Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony « < 5 6 7 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Heinrich Himmler
     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 3/08/2016, 21:15 Quote Post

QUOTE(master86 @ 3/08/2016, 20:54)
QUOTE(golly_1704 @ 3/08/2016, 19:43)
To podobno nie dzienniki, ani pamiętniki tylko "service callanders", gdzie wpisywał krótko gdzie jedzie, co robi i kogo ma spotkać.
*


Ja jednak obstawiam pamiętniki lub dzienniki, bo o odnalezieniu kalendarza służbowego była już mowa ze 2-3 lata temu...
*


Wygląda na to, że masz rację:

http://historia.wp.pl/title,Odnaleziono-za...177be&_ticrsn=3


Kwestia tylko kiedy to wydadzą i kto. No i co za historycy je opracowują.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #91

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 3/08/2016, 21:49 Quote Post

Fajnie by było, jakby je i u nas wydali. Świetnie by się prezentowały obok dzienników Goebbelsa i Rosenberga.
 
User is offline  PMMini Profile Post #92

     
golly_1704
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 10
Nr użytkownika: 96.678

Zawód: magik
 
 
post 3/08/2016, 23:10 Quote Post

http://www.haaretz.com/world-news/europe/1...5636F41F421116B

Niemiecki Bild juz zaczal publikacje. Jak ktos zna jezyk niemiecki. Wszystko wskazuje, ze to jednak kalendarz sluzbowy a nie typowe dzienniki. Patrz link.
Wczesniej odkryto rowniez kalendarz, ale z innych lat.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #93

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 9/10/2016, 0:17 Quote Post

Czy Himmler przez jakikolwiek okres życia był także członkiem SA? Według Wikipedii - "...Szefem był Strasser, jednak w praktyce propagandą zajmował się Himmler[42]. 2 sierpnia 1925 wstąpił do SS (członek nr 168[6]) i formalnie do SA[40]"
źródło -40 Adrian Weale: SS Historia pisana na nowo, wyd. polskie 2012 r., s. 46.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Himm...3-1945_str._9-6

Poza tym przypisem wskazanym na Wikipedii nie mogę nigdzie indziej znaleźć informacji o wstąpieniu Himmlera do SA.
 
User is offline  PMMini Profile Post #94

     
HistoryMaster
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 102.466

Patrycja Bukowska
Zawód: uczeñ
 
 
post 21/10/2017, 13:28 Quote Post

Mam moze i dziwne pytanie no ale coz... Zawsze byłam zaciekawiona tym, jak bardzo Heinrich Himmler był inteligentny. Słyszałam przeróżne opinie..że nie był zbyt mądry ale za to pedantyczny, niektórzy twierdzą zaś, że był mistyczny w swoich przekonaniach. Inni twierdzią, że był wyjątkowo inteligentny...Pozostaje pytanie..

Jak mądry i sprytny był Heinrich Himmler? confused1.gif

Ten post był edytowany przez HistoryMaster: 21/10/2017, 21:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #95

     
mata2010
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.614
Nr użytkownika: 33.783

Andrzej Matuszewski
Stopień akademicki: dr
Zawód: statystyk
 
 
post 22/10/2017, 9:42 Quote Post

Całkiem na czasie to pytanie!
Niektórzy kreują Himmlera na niezależnego przywódcę. Dodatkowo często dorabia mu się wizerunek sadysty.
Nie ma większej bzdury. Robi się to po to by zdjąć część odpowiedzialności z Hitlera, którego na potęgę wszyscy kopiują jednocześnie maskując swoja wtórność.
Himmler był dość zdolnym funkcjonariuszem hitlerowskim. Był bardzo pedantyczny w wykonywaniu rozkazów Hitlera, ale okupił to ciężką chorobą, z której wyciągał go zaufany i wyjątkowy lekarz i masażysta. Chciał Himmler stworzyć sobie charyzmę przez różne obyczaje i stworzenie swego rodzaju kultu, ale to zbyt proste metody. Tego rodzaju metody muszą być wypracowywane latami a nie na rozkaz.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #96

     
HistoryMaster
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 4
Nr użytkownika: 102.466

Patrycja Bukowska
Zawód: uczeñ
 
 
post 22/10/2017, 10:19 Quote Post

QUOTE(mata2010 @ 22/10/2017, 10:42)
Całkiem na czasie to pytanie!
Niektórzy kreują Himmlera na niezależnego przywódcę. Dodatkowo często dorabia mu się wizerunek sadysty.
Nie ma większej bzdury. Robi się to po to by zdjąć część odpowiedzialności z Hitlera, którego na potęgę wszyscy kopiują jednocześnie maskując swoja wtórność.
Himmler był dość zdolnym funkcjonariuszem hitlerowskim. Był bardzo pedantyczny w wykonywaniu rozkazów Hitlera, ale okupił to ciężką chorobą, z której wyciągał go zaufany i wyjątkowy lekarz i masażysta. Chciał Himmler stworzyć sobie charyzmę przez różne obyczaje i stworzenie swego rodzaju kultu, ale to zbyt proste metody. Tego rodzaju metody muszą być wypracowywane latami a nie na rozkaz.
*



Bardziej mi chodziło o jego zdolności retoryczne, perswazyjne, czy był przewidywalny, czy umiałby bez problemu kimś manipulować czy raczej miałby z tym trudności....Obiło mi się również o uszy stwierdzenie, że podobno Reinhard Heydrich nim manipulował oraz "mózg Himmlera to Heydrich".

Ten post był edytowany przez HistoryMaster: 22/10/2017, 10:25
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #97

     
Virriell
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 102.470

Józef Wissarionowicz
Zawód: Wladca mórz
 
 
post 22/10/2017, 12:08 Quote Post

QUOTE(HistoryMaster @ 22/10/2017, 11:19)
QUOTE(mata2010 @ 22/10/2017, 10:42)
Całkiem na czasie to pytanie!
Niektórzy kreują Himmlera na niezależnego przywódcę. Dodatkowo często dorabia mu się wizerunek sadysty.
Nie ma większej bzdury. Robi się to po to by zdjąć część odpowiedzialności z Hitlera, którego na potęgę wszyscy kopiują jednocześnie maskując swoja wtórność.
Himmler był dość zdolnym funkcjonariuszem hitlerowskim. Był bardzo pedantyczny w wykonywaniu rozkazów Hitlera, ale okupił to ciężką chorobą, z której wyciągał go zaufany i wyjątkowy lekarz i masażysta. Chciał Himmler stworzyć sobie charyzmę przez różne obyczaje i stworzenie swego rodzaju kultu, ale to zbyt proste metody. Tego rodzaju metody muszą być wypracowywane latami a nie na rozkaz.
*



Bardziej mi chodziło o jego zdolności retoryczne, perswazyjne, czy był przewidywalny, czy umiałby bez problemu kimś manipulować czy raczej miałby z tym trudności....Obiło mi się również o uszy stwierdzenie, że podobno Reinhard Heydrich nim manipulował oraz "mózg Himmlera to Heydrich".
*



Hmm...Myślę, że musiał byc inteligentny. Spójrz chociażby jak on się uczył. Miał najlepsze wyniki w klasie, a studia ukończył rok wczesniej dzięki intensywnej nauce. Z własnego doświadczenia wiem, że ludzie którzy się bardzo dobrze uczą są w późniejszym etapie życia bardzo inteligentni. Gdyby nie był mądry to by nie miał takiej posady i nie rządziłby 16 lat. A co do umiejtności manipulacji, perswazji, to myśle,ża jak najbardziej je posiadał. Niepamiętam gdzie, ale czytałam, że często przekonywał Hitlera do swoich racji co było bardzo trudne..


Załączona/e miniatura/y
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini Profile Post #98

     
Virriell
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 3
Nr użytkownika: 102.470

Józef Wissarionowicz
Zawód: Wladca mórz
 
 
post 22/10/2017, 15:23 Quote Post

Zadna osoba na tym forum nie będzie potrafiła konkretie odpowiedzieć pytanie, ponieważ nikt nie znał osobiście tego człowieka. Nie wiemy jaki był, czy umiał manipulować, miał zdolności perswazyjne i retoryczne. My możemy oceniac jego inteligencję na podstawie jego decyzji w II Wojnie Światowej, a osobiście jaki był i jakie było jego IQ to tego nikt już stwierdzić nie potrafi, tylko on sam wiedział jaki był. O tym jaki był Heinrich Himmler i jakie miał słabości bardzo dobrze wiedział również Reinhard Heydrich i Walter Shellenberg ale oni już nie żyją więc raczej się ich o to nie spytasz.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 22/10/2017, 16:09
 
User is offline  PMMini Profile Post #99

     
ku 250622
 

Unregistered

 
 
post 22/10/2017, 15:24 Quote Post

Other boys at the school later remembered him as studious and awkward in social situations.
Inni chłopcy ze szkóły zapamiętali go później jako pracowitego choć dziwnego w sytuacjach społecznych.

From what I recall, Himmler very much liked to work behind the scenes instead of being upfront and center like Hitler and Goebbels. He was very odd in social situations.
Z tego co pamiętam, Himmler bardzo lubił pracować poza sceną zamiast na pierwszym planie jak Hitler czy Goebbels. Był bardzo dziwny w sytuacjach społecznych.

To miałem na myśli pisząc, że był dziwakiem. Zauważ, że wybrałem lata młodości i szczyt władzy. Niewiele się w tej kwestii zmieniło.
Hitlera dopóki nie podjął decyzji przekonać było bardzo łatwo.

@HistoryMaster
Zastanawiałem się nad odpowiedziami na Twoje pytania, ale one są zbyt trudne do zdefiniowania. Himmler na pewno nie miał blasku liderów ze świecznika, więc nie porywał retoryką i w kontaktach z innymi ludźmi. Nadrabiał to natomiast tytaniczną pracą, ambicją i bystrością. Co do manipulacji to raczej była pochodna jego władzy niż osobowości.
 
Post #100

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 22/10/2017, 15:25 Quote Post

QUOTE
Mam moze i dziwne pytanie no ale coz... Zawsze byłam zaciekawiona tym, jak bardzo Heinrich Himmler był inteligentny. Słyszałam przeróżne opinie..że nie był zbyt mądry ale za to pedantyczny, niektórzy twierdzą zaś, że był mistyczny w swoich przekonaniach. Inni twierdzią, że był wyjątkowo inteligentny...Pozostaje pytanie..

Jak mądry i sprytny był Heinrich Himmler?


Pytanie o to czy ktoś jest sprytny i mądry jest bardzo nie ścisłe, dlatego naukowo ciężko na nie odpowiedzieć. Tak czy inaczej nie czytałem jeszcze biografii Himmlera więc nie zaryzkuje tutaj jakieś tezy. Na pewno miał okultystyczne przekonania, to znany fakt, ale jeszcze nie przesądza o jego sprycie lub nie.

Jeśli interesuje Cię szerzej czy naziści, SSmani i zbrodniarze w jednym byli inteligentni, to mogę dodać że numer dwa Heydrich był bardzo inteligentny, jest też książka (dość ciężka) "Intelektualiści w machinie wojennej SS".
 
User is offline  PMMini Profile Post #101

     
master86
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.766
Nr użytkownika: 67.202

Robert
 
 
post 22/10/2017, 16:01 Quote Post

HistoryMaster,
o sprycie/inteligencji Himmlera, najlepiej świadczy jego kariera... W 1923 brał udział w puczu monachijskim, w 1929 roku został szefem SS, a w następnych latach również szefem policji. Od 1943 roku Minister spraw wewnętrznych. Zagarnął ogrom władzy. Kierował policją, SS, obozami koncentracyjnymi, a samo SS rozbudowywało również zaplecze ekonomiczne, "wynajmowało" robotników przymusowych bogacąc się na tym oraz kierowało aparatem okupacyjnym w części krajów europejskich, np. na Wschodzie.
O Himmlerze najlepiej świadczy fakt, jakie pełnił funkcje i jaki zakres władzy posiadał.
Pytania zaś o inteligencję czy siłę perswazji są bardzo... mgliste i nieprecyzyjne.

Jak chcesz, to przeczytaj oszerny artykuł o Himmlerze na wiki albo sięgnij po jego biografię autorstwa Petera Longericha, Himmler. Buchalter śmierci i sam wyrób sobie zdanie o tym człowieku.

Ten post był edytowany przez master86: 22/10/2017, 16:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #102

7 Strony « < 5 6 7 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej