Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Heinrich Himmler
     
Yakubek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 3.336

Stopień akademicki: Virtuti Militari
Zawód: Gimnazjalista
 
 
post 28/07/2006, 21:21 Quote Post

Istnieje też wiele podejrzeń, które wskazują na żydowskie pochodzenie Hitlera... Ale jakby wyglądałby Führer III Rzeszy w oczach świata, gdyby przyznał się do swoich żydowskich korzeni, gdyby oczywiście było to prawdą wink.gif Podobnie sprawa prezentuje się w przypadku Himmlera - moim zdaniem, Hitler nie mógł wiedzieć o jego ewentualnych związkach z Żydami, bo i skąd? tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 29/07/2006, 2:25 Quote Post

Uzytkownik Yakubek napisal:
QUOTE
Szymeq, istnieje możliwość, że HH był Żydem w 1/8 (może w 1/4),

"Istnieje mozliwosc" - to bardzo mgliste okreslenie. Czy znamy jakies udokumentowane zrodlo historyczne ktorym moznaby poprzec to stwierdzenie ? Bo jesli nie, to cala dyskusja na temat problemu "czystosci rasowej" u Himmlera ma charakter wylacznie spekulatywny - czyli o niczym.
N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 29/07/2006, 9:36 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 29/07/2006, 3:25)
Uzytkownik Yakubek napisal:
QUOTE
Szymeq, istnieje możliwość, że HH był Żydem w 1/8 (może w 1/4),

"Istnieje mozliwosc" - to bardzo mgliste okreslenie. Czy znamy jakies udokumentowane zrodlo historyczne ktorym moznaby poprzec to stwierdzenie ? Bo jesli nie, to cala dyskusja na temat problemu "czystosci rasowej" u Himmlera ma charakter wylacznie spekulatywny - czyli o niczym.
N_S
*


Przecież w dochodzeniu do prawdy najpierw się spekuluje, później szuka argumentów, by dyskusja przerodziła się w merytoryczną, a to że himmler był w połowie Żydem przeczytałem w książce, której tytuł podałem kilka postów wcześniej.
Zwracam się do Yakubka: mówisz że istnieje podejrzenie że Hitler też miał żydowskie pochodzenie, na jakiej podstawie tak mówisz?
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Yakubek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 3.336

Stopień akademicki: Virtuti Militari
Zawód: Gimnazjalista
 
 
post 29/07/2006, 11:23 Quote Post

Opieram się na programie telewizyjnym, którego nazwy i daty emisji nie jestem w stanie przytoczyć sad.gif W każdym razie próbowano w nim udowodnić żydowskie pochodzenie Hitlera - ukazywano Salomona jako przodka Adolfa dry.gif





 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 29/07/2006, 12:44 Quote Post

Uzytkownik Szymeg napisal:
QUOTE
to że Himmler był w połowie Żydem przeczytałem w książce, której tytuł podałem kilka postów wcześniej.

Znalazlem ten wpis:
QUOTE
Przeczytałem to w książce Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej chyba tak ta książka się nazywała, ale nie jestem do konca pewien

Bez autora, brak pewnosci co do tytulu ksiazki, "nie jestem do konca pewien" ... I to mam uznac jako renomowane zrodlo historyczne ?? To nie sa argumenty ktore potrafia mnie przekonac wobec tego twierdzenie napisane w oparciu o tak "cienka" faktografie jest czysta spekulacja.
Ta sama obserwacja dotyczy postu uzytkownika Yakubek:
QUOTE
Opieram się na programie telewizyjnym, którego nazwy i daty emisji nie jestem w stanie przytoczyć  W każdym razie próbowano w nim udowodnić żydowskie pochodzenie Hitlera - ukazywano Salomona jako przodka Adolfa

Opierac swa wiedze na programach telewizyjnych ?? Miejze wiecej szacunku do samego siebie i do ludzi ktorzy czytaja Twoje posty. Buduj wiedze i II Wojnie czytajac ksiazki reputowanych historykow a nie wpatrujac sie w szklany ekran !
QUOTE
Przecież w dochodzeniu do prawdy najpierw się spekuluje

Kompletnie pokrecona logika i nie probuj jej tu stosowac. W dochodzeniu do prawdy NAJPIERW szukamy i zapoznajemy sie z faktami. Szczegolnie w tematyce "Biografie" fakty licza sie najbardziej i tylko przy ich znajomosci mozna pokusic sie na wysuniecie konkluzji. Nie ma miejsca na fantazjowanie na podstawie programu telewizyjnego sprzed lat.
N_S


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 29/07/2006, 13:16 Quote Post

Czy wy aby nie przesadzacie z tymi sensacjami ? Hitler-Zyd, Himmler-Zyd, Himmler przezyl, Bormann w Moskwie, Mueller uciekl [w to akurat jestem sklonny uwierzyc]. Nie zdziwie sie jesli niebawem ukaze sie tu informacja,ze pod Buenos Aires lub w okolicach Asuncion widziano Adolfa w towarzystwie Ewki. Przeciez jakakolwiek wspolpraca z taka kanalia jak "treue Heinrich" skonczylaby sie miedzynarodowym skandalem. Akta Gestapo mogl przekazac wlasnie wspomniany Mueller, SD oczywiscie Schellenberg. A dane o Sowietach Alianci otrzymali od Gehlena,co zreszta sowicie mu wynagrodzili [szefostwo BND]. Wiec po co by im byl skompromitowany Himmler?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 29/07/2006, 13:58 Quote Post

QUOTE(Net_Skater @ 29/07/2006, 13:44)
Uzytkownik Szymeg napisal:
QUOTE
to że Himmler był w połowie Żydem przeczytałem w książce, której tytuł podałem kilka postów wcześniej.

Znalazlem ten wpis:
QUOTE
Przeczytałem to w książce Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej chyba tak ta książka się nazywała, ale nie jestem do konca pewien

Bez autora, brak pewnosci co do tytulu ksiazki, "nie jestem do konca pewien" ... I to mam uznac jako renomowane zrodlo historyczne ?? To nie sa argumenty ktore potrafia mnie przekonac wobec tego twierdzenie napisane w oparciu o tak "cienka" faktografie jest czysta spekulacja.
Ta sama obserwacja dotyczy postu uzytkownika Yakubek:
QUOTE
Opieram się na programie telewizyjnym, którego nazwy i daty emisji nie jestem w stanie przytoczyć  W każdym razie próbowano w nim udowodnić żydowskie pochodzenie Hitlera - ukazywano Salomona jako przodka Adolfa

Opierac swa wiedze na programach telewizyjnych ?? Miejze wiecej szacunku do samego siebie i do ludzi ktorzy czytaja Twoje posty. Buduj wiedze i II Wojnie czytajac ksiazki reputowanych historykow a nie wpatrujac sie w szklany ekran !
QUOTE
Przecież w dochodzeniu do prawdy najpierw się spekuluje

Kompletnie pokrecona logika i nie probuj jej tu stosowac. W dochodzeniu do prawdy NAJPIERW szukamy i zapoznajemy sie z faktami. Szczegolnie w tematyce "Biografie" fakty licza sie najbardziej i tylko przy ich znajomosci mozna pokusic sie na wysuniecie konkluzji. Nie ma miejsca na fantazjowanie na podstawie programu telewizyjnego sprzed lat.
N_S
*


Niewyjaśnione tajemnice
II wojny światowej
William Breuer- tak sie nazywała ta książka
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
Net_Skater
 

IX ranga
*********
Grupa: Supermoderator
Postów: 4.753
Nr użytkownika: 1.980

Stopień akademicki: Scholar & Gentleman
Zawód: Byly podatnik
 
 
post 29/07/2006, 14:43 Quote Post

Uzytkownik Szymeg napisal:
QUOTE
Niewyjaśnione tajemnice
II wojny światowej
William Breuer- tak sie nazywała ta książka

Sprawdzilem opinie na temat tej ksiazki. Czytelnicy wytykali liczne bledy, zonglerke niesprawdzonymi historycznie faktami. Bibliografia jest niemalze zalosna, troche ponad 40 pozycji, w tym kilka jego samego a takze produkcje Davida Irvinga, uznanego falszerza historycznego. Dla mnie nie jest to miarodajne zrodlo, wiec dalsze rozprawianie o pochodzeniu Heinricha bazujace na tej ksiazce mozemy odlozyc na polke.

N_S
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
asix
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 45.291

Walat Joanna
Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 9/05/2008, 11:01 Quote Post

Tak czy inaczej nawet w tym 2045 roku nie dowiemy sie prawdy bo rząd brytyjski bedzie musiał ogłosić, że śmierć poniósł Himmler a nie jego domnieniamy sobowtór ,o którym pisze Wołoszański. Niezależnie od tego co jest w utajnionych aktach i tak prawdy się nie dowiemy...za duzo wersji za dużo domysłów .Jak by sie okazało, że to nie byl Heinrich to ciekawe co by się działo

Znowu Woloszanski ... Pan Boguslaw nie jest historykiem, jest dziennikarzem, oddaje duza przysluge Historii przez jej popularyzowanie, tym samym przyblizajac wazne wydarzenia tym, ktorzy dotad nie interesowali sie ta nauka. Ale na tym jego dzialanie sie konczy. Natomiast ci, ktorzy chcieliby poznac doglebniej dane zagadnienie, musza rozpoczac cierpliwe poszukiwanie informacji dostepnych w ogromnej ilosci renomowanych zrodel historycznych. Argument, ze "Woloszanski pisze ..." nie jest wystarczajacy.
MODERATOR N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 10/05/2008, 18:19
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
oskar(zet)
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.075
Nr użytkownika: 40.749

 
 
post 9/05/2008, 22:14 Quote Post

QUOTE
QUOTE
B.Wołoszański pisze , że gdy przechodził wraz z innymi żołnierzami i cywilami przez punkt kontrolny za wszelka cene chciał pokazać amerykańskiemu żołnierzowi dokumenty


Cos tu bardzo, bardzo nie gra ...


To samo przeczytać można w książce pt"Procesy Norymberskie" w ciągu 24 h uzupełnię autora książki bo chwilowo nie mam jej przy sobie.
Napisane jest tam że podczas kontroli granicznej, większość żołnierzy nie miała w ogóle dokumentów, a HH przy kontroli wyciągnąl nowy nie zniszczony dokument. Tym właśnie zwrócił uwagę Amerykanów na siebie.

"w ciagu 24 h uzupelnie autora ksiazki" ... cos sie te 24 godziny niezle przeciagnely.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 13/06/2009, 23:19
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Letorian
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 51.332

 
 
post 10/03/2009, 13:00 Quote Post

Himmler jest autorem slow: "Zadaniem szkoły ludowej dla nie niemieckiej ludności Wschodu ma być tylko: proste liczenie najwyżej do 500, pisanie nazwiska... czytania nie uważam za konieczne."

W zwiazku z tym mam pytanie - czy to jest cytat z jakiejs ksiazki, a moze fragment przemowienia? Gdzie Himmler wyglosil ta opinie? Potrzebuje konkretnych informacji na temat powyzszego zdania. Z gory dzieki.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 25/03/2009, 2:35
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Luj
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 224
Nr użytkownika: 3.539

Stopień akademicki: magister
Zawód: wymarzony
 
 
post 13/06/2009, 22:14 Quote Post

QUOTE(pietka @ 27/01/2006, 20:48)
Aliantom na pewno przydałaby się wiedza na temat archiwów Gestapo i SD, konfidentów itp., zwłaszcza na terenach zajętych przez Rosjan oraz dostęp do nich.


Uśmiech historii. Te akta mogły zostać przejęte w Radomierzycach przez Jaroszewicza, Stecia, Fonkowicza smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
adamos2006
 

Crusader
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.518
Nr użytkownika: 19.582

Zawód: technik
 
 
post 13/06/2009, 22:58 Quote Post

Letorian napisał:
QUOTE
W zwiazku z tym mam pytanie - czy to jest cytat z jakiejs ksiazki, a moze fragment przemowienia? Gdzie Himmler wyglosil ta opinie? Potrzebuje konkretnych informacji na temat powyzszego zdania. Z gory dzieki


Te słowa pochodzą z dokumentu opracowanego przez Himmlera w maju 40 roku,a będącego wytycznymi do polityki germanizacyjnej na wschodzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
milosz95
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 56.949

Zawód: Uczen
 
 
post 20/06/2009, 15:30 Quote Post

Wersja przedstawiona przez Rudoslawa jest bardzo prawdopodobna i zapewne prawdziwa. Najciekawsze jest to, że zdjęcia zwłok Himmlera ujrzały światło dzienne (jedno jeśli się nie mylę znajduje się w książce B.Wołoszańskiego pt. "Tamten okrutny wiek"). Kto wie, powojenna historia Himmlera była podobna do historii lekarza Mengele???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
secesjonista
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.565
Nr użytkownika: 42.378

Marek
Stopień akademicki: Plebejusz
Zawód: advocatus diaboli
 
 
post 15/08/2010, 18:25 Quote Post

QUOTE(adamos2006 @ 13/06/2009, 22:58)
Letorian napisał:
QUOTE
W zwiazku z tym mam pytanie - czy to jest cytat z jakiejs ksiazki, a moze fragment przemowienia? Gdzie Himmler wyglosil ta opinie? Potrzebuje konkretnych informacji na temat powyzszego zdania. Z gory dzieki


Te słowa pochodzą z dokumentu opracowanego przez Himmlera w maju 40 roku,a będącego wytycznymi do polityki germanizacyjnej na wschodzie.
*


Dokładniej było to memorandum Himmlera z 15 V 1940 pt. "Kilka myśli o traktowaniu obcych narodowości na wschodzie", pomimo zatwierdzenia przez Hitlera nigdy nie zostało ogłoszone publicznie.

Więcej w T. Kułakowski "Hitlerowska polityka eksterminacji kulturalnej" Warszawa 1955, s 14

 
User is offline  PMMini Profile Post #45

7 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej