Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Aleksiej Karabanow, Wybawiciel czy najeźdźca? Informacje
     
gruni88
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 1
Nr użytkownika: 88.035

 
 
post 2/02/2014, 14:59 Quote Post

Dzień dobry. Nie raz wchodziłem na to forum bo wiem że jest tu zacne grono historyków zarówno z wykształcenia jak i pasjonatów, samouków... w każdym bądź razie iście wyborowe towarzystwo. Więc tu postanowiłem poszukać informacji na temat 26 letniego majora Aleksieja Karabanowa - człowieka którego uważa się za pierwszego który przełamał ze swoim 3.batalionem czołgów 44. Gwardyjskiej Brygady Pancernej, Międzyrzecki Rejon Umocnień. Batalion zdobył MRU nie oddawszy ani jednego strzału i straciwszy tylko jednego czołgiste. Mniejsza o to, że tym jedynym miał być właśnie Karabanow, który dowodził batalionem stojąc w otwartej wieżyczce czołgu. I z tego powodu rok w rok we wsi Wysoka odbywają się iście szampańska impreza pod jego pomnikiem i na jego cześć. W sumie nie mam nic przeciwko rozsławianiu pięknej wsi Wysoka i wszystkich okolicznych, niesamowitych bunkrów, tylko mam wątpliwości co do powodów z których są organizowane. No więc do rzeczy. Czy ktoś z państwa ma jakieś info na temat wcześniejszych działań majora Karabanowa? Słyszałem że jego batalion nawet na tle innych radzieckich jednostek, wsławiał się również dużą brutalnością w odbijanych wsiach,a szczególnie gwałtami. Tylko czy ktoś jeszcze jest w stanie to potwierdzić, udowodnić lub zdementować?

PS.http://www.warheroes.ru/hero/hero.asp?Hero_id=15620 Znalazłem jeszcze coś takiego tylko nie wiem i szczerze wątpię aby tu odnaleźć odpowiedzi na moje pytania. Jeśli ktoś zna rosyjski i miałby trochę czasu i szczyptę ochoty to proszę o przetłumaczenie, lub przejrzenie i małe streszczenie.

Ten post był edytowany przez gruni88: 2/02/2014, 15:11
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej