Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
7 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Heinrich Himmler
     
von Bretten
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 45
Nr użytkownika: 4.205

 
 
post 5/03/2005, 15:18 Quote Post

Ta biografia to "Himmler Reichsfuhrer SS" Peter'a Padfield'a
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
rebon
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 37
Nr użytkownika: 4.248

 
 
post 5/03/2005, 15:30 Quote Post

QUOTE
Ta biografia to "Himmler Reichsfuhrer SS" Peter'a Padfield'a

Nie wiem, może ja słyszałem ją od Wołoszańskiego.

Zwłoki Himmler'a ?
Załączony obrazek
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
bobby sands
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 9.957

bobby sands
Zawód: bojownik
 
 
post 17/01/2006, 16:46 Quote Post

Heini to typowy przyklad rozdwojenia jazni. Jego czyny to przyklad chorej skrajnosci. Mial aparycje urzednika a jednym podpisem decydowal o zyciu lub smierci milionow, dowodzac armia fanatykow i sluzalcow. Jednoczesnie z takim wygladem stworzyl rzekoma elite rasowa, ktora miala byc SS, bedac jednoczesnie zaprzeczeniem czystego Niemca. Zabiegal o czystosc moralna Niemcow a sam mial dziecko ze swoja sekretarka. Stworzyl obozy koncentracyjne a jednoczesnie byl milym, kulturalnym facetem interesujacym sie zyciem prywatnym swoich podwladnych czy rozmowcow. Hitler mial go "treue Heinricha" a Heinrich prawdopodobnie wiedzial o planach zamachu z 20 lipca, w czym doszukiwal sie swojej szansy. Ludzi,ktorym najwiecej zawdzieczal(G. Strasser,E. Rohm) na poczatku kariery, bezlitosnie kazal zabic pod falszywymi zarzutami kiedy byli juz mu niepotrzebni. Odrazajaca postac, wyniesiona do wladzy przez knucie i gierki zakulisowe.

(Edyt.ortogr.)

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 18/01/2006, 3:34
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
panc
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 243
Nr użytkownika: 10.504

a.k.a. Müller
Stopień akademicki: Der Lachende Mann
 
 
post 18/01/2006, 4:54 Quote Post

... dwoje dzieci
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
bobby sands
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 127
Nr użytkownika: 9.957

bobby sands
Zawód: bojownik
 
 
post 18/01/2006, 15:54 Quote Post

Oczywiscie - dwoje dzieci, przepraszam. Syn Helge(15.II.1942), corka Nanette Dorothea (20.VII.44).
Matka byla sekretarka, Hedwige Potthast.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 19/01/2006, 4:17
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

     
CZECZOS
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 198
Nr użytkownika: 12.027

zastrzezone
Zawód: Student UWr
 
 
post 22/01/2006, 20:41 Quote Post

Ten który popełnił samobójstwo musiał być prawdziwym Himmlerem! Skąd zwykły człowiek miałby cyjanek umieszczony w zębie i chciałby ginąć za Himmlera(co innego ginąć w tamtych czasach za Hitlera)? Możliwe, że w punkcie kontrolnym Himmler po prostu nie wytrzymał nerwowo i miał dość ukrywania się dlatego oddał się w ręce Aliantów! Przy badaniu nie przypilnowano go i dlatego zdążył popełnić samobójstwo. Alianci zapewne specjalnie ogłosili, że to był fałszywy Himmler, żeby nie narobić sobie wstydu, że tak łatwo dali się wykiwać! Poza tym z elity ludzi z III Rzeszy od razu po wojnie żywego dorwali tylko Goeringa, Keitla i von Ribbentropa(a Goering i tak popełnił samobójstwo), więc lepiej byłoby ogłosić, że prawdziwy Himmler zwiał niż to, że popełnił samobójstwo gdy go już mieli(tak jak to bylo z Goeringiem).
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
U C H I
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 23
Nr użytkownika: 3.398

Stopień akademicki: Naukowy naukowiec
Zawód: Uczen
 
 
post 23/01/2006, 11:33 Quote Post

user posted image

CZECZOS, a jeśli miałbyś popełnić samobójstwo za Himmlera a być powieszony to co byś wybrał ? wink.gif

A może Himmler poprostu liczył, że ponownie nawiąże rokowania z aliantami, albo zostanie przez nich wzięty jak świadek zbrodni.Amerykanie nie mogli pozowlić, żeby takiemu człowiekowi uszło to płazem co zrobił, więc wyrok był jeden.Ale Himmler raczej się bał śmierci i za wszelką cenę chciał być uniewinniony, nawet za cenę zdrady.Bo raczej wątpię w wersję, że od tak się przyznał bo 'nie wytrzymał'.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
CZECZOS
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 198
Nr użytkownika: 12.027

zastrzezone
Zawód: Student UWr
 
 
post 23/01/2006, 13:22 Quote Post

Mnie zastanawia to skąd zwykły człowiek miałby cyjanek w zębie!!!!! Poza tym czy ktoś na jego miejscu w tamtych czasach po wojnie podejmowałby rokowania z Aliantami? Przecież to byłoby szaleństwo w jego przypadku(chociaż podejmował je jeszcze podczas wojny). To był zbrodniarz, który nie miał szans na przeżycie jeśli by nawet wyjawił jakieś tajemnice, był jedną z ważniejszych osób w Rzeszy i w największym stopniu odpowiadał za holocaust! Nie wiem czy byłby przydatny Aliantom w takim stopniu jak np. Werner von Braun. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
pietka
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 116
Nr użytkownika: 4.601

Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 27/01/2006, 20:48 Quote Post

QUOTE(CZECZOS @ 23/01/2006, 14:22)
Mnie zastanawia to skąd zwykły człowiek miałby cyjanek w zębie!!!!! Poza tym czy ktoś na jego miejscu w tamtych czasach po wojnie podejmowałby rokowania z Aliantami? Przecież to byłoby szaleństwo w jego przypadku(chociaż podejmował je jeszcze podczas wojny). To był zbrodniarz, który nie miał szans na przeżycie jeśli by nawet wyjawił jakieś tajemnice, był jedną z ważniejszych osób w Rzeszy i w największym stopniu odpowiadał za holocaust! Nie wiem czy byłby przydatny Aliantom w takim stopniu jak np. Werner von Braun. 
*


Gwoli ścisłości, to podejmowł próby rokowań z Aliantami pod koniec wojny. Być może to dosyć karkołomna hipoteza, ale Aliantom na pewno przydałaby się wiedza na temat archiwów Gestapo i SD, konfidentów itp., zwłaszcza na terenach zajętych przez Rosjan oraz dostęp do nich. Czy taka wiedza i posiadanie tych akt fizycznie nie byłaby warta sfingowania śmierci Himmlera? Ale ja wierzę, że rzeczywiście skończył żywot tak jak podają to źródła. A moja hipoteza ma na celu jedynie pokazanie, że ocalenie Henryka miałoby sens.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Natio
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 69
Nr użytkownika: 14.779

 
 
post 8/06/2006, 21:35 Quote Post

Czytam ostatnio jedną z pierwszych biografii Himmlera,autorstwa Rogera Manvella-Anglika oraz Heinricha Fraenkela-Niemca z pochodzenia który wyemigrował do Anglii tuż po przejęciu władzy przez Hitlera.Zaitrygowała mnie sprawa z jego żoną Margarethe Conzerzową,Polką z pochodzenia.Jeśli gdzies się ten temat przewija na forum z chęcią przeczytam,jeśli nie czy ktoś wie coś więcej na ten temet,gdyż sprawa słowiańskich korzeni żony Reichsfuhrera SS wydaję conajmniej interesująca,zważywszy na to iż to on wydawał pozwolenie na ślub SSmanom,kiedy ci udowodnili "własciwe" pochodzenie przyszłej małżonki.
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
mate21
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 830
Nr użytkownika: 17.255

Zawód: poszukiwacz prawdy
 
 
post 19/06/2006, 18:34 Quote Post

ciekawe jest to, że Himmler nie mógł patrzeć na masowe egzekucję ludności, obrzydzało go to
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 27/07/2006, 10:04 Quote Post

A ja przeczytałem że w połowie Himmler był Żydem, a paradoksalnie jest odpowiedzialny za śmierść setki tysięcy Żydów. Czy Hitler o tym wiedział?

Napisz gdzie to przeczytales. Podawanie zrodel informacji jest wazne. Jezeli nie uzupelnisz tego postu to za 24 godziny bedzie on zlikwidowany.
MODERATOR N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 28/07/2006, 2:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 28/07/2006, 13:43 Quote Post

Przeczytałem to w książce Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej chyba tak t aksiążka się nazywała, ale nie jestem do konca pewien
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Yakubek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 81
Nr użytkownika: 3.336

Stopień akademicki: Virtuti Militari
Zawód: Gimnazjalista
 
 
post 28/07/2006, 20:53 Quote Post

Szymeq, istnieje możliwość, że HH był Żydem w 1/8 (może w 1/4), ale nie zmienia to faktu, że czuł się Niemcem i wszystko, co robił, czynił ku chwale Niemiec hitlerowskich smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Szymeg
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 64
Nr użytkownika: 19.887

Krzesimir Montgomery
Zawód: uczen
 
 
post 28/07/2006, 21:02 Quote Post

No tak ale w jego żyłach płynęła tak znienawidzona przez Hitlera krew żydowska zatem pytam się czy Hitler mógł o tym wiedzieć? bo jak wiedział to dlaczego Himmler nie skończył w kaźni?
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

7 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej