Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> RENATA BEGER, Dyskusja nad korupcja polityczną ...
     
carantuhill
 

Bieskidnik
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 8.501
Nr użytkownika: 12.703

WOJCIECH
Zawód: Galileusz
 
 
post 27/09/2006, 0:03 Quote Post

Fiaa. To tak jak z tym złodziejem analfabetą, którego w więzieniu wysłano do szkoły. Po roku wyszedł na wolność, zaraz potem złapano go na fałszowaniu czeków.
A swoją drogą spodziewałem się tego. PiS poczuł szansę na swobodne rządy, a Samoobrona partia wodzowska idealnie nadaje się na rozbicie. Jedni warci drugich. Co do tego funduszu, to kto ma go finansować? PiS nie ma sprawy, wspaniały to będzie gest...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 27/09/2006, 0:11 Quote Post

Szczerze- jeśli chodzi o Ziobro to póki co nie widać żeby ta sprawa go umoczyła- zapytali go o radę dotyczącą teoretycznej sytuacji prawnej, udzielił odpowiedzi- nic obciążającego. Inna rzecz że jeśli miałbym się radzić prawnika- choćby w sprawie o miedzę- to chyba szukałbym kogoś z większą praktyką niż obecny minister sprawiedliwości. Nie muszę nikomu mówić że PiS-u szczerze nie cierpię ale kiepskie byłyby nasze standardy moralne gdybyśmy stosowali inną miarkę dla "swoich" inną dla "przeciwników". Tak jak pisałem wcześniej- jeśli faktycznie choćby myślano o funduszach państwowych na pokrycie weksli to jest to nielichy szwindel i winni powinni beknąć. Jeśli nie- bekną za podkopywanie autorytetu partii. Sytuacja wypisz wymaluj jak z tym ex- senatorem z SLD co to wszystkim obiecywał załatwienie złotych gór a potem poszedł za kraty za te fantazje.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 27/09/2006, 0:25 Quote Post

Uprę sie jednak i zaznaczę że to co pokazane zostało w TVN-ie zasługuje na miarę korupcji politycznej.


QUOTE
Ten fragment świadczy jedynie o tym, ze Ziobro wyraził opinię, ze sprawa weksli jest do wygrania w sądzie - to on jest prawnikiem i to on ma podstawy wypowaidać się na ten temat, więc nie dziwota, że jego opinii zasięgali posłowie PiS - jeszcze nie świadczy to że wiedział, a tym nbardziej popierał takie rozmowy. Moim zdaniem najlepszym dla niego wyjściem jest dymisja i wystąpienie z PiS - jak najszybciej! o ile oczywiście nie ma z tą sprawą nic wspólnego...


jak to nie wiedział?!?!?!?!?!
cytuje raz jeszcze => Ja rozmawiałem dzisiaj z ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle, to może trwać kilka miesięcy, przy czym nie jest w stanie wejść na majątek, jeżeli posłowie od razu zareagują. To znaczy to będzie tak: on uruchamia weksle, jest zgłoszona nie wiem w jakiej formule prawnej skarga czy odwołanie posła, weksel jest zablokowany, trwa proces i ten proces jest wygrany. Według Ziobro ten proces jest wygrany

Ziobro doskonale wiedział o co chodzi => ba nawet nie jestem przekonany czy nie ma tu mowy o swego rodzaju zapewnieniu że wyrok bedzie korzystny. prawnikiem nie jestem => może sie którykolwiek z nich wypowie ale nalezy przy tym zadac pytanie czy Ziobro taki jakiego znamy byłby zdolny do załatwienia kozystnego wyroku sądowego?
Z tego co słyszałem sprawa niekoniecznie jest ot tak prosta do wygrania więc skąd ta pewnośc i powoływanie się na słowa ministra sprawiedliwości który wybitnym znawcą prawa nie jest?

PS
link do stenogramów z ONETU
http://wiadomosci.onet.pl/1409308,135,item.html
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 27/09/2006, 0:28 Quote Post

Ale pytanie o weksle i procesy o nie w żaden sposób nie jest naganne- gdyby Ziobro był związany z pomysłem funduszy wtedy byłby umoczony- sama porada w tej kabale z wekslami moim zdaniem nie obciąża go jakoś szczególnie (jak na polskie standardy). To nie te czasy kiedy strzelano sobie w głowę z powodu artykułu w gazetach... niestety.

Konkluzja ? Poleci paru posłów, być może coś tam się zakotłuje w PiS ale akurat Ziobro zostanie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Anders
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.435
Nr użytkownika: 4.016

Zawód: Biurowy
 
 
post 27/09/2006, 0:32 Quote Post

QUOTE
jak to nie wiedział?!?!?!?!?!
cytuje raz jeszcze => Ja rozmawiałem dzisiaj z ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle, to może trwać kilka miesięcy, przy czym nie jest w stanie wejść na majątek, jeżeli posłowie od razu zareagują. To znaczy to będzie tak: on uruchamia weksle, jest zgłoszona nie wiem w jakiej formule prawnej skarga czy odwołanie posła, weksel jest zablokowany, trwa proces i ten proces jest wygrany. Według Ziobro ten proces jest wygrany


Nie dopuszczasz możliwości, ze Ziobro został zapytany na okoliczność sprawy weksli jako takiej i o rozmowach z Begerową nic nie wiedział?

QUOTE
Z tego co słyszałem sprawa niekoniecznie jest ot tak prosta do wygrania więc skąd ta pewnośc i powoływanie się na słowa ministra sprawiedliwości który wybitnym znawcą prawa nie jest?


Minister Ziobro skończył prawo na UJ... zarzucanie mu nieznajomości prawa jest więc dość ryzykowne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 27/09/2006, 0:41 Quote Post

QUOTE
Minister Ziobro skończył prawo na UJ... zarzucanie mu nieznajomości prawa jest więc dość ryzykowne.


Co innego znajomość co innego wybitna znajomość czy choćby praktyka która w przypadku pana ministra jest- choćby z racji wieku- raczej mizerna i w żadnym razie nie wynika to z jego winy- to tak jak z chirurgami- trzeba czasu.

Nieistotne- łapiemy się za słówka. Wrócmy do samej sytuacj i jej wpływu na naszą rzeczywistość. Niestety zanosi się na kolejne nic nie wnoszące wybory, spadek złotówki (chyba jednak) i kolejne tarcia. Przypomina się rok 25.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Necrotrup
 

oszołom przemawiający językiem nienawiści ;)
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.743
Nr użytkownika: 1.208

 
 
post 27/09/2006, 1:02 Quote Post

QUOTE
Ziobro doskonale wiedział o co chodzi => ba nawet nie jestem przekonany czy nie ma tu mowy o swego rodzaju zapewnieniu że wyrok bedzie korzystny.

Nie widziałem nigdzie takiego zapewnienia. Jest mowa o tym, iż istnieje możliwość przeciągnięcia ewentualnej egzekucji, i niemalże pewność wygrania w sądzie, ale nie ze względu na wpływy ministra. Ba, tam, gdzie pani Beger usiłuje coś ugrać w sprawie swoich procesów, słyszy w odpowiedzi:
"jeżeli są jakieś sprawy one się toczą i mają taki przebieg, tego nie można w żaden sposób zatrzymać..."

QUOTE
nalezy przy tym zadac pytanie czy Ziobro taki jakiego znamy byłby zdolny do załatwienia kozystnego wyroku sądowego?

Nie byłby, bo sądy są niezawisłe.

QUOTE
prawnikiem nie jestem => może sie którykolwiek z nich wypowie

Osobiście uważam, że na dłuższą metę po apelacjach raczej okaże się, że posłowie nie muszą nic płacić. Problem wynika z pewnej samoistności papieru wartościowego, dużo zależy od treści weksla. Wydaje mi się jednak, że w tej sytuacji znajdzie zastosowanie art. 921 ze zn. 13 KC - zarzuty, jakie może mieć wobec stosunku podstawowego dłużnik wekslowy są powszechnie znane, nawet w przypadku nabycia weksla można mówić o świadomym działaniu nabywcy na szkodę dłużnika. A stosunek podstawowy - zobowiązanie do zachowania lojalności wobec Andrzeja Leppera - za nic nie chce być zgodny z zasadami współżycia społecznego, zasadami wykonywania mandatu i tak dalej, i tak dalej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Mintho
 

Wielka Ryba
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 692
Nr użytkownika: 2.033

 
 
post 27/09/2006, 7:17 Quote Post

Maksymiuk ładnie powiedział:
Nie ma czegoś takiego jak korupcja polityczna. Jest tylko korupcja, a "korupcja polityczna" to próba zamaskowania faktów
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
mirek-man
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 28
Nr użytkownika: 18.478

mirek
Stopień akademicki: mgr
Zawód: inz. jadrowiec
 
 
post 27/09/2006, 7:41 Quote Post

NASZA SPRAWA -COSA NOSTRA

Renata Beger: I co tam w naszej sprawie?
(...)
Adam Lipiński: Jeżeli chodzi o sekretarza stanu, to prezes na razie tego pomysłu nie zaakceptował. Ja pani powiem tak: znaczy mówię pani szczerze, także...
RB: No tylko szczerze możemy grać.
AL: Jasne. Nie zaakceptował teraz, aczkolwiek to jest tak, że my mamy teraz zablokowane, że tak powiem, przechodzenie ludzi z Samoobrony, ponieważ jest ta sprawa weksli. Posłowie się po prostu boją.(...)
AL: Ja rozmawiałem dzisiaj z ministrem Ziobro na ten temat i on twierdzi, że z jego wiedzy którą teraz ma, po rozmowach z prawnikami w ministerstwie, Lepper może uruchomić te weksle, to może trwać kilka miesięcy, przy czym nie jest w stanie wejść na majątek, jeżeli posłowie od razu zareagują. To znaczy to będzie tak: on uruchamia weksle, jest zgłoszona nie wiem w jakiej formule prawnej skarga czy odwołanie posła, weksel jest zablokowany, trwa proces i ten proces jest wygrany. Według Ziobro ten proces jest wygrany. (...)
RB: Ja pomyślałam o takim czymś, że skoro są posłowie, którzy czekają na moją decyzję, to może państwo jesteście w stanie zabezpieczyć mnie w razie czego finansowo, a reszta przejdzie jak.... wie pan, gęsiego.
AL: Myśmy się dzisiaj zastanawiali nad tym czy nie uruchomić... Bo teoretycznie to nawet można Sejm obciążyć tymi pieniędzmi, gdyby Lepper... Teoretycznie jest to możliwe.
RB: No ale jak? W jaki sposób?
AL: No że Sejm... że komornik może odebrać do czasu jakby skutkowania tej apelacji posłów... że Sejm by jakby te pieniądze w jakiś, nie wiem jaki, nie jestem prawnikiem, prawny sposób zabezpieczył.



POGRATULOWAĆ ODNOWY MORALNEJ IV RZECZPOSPOLITEJ.
Rywin poszedł siedzieć , inni z SLD też , powoli już wychodzą robiąc miejsce dla Lipińskiego , Mojzesowicza , Ziobry i całej tej ekipy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Primo!
 

ex moderator
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.066
Nr użytkownika: 2.660

Marcin ...
 
 
post 27/09/2006, 9:31 Quote Post

W sumie nihil novi w polskiej polityce. Po prostu totalna ŻENADA! sad.gif
Żenujące korupcyjne zachowania posłów PiS,
żenujące ambicje polityczne Pani poseł, która ma tylko maturę,
żenujące wypowiedzi forumowicza fiaa, który sugeruje, że nic się nie stało (zapewne gdyby postkomuch Szmajdziński lub inny jego kolega został przyłapany na takim werbunku, fiaa wysyłałby go na szafot...)

Oby to był polityczny kołek osinowy dla całej tej ekipy pseudonaprawiaczy Rzeczypospolitej. Trochę smutno, trochę śmiesznie i trochę strasznie...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
swatek
 

Czekam na Króla
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.555
Nr użytkownika: 7.721

 
 
post 27/09/2006, 9:41 Quote Post

Dla rozgorączkowanych niektórych forumowiczów wklejam ciekawą wypowiedź smile.gif


QUOTE
Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smith'a nie jest zaskoczony taśmami, które wyemitowano w telewizji TVN w programie "Teraz My".
Podobne rozmowy jak Adama Lipińskiego z PiS oraz Renaty Beger z Samoobrony miały zdaniem Sadowskiego miejsce już we wcześniejszych kadencjach Sejmu.

"Przechodzenie posłów z partii do partii odbywało się praktycznie non-stop. Nie chodziło o ideały - tylko o władzę, stąd tak łatwo było o zmianę barw klubowych" - mówi Sadowski. W rozmowie z IAR Sadowski zauważa, że jest to głównie wina wadliwej ordynacji wyborczej. "Posłowie wybierani do parlamentu zależni są od partyjnej biurokracji a nie od swoich wyborców." - podkreśla nasz rozmówca. Tego typu sytuacja uzasadnia zdaniem Sadowskiego przyjęcie zmiany w systemie wyborczym, czyli zmiany na wybory większościowe w okręgach jednomandatowych.

Obecna sytuacja uświadamia nam według Sadowskiego - jaka jest natura obecnego systemu politycznego. "Opinia publiczna jest zbulwersowana, ale tylko dlatego, że takie negocjacje wyszły na jaw. Wcześniej miało to miejsce, ale nie przedostało się w formie nagrań do mediów." - twierdzi Sadowski. W rozmowie z IAR podkreśla on, że dymisja rządu nie rozwiąże problemu - jedynie zmiany w ordynacji mogłyby przynieść jakościową zmianę w polityce.


http://wiadomosci.onet.pl/1409386,11,item.html

PS. Poseł Beger spotyka się z przedstawicielem parti rządzącej a jej szef p. Lepper jest na wyjeździe na Białorusi confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Anakin
 

Premier RP wg Historyków.org
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.355
Nr użytkownika: 1.334

 
 
post 27/09/2006, 10:14 Quote Post

QUOTE(swatek @ 27/09/2006, 10:41)
Dla rozgorączkowanych niektórych forumowiczów wklejam ciekawą wypowiedź  smile.gif

*



oczywiście, że nie ma sie czym gorączkować bo:

1. czy jest to prowokacja? - oczywiście, że prowokacja

2. czy kupczenie stanowiskami to coś nowego? - skąd znowu, przecież premier nie podejmuje personalnych decyzji intuicyjnie wysuwajac jakiś kmiotków na wiceministrów - to normalna praktyka w III RP

3. Czy Ziobro nie ma prawa wypowiadać się na tematy prawne? - Ma, np. w przerwie na lunch

4. Czy premier ma ustąpić - premier nic nie wiedział a na dodatek na nic się nie zgadzał.

pozostaje tylko to, że:

1. PiS może sobie schować do lamusa plakietki z IV (moralną) RP

2. Zle się dzieje, jeśli sie prowokacji ulega, a samemu rządzi sie krajem.

3. Pozostaje pytanie, na co są wydawane pieniądze Kancelarii Sejmu. Nie wiem czy tu wystarczy komisji sejmowej. W tym wypadku członkowie byliby sędziami we własnej sprawie.
Bez Trybubnału Stanu tu się chyba nie obejdzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 27/09/2006, 10:29 Quote Post

QUOTE(Rado @ 27/09/2006, 0:43)
Cała sprawa śmierdzi nie dlatego że namawiano kogoś do przejścia do tej czy innej partii obiecując takie czy inne stanowisko- to rzecz może niepiękna ale nie będąca złamaniem prawa. Paskudna- o ile prawdziwa- jest kwestia tworzenia z pieniędzy państwowych funduszy na pokrycie prywatnych weksli.

Zgadzam się z Rado. W związku z tym, martwi i zastanawia mnie dokąd doszliśmy, skoro "nie rusza" nas już "zwyczajne" kupczenie stołkami. Dopiero "skok" na publiczna kasę potrafi nas wzruszyć. Kiedyś wierzyłem w absolutne normy moralne. Teraz widzę, że sam posiadam już zmienioną moralność wink.gif No dobra memex - otrząśnij się - nadal wypada ci wierzyć w absolutne normy moralne, tylko ty jakoś tak po kilkudziesięciu latach życia w naszym kraju coraz bardziej oddalasz się od tego ideału wink.gif
QUOTE(Rado @ 27/09/2006, 0:43)
Poczekajmy, zobaczmy co z tego wyniknie. Dla mnie największym zaskoczeniem jest nie tyle manipulatorstwo Katonów z PiS- do niego przywykłem- co ich nieudolność.

Nieudolność przejawiająca się nawet w totalnym niegramatycznym nowomowowym bełkocie, w jakim prozumiewają się nasze "elity" (tfu, tfu - na psa urok). Wczytajcie się w tekst stenogramu i zwróćcie uwagę tylko na jego warstwę językową. Koszmar!!! Coś podobnego czytałem kiedyś w stenogramie pamiętnej rozmowy telefonicznej posła Jagiełły ze Starachowic. Zgroza sad.gif A może jednak iskierka nadziei, bo ten bełkot można odczytywać na wiele sposobów i łudzić się, że może nie o to rozmówcom chodziło, co mamy na myśli. Może po prostu nie potrafią wyartykułować swych myśli, a my już zbyt pochopnie wywęszyliśmy aferę? Memex - obudź się, nie bądź frajerem - dobrze zrozumiałeś o co chodziło rozmówcom sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Herme$
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 301
Nr użytkownika: 1.858

Zawód: student
 
 
post 27/09/2006, 10:36 Quote Post

Przynajmniej Tusk i Olejniczak mają świetną okazję, żeby wykazać się obłudą i hipokryzją.
 
User is offline  PMMini Profile Post #29

     
Bartek@Szutnik
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 420
Nr użytkownika: 5.444

Zawód: student
 
 
post 27/09/2006, 11:03 Quote Post

Ziobro osobiscie przestepstwa nie widzi a PiS twierdzi iz to nic złego nie było a premier o niczym nie wiedział. Wywracanie kota ogonem. Ciekawe co dalej => prowokacja była i pokazała co to jest Prawo i Sprawiedliwość i co to jest bezwzględny pęd do władzy. Swoja droga tego wszystkiego jest ponad 1,5 h. Trzeba bedzie sie przyjżeć co jest dokładnie na stronce Teraz My. Swoja droga pewnie im serwer padnie jak wszyscy się rzuca by sobie obejżeć te "negocjacje".
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

5 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej