Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Najlepszy prezydent III RP
 
Który z Prezydentów był najlepszy?
Lech Kaczyński [ 47 ]  [31.33%]
Lech Wałęsa [ 6 ]  [4.00%]
Aleksander Kwaśniewski [ 62 ]  [41.33%]
Wojciech Jaruzelski [ 11 ]  [7.33%]
Bronislaw Komorowski [ 5 ]  [3.33%]
Andrzej Duda [ 19 ]  [12.67%]
Suma głosów: 150
Goście nie mogą głosować 
     
kundel1
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.735
Nr użytkownika: 47.745

Jacek Widor
Zawód: plastyk
 
 
post 6/08/2010, 13:30 Quote Post

QUOTE(Smardz @ 6/08/2010, 11:45)

Kwaśniewski był "zwyczajnym" prezydentem.

*



Ten, który wysłał polskich żołnierzy na wojny kolonialne za friko?
O przepraszam, za trochę sprzętu z amerykańskiego demobilu i nadzieję zostania szefem NATO.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Smardz
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 842
Nr użytkownika: 34.798

Stopień akademicki: mgr prawa
Zawód: ekscentryczny
 
 
post 6/08/2010, 13:38 Quote Post

QUOTE(kundel1 @ 6/08/2010, 14:30)
QUOTE(Smardz @ 6/08/2010, 11:45)

Kwaśniewski był "zwyczajnym" prezydentem.

*



Ten, który wysłał polskich żołnierzy na wojny kolonialne za friko?
O przepraszam, za trochę sprzętu z amerykańskiego demobilu i nadzieję zostania szefem NATO.
*


Był więc w błędzie. Ale to nadal tylko zwyczajny prezydent. Nie Hektor broniący bram Polskości i katolicyzmu przed ... (tu wpisać)
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
abba18
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 130
Nr użytkownika: 47.115

Albert Pleśniak
Stopień akademicki: gimnazjalny
Zawód: uczeñ
 
 
post 6/08/2010, 13:39 Quote Post

Mnie się podoba to że Jaruzelski zrzekł się do władzy w '90. Jeszcze mnie wtedy nie było ale dowiedziałem się o tym na WOSie wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
Rado
 

VII ranga
*******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 2.378
Nr użytkownika: 3.636

 
 
post 6/08/2010, 13:45 Quote Post

Póki co nie mieliśmy naprawdę dobrego prezydenta. Skłaniałbym się do uznania Kwaśniewskiego za najmniej toksycznego ale chyba mi to nie przejdzie przez klawiaturę. Z mojej strony- pusty głos.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 6/08/2010, 13:59 Quote Post

kundel1:
CODE
Ten, który wysłał polskich żołnierzy na wojny kolonialne za friko?
Dokładnie ten co wysyłał WP do ataku na inne państwo bez wypowiedzenia wojny.

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/08/2010, 19:54 Quote Post

Zagłosowałem na Kwaśniewskiego, jego prezydentura kojarzą mi się z kompromisem, dużym bezrobociem, wejściem Polski do NATO i UE. Pozostali prezydenci mieli swoje zalety i wady, jednak biorąc pod uwagę ze głównym zadaniem prezia jest reprezentowanie państwa to w tym zadaniu Kwaśniewski był najlepszy.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
20 Sądecki Pułk Piechoty
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 678
Nr użytkownika: 56.241

Stopień akademicki: antykomunista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 6/08/2010, 20:39 Quote Post

Gafy Kaczyńskiego polegające na trzymaniu szalika na odwrót i nieznaniu się na piłce(Benhołer) to pikuś.
Głos oddaję na Kaczyńskiego.
Kwaśniewski to pijak. Były agent. Wciągnął Polaków do Afganistanu. Powinien stanąć przed Trybunałem Stanu.
Wałęsa to nierozgarnięty pajac. W '92 groził mobilizacją wojska jeśli Olszewski nie poda się do dymisji.
Kaczyński bije ich na głowę.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.129
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 6/08/2010, 20:59 Quote Post

Głosując w tej sondzie na Aleksandra Kwaśniewskiego, mimo jego wpadek (alkoholowych lub alkoholowo-humorowych), za poprzednikiem uważam, że zdecydowanie śp. prez. Lech Kaczyński bił swoich poprzedników w subtelnych zwrotach "s... dz...", "stokrotka, stokrotka ja cię wykończę", w logice polityki zagranicznej i podpisywania traktatów - był przeciw traktatowi, którego treść negocjował wraz z bratem smile.gif, cytując jednego z przedmówców -
QUOTE
Kaczyński bije ich na głowę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #23

     
Rommel 100
 

Antynazista
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.995
Nr użytkownika: 9.466

Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Matematyk
 
 
post 6/08/2010, 21:49 Quote Post

Podpisał traktat, i czekał słusznie na Irlandię.
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Hauer
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 476
Nr użytkownika: 47.198

PD
Zawód: BANITA
 
 
post 6/08/2010, 21:59 Quote Post



Arderyk:
CODE
Zagłosowałem na Kwaśniewskiego, jego prezydentura kojarzą mi się z kompromisem, dużym bezrobociem, wejściem Polski do NATO i UE.
Duże bezrobocie to raczej nie zaleta, a wejście do NATO i UE to raczej średni interes i taki sam ubiły liczne państwa z okolicy. Trudno uważać to za coś wybitnego. Gdyby wywalczył lepsze warunki... o to byłoby jakieś wyróżnienie, ale nie, on szedł z owczym pędem.

CODE
jednak biorąc pod uwagę ze głównym zadaniem prezia jest reprezentowanie państwa to w tym zadaniu Kwaśniewski był najlepszy

"Ale...i trzy razy podkreślam to ale. ale, ale ale..." za taką reprezentacje to on powinien dostać młotkiem po swoim pijackim łbie, a nie kilkanaście głosów w ankiecie :/
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/08/2010, 22:19 Quote Post

QUOTE
Duże bezrobocie to raczej nie zaleta, a wejście do NATO i UE to raczej średni interes i taki sam ubiły liczne państwa z okolicy. Trudno uważać to za coś wybitnego. Gdyby wywalczył lepsze warunki... o to byłoby jakieś wyróżnienie, ale nie, on szedł z owczym pędem.


Oczywiste jest że nie wszystko mi się podobało podczas jego urzędowania. Przedstawiłem swoje luźne skojarzenia, z tamtych czasów kojarzę wysokie bezrobocie akurat - choć Kwacha wina w tym jest wątpliwa.
Może warunki wejścia do UE mogłyby być lepsze. Niewiem. Ale uważam że póki co jesteśmy na plus,toteż i rolę Kwaśniewskiego w tym oceniam pozytywnie.

ogólne osiągnięcia prezydentów -
Lech Wałęsa - przeprowadzał Polskę przez transformację ustrojową i gospodarczą, wyprowadził wojska Rosji z Polski, nawiązał dobre kontakty z zachodem(zresztą z Rosją też miał chyba nienajgorsze?)
A.Kwaśniewski - uchwalił konstytucję, wprowadził Polskę do UE i NATO.
L. Kaczyński - wynegocjował traktat którego później nie chciał podpisać? stworzył antyrosyjską koalicję państw z której najważniejsze państwo odeszło po wygraniu wyborów przez Janukowycza?
Dla mnie te osiągnięcia Kaczyńskiego wyglądają bardzo mizernie w porównaniu z poprzednikami...
Aby oddać mu sprawiedliwość na koniec dodam że może zdziałałby coś gdyby rządził wcześniej...

Jego życiowy sukces to muzeum powstania - ale wtedy jeszcze nie był prezydentem kraju...
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 6/08/2010, 22:24 Quote Post

1) Pan Kaczyński - doktor habilitowany prawa, profesor nadzwyczajny,
.
2) Pan Jaruzelski - ukończył z wyróżnieniem Wyższą Szkołę Piechoty i Akademię Sztabu Generalnego, W latach 1950–1952 brał udział w zajęciach dwuletniego Wieczorowego Uniwersytetu Marksizmu i Leninizmu które ukończył z oceną bardzo dobrą.
.
3) Pan Kwaśniewski - w latach 1973–1977 studiował handel zagraniczny na Wydziale Ekonomiki Transportu Uniwersytetu Gdańskiego. Nie zdał wszystkich egzaminów przewidzianych w programie studiów i nie złożył pracy magisterskiej.
.
4) Pan Wałęsa - prawdopodobnie wykształcenie dwuletnie przysposabiające do zawodu elektryka.
Nie mylić z ZSZ.
.
PS
Trzej ostatni byli agentami komunisttcznymi więc chyba byli dodatkowo kształceni:
http://www.ipn.gov.pl/portal.php?serwis=pl...6&search=143653
A jeden to nawet był szefem.
.
Wybieram pana Kaczyńskiego.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Arderyk
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 196
Nr użytkownika: 54.496

Stopień akademicki: mgr
 
 
post 6/08/2010, 22:30 Quote Post

Poziom ich wykształcenia nie zmienia oceny ich dokonań... to zwykłe wywracanie kota ogonem...

Z tego co mi wiadomo to sąd nie uznał Wałęsy i Kwaśniewskiego za agentów??? confused1.gif

p.s
Do wcześniejszej listy osiągnięć Kwaśniewskiego dodam jeszcze jego rolę w rewolucji pomarańczowej na Ukrainie. Sam Kaczyński ją docenił...
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Jacek Z
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 609
Nr użytkownika: 44.493

Jacek Z.
Stopień akademicki: mgr inz.
Zawód: kablowanie
 
 
post 6/08/2010, 22:36 Quote Post

QUOTE(Arderyk @ 6/08/2010, 23:30)
Do wcześniejszej listy osiągnięć Kwaśniewskiego dodam jeszcze jego rolę w rewolucji pomarańczowej na Ukrainie. Sam Kaczyński ją docenił...
*


Nie pisałem o osiągnięciach, tylko o wykształceniu. Historycznie. Wolę być rządzony przez ludzi wykształconych.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
anomaly
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 13
Nr użytkownika: 66.629

Mateusz
Zawód: Uczen
 
 
post 6/08/2010, 23:20 Quote Post

Ktoś tu wspomniał o wpadkach Kaczyńskiego - Komorowski przed rozpoczęciem prezydentury miał ich więcej, więc co do wpadek to bilans po równo, a teraz kormoran pewnie zaliczy jeszcze więcej wpadek...
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

6 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej