Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Obóz Narodowo Radykalny, Wasza ocena narodowych radykałów!!!
 
Ocena ONR
1)Chwała im za walkę o Wielką Polskę [ 81 ]  [31.40%]
2)Patrioci walczący o dobro Polski [ 41 ]  [15.89%]
3)Grupa polityczna obojętna mi [ 10 ]  [3.88%]
4)Mam inne poglądy! [ 48 ]  [18.60%]
4)Faszyści aaaaa [ 78 ]  [30.23%]
Suma głosów: 258
Goście nie mogą głosować 
     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 30/01/2008, 9:56 Quote Post

QUOTE(magister @ 29/01/2008, 12:25)
Jakoś nie słyszałem żeby lewicowe grupy bojowe PPS np.SOB,GL WRN,ML zajmowały się likwidowaniem przeciwników politycznych,zajmowali się tym tzw. narodowcy z NSZ,OT-NSZ również ex-NOW,z drugiej strony stalinowcy z PPRowskiego GL/AL.Tak więc celowali w tym ekstremiści z prawa i z lewa.
*



Nie słyszałes bo historia jest zbyt rozległa aby wiedzieć wszystko. Choć oczywiście było o na mniejszą skalę bo i organizacja była mniejsza.
Przede wszystkim, NSZ-owcy nie zabijali przeciwników politycznych tylko zdrajców. Bo zdrajcami byli członkowie GL-AL.
nie wspomniałes o AK, czyżby i oni mieli coś na sumieniu???smile.gif

i na koniec co to jest OT-NSZ?
jezeli już to NSZ-OP, ale i to jest błedną nazwą....

ad 1234:
ONR było bardzo kumate, o czym świadczą raporty AK. Już tłumaczyłem, ze nazwanie kogoś komunistą wtedy nie oznaczało bycie komunistą tylko lewicowcem. Musisz poczytać kilka pamiętników z czasów wojny (AK-owskich i NSZ-owskich) to zrozumiesz to nazewnictwo.
Dzisiaj nie zauważyłem , żeby ktoś używał w dyskusjach uproszczeń z czasów wojny (no moze z wyjątkiem Grossa).
co do liczebności
NSZowców pod koniec 1943r. było ponad 73000 bo zachowały się raporty w Londynie w zbiorach Polski Podziemnej, ponadto takie tez liczby padają przy okazji scalenia.
Skąd ty wziąłes takie dane o socjalistach???
natomiast zapomniałeś , że BChowcy byli 2 siłą...
Zaś co do liczby socjalistów to
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
magister
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 12.494

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 30/01/2008, 14:32 Quote Post

NSZ trzecią siłą,ciekawe że socjaliści mając scalone z AK i nie scalone ok 100 tyś ,nigdy nie pretendowali do tego miana,ciekawe że w KG AK największym szacunkiem jako politycy cieszyli się ludzie w PPS-WRN,SL.Pamietajmy że w BCH było bardzo wielu ludzi którzy uważali się za lewicowców.Bardzo wielu ludzi z Szarych Szeregów w tym z batalionów Zośka i Parasol miało lewicowe przekonania,K.K Baczyński był socjalistą,płk.Rzepecki był zwolennikiem PPS-WRN.Wystarczy prześlegić ich kontakty po linii podziemia politycznego,sama "komuna" w ujęciu NSZ.Sam Karaszewicz-Tokarzewski mason,kapłan Kościoła Liberalno-Katolickiego i były PPSowiec.No i Kamiński,Moczarski.

Dodajmy do tego lewice syndykalistyczną ZSP
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Konto Usuniete 10.01.15
 

Unregistered

 
 
post 30/01/2008, 14:48 Quote Post

Mamy oceniać ONR "Falangę" czy "ABC"?

Brakuje mi jednej możliwości: Idioci narażający na szwank dobre imię Polski.

Chwała Marszałkowi!
 
Post #33

     
magister
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 12.494

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 30/01/2008, 16:28 Quote Post

NSZ-OT czyli "Narodowe Siły Zbrojne-Organizacja Toma"
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 30/01/2008, 22:15 Quote Post

QUOTE(magister @ 30/01/2008, 14:32)
NSZ trzecią siłą,ciekawe że socjaliści mając scalone z AK i nie scalone ok 100 tyś ,nigdy nie pretendowali do tego miana,ciekawe że w KG AK największym szacunkiem jako politycy cieszyli się ludzie w PPS-WRN,SL.Pamietajmy że w BCH było bardzo wielu ludzi którzy uważali się za lewicowców.Bardzo wielu ludzi z Szarych Szeregów w tym z batalionów Zośka i Parasol miało lewicowe przekonania,K.K Baczyński był socjalistą,płk.Rzepecki był zwolennikiem PPS-WRN.Wystarczy prześlegić ich kontakty po linii podziemia politycznego,sama "komuna" w ujęciu NSZ.Sam Karaszewicz-Tokarzewski mason,kapłan Kościoła Liberalno-Katolickiego i były PPSowiec.No i Kamiński,Moczarski.

Dodajmy do tego lewice syndykalistyczną ZSP
*



Skąd ty wziąłeś 100.000 socjalistów i to nie scalonych???? Człowieku weź to opisz, bo to sensacyjne odkrycie. Przygotuj artykuł naukowy na ten temat a ja ci to puszczę w naukowej prasie.
Z tych rewelacji nie będę mógł zasnąć....
Co do pozostałych tez, właśnie potwierdziłeś to co już w 1942r. pisał wywiad Konfederacji...
Mogłeś na poczatku napisać, że w sumie wiesz, że NSZ ma rację, tylko sobie popiszemy ot tak dla nabicia wątków.
Nigdy nie istniało żadne NSZ-OT skąd ty takie rewelacje bierzesz...
Albo jak masz takie dokumenty to je opublikuj, albo zmień dilera albo udaj się do lekarza...
W każdym z tych przpadków musisz jeszcze sporo poczytać i to literatury współczesnej.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
magister
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 12.494

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 31/01/2008, 7:57 Quote Post

jak nie widzisz różnicy między lewicowcem,komunistą,socjalistą,stalinistą to oczywiście opcja byłych ONRowców,Falangistów może ci odpowiadać.Mam pytania masz jakieś doewody na to że Herbert Jura nie był członkiem NSZ,że nie był oficerem BŚ NSZ,może jakaś deklaracja że występuje z NSZ.Skąd w tobie tyle agresji,czy to jakieś pokrewieństwo ideowe z ONR.
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 31/01/2008, 10:26 Quote Post

QUOTE(magister @ 31/01/2008, 7:57)
jak nie widzisz różnicy między lewicowcem,komunistą,socjalistą,stalinistą to oczywiście opcja byłych ONRowców,Falangistów może ci odpowiadać.Mam pytania masz jakieś doewody na to że Herbert Jura nie był członkiem NSZ,że nie był oficerem BŚ NSZ,może jakaś deklaracja że występuje z NSZ.Skąd w tobie tyle agresji,czy to jakieś pokrewieństwo ideowe z ONR.
*




Widze, że nie czytałes mopich postów jedynie wybiórczo przejrzałeś. Jest to terminologia z czasów wojny nie współczesna, przeciez to jasno wyłożyłem....
Czy HJ był formalnie członkiem NSZ nie wiem, być moze, ale co to ma wspólnego z tworem NSZ-OT????
nie mam pokrewieństwa ideowego żadnego wręcz przeciwnie. razi mnie tylko fałszowanie historii. Czy to takie trudne do zrozumienia?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 31/01/2008, 15:09 Quote Post

no bez jaj. To w AK rozrózniali socjalistę i komunistę, w BCh takoż, a w ONR byli tacy ciemni, że im było wszystko jedno?
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 1/02/2008, 10:55 Quote Post

Przeciez jest to opisane w ksiązkach, był to synonim. lewicowiec lub komunista.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 2/02/2008, 12:50 Quote Post

Ha, jeszcze nie słyszałem, aby ktos nazwał Daszyńskiego czy Piłsudskiego komunistą.
ale jak widać dla ONR to wszystko jedno. Co jednak świadczy o głupocie członków ONR.
Równie dobrze możemy powiedziec, że prawicowiec to synonim faszysty.
Też tak jest w wielu książkach.
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 2/02/2008, 23:24 Quote Post

Czy Daszyński lub Piłsudski żyli podczas II wś. ?
Był to przejaw walki politycznej, może nam się nie podobać, ale takie były czasy, nie zmienimy tego choćbyśmy chcieli.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 5/02/2008, 13:40 Quote Post

A ktos prócz ONR nazywał ludzi pokroju Pużaka czy Pajdaka komunistami? Jako zywo zyli podczas wojny. Masz jakieś dokumenty np. AK czy delegatury, gdzie PPSowców okresla się mianem komunistów?
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
rower
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 711
Nr użytkownika: 40.288

Zawód: historyk
 
 
post 6/02/2008, 9:42 Quote Post

QUOTE(1234 @ 5/02/2008, 13:40)
A ktos prócz ONR nazywał ludzi pokroju Pużaka czy Pajdaka komunistami? Jako zywo zyli podczas wojny. Masz jakieś dokumenty np. AK czy delegatury, gdzie PPSowców okresla się mianem komunistów?
*



Przecież napisałem, że to przejaw walki politycznej, ułomnej bo ułomnrj ale jednak. Nie za bardzi wiem co chcesz tym wypominaniem osiągnąć?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 11/02/2008, 13:14 Quote Post

Jakoś nikt tego prócz ekstremy (ONR,PPR) nie praktykował. Czy okreslenie PPRowców, że AK to faszyści też uważasz za przejaw normalnej walki politycznej?
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
magister
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 514
Nr użytkownika: 12.494

Stopień akademicki: magister
Zawód: historyk
 
 
post 11/02/2008, 13:38 Quote Post

kto zna sprawe KPP-Ruch Lewicy,ta partia komunistyczna składała się z antystalinowców ,w 1943 jej sekretarz generalny został zabity przez stalinowców z PPR jako "agent faszyzmu i antysemita".Na tej samej zasadzie "komunistą" dla NSZ był każdy kto nie podzielał ich poglądów
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

13 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej