Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Największe zagadki w historii,
     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 2/05/2005, 19:58 Quote Post

Odnośnie arcyksięcia Rudolfa, nie sądzę żeby to było samobójstwo. Jakoś nie chce mi się wierzyć, ze tacy ludzie mogli by się zabić. Zbyt kochali życie i za wiele jeszcze chcieli osiągnąć.(Mnemosyne)

Ale jak tu kochać życie, kiedy wszystkie plany legają w gruzach??
Owszem, pewnie chciał wiele osiągnąć, ale przez ojca nie mógł rozwinąć skrzydeł
Zauważ ile lat jeszcze panował po śmierci Rudolfa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 4/05/2005, 13:51 Quote Post

Masz racje, ale ludzie z takim temperamentem, którzy maja pełno romansów lubią ekscentryczne życie nie sa zdolni do samobójstwa.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 4/05/2005, 14:43 Quote Post

Moim skromnym zdaniem, największą zagadką jest to, czy rzeczywiście istniała wcześniej jeszcze jedna, zaginiona cywilizacja, przedsumeryjka, itd., itp. Roboczo nazywam ją sobie Atlantydą, co jest trochę mylące, bo wcale nie chodzi mi o państwo opisane przez Platona w jego dialogach, którym moim zdaniem było któreś z państw cywilizacji minojskiej (bo w jej ramach funkcjonowało więcej niż jedno!). Raz na jakiś czas archeologowie wykopią coś (ostatnio w ostrym natarciu jest Iran), co nijak nie daje się wkomponować w i tak już dość mocno naciągany obraz (od legendarnego dysku z Faistos począwszy), lingwiści dorzucają swoje i można odnieść wrażenie, że niepokój w tej kwestii narasta.

Co do templariuszy: z tym skarbem to nie do końca jest kwestia wyobraźni. Po wywaleniu ich z Akki, a w 1302 roku z Ruadu, duża część skarbca templariuszy znajdowała się na Cyprze. Po kasacji zakonu miała przypaść joannitom, ale szlag ją trafił. Na skarbach francuskich, kontynentalnych, chyba rzeczywiście położył łapę Filip. Rzeczony odcinek "Nie do wiary" też obejrzałem: zdarza mi się to od czasu do czasu w ramach relaksu robić, bo mniej więcej w piątej minucie każdego odcinka ryczę już ze śmiechu tarzając się po podłodze. Wprawdzie nic już nie będzie tak dobre, epizod o UFO uprowadzającym polskie myśliwce, który na kacu oglądałem z bratem, no ale...

ad rem...

...miejscowość w Polsce gdzie "miał" się znajdować skarb templariuszy, to Chwarszczany.

Dalej (już w punktach, żeby się nie rozwodzić):

1. śmierć gen. Sikorskiego - ale tak ciekawostkowo, bo to już bez znaczenia w sumie;

2. zamach w Sarajewie - był to dość ważny punkt mojej pracy magisterskiej. Generalnie wiadomo już właściwie na 100%, że zamach był amatorską robotą garstki idealistów, którzy postanowili powtórzyć czyn Miłosza Obilicia z Kosowego Pola. Jedyna rola "Czarnej Ręki" to dostarczenie im broni, choć wierchuszka tej organizacji nawet nie była pewna, w jakim celu to robi (domyślali się tylko). W tym okresie były przynajmniej trzy lepsze okazje do rozpoczęcia wojny, no ale akurat ten zamach przekroczył masę krytyczną;

3. z punktu widzenia Polski - układy tajnych służb z bloku komunistycznego i hodowana przez nie opozycja (zwłaszcza, niestety, chyba nasza), tajemnicze śmierci Pańki i Falzmanna, itd.

4. Możliwość wcześniejszego chrztu Polski w rycie słowiańskim, późniejszej latynizacji, co wiąże się ze wspominaną już tu "luką" lat 1031-1039;

5. wiecznie żywy Całun Turyński. Co będzie większym "zonkiem": to, że prawdziwy, czy to, że podrobiony?

 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
ppola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 5.130

Zawód: student
 
 
post 4/05/2005, 14:58 Quote Post

Jesli chodzi o Chwarszczany to obszerne informacje o tej kaplicy templariuszów mozna znaleźć na stronie Gazety Rycerskiej- w zeszłym sezonie była tam relacja na żywo z przeprowadzanych przy kaplicy badań archeologiczny. Ciąg dalszy prawdopodobnie w tym roku smile.gif Badania prowadza tam ludzie z UMK w Toruniu. Moja kupmpela pisze prace o kaplicach templariuszy w Rurcre i Chwarszczanch wiec jakby co to zapytam ja o te skarby wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Nalotta
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 141
Nr użytkownika: 4.143

Zawód: archeolozka:)
 
 
post 4/05/2005, 15:13 Quote Post

QUOTE(Mnemosyne @ May 4 2005, 02:51 PM)
Masz racje, ale ludzie z takim temperamentem, którzy maja pełno romansów lubią ekscentryczne życie nie sa zdolni do samobójstwa.
*



Bardziej niż na romansach zależało mu na zdobyciu władzy.

Krąży też plotka, że już wcześniej próbował namówić do samobójstwa swoją przyjaciółkę Mizzy, lecz ta odmówiła. niestety, Vestera już się zgodziła.

A tak na marginesie, czytałam, że Rudolf wcale nie kochał Vestery, była dla niego tylko kochanką


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Mnemosyne
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 63
Nr użytkownika: 5.478

Zawód: Uczeñ
 
 
post 5/05/2005, 8:49 Quote Post

Można założyć też taką tezę, że Rudolf biorąc pod uwagę swoją chorobę, nie bał się się śmierci. Chciał, żeby wokół niego krążyła tajemnica i aby został w pamięci ludzi jako nieszczęśliwy człowiek któremu nie pozwolono kochać.


Moim zdaniem jednak nie mozemy oceniać i interpretować jego uczuć. O nich wie tylko on sam. Powiem tylko jedno nie chciałabym być nim ...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 15/05/2005, 21:42 Quote Post

Nalotta, ja też to oglądałem. Też nie pamiętam miasta ( kurka mać), ale pamiętam, że jakiś dół wykopali i próbowali przez jakieś piwnice sie dobijac.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
ppola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 122
Nr użytkownika: 5.130

Zawód: student
 
 
post 15/05/2005, 22:17 Quote Post

Ciunek pare postow wyzej (gdybys uwazniej czytal to bys zauwazyl) napisalam ze ta miejscowosc to Chwarszczany i jesli chcesz sie wiecej dowiedziec wejdz na stronę"Gazety Rycerskiej"
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 7/09/2005, 13:55 Quote Post

Wyspa Pohnpei (dawniej zwana Ponape) leży około 1600 km na północny-wschód od Nowej Gwinei. W południowo-wschodniej części tej wulkanicznej wyspy znajduje Nan Modal ogromne megalityczne miasto o powierzchni 28 km kwadratowych.
Nie wiadomo kto, kiedy, jak i po co zbudował to miasto. Znalezione kości były znacznie większe niż kości Mikronezyjczyków, którzy żyją tam obecnie.
Znaczna większość zabudowy miasta jest zalana wodą.
Od początków XIX wieku kiedy zostało odkryte przez Europejczyków stanowi nierozwiązaną zagadkę. Jest to ogromne miasto zbudowane na rafie koralowej. W centralnej części znajduję się około stu miniwysepek zajmujących powierzchnię ok 2,5 km kwadratowego, opartych na gigantycznych bazaltowych kłodach a każda waży 20 ton. Niektóre skały w budowlach na wysepkach ważą do 50 ton. Większe wyspy połączone są tunelami.
Jak transportowano tak olbrzymie bloki skalne? Nie wiadomo.
Nie wiadomo w jaki sposób zbudowano tunele przez rafę koralową, na której stoi Nan Mondal.
Istnieją przypuszczenia, że niedaleko znajduję się drugie, również zatopione miasto.
Według badań radiochronologicznych przeprowadzonych w latach 60 określono wiek miasta na 1000 rok naszej ery.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
korten
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.633
Nr użytkownika: 1.663

 
 
post 7/09/2005, 14:48 Quote Post

Kiedys ogladalem na Discowery Chanel program
o mumiach znalezionych w Chinach.Sa znacznie starsze niz egipskie.Problem w tym ze sa to zmumifikowane zwloki "bialych".
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
Kasienka17
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 8.767

Katarzyna Jezewska
Zawód: uczen
 
 
post 8/09/2005, 17:28 Quote Post

hejo!
Budowa piramid. Do tej pory zastanawiam się jak ludzie w tamtych czasach mogli wybudować takie budowle prymitywnymi narzędziami.Ciekawe również jest to że piramida Cheopsa stoi prawie dokładnuie na osi Połnoc-południe, a południk biegnący przez piramidę jest najdłuzszym biegnącym przez ląd. Piramida lezy ona w centrum masy ladu stałego ziemi.Wysokosc piramidy razy 10 do dziesiątej potęgi jest równa średniej odległosci Ziemi.od slońcaPiramid ajest zegarem słonecznym ,pokazującym pory i dlugosc roku. a to i tak nie wszystko....
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Morgan Ghost
 

Wodzu
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 792
Nr użytkownika: 2.205

 
 
post 8/09/2005, 18:57 Quote Post

QUOTE
Budowa piramid. Do tej pory zastanawiam się jak ludzie w tamtych czasach mogli wybudować takie budowle prymitywnymi narzędziami.

Na Discovery było to w kółko młucone pareset razy... tajemnicą to już nie jest wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Ciunek
 

Warszawski jegomość
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.230
Nr użytkownika: 4.721

Stopień akademicki: :-)
Zawód: sobie znany
 
 
post 8/09/2005, 20:43 Quote Post

A co sądzicie o tajemnicy Bursztynowej Komnaty. Nie wiadomo do dziś, gdzie ona jest. Ja do dzisiaj słyszałem 3 wersje o tym:
1) Nie wiadomo gdzie jest
2) Nie istnieje i prawdopodnie nigdy nie istniała.
3) Istniała, ale uległa zniszczeniu.
4) Ktoś dla pieniędzy wypełnił jakąś komnatę bursztynem kupionym i podaje się za właściciela. Ostatnio o tej wersji było głośno, tylko nie pamiętam z jakiego źródła, to słyszałem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Ludwik Götten
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 168
Nr użytkownika: 8.605

 
 
post 8/09/2005, 22:52 Quote Post

Mnie zawsze ciekawilo pochodzenie i kultura Baskow. Sa oni w dzisiejszej europie fenomenem, wiecznym znakiem zapytania, bylem tam w zeszlym roku i jest to piekne miejsce, ale wydrzec mu jego tajemnicy chyba nigdy nie zdolam...
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 9/09/2005, 11:01 Quote Post


QUOTE
1) Nie wiadomo gdzie jest

Nie da się zaprzczyć... wink.gif
QUOTE
2) Nie istnieje i prawdopodnie nigdy nie istniała.

...a wszyscy, którzy widzieli ja w Pitrze i Carskim Siole mieli zbiorowe omamy wink.gif
QUOTE
3) Istniała, ale uległa zniszczeniu.

Też całkiem mozliwe. Jak sobie przypomne, jak bodajże Pasek opisuje, co robili z carskimi koronami podczas Dymitriad...
QUOTE
4) Ktoś dla pieniędzy wypełnił jakąś komnatę bursztynem kupionym i podaje się za właściciela. Ostatnio o tej wersji było głośno, tylko nie pamiętam z jakiego źródła, to słyszałem.

Niemcy zrekonstruowali i przekazali Rosjanom kopię komnaty. było głosno jakiś czas temu
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej