Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> 1434: The year a magnificent Chinese fleet sailed, Gavin Menzies
     
ozzy1987
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 39
Nr użytkownika: 25.509

Zawód: student
 
 
post 26/07/2008, 20:15 Quote Post

WITAM!!!

Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów posiada jakiekolwiek informacje o tym czy jakieś z zacnych polskich wydawnictw zamierza wydać II książkę super-oficer Royal Navy Submarine Gavina Menziesa pod tytułem 1434 - The Year a Magnificent Chinese Fleet Sailed to Italy and Ignited the Renaissance. Książka ta ukazała się już jakiś czas temu na Wyspach lecz w Polsce jak to już często bywało z tego typu pozycjami mało kto kwapi się do jej wydania. Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 26/07/2008, 20:19 Quote Post

QUOTE
super-oficer Royal Navy Submarine

??????? Co to ma być za super-oficer?
QUOTE
Polsce jak to już często bywało z tego typu pozycjami mało kto kwapi się do jej wydania.

I całe szczęście - jednej głupoty mniej.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 26/07/2008, 20:55 Quote Post

Sama teoria jest ciekawa, ale nie wiem czy prawdziwa. A musisz Kolego wiedzieć, że Ramond nie znosi tej hipotezy. wink.gif Co do tematu to na drugie półrocze 2008 r. żadne z polskich wydawnictw nie zapowiedziało wydania książki, którą osobiście chętnie bym przeczytał.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 26/07/2008, 21:02 Quote Post

QUOTE
Sama teoria jest ciekawa, ale nie wiem czy prawdziwa.

Bardzo ciekawa. Niestety, nie jest teorią naukową, bo nie potwierdza jej nawet cień dowodu, który nie byłby zmyślony przez Menziesa. Ten "super oficer" zmyśla nawet na temat akwenów, na których służy, nie mówiąc o takim szczególe jak miejsce urodzenia (początkowo twierdził, że były to Chiny...)
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 26/07/2008, 21:09 Quote Post

Już po tytule widać że Menzies porzucił ostatnie pozory naukowości i jedzie zupełnie bez trzymanki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Ramond
 

Úlvur av Føroyar
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 16.517
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier
 
 
post 26/07/2008, 21:11 Quote Post

Zadam pytanie - zna ktoś choć jedno źródło mówiące o chińskiej flocie we Włoszech w XV wieku?
QUOTE
Już po tytule widać że Menzies porzucił ostatnie pozory naukowości i jedzie zupełnie bez trzymanki.

Ciekawe - w poprzedniej książce twierdził, że po wyprawie 1421 roku flota została spalona smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
poldas372
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.890
Nr użytkownika: 19.336

 
 
post 26/07/2008, 21:14 Quote Post

Chińczycy byli wtedy zapatrzeni w siebie. Uważali, że są pępkiem świata. Po co im było się gdzieś wybierać?
pzdr.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
ozzy1987
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 39
Nr użytkownika: 25.509

Zawód: student
 
 
post 26/07/2008, 21:26 Quote Post

?????? Co to ma być za super-oficer?

To miało zabrzmieć ironicznie Ramond ale nie koniecznie musiałeś to tak odebraćsmile.gif

Bardzo ciekawa. Niestety, nie jest teorią naukową, bo nie potwierdza jej nawet cień dowodu, który nie byłby zmyślony przez Menziesa.

Oczywiście, że jego teorie nie mają naukowych podstaw to też jego książki zaliczane są go POPULARNO-NAUKOWYCH, lecz sama konwencja i treść są dobrym sposobem na wypełnienie wakacyjnych wieczorów:)

Co do tematu to na drugie półrocze 2008 r. żadne z polskich wydawnictw nie zapowiedziało wydania książki,

Pisałem do wydawnictwa AMBER które wydało jego pierwszą książkę ale bez odzewu a w ich zapowiedziach ani śladu o tej pozycji co jest dla mnie trochę dziwne bo książka 1421 zdobyła w Polsce sporą popularność....
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 26/07/2008, 21:28 Quote Post

QUOTE
Pisałem do wydawnictwa AMBER które wydało jego pierwszą książkę ale bez odzewu a w ich zapowiedziach ani śladu o tej pozycji co jest dla mnie trochę dziwne bo książka 1421 zdobyła w Polsce sporą popularność....

A może po prostu okazała się takim gniotem, że nikt nie ma już ochoty na jej kontynuację? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 26/07/2008, 21:29 Quote Post

QUOTE(Ramond @ 26/07/2008, 22:11)
Ciekawe - w poprzedniej książce twierdził, że po wyprawie 1421 roku flota została spalona smile.gif


No jasne, że spalili. Po co im były te graty? Do Europy Żeng Cze przypłynął przecież na flotylli lotniskowców.
laugh.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 26/07/2008, 21:31 Quote Post

Vitam

Zadam pytanie - zna ktoś choć jedno źródło mówiące o chińskiej flocie we Włoszech w XV wieku? (Ramond)

Ja znam. Słyszałem, że niejaki Gavin Menzies coś o tym pisał rolleyes.gif


No jasne, że spalili. Po co im były te graty? Do Europy Żeng Cze przypłynął przecież na flotylli lotniskowców. (Yarovit)


Łodzi podwodnych raczej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 26/07/2008, 21:33 Quote Post

Pobawimy się w zgadywanie następnych tytułów z serii?
"1454: rok w którym Chińczycy polecieli na Księżyc."
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
OverHaul
 

duc
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.361
Nr użytkownika: 15.760

 
 
post 26/07/2008, 21:44 Quote Post

QUOTE
No jasne, że spalili. Po co im były te graty? Do Europy Żeng Cze przypłynął przecież na flotylli lotniskowców.

Nie śmiejcie się, Napoleon rozważał projekt pewnego jegomościa dotyczący inwazji na Anglię przeprowadzonej na grzbietach delfinów laugh.gif Przewidział nawet przerwy na przypadki, gdy... delfiny zagadałyby się z "towarzyszami" biggrin.gif Niestety nie mogłem dotrzeć do tego projektu sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
ozzy1987
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 39
Nr użytkownika: 25.509

Zawód: student
 
 
post 26/07/2008, 21:45 Quote Post

Widzę, że na nowo pobudziłem do działania falę krytyki płynącą na książki Menziesa lecz ja jego książki traktuje bardziej jako ciekawostkę i jakiś rodzaj rozrywki i myślę że wielu też powinno w taki sposób spojrzeć na te tytuły.

Osobiście nie jestem wielkim entuzjastą tego typu twórczości lecz myślę że w braku jakichkolwiek źródeł pisanych dosyć spore pole do popisu i krytyki mają tutaj archeolodzy, którzy w dużym stopniu mogliby potwierdzić a prędzej odrzucić założenia Menziesa...


 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 26/07/2008, 21:53 Quote Post

QUOTE(ozzy1987 @ 26/07/2008, 22:45)
Widzę, że na nowo pobudziłem do działania falę krytyki płynącą na książki Menziesa lecz  ja jego książki traktuje bardziej jako ciekawostkę i jakiś rodzaj rozrywki i myślę że wielu też powinno w taki sposób spojrzeć na te tytuły.


Gdyby Menzies otwarcie pisał, że tworzy alternatywną historię, wszystko byłoby OK. Tymczasem ten pan udaje, że jego książki są poważnymi pracami historycznymi. Są nagłośnione i sporo ludzi je czyta myśląc iż wypisywane w nich tezy są prawdziwe. Dlatego też dzieła takie należy potępiać na równi z książkami piszącymi o UFO, o pradawnych lotach kosmicznych czy z bredniami o alternatywnej "medycynie".
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

3 Strony  1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej