Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
4 Strony < 1 2 3 4 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Walesa -sierpien 1980, kto stal za walesa? blagam o odp!!!
     
Gustaw II Adolf
 

Dei Gratia Rex Sueciæ, Princeps Magnus Finlandiæ etc.
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.022
Nr użytkownika: 6.537

Gustavus Adolphus Vasa
Stopień akademicki: Leo Septemtrionum
Zawód: Rex Hereditarius
 
 
post 3/09/2005, 16:40 Quote Post

QUOTE
QUOTE
(...)Można by na ten temat pisać wiele(...)

(moje pogrubienia)

Tak - można pisać wiele. Ale trochę staranniej wink.gif Czyżby kolejny przypadek dysgrafii? Zastanawiające...

Ja teraz nie do tematu, ale akurat można by jest poprawnie smile.gif Cząstka by stoi oddzielnie w wyrażeniach bezosobowych (można by, trzeba by), a "przykleja" się do czasowników osobowych (mógłby, zrobilibyśmy)

Taka mała (dys)ortograficzna dysgresja... e, tzn. dygresja wink.gif

A jeśli chodzi o plagę tych wszystkich "dys-ów", to całkowicie się zgadzam. Kiedyś po prostu nauczyciel wymagał poprawności ortograficznej. Dzisiaj strach zwrócić uwagę, bo na 80% ma "dys-a". I ci "dys-owi" uczniowie nie muszą się wcale starać dzięki takiemu immunitetowi wink.gif

Pozdr.
DysG2A
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 3/09/2005, 18:54 Quote Post

Niestarać się mogą tylko ci, którzy mają zaświadczenie od psychologa u mnie w szkole na tyś uczniów taki papierek miało 5osub. Wiem ztąd, że przed maturą donosiliśmy papierki i tak jakoś się bliżej poznaliśmy, więc to drobny ułamek społeczności. Bardzo wiele osub robiących błędy tłumaczy się tak na forum bo jak to sprawdzić nie. A z Worda niekożystam bo na ORYGINALNEGO offica mnie niestać a piraty wsadźcie sobie w 4literki. Moge kożystać ze słownika ale to czasochłonne i moja wada niegwaratuje tego czy przepisze poprawnie. Niemasz o czymś pojęcia a wymodrzasz się.

Wracając do Wałęsy, oczywiście za to co zrobił do 89r jestem mu bardzo wdzięczyny jak napisałem. Ale jego teksty typu TO JA OBALIŁEM KOMUNIZM, TO JA WYWALIŁEM ROSYJSKIE WOJSKA świadczą o tym, że woda sodowa udezyła mu do głowy. A podejżenia o wspułprace z SB są chyba prawdziwe. Sam wspomniał o tym w swojej książce. I tu zaznaczam, że go niepotępiam ,za to. Miał żonę i dzieci przycisneli go i poszedł na współprace aha i niechodzi tu o rok 80 tylko o lata wczesniejsze
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 3/09/2005, 22:25 Quote Post

QUOTE(Gustaw II Adolf @ 3/09/2005, 17:40)
QUOTE
QUOTE
(...)Można by na ten temat pisać wiele(...)

(moje pogrubienia)


Ja teraz nie do tematu, ale akurat można by jest poprawnie smile.gif Cząstka by stoi oddzielnie w wyrażeniach bezosobowych (można by, trzeba by), a "przykleja" się do czasowników osobowych (mógłby, zrobilibyśmy)


*



Akurat to pogrubienie (mojego autorstwa) nie dotyczyło błędów ortograficznych, ale właśnie tego, że jeśli chce się wiele pisać, to trzeba mieć co pisać i dodatkowo robić to z przyzwoitym minimum poprawności - przynajmniej ortograficznej wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 3/09/2005, 22:36 Quote Post

QUOTE(elninio19krk @ 3/09/2005, 19:54)
Moge kożystać ze słownika ale to czasochłonne i moja wada niegwaratuje tego czy przepisze poprawnie. Niemasz o czymś pojęcia a wymodrzasz się.

W takim razie życzę troche więcej cierpliwości - nikt nikogo nie pogania wink.gif Z przyjemnością poczekam trochę dłużej na Twoje posty wink.gif Poza tym - przyjacielu - to nie ja wymądrzam się odmawiając Lechowi prawa do prezydentury tylko na podstawie jego wykształcenia. Po prostu Twoja krytyka wygląda dość komicznie w zestawieniu z Twoimi pisarskimi umiejętnościami. A z tymi pomyłkami nawet przy przepisywaniu ze słownika - to już chyba trochę przesadziłeś. Przerysować liter też nie umiesz? Nie rób z siebie sieroty smile.gif Chociaż... rozumiem, że to bardzo wygodne wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 4/09/2005, 1:12 Quote Post

QUOTE(elninio19krk @ 3/09/2005, 20:54)
Niestarać się mogą tylko ci, którzy mają zaświadczenie od psychologa


Nie rozśmieszaj mnie - myślisz że jak masz papierek i zaświadczenie to nie musisz nad sobą popracować? Powinieneś ćwiczyć dwa razy więcej... Lenistwa nie usprawiedliwisz papierkiem dry.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 4/09/2005, 10:09 Quote Post

Nierozumiesz co to jest?? to jest dysfunkcja to tak samo jakbyś niewidomemu kazała ćwiczyć nad wzrokiem. Ćwiczeniami tego niewylecze, dlatego daje się takie zaświadczenie żebym np na Maturze nie myślał 2godziny nad tym jak się pisze rzeka ale nad tym jak napisać dobry tekst. Staram się jak moge nierobić ortografów ale zawsze jakiś przejdzie, jeśli ci to przeszkadza nie czytaj moich postów i już smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #36

     
fiaa
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 441
Nr użytkownika: 2.638

 
 
post 4/09/2005, 11:49 Quote Post

Nieśmiało przypominam, że w założeniach jest to dyskusja o Lechu Wałęsie i jego roli, jaką odegrał w "Solidarności", a nie o tym, czy błędy robione przez jednego użytkownika są wynikiem niechlujstwa, czy choroby. O tym można sobie porozmawiać w Mównicy. Proponuję skoncentrować się zatem na pierwotnym temacie.

Co do meritum. Szesnaście miesięcy "Solidarności" było wielkim zrywem narodowym. Przywódcą tego ruchu stał się Lech Wałęsa ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami. Ruch ten doprowadził do padku chorego ustroju komunistycznego, który wychwalać mogą tylko sklerotycy i nieuki. "Solidarność" z Lechem Wałęsą na czele doprowadziłą do tego, ze mojej rodzinie i większości moich rodaków żyje się lepiej niż 25 lat temu i za to jesteśmy mu wdzięczni. Natomiast sposób w jaki odbyło się przekazanie władzy i zmiana ustroju pozostawia wiele do życzenia. I tutaj rola Wałęsy, a tym bardziej jego doradców nie jest już jednoznacznie pozytywna. Odpowiadają oni za brak jednoznacznego obrachunku z komunistyczną przeszłością, za umocnienie wpływów komunistycznej nomenklatury i esbecji w wolnej Polsce. Ocena prezydentury Wałęsy będzie z kolei już jednoznacznie negatywna. Kontynuacją polityki wzmacniania "lewej nogi" są groteskowe akty pojednania pomiędzy Wałęsą i Kwaśniewskim, czy żenująca debata z Wojciechem Jaruzelskim.
Trafnie określił Wałęsę Piotr Semka, nazywając go "surferem na falach historii". W latach '80 historia wyniosła Lecha Wałęsę bardzo wysoko. Niestety roztrwonił cały swój kapitał polityczny i dziś został symbolem, wydmuszką pokazywaną za granicą, jako żywa pamiątka z czasów walki z komuną. Przykre, ale należy się zgodzić z dziennikarzami "Wprost", że Wałęsę trzeba zamknąć w muzeum, zanim zostanie z niego już tylko pierwsza sylaba jego nazwiska.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 4/09/2005, 12:32 Quote Post

Sęk w tym, że nie wszystkim żyje się lepiej, zaznaczam że nie jestem zwolenikiem Komunizmu, ale wtyde nieistniały sytuacje typu że 40ludzi pracuje w warunkach nieludzki, po 20godzin dziennie za 600zł miesięcznie, i nikt nie waży się cokolwiek powiedzieć z obawy przed utratą pracy. Tamten system był chory ale obecny nie ustepuje mu w tym ani na krok. W ciągu ostatnich 16lat, tylko częśc społeczeństwa polepszyła swoj status. Po za tym co z tego że można teraz kupić najlepsze produtkty, skoro mało kogo na nie stać. Na wsiach sytuacja nie jest lepsza, zlikwidowano PGR-y niemyślać co rolnicy mają robić, wysprzedano przemysł itp. Ale wine za to moim zdanie ponosi w największej mierze Mazowiecki on poprostu niewiedział wiele rzeczy, któe się na około niego dzieją, Palenie Akt itp. I dziwna rzecz z nim, był przeciwnikiem pomysłu ,,Wasz Prezydent Nasz Premier" dopuki sam niezostał premierem wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 4/09/2005, 15:29 Quote Post

QUOTE(elninio19krk @ 4/09/2005, 14:32)
Sęk w tym, że nie wszystkim żyje się lepiej, zaznaczam że nie jestem zwolenikiem Komunizmu, ale wtyde nieistniały sytuacje typu że 40ludzi pracuje w warunkach nieludzki, po 20godzin dziennie za 600zł miesięcznie, i nikt nie waży się cokolwiek powiedzieć z obawy przed utratą pracy. Tamten system był chory ale obecny nie ustepuje mu w tym ani na krok.


Jasne - Mazowiecki, Wałęsa, Balcerowicz... A nie mentalność ludzi którym całe życie podstawiało się pod nos a teraz jak mają się wziąć do roboty to nagle narzekają jak to dobrze za komuny było... Przez ostatnie 16 lat nie rządziła tylko prawica, kolego, poza tym wzbogaciła się - owszem - prawie wszyscy ważniejsi partyjni...
Uczciwością i pracą ludzie się bogacą - hahahahhahahahhaha. confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 4/09/2005, 15:50 Quote Post

Mentalność ludzi ma też znaczenie, ale jak ktoś kto ma 3dzieci może pracować za 600zł. Bez przesady za uczciwą prace powina być też uczciwa pensja
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 4/09/2005, 18:41 Quote Post

QUOTE(elninio19krk,)
Mentalność ludzi ma też znaczenie, ale jak ktoś kto ma 3dzieci może pracować za 600zł. Bez przesady za uczciwą prace powina być też uczciwa pensja


I to jest to o co walczyła I Solidarność. Masz możliowść wyboru, możesz poszukać lepszej pracy w Polsce lub za granicą.
Przed 80 rokiem, nikogo to nie obchodziło, musiałeś być w kraju i od widzimisie urzędnika(lub solidnej łapówki) zależało czy dostaniesz ty i twoja rodzina paszport i WIZĘ, umożliwiającą wyjazd z Polski.
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
elninio19krk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 210
Nr użytkownika: 8.328

Zawód: Student
 
 
post 4/09/2005, 19:31 Quote Post

Tak tylko gdzie jest ta lepsza praca?? hę?? jest dla panów po zawodówkach, których tatusiowie lub koledzy pracują w rządzie czy w firmach. Albo w Mafi, jeżdże czasem za granice na dworcu Sudbahnhof w Wiedniu podchodzi do ciebie koleś i za przewuz 1000gr. Amfetaminy możesz dostać 1000euro ryzyko prawie żadne. Teraz kontrole na granicach to tylko formalność. Ale ja niechce tak zarabiać prawda jest taka, że w obecnej Polsce dobrze usytuwani są tylko ci którzy albo kradną, itp Uczciwi zawsze mają przeszkody i przeszkody i to włąsnie stwożyła Solidarność, obiecywali gruszki na wierzbie których niemożna było spełnić a teraz się tym chwalą a ludzie im gratulują
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
syrenka
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 555
Nr użytkownika: 6.375

 
 
post 5/09/2005, 0:35 Quote Post

Pokaż mi rząd który nie obiecywał, co?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 5/09/2005, 6:45 Quote Post

QUOTE(elninio19krk @ 4/09/2005, 20:31)
Ale ja niechce tak zarabiać prawda jest taka, że w obecnej Polsce dobrze usytuwani są tylko ci którzy albo kradną, itp Uczciwi zawsze mają przeszkody i przeszkody i to włąsnie stwożyła Solidarność, obiecywali gruszki na wierzbie  których niemożna było spełnić a teraz się tym chwalą a ludzie im gratulują

Czasami Twoje wypowiedzi są dość rozsądne, ale czasami popadasz w wielce krzywdzące uogólnienia. Rozumiem, że gdy wypowiadasz się o "S" targają Tobą wielkie emocje, ale nie daj się im tak ponosić. Co to znaczy "to właśnie stworzyła Solidarność"? Kogo masz na myśli? "S", jako wielki ruch społecznego oporu przeciwko komunie, czy też "S" jest dla Ciebie tylko garstką jej najaktywniejszych (tzn. najbardziej prominentnych) działaczy, którzy w Magdalence ułożyli się z PZPR a potem pokłócili się między sobą i zrobili to co zrobili. Miej do nich pretensje, a nie do "S" w tym pierwszym, ogólniejszym sensie.
Co do prezydentury Lecha - masz oczywiście rację, że lepiej byłoby gdyby posiadał szereg dyplomów socjologicznych, politologicznych, ekonomicznych, etc. (dorzuciłbym jeszcze np. podstawowe wiadomości o mechanice kwantowej, rachunku tensorowym, geometriach nieeuklidesowych, przestrzeniach Banacha, etc. - czemu nie? rolleyes.gif ) Tylko co by to dało, jeśli weźmiemy pod uwagę ludzi jacy go otaczali? Czy nie było tak, że w naszym polskim piekiełku media (a za nimi społeczeństwo) z mety przekreśliły Wałęsę, jako niedouczonego prezydenta? Sam byłem świadkiem, jak równie niedouczeni goście odreagowywali swoją ignorancję wyśmiewając się właśnie z Lecha-prezydenta. Wiadomo, że Lech nie miał szans w starciu z lepiej od niego wykształconymi "doradcami", którzy najpierw wypłynęli na jego garbie a potem kopnęli go w d***. Fakt, że czasami sam inicjował "wojny na górze" i "przewietrzanie Warszawki", a potem się w tym wszystkim pogubił i stracił poczucie rzeczywistości - trwa to być może do dzisiaj wink.gif Jednak podkreślam jeszcze raz - niewykształcony Lechu otoczony był przecież przez ludzi z dyplomami i wielka odpowiedzialność za jego nieudaną prezydenturę spada również na nich. Co do Lecha - jego błąd polegał na tym, iż uwierzył w to, że może być dobrym prezydentem. Zgadnijcie kto m.in. utwierdzał go w tym przekonaniu? Nie pamiętacie? Oczywiście słynni bracia Jacek i Placek Kaczyńscy. Jeszcze dziś słyszę nawoływanie jednego z nich - nie pamiętam już którego - "tylko Lech Wałęsa może być dobrym prezydentem!" (może dosłownie brzmiało to inaczej, ale sens był właśnie taki). Aby się dalej nie rozwodzić - proponuję spojrzeć na Lecha W. trochę łaskawszym okiem i nie robić z niego chłopca do bicia, czy też kozła ofiarnego. To samo dotyczy "S". No i oczywiście nie zapominajmy o "chwalebnej" roli, jaką nadal w polskiej historii odgrywają "lewicowi" (lecz z grubymi portfelami wink.gif) pogrobowcy PZPR - oni też rządzili w przeciągu minionych 15 lat, a co z tego wyszło - nie muszę już chyba dodawać wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Rokosowski
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 90
Nr użytkownika: 4.801

Zawód: Marszalek ZSRR
 
 
post 5/09/2005, 19:16 Quote Post

QUOTE
Co to znaczy "to właśnie stworzyła Solidarność"? Kogo masz na myśli? "S", jako wielki ruch społecznego oporu przeciwko komunie, czy też "S" jest dla Ciebie tylko garstką jej najaktywniejszych (tzn. najbardziej prominentnych) działaczy, którzy w Magdalence ułożyli się z PZPR a potem pokłócili się między sobą i zrobili to co zrobili. Miej do nich pretensje, a nie do "S" w tym pierwszym, ogólniejszym sensie.


No i to jest właśnie sedno sprawy! Co to właściwie jest za "S"??? Może najlepsze jest tutaj wyjaśnienie tandemu Gwiazda-Walentynowicz, które tutaj zreansumuję na podstawie ich wywiadów i publikacji w Internecie jakie sobie ostatnio przeczytałem:

Były DWIE "S" - jedna powstała w 1981 roku i druga założna w 1989 roku ALE NIE MAJA ONE ZA SOBĄ NIC WSPÓLNEGO! Dlaczego? Bo tą pierwszą założyli autentyczni robotnicy, których było 10 mln a tą drugą nielegalnie założył Lechu oraz otaczajaca go klika agentów SB sterowanych przez tow. Kiszczaka! W latach 1980-1981 komuniści nasłali do "S" masę agentury ale ona nie potrafiła przejąc kontroli nad "S". Wobec tego komuna musiała zniszczyć starą "S" siłą czyli stanem wojennym. Potem w podziemu SB miała masę czasu na zmajstrowanie kadłubowego kierownictwa "pseudo-S" złożonego ze swoich szpicli (co jest o niebo łatwiejsze do zrobienia z organizacją w podziemiu niż legalną) a następnie na jego zalegalizowania jako prawdziwej "S" przy Okrągłym Stole (identyczny numer jaki UB zrobiło podczas operacji "Cezary" z osławioną V Komendą WiN!). Największe oszustwo polegało zaś na tym, iż Polakom wmówiono, że "S'80" = "S'89" co jest wierutnym kłamstwem! Lech i jego grupa po prostu złamali statut "S'80" i sfałszowali drugą rejestrację anulując kadencję WSZYSTKICH WŁADZ pierwszej "S" POZA SAMYM PRZEWODNICZACYM LECHEM oczywiście i rejestrując w sądzie nowy zwiazek ze statutem napisanym przez klikę Lecha, do którego władz weszli tylko ci namaszczeni przez Lecha! Weszło tez pierwotnie 1,5 mln skołowanycyh robotników ale do tej pory ich liczba stopniała do 0,5 mln czyli PIĘCIU PROCENT liczebności pierwotnej "S"! Ta nowa "S" pod wodzą Krzaklewskiego była tylko parasolem ochronnym dla złodziei, którzy rozkradli polską gospodarkę pod hasłem prywatyzacji przez ostatnie 15 lat! Po prostu ci "zwiazkowcy" kiwali robotników, że jak się zgodzą na prywatyzację to bedzie raj na ziemi a potem jak ich prywaciarz wywalał z roboty to "S-mani" z komisji zakładowej chowali głowy w piasek bo już wzięli dolę od prywaciarza za rozwalenie danej fabryki!

Więc pozostaje nam samym ocenić ile w tym co utrzymują Gwiazda i Suwnicowa jest prawdy na podstawie odniesienia do dzisiejszej rzeczywistości...
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

4 Strony < 1 2 3 4 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej