Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Referendum, Przegrana na życzenie
     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 8/10/2013, 18:36 Quote Post

Prezydent Warszawy, mojego miasta, zdecydowała uniknąć konfrontacji wykorzystując prawne procedury. Popełniła w ten sposób wielki błąd, sugerując, że w otwartym głosowaniu poniosłaby porażkę. Jest to przypuszczenie nieuprawnione, gdyż po pierwsze, Warszawa rozwija się imponująco, po drugie stolica zawsze była antypisowska i choćby dlatego pani HGW mogłaby liczyć na gremialne poparcie warszawiaków, którzy są generalnie przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
Tymczasem apelując o niebranie udziału w referendum, HGW poniesie spektakularną porażkę, gdyż do urn pójdą wyłącznie jej przeciwnicy. Nawet jeśli frekwencja będzie niska i referendum ważne się nie stanie, klęska, która jest pewna i będzie spektakularna i dotkliwa.
Niestety, tchórzliwa polityka Pani Prezydent nie przyniesie niczego dobrego, ani Warszawie, PO, ani jej samej. Gdyby stanęła do walki i wygrała, byłby to jej osobisty sukces, a uchylając się przed oceną warszawiaków zraziła sobie wielu ludzi, wykazała brak charakteru i zapewne przekreśliła swoją dalszą karierę polityczną.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Spiryt
 

Ostatni Wielki Gumiś
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.857
Nr użytkownika: 40.921

Stopień akademicki: licencjata
Zawód: student
 
 
post 8/10/2013, 19:04 Quote Post

Hanna Gronkowiec nie walczy?

Trzeba zmienić tytuł piosenki. wink.gif
 
User is online!  PMMini Profile Post #2

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 8/10/2013, 20:12 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 8/10/2013, 12:36)
Prezydent Warszawy, mojego miasta, zdecydowała uniknąć konfrontacji wykorzystując prawne procedury. Popełniła w ten sposób wielki błąd, sugerując, że w otwartym głosowaniu poniosłaby porażkę. Jest to przypuszczenie nieuprawnione, gdyż po pierwsze, Warszawa rozwija się imponująco, po drugie stolica zawsze była antypisowska i choćby dlatego pani HGW mogłaby liczyć na gremialne poparcie warszawiaków, którzy są generalnie przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu.
[...]
*


Uzywanie slowa 'zawsze' (przyimka) czesto pociaga za soba zabawne konsekwencje, czasami wrecz humorystyczne, ergo w kwestii owej domniemanej zawszosci Warszawy en contra PiS to Prezydentem Warszawy byl sp Lech Kaczynski, zanim zostal prezydentem III RP, a rada miejska do bodajze 2006 roku byla PiS-owska, ze tak sie wyraze smile.gif
Warto pamietac ze 'zawsze' i 'nigdy' w parze ida i na manowce prowadza smile.gif
Na pohybel Bufetowej aka Pani Prezydent i jej pociotkom smile.gif - vivat Referendum i demokracja bezposrednia!

Ten post był edytowany przez bachmat66: 8/10/2013, 20:13
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/10/2013, 20:25 Quote Post

Stolica jest antypisowska - w zakresie lemingów w szklanych budynkach. W zakresie kibiców Legii czy drobnych handlarzy już nie taka anty.

A co do meritum, to nie dziwię się zupełnie grze frekwencją i zupełnie mnie to nie rusza. Ale może mam jakieś skrzywienie, bo jestem prawnikiem i dla mnie istnieją różne sposoby osiągnięcia celu - a konfrontacja jest tylko jednym z narzędzi.


Ten post był edytowany przez Ryszard Lwie Serce: 8/10/2013, 20:27
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.907
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 8/10/2013, 20:46 Quote Post

Mnie zaintrygowało wokół tego referendum jedno. Oficjalne czynniki, władze bojąc się przegranej namawiają ludzi, żeby nie brali udziału w demokratycznej procedurze. A ile było gadania, ze Polacy nie chcą uczestniczyć aktywnie w życiu politycznym, że się od tej strony nie interesują, że frekwencja mała, bo nie mamy wyrobionych demokratycznych nawyków, ze nie chcą brać losu w swoje ręce.
A okazało się, ze kiedy swoi są zagrożeni to pal sześć to całe demokratyczne bzdetowanie, nie iść i koniec. Do tego chóru dołączył ostatnio SLD-Miller, jeszcze jeden demokrata...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 8/10/2013, 20:51 Quote Post

Witam!
QUOTE(emigrant @ 8/10/2013, 21:46)
*


Pisałem już o tym. Donald strzela sobie ostatnio już nie w stopę, a w klejnoty-to mnie zastanawia.
Rozumiem, że z jakiegoś powodu musi poprzeć Hanię, spoko. Naturalnym jest wyjście do mediów i rzucenie zachęty do głosowania na Hanię. Ale wymyślanie, żeby nie iść na referendum? Absurd!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/10/2013, 20:59 Quote Post

QUOTE
Mnie zaintrygowało wokół tego referendum jedno. Oficjalne czynniki, władze bojąc się przegranej namawiają ludzi, żeby nie brali udziału w demokratycznej procedurze. A ile było gadania, ze Polacy nie chcą uczestniczyć aktywnie w życiu politycznym, że się od tej strony nie interesują, że frekwencja mała, bo nie mamy wyrobionych demokratycznych nawyków, ze nie chcą brać losu w swoje ręce.
A okazało się, ze kiedy swoi są zagrożeni to pal sześć to całe demokratyczne bzdetowanie, nie iść i koniec. Do tego chóru dołączył ostatnio SLD-Miller, jeszcze jeden demokrata...

Nie głosowanie też jest przecież wyrazem demokratycznej woli... a raczej demokratycznej taktyki. Nie wiem o co się w ogóle roznosi, może mi to ktoś łopatologicznie wyjaśnić?
QUOTE
Pisałem już o tym. Donald strzela sobie ostatnio już nie w stopę, a w klejnoty-to mnie zastanawia.
Rozumiem, że z jakiegoś powodu musi poprzeć Hanię, spoko. Naturalnym jest wyjście do mediów i rzucenie zachęty do głosowania na Hanię. Ale wymyślanie, żeby nie iść na referendum? Absurd!

Iść, bo jest? Nie zastanawiając się, jakie będą konsekwencje pójścia/nie pójścia? Czy cytujecie jakieś ustępy z instrukcji postępowania dla rzeźnych bydląt czy naprawdę mówimy o tym samym?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #7

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 8/10/2013, 21:04 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 8/10/2013, 21:59)
Iść, bo jest? Nie zastanawiając się, jakie będą konsekwencje pójścia/nie pójścia? Czy cytujecie jakieś ustępy z instrukcji postępowania dla rzeźnych bydląt czy naprawdę mówimy o tym samym?
*


Nie-iść, bo może zadecydować o moim losie? Ofc gdybym był Warszawiakiem.
Poza tym, namawianie do bojkotu referendum mi się po prostu nie podoba.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/10/2013, 21:07 Quote Post

QUOTE
Nie-iść, bo może zadecydować o moim losie? Ofc gdybym był Warszawiakiem.
Poza tym, namawianie do bojkotu referendum mi się po prostu nie podoba.

Nie pójście, przez co referendum będzie nieważne, też może zadecydować o moim losie. Zadecyduje po prostu w inny sposób.
Namawianie do bojkotu Ci się nie podoba? A może to referendum to wymysł pieniaczy i oznacza brak szacunku dla ludzi, którzy w demokratyczny sposób wybrali Hanię na pełne 4 lata?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Tromp
 

Młody wilk (morski)-gryzie!
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 19.217
Nr użytkownika: 55.658

Bart³omiej Kucharski
Stopień akademicki: Bêdzie po studiach
Zawód: Admiraal
 
 
post 8/10/2013, 21:14 Quote Post

QUOTE(Ryszard Lwie Serce @ 8/10/2013, 22:07)
Namawianie do bojkotu Ci się nie podoba? A może to referendum to wymysł pieniaczy i oznacza brak szacunku dla ludzi, którzy w demokratyczny sposób wybrali Hanię na pełne 4 lata?
*


Tyle, że w ten sposób można utracić każde referendum, nawet te bez wątpienia słuszne. Jaki wówczas miałby sens istnienia tej drogi zmiany ekipy rządzącej?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 8/10/2013, 21:27 Quote Post

Sam nie wiem czy pójdę. HGW jest dla mnie ideowo odległą galaktyką (Ruch Odnowy w Duchu Świętym itp klimaty) i drażnią mnie jej pokazówki plus sztuczne szczerzenie zębów do kamer. Ale muszę przyznać, że prezydentem jest co najmniej poprawnym. Dziś słyszałem w radio, że co najmniej połowa warszawiaków ocenia ją dobrze jako prezydenta (nie wiem na jakie badania się powołano). To byłoby dobrą wróżbą by zwycięstwo odnieść a przynajmniej polec honorowo sleep.gif Podchody pod bojkot średnio mi się podobają.

Chociaż pomysł referendum na rok przed wyborami w momencie kiedy brak jaskrawych powodów odwołania jest jak dla mnie taki sobie. Dziś - chyba Borowski - sensownie zauważył, że referenda odwoławcze powinny następować w przypadku gdy doszło np. do naruszenia prawa przez włodarza miasta - czyli - jak rozumiem - być swego rodzaju bezpiecznikiem. I jako takie nie powinny być nadużywane.

Swoją drogą ciekawy sojusz się zebrał. Zobaczyć pod wspólnym sztandarem Wiplera, Rozenka, Glińskiego, Dorna i Ikonowicza - bezcenne wink.gif

Ten post był edytowany przez szczypiorek: 8/10/2013, 21:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 8/10/2013, 21:45 Quote Post

QUOTE
Tyle, że w ten sposób można utracić każde referendum, nawet te bez wątpienia słuszne. Jaki wówczas miałby sens istnienia tej drogi zmiany ekipy rządzącej?

Skoro referundum się utrąca, to najwidoczniej nie jest słuszne. Sens istnienia tej drogi zmiany jest wtedy, kiedy jest wystarczająco wielkie grono niezadowolonych, że są skłonni oburzenie wyrazić.
Ponadto, referendum na mniej niż rok przed wyborami nie spowoduje zmiany ekipy rządzącej, tym bardziej jest bez sensu.

A poza tym, to ja nie o sensie referendum tylko o taktyce. Nierobienie też jest zawsze pewnym wyborem, a powstrzymanie się od aktywności czy głosowanie nogami też jest pewnym narzędziem demokratycznego wyrażania poglądów. Zdumiewa mnie w ogóle, że ktoś może mieć z tym problem.

QUOTE
Dziś - chyba Borowski - sensownie zauważył, że referenda odwoławcze powinny następować w przypadku gdy doszło np. do naruszenia prawa przez włodarza miasta - czyli - jak rozumiem - być swego rodzaju bezpiecznikiem. I jako takie nie powinny być nadużywane.

A kto o naruszeniu prawa by decydował? rolleyes.gif ten pomysł Borowskiego jest równie dobry, co dopuszczenie referendum, gdyby prezydentowi się odwidziało prezydentowanie. I zupełnie nie do zaaplikowania w praktyce.

QUOTE
Swoją drogą ciekawy sojusz się zebrał. Zobaczyć pod wspólnym sztandarem Wiplera, Rozenka, Glińskiego, Dorna i Ikonowicza - bezcenne

Wróg mojego wroga...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
szczypiorek
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.288
Nr użytkownika: 74.357

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 8/10/2013, 22:31 Quote Post

QUOTE
A kto o naruszeniu prawa by decydował? rolleyes.gif ten pomysł Borowskiego jest równie dobry, co dopuszczenie referendum, gdyby prezydentowi się odwidziało prezydentowanie. I zupełnie nie do zaaplikowania w praktyce.


Nie, nie chodzi o jakieś nowe pomysły. A po prostu o to, że z założenia referenda odwołujące władze lokalne miały być takim bezpiecznikiem gdyby np. prezydent dokonał przestępstwa - by mieszkańcy mogli go w drodze demokratycznej pozbawić urzędu. Nie znam genezy i aspektów prawnych wyborów lokalnych. To była rozmowa Borowskiego ze Śpiewakiem - dziś w którejś ze stacji informacyjnych. Rozmawiali właśnie o warszawskim referendum.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
kmat
 

Podkarpacki Rabator
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 10.108
Nr użytkownika: 40.110

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 9/10/2013, 0:21 Quote Post

Mnie jedna rzecz niesamowicie bawi. Wiadomo, że PiS w Wawie znaczy mało, i jeśli dojdzie do nowych wyborów, to pojedynek rozegra się raczej między HGW a Kaliszem. Chciałbym zobaczyć minę Kaczyńskiego, gdyby faktycznie wyszło, że Hankę, owszem, obalił, ale nowym preziem został nie Gliński a tęczowy Rysio.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 9/10/2013, 8:15 Quote Post

QUOTE
Mnie jedna rzecz niesamowicie bawi. Wiadomo, że PiS w Wawie znaczy mało, i jeśli dojdzie do nowych wyborów, to pojedynek rozegra się raczej między HGW a Kaliszem. Chciałbym zobaczyć minę Kaczyńskiego, gdyby faktycznie wyszło, że Hankę, owszem, obalił, ale nowym preziem został nie Gliński a tęczowy Rysio.
/


To bardzo prawdopodobny scenariusz, tylko oznaczac bedzie paraliż władzy. Kalisz juz nie jest w SLD a w..., tak wiec byłby skonfliktowany z Rada Warszawy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #15

14 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej