Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Stosunki Polsko-czeskie W Xi Wieku
     
Antalek8
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 79.199

Micha³ Farfos
Zawód: student
 
 
post 5/09/2012, 14:50 Quote Post

Witam
Właśnie jestem po pierwszej turze egzaminu z Historii Średniowecznej Polski niestety nie udało mi się zaliczyć egzaminu i profesor odesłał mnie na inny termin. Z racji tego wynika moja gorąca prośba aby ktoś omówił dokładnie Stosunki Polsko Czeskie w XI stuleciu bowiem na tym pytaniu stanęła moja wypowiedz. Ewentualnie czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry artykuł na ten temat.
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
aljubarotta
 

VII ranga
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 2.841
Nr użytkownika: 70.958

Marek Sz.
 
 
post 5/09/2012, 15:42 Quote Post

QUOTE(Antalek8 @ 5/09/2012, 14:50)
Witam
Właśnie jestem po pierwszej turze egzaminu z Historii Średniowecznej Polski  niestety nie udało mi się zaliczyć egzaminu i profesor odesłał mnie na inny termin. Z racji tego wynika moja gorąca prośba aby ktoś omówił dokładnie Stosunki Polsko Czeskie w XI stuleciu bowiem na tym pytaniu stanęła moja wypowiedz. Ewentualnie czy ktoś mógłby polecić jakiś dobry artykuł na ten temat.
*



Na pewno znasz podstawowe problemy stosunków polsko-czeskich - dobierz do tego literaturę.

Np.:
J. Strzelczyk: Bolesław Chrobry dot. zajęcia Czech, albo K. Benyskiewicz: Książę Władysław Herman, cały rozdział poświęcony tym stosunkom, także J. Powierski: Kryzys rządów Bolesława Śmiałego z nieco szerszym tłem. Nawet biografia Kazimierza Odnowiciela Klaudii Dróżdż (i starsza Kętrzyńskiego).

Zob. artykuł J. Sochackiego: Polsko-czeski konflikt o Śląsk w końcówce XI wieku w: Biskupi, lennicy, żeglarze

Ten post był edytowany przez aljubarotta: 5/09/2012, 15:48
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej