Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANDRZEJ LEPPER , 1954 - 2011
     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 8/05/2004, 12:30 Quote Post

QUOTE(Sobiepan @ May 7 2004, 07:21 PM)
Dziwi mnie bardzo wynik tej ankiety gdy zdecydowana większosc postujących jest przeciwna, albo raczej nie darząca sympatią wyzej wymienionego. Niby nikt nie lubi, nie chce i gardzi a az drugiej strony albo jest przekonany ze ktos zaglosuje i jednak stanie sie ta nieunikniona katastrofa albo po prostu w gruncie rzeczy sami tego chcemy i glosujemy na tak.

Takie u nas pesymistyczne społeczeństwo i nic na to nie poradzisz...
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
Sobiepan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 869

 
 
post 10/05/2004, 14:46 Quote Post

Żeby jeszcze pesymistyczne! Tu po prostu mozna by juz o samym koncu swiata gadac. Poza tym trzeba dodac ze troche zabrakło tu logiki, nie chce mowic za cale spoleczenstwo i go oceniac, ale to mi wyglada na sytuacje tragiczniejszą niz pesymistyczny nastroj narodu tongue.gif No ale ktos musi sie wziasc w garsc. W Australi moze by nas wszystkich przyjeli i nawet cenili za to i owo tylko czemu nie mozemy sie popisac u siebie i tu zostac docenionymi? To jest ta choroba...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Sobiepan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 869

 
 
post 10/05/2004, 14:47 Quote Post

Przypomniało mi sie takie przysłowie:

" Widzisz u sąsiada pod lasem, a nie zauważasz u siebie pod nosem."
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 10/05/2004, 16:10 Quote Post

QUOTE(Sobiepan @ May 7 2004, 07:21 PM)
Dziwi mnie bardzo wynik tej ankiety gdy zdecydowana większosc postujących jest przeciwna, albo raczej nie darząca sympatią wyzej wymienionego. Niby nikt nie lubi, nie chce i gardzi a az drugiej strony albo jest przekonany ze ktos zaglosuje i jednak stanie sie ta nieunikniona katastrofa albo po prostu w gruncie rzeczy sami tego chcemy i glosujemy na tak.

Zobacz więc o co w tym poście pytają! Pytanie jest o to czy sądzisz że wygra wybory a nie czy chciałbyś żeby wygrał!! Myślę że po tym wyjaśnieniu nie powinieneś się już dziwić. Ja wiele bym zrobił aby tak śmiesznie niekompetentny człowiek nie przejął władzy w naszym kraju ale patrząc na sondaże i słuchając opinii nawet niestety na tym forum jestem coraz bardziej pesymistą... sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Sobiepan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 869

 
 
post 10/05/2004, 16:31 Quote Post

Cały czas staram się wyjasnic ze nierozumiem tego:
Nikt nie chce zeby wygral a wszyscy w to wierzą, twierdza ze nieuniknione. No to kto niby zaglosuje jesli nikt nie chce? Krasnoludki? Jesli nikt go nie popiera to skad te obawy?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 10/05/2004, 17:44 Quote Post

QUOTE(Sobiepan @ May 10 2004, 05:31 PM)
Cały czas staram się wyjasnic ze nierozumiem tego:
Nikt nie chce zeby wygral a wszyscy w to wierzą, twierdza ze nieuniknione. No to kto niby zaglosuje jesli nikt nie chce? Krasnoludki? Jesli nikt go nie popiera to skad te obawy?

Dla czego twierdzisz, że nikt nie chce żeby wygrał?? przecież niemal 30 procent społeczeństwa chce i deklaruje że będzie głosować na niego blink.gif To że na tym forum zdecydowana większość nie chce tego wyboru - świadczy tylko o wysokim poziomie ludzi partycypujących w tutejszych rozmówkach smile.gif
Nie sugeruj się tymi dyskusjami do tego stopnia żeby sobie wyrabiać opinię w stosunku do całego społeczeństwa! Ja dyskutowałem z kilkoma już osobami, (oczywiście poza forum) które są święcie przekonane, że Pan Andrzej to remedium na całe zło tego kraju! Na argumenty przeciw niemu w stylu: jak ma likwidować korupcję skoro sam ma wiele wyroków i ostrzejsze prawo zwyczajnie by w niego samego uderzyło, i inne takie nie odpowiadają w ogóle lub wpadają w irytację ohmy.gif Cóż nie nazwałbym tych akurat których znam jakoś szczególnie bystrymi ludźmi co jeszcze raz potwierdza moją dobrą opinię o poziomie ludzi na tym forum. Bez urazy dla sympatyków pana L – powiedzmy że są po prostu zagubieni...
Wyniki głosowania też świadczą, że po prostu ludzie tutaj zdają sobie sprawę jak wielkie jest zagrożenie i niestety także prawdopodobieństwo tego wyboru, ale wcale nie znaczy to, że pod płaszczykiem narzekania wszyscy zacieramy ręce i czekamy tylko żeby lecieć do urn z nazwiskiem Pana L. zakreślonym flamastrem!! Wręcz przeciwnie to szczery żal i niemoc przeze mnie przemawia i myślę, że wielu innych też...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Sobiepan
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 259
Nr użytkownika: 869

 
 
post 12/05/2004, 14:21 Quote Post

No to mamy jasność. Niestety (co w 90% wynika z tego iz sam jestem jak to ujales 'zagubiony' ) nie mam zadnej alternatywy dla Leppera. Popierac nie popieram go, chodzi o to ze jakos nie widze wyrozniajacych sie politykow i to w kazdym sensie. Bo mowi sie o wszystkich, przestrzega przed wieloma. A wyjscia i tak nie ma. Nikogo wiec na pytanie kto powinien byc nastepny nie polecam. Jaki by L. nie był to ani gorszego ani lepszego nie widze. Wszyscy sa tacy sami....
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 15/05/2004, 13:25 Quote Post

Ciekaw jestem jak zwolennicy Leppera oceniają jego wczorajszy wybryk, gdy na mównicę wyszedł pijany i obrażając wielu posłów (głównie tych, którzy mu zaleźli za skórę) zakończył swoją mowę bezczelnymi i chamskimi obelgami rzucanymi na Rokitę. Na poparcie wymachiwał papierami, których oczywiście nikomu nie pokazał tylko uciekł zaraz z sejmu... Ludzie wszystko rozumiem, ale to jest paranoja!! Dano mu godzinę na zjawienie się i przedstawienie tych "dowodów" na konwencie seniorów, ale się nie pojawił bełkocąc coś o sądzie.
Porównajcie wypowiedzi Rokity czy historyka Nałęcza z tym, co wczoraj prezentowali posłowie samoobrony. Przecież to całkowita żenada - oni nawet nie wiedzieli, co czytają! Mieli napisane na kartce pytania i przykazane czytać głośno i agresywnie - ale nawet to im nie wychodziło, bo z czytaniem mieli problemy!! blink.gif

Przykro mi, ale ja na prawdę nie wiem jak człowiek przynajmniej ze średnim wykształceniem może ich popierać!! sad.gif Nie chcę nikogo broń Boże obrazić i mam nadzieję, że to, co wczoraj wyrabiał Lepper otworzy oczy jego zwolennikom - bo chyba jasne jest że upił się z żalu nad spadającym poparciem a swoją złość skierował z mównicy na znienawidzonych posłów PO, PiS i ... hmm.. właściwie wszystkich... bo on nienawidzi wszystkich którzy przeszkadzają mu w zdobyciu władzy. Ale szczególnie na tego kto nazwał go barbarzyńcą i przestępcą czyli Rokitę - jednak właśnie tym zachowaniem Lepper potwierdził już nie wiem po raz który że jest i jednym i drugim!
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
Arachne
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 868

 
 
post 16/05/2004, 7:11 Quote Post

Lepper to nieporozumienie - obraża polski Sejm, którego obrady coraz częsciej są niestety żenującym przezyciem. Mam nadzieję, iż szybko zakończy on karierę polityczną, choć polskie społeczeństwo wielokrotnie udowodniło, że jest nieco hm... szalone wink.gif Dla przykładu podam chocby osobę pana Tymińskiego, który swego czasu omało co nie został naszym prezydentem ohmy.gif - starsi wiekiem forumowicze na pewno pamiętają biggrin.gif Także obawiam się, iż pan Lepper tak szybko ze sceny politycznej nie ustąpi mad.gif. Co do tego że był pod wpływem alkoholu - prezydent Kwaśniewski swego czasu też publicznie pokazał się pijany i co?? i nic został wybrany na drugą kadencję. W kraju, gdzie alkoholizm jest powszechną chorobą - nie razi to tak bardzo - niestety mad.gif mad.gif mad.gif. Przerażające jest to że taki człowiek ma tak duże poparcie społeczeństwa sad.gif
To chyba Bismarck powiedział: "Najgorsze co można Polakom zrobić to pozwolić im się samym rządzić" sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
gotrek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 417

 
 
post 16/05/2004, 9:12 Quote Post

QUOTE
Przerażające jest to że taki człowiek ma tak duże poparcie społeczeństwa. (Arachne)
To społeczeństwo posiada około 5% obywateli z wyższym wykształceniem. Co więcej, w większości jest to inteligencja młoda – z pierwszego lub drugiego pokolenia. Przecież w czasie II wojny Niemcy i Rosjanie wybili zdecydowaną większość naszych elit. W sumie to Cud Boski, że dało się to społeczeństwo reanimować do obecnego stanu. Cieszmy się wiec, że współcześni Polacy nie tolerują w polityce jeszcze większych wynaturzeń, niż Lepper i Tymiński.
Lepper zaś, trzeba mu przyznać, lepiej trafia do swojego elektoratu, niż inni politycy. Może dlatego, że – w odróżnieniu od innych – rozmawia z ludźmi ZROZUMIAŁYM DLA NICH JĘZYKIEM. Jest to język bólu, żalu, krzywdy, odwetu – a więc bardzo nośny politycznie, zwłaszcza w obecnej sytuacji, kiedy wielu ludzi z jednej strony przeżywa porażkę utraconych nadziei (na to, że będzie lepiej), a z drugiej – strach przed Nowym (Unia itepe). Leppera od innych polityków różni przede wszystkim to, że on w ogóle ROZMAWIA z ludźmi. Lewica bowiem (zawsze denerwująco pewna siebie) smaży te same od dziesięcioleci, wyprane komunały, a prawica monologuje we własnym gronie, obraża się, kiedy inni jej nie rozumieją, a większą aktywność zaczyna przejawiać na miesiąc przed wyborami. Lepper zaś na bieżąco mówi to, co przeciętny Polak CHCIAŁBY USŁYSZEĆ. I nie jest ważne, że są to obietnice bez pokrycia. I nikt nie zastanawia się, że facetowi brakuje kompetencji, aby kierować ekipą remontową PGR-u, a co dopiero państwem. Przeciwnie, zwolennicy Leppera łudzą się, ze jego pokrzykiwania w Brukseli przestraszą Unię i nauczą ją szacunku dla Polski. Tymczasem jest to dla nich wyłącznie KOMPROMITACJA. A powierzenie Lepperowi spraw negocjacyjnych przyniosłoby odwrotny do spodziewanego skutek. Musiałby tam stawić czoła specjalistom kutym na cztery nogi, którzy trzy razy zrobią go w trąbę, zanim się obejrzy.
Niestety, jego siła polega na umiejętności przekonania innych, że jest AKTYWNY (co do tego nikt nie ma żadnych wątpliwości), a przede wszystkim, że jest SKUTECZNY. Tego właśnie Polacy potrzebują obecnie najbardziej. Szkoda tylko, że po raz kolejny zostaną oszukani... Żeby bowiem odnieść sukces w rankingach wyborczych, wystarczy (jak widać) głośno krzyczeć i dużo obiecywać. Jest to jednak zdecydowanie z mało, aby być dobrym politykiem i efektywnie rządzić państwem. Już zresztą widać, w jakim kierunku chciałby on prowadzić Polskę – byłaby to łagodna (?) odmiana faszyzmu, z „najlepszymi” tradycjami państwa policyjnego (np. obietnice L. nt. uwięzienia nieprzychylnych mu dziennikarzy). Jeśli bowiem Polska nawet potrzebuje WODZA, to na pewno nie BURAKA.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 16/05/2004, 12:06 Quote Post

QUOTE
Przerażające jest to że taki człowiek ma tak duże poparcie społeczeństwa. (Arachne)

Heh oby następne pokolenia jednak zmieniły taki wizerunek... A co do Kwaśniewskiego to jasne że to też człowiek niepoważny tyle że niezwykle "złotousty" i niestety razem ze swoją żonką robi piękną karierę... W ogóle jeśli chodzi o tą tak zwaną lewicę (choć nie wiem co to ma wspólnego z lewicą) to cenię tam niewiele osób np. Belkę czy Nałęcza (nawet żal mi że są na lewej stronie) Natomiast zdecydowana większość to ludzie mający kontakty i robiący wszystko żeby mieć władzę - tylko to ich upaja.

QUOTE(gotrek @ May 16 2004, 10:12 AM)
Już zresztą widać, w jakim kierunku chciałby on prowadzić Polskę – byłaby to łagodna (?) odmiana faszyzmu, z „najlepszymi” tradycjami państwa policyjnego (np. obietnice L. nt. uwięzienia nieprzychylnych mu dziennikarzy). Jeśli bowiem Polska nawet potrzebuje WODZA, to na pewno nie BURAKA.


Zgadzam się zdecydowanie!! Zdaję sobie sprawę z mechanizmu, jaki rządzi tym, że ma taką popularność. To jasne. Jeśli zwyczajnie jednak posłuchać tego, co ten gość mówi to widać aż nazbyt jasno, że on ma gdzieś Polskę i nie ma ani nawet nie interesuje go żaden prawdziwy plan dla tego biednego kraju! Napisałem o tym piątkowym wybryku właśnie, dlatego, że w tym wystąpieniu Lepper się zapędził (bo był pijany) i pokazał bardziej jeszcze niż zwykle jasno jak funkcjonuje jego system: Oskarżenia nie mające pokrycia + wymachiwanie pustymi papierami i podejrzenia się zaczynają. Krzyczenie ludziom w twarz - ty masz owsiki a ty jesteś oszustem a ty głupi i złodziej każdy rozsądny człowiek czuje się zmieszany. Ja tu nie bronię polityków bo faktycznie często mają ręce unurzane w g... po łokcie ale on obok tych na których coś ma czy wie bluzga tych którzy mu politycznie nie pasują – tylko po to aby zdobyć władzę.
Jeśli zdaniem jego zwolenników on tak wspaniale demaskuje klasę polityczną to dla czego nie ujawnia tych "dokumentów"? he he czy jeszcze po tym piątku ktoś nie zna (czy nie chce znać) odpowiedzi na to pytanie??
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 16/05/2004, 12:41 Quote Post

Ale na szczęście ostatnio poparcie dla Samoobrony spada....... ludzie mądrzeją??

Ja uważam że wszyscy posłowie powinni mieć wyższe wykształcenie.... a tu dowiadujemy się że pani Beger oraz pani Hojarska dopiero biorą się za maturkę... oj nie ładnie , nie ładnie... ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 16/05/2004, 12:49 Quote Post

A widziałeś w piątek wystąpienie sprzedawczyka Jagielskiego?? Tego, który głosuje tak jak mu zapłacą i wcale się z tym nie kryje jakoś szczególnie? Bardzo tłumaczył, że wykształcenie to właściwie nie ma nic do rzeczy ważne żeby mieć tą życiową mądrość he he przecież to samo mówi Beger...
jasne że powinien być cenzus wykształcenia i niekaralności!! Tacy jak Beger, Lepper czy Łapiński powinni siedzieć w więzieniu (albo w wariatkowie) a nie ustanawiać dla nas prawo!!
Ci ludzie już dawno zapomnieli, że są urzędnikami państwowymi i przedstawicielami nas wszystkich... kurde o czym ja w ogóle gadam przecież nawet jeśli o tym wiedzą to mają to daleko gdzieś
Gadajcie co chcecie ale dla mnie Rokita czy Tusk to jedyna nadzieja.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 16/05/2004, 12:55 Quote Post

Była też taka sytuacja że na konferencji prasowej pytają panią Beger:
- Czy zna pani angielski?
A pani Beger mówi że się uczy... no to prasa :
-No to niech pani Beger coś powie po angielsku....
A pani Beger że nie.... bo jeszcze się wstydzi.....
Następnie reporter poszedł do pierwszego lepszego przedszkola.... poprosił dziecko żeby powiedziało coś po angielsku...... a dzieciak nawija.... co potrafi...
BEZ KOMENTARZA.... ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 16/05/2004, 13:20 Quote Post

He he wiesz tutaj (tj. w Podkarpackim) jeden reporter lokalnej gazety zrobił próbę i dzwonił do kandydatów do europarlamentu i próbował porozumieć się z nimi w jakimkolwiek z najpopularniejszych języków europejskich... na chyba 15 jeden rozmawiał płynnie ze trzech wydukało jakieś hello czy good morning a reszta albo się wściekała albo trzaskała słuchawką. To żenujące będzie z nas niezłe pośmiewisko w Europie. Ja niestety już zetknąłem się z taką sytuacją, że w międzynarodowym towarzystwie tylko Polacy stoją w grupce na uboczu i nerwowo palą papierosy. Heh już widzę naszych eurodeputowanych - jak jeszcze dla kurażu popijają wódeczkę a potem wymachują papierami i krzyczą Panie Schroeder Pan masz owsiki!!! biggrin.gif laugh.gif taaa to śmieszne ale faktycznie to autentyczny wstyd bo dla większości tam nadal będzie sie utrwalał obraz Polaka - idioty lub pijaka czy złodzieja. A myślałem że w nowej rzeczywistości będziemy robić wszystko aby ten wizerunek zmieniać.

Niestety takie warchoły jak Lepper ani jego zgraja na pewno tego nie zmienią...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

12 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej