiekt hotelarski więc jest w całości lub częściowo wynajmowany pod różnego rodzaju imprezy. Czasami nie można wejść nawet na dziedziniec. I jeszcze jedna rzecz, tym razem z tych mało sympatycznych. Wykupienie biletu nie gwarantuje możliwości zwiedzenia całości kompleksu. Ja żałuję tylko jednego. Nie mieliśmy czasu aby popływać statkiem po jeziorze.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Papadopoulos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 71.220

Jakub
Zawód: uczeñ
 
 
post 14/02/2011, 18:42 Quote Post

QUOTE(Wujek.Joe @ 27/12/2010, 12:18)
Zna ktoś jakieś ciekawe książki na temat tego zamku?
Niestety w mojej miejscowej bibliotece jest mały wybór książek i potrzebuje jak najwięcej tytułów, to może jakąś książkę znajdę.
*



Polecam książkę Janusza Skowrońskiego "Tajemnice Zamku Czocha" autor w szczególności nawiązuje do ukrytych tam skarbów ostatniego właściciela Ernesta Gutschowa. Jest dużo rozmów ze świadkami tamtych wydarzeń i sporo fotek. Przeczytałem jednym tchem.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Papadopoulos
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 71.220

Jakub
Zawód: uczeñ
 
 
post 17/02/2011, 19:44 Quote Post

QUOTE(Otto Skórzenny @ 26/12/2010, 17:40)
Na zamku również prowadzono badania i eksperymenty nad bronią Werhera von Browna, który osobiście dośc często odwiedzał zamek. Ponoć w wyniku badań wydzielało się silne pole magnetyczne, które potrafiło unieruchmiać samochody w okolicy jadące. Nie jest zbadane co tam się działo, ale skoro von Brown często tam bywał i zamek dość mocno ufortyfikowano, to coś tam poważnego  kombinowano.

Po wojnie na zamku pozostało wiele wartościowych dzieł sztuki, porcelany i mebli, z którymi z kraju w pełnej tajemnicy uciekli..., miejscowy komendant MO z burmistrzem smile.gif
Co ciekawe nikt do dziś nie wie gdzie się podziali rolleyes.gif


  Ale oczywiście co to ma wspólnego z II wojną i nie ma na to naukowych opracowań.
*

von Braun pracował dam nad budową broni atomowej , a dokładniej rakiety typu V-2 Nazista. W podziemiach zamku były wydzielane pole magnetyczne i stąd przyczyna gaśnięcia silników.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej