Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Kartagiński wojownik/Carthaginian Warrior , N. Fields - seria Warrior Osprey
     
sargon
 

IX ranga
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 5.840
Nr użytkownika: 4.555

Stopień akademicki: mgr inz
 
 
post 18/07/2010, 8:08 Quote Post

Z tego co widzę (po opisie), będzie to kolejna pozycja o armiach kartagińskich złożonych głównie z najemników sleep.gif
Ale pewnie rysunki będą ładne, jak to w Ospreyach. No i np. sprzęt jak by nie było - nie za bardzo zależy od sposobu rekrutacji, to takie rozdziały też mogą być OK.

A może to o najemnikach to taki lapsus w opisie - podobnie jak na początku:
"By the outbreak of the First Carthaginian War, Carthage controlled the whole coast of northern Africa."

O, to ciekawe co na to ptolemejski Egipt smile.gif wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
bachmat66
 

vaquero
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.948
Nr użytkownika: 7.402

Dario TW
Stopień akademicki: Juris Doctor
Zawód: wolny
 
 
post 19/07/2010, 16:37 Quote Post

QUOTE(sargon @ 18/07/2010, 2:08)
Z tego co widzę (po opisie), będzie to kolejna pozycja o armiach kartagińskich złożonych głównie z najemników sleep.gif
Ale pewnie rysunki będą ładne, jak to w Ospreyach. No i np. sprzęt jak by nie było - nie za bardzo zależy od sposobu rekrutacji, to takie rozdziały też mogą być OK.

A może to o najemnikach to taki lapsus w opisie - podobnie jak na początku:
"By the outbreak of the First Carthaginian War, Carthage controlled the whole coast of northern Africa."

O, to ciekawe co na to ptolemejski Egipt smile.gif wink.gif
*


usmieje sie i moze palcem pogrozi smile.gif , choc z drugiej strony w tzw swiadomosci popularnej anglosaskiej to Egipt nie lezy w Afryce ale na 'Bliskim Wschodzie' w mitycznej krainie arabskiej...

wszedlem wlasnie w posiadanie pracy team'u D'Amato/Sumner http://www.ospreypublishing.com/store/Impe...0_9781846033179 bede czytal sobie te nieco egzotyczna dla mnie prace, cos skrobne na forum
ps
Mariusz, wlasnie chyba zaczeli w Hiszpanii wydawac nowy magazyn - Desperta Ferro - ilustracje wygladaja niezle http://www.despertaferro-ediciones.com/ sciagnalem sobie probke ktora zawiera artykul o bitwie na Polach Katalauniskijch Simona MacDowall'a

Ten post był edytowany przez bachmat66: 20/07/2010, 15:20
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Wieniec
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 663
Nr użytkownika: 29.073

 
 
post 26/07/2010, 21:51 Quote Post

QUOTE
wszedlem wlasnie w posiadanie pracy team'u D'Amato/Sumner http://www.ospreypublishing.com/store/Impe...0_9781846033179 bede czytal sobie te nieco egzotyczna dla mnie prace, cos skrobne na forum


Bardzo przyzwoita pozycja. Po okresie wydawania przeciętnych opracowań Osprey powoli poprawia nadszarpniętą opinię choćby za sprawą takiego dr D'Amato. Jednen z najlepszych Osprey'ów dotyczących armii rzymskiej ostatnich lat.

Czekam teraz na "Mons Graupius" dr Campbella, choć nie spodziewam się aby wniósł coś poza tezy znane z książek Frasera czy Maxwella.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 5/08/2010, 19:38 Quote Post

QUOTE("bachmat66")
jak porownalem to z Nicka Sekundy pracami o armii Seleukidow czy Ptolemeuszy

Te z Montverta?

QUOTE
(pomogl mi tutaj ciekawy dyskurs z Roxofarnesem aka Patrykiem Skupniewiczem)

Na Historykach?

QUOTE
wtym kontekscie dla mnie wciaz najwyzszych lotow z ospreya sa ksiazki pisane samodzielnie przez dr Nicolle, niestety nie te o Rusi etc.

Czemu akurat nie te o Rusi?

BTW: zamówiłem sobie Ospreye o Scytach i Sarmatach - jako że Sarmatów pisał Mielczarek, to spodziewam się całkiem porządnej pracy; nie wiem za to, jak z pracą Czernienki o Scytach.
 
Post #19

     
Gajusz Mariusz TW
 

Ambasador San Escobar
*********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 6.257
Nr użytkownika: 98.326

M.
Stopień akademicki: Korvettenkapitan
Zawód: Canis lupus
 
 
post 24/10/2022, 11:08 Quote Post

Tak dla uzupełnienia, od kilku lat jest już i polskie wydanie http://www.historycy.org/index.php?showtop...0&#entry1710676
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej