Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
12 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANDRZEJ LEPPER , 1954 - 2011
     
Money_PL
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 27
Nr użytkownika: 105

 
 
post 19/03/2004, 14:24 Quote Post

Zakładam ciekawy, mam nadzieję temat, by stał się on tematem szeroko pojmowanego i rozumianego człowieka-rolnika jakim jest Lepper. Czy dojdzie do władzy? Z kim ewentualnie wejdzie w koalicję? Będzie konsekwentny ze swoim programem? Czy jego program jest mozliwy do zrealizowania? Czy rzeczywiście jest zagrożeniem dla polskiej demokracji? Czy obecny Lepper jest wczesnym stadium Hitlera? Jak wyjaśnić jego fenomen? Kim sa jego współpracownicy i cała ''tajemnicza'' ekipa? Kto go tak promuje? Czy zapraszać go do telewizji? Czy wygrał w starciu z Wiśniewskim? I może najważniejsze: Czy go popieracie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Ciubus
 

III ranga
***
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 256
Nr użytkownika: 582

 
 
post 19/03/2004, 17:07 Quote Post

Trzeba powiedzieć iż hasła które głosi Lepper są to te same hałsa które głosilo SLD gdy krytykowało rząd kilka , kilkanaście lat wcześniej. Używa tej samej taktyki , która sie sprawdza. Ludzie w Polsce są zwyczajnie zmęczeni polityką , aferami i poczynaniami polityków którzy oszukują ich na każdym kroku. Lepper głosi hasła które podobają sie ludziom i uważam iż ma szansę na duży kawałek "rządowego tortu". Ale co z tego wyniknie czas pokaże......... Nie możemy oceniac tego co jeszcze nie nadeszło. ph34r.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Jarpen Zigrin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 158
Nr użytkownika: 264

 
 
post 20/03/2004, 22:00 Quote Post

Lepper to:

=Demagog
=Populista
=Wszytskie liczby co podaje podziel przez 13 to ci wyjdzie prawidłowy wynik
=Jeżdzi Lancia a bieda jest w kraju sam tak mowi...
=Jego corka jak to Wiśniewski ostatnio pokazał ma kupiony podkoszulek juz nazwe zapomniałem ale kosztuje 500 Euro a sam narzeka na slaba kondycje polskiego przemyslu wlokinniczego ech Lepper sobie lepper idz
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Qltura
 

Ja�nie Absolutnie O�wiecony
*****
Grupa: Administrator
Postów: 688
Nr użytkownika: 2

 
 
post 21/03/2004, 12:55 Quote Post

QUOTE
=Jego corka jak to Wiśniewski ostatnio pokazał ma kupiony podkoszulek juz nazwe zapomniałem ale kosztuje 500 Euro a sam narzeka na slaba kondycje polskiego przemyslu wlokinniczego ech Lepper sobie lepper idz


Sam Wisniewski w ostatnim programie powiedział, że podpuścił Leppera. Versace nie projektuje takich podkoszulków. To czysta podróbka, a Lepper nie wiedział, że kupił ją na bazarze. 1/6 Polski się na to nabrała.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
kenrir
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 35
Nr użytkownika: 650

 
 
post 21/03/2004, 14:20 Quote Post

Staram się wierzyć, że wyniki sondaży nie przełożą się na wyniki wyborów bo jak tak to trzeba spier...

Ten post był edytowany przez Rothar: 16/04/2004, 13:31
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
Mariusz-ek
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 79
Nr użytkownika: 644

 
 
post 21/03/2004, 18:45 Quote Post

niestety, ale może dojśc do władzy. Ludzie są zmęczeni tymi całymi przepychankami w polityce. Zagłosują na niego przede wszystkim dlatego,m żeby pokazac, że dotychczasowe rządy były nieudolne.

nie wiem jednak, co będzie robił, podiadając władze, bo jak na razie on tylko krytykuje: pieprzy za przeproszenie ciągle to samo - że bieda, że złodziejstwo, że Balcerowicz musi odejśc, że oni już byli (a on chyba jako kolejny do złobu - idąc jego tokiem myślenia - ja też moge iśc do ładzy bo jeszcze nie byłem).

Sam zarzcua innym politykom, ze wędrują od partii do partii, a sam ostatnio przyjął Czarneckiego.

To, że jest źl każdy wie, ale Lepper nie proponuje nic co mogłoby rozwiązać tę trudną sytuację, moim zdaniem po prostu sie nie zna na gospodarczej stronie rządzenia - wykorzystuje tylko słabośc polskiej demokracji.

można o jego krytykanctwie nim powiedzieć - Impotent i krytyk z jednej są parafii, obaj wiedza jak, ale żaden nie potrafi.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #6

     
Celt
 

po prostu Celt
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 959
Nr użytkownika: 328

 
 
post 22/03/2004, 16:54 Quote Post

Co do mojego "uprzedzenia" w temacie kleru; myślę że jest raczej wynik dobrej i wnikliwej obserwacji. Nie trzeba zresztą bardzo głeboko wnikać że KlerKatolicki to nie są zwykli obywatele tego kraju.
Służe przykładami:
- przywileje w opodatkowaniu KK - nierówne traktowanie pod tym względem firm świeckich i kościelnych
- wiele afer zwiazanych ze zwrotem majątku KK odebranego mu przez PRL; wiele razy KK sięgnął łapką i dostal majątek zabrany mu nie przez KC tylko CK/monarchię/
- inne traktowanie /święte krowy/ KK przez policję i prokuratury (wiele głosnych wypadków; jazd po pijaku itp)
-afera Stella Maris
- sprawa koscióla w Dalikowie - gdyby na moim podwórku to się wydarzyło to komornik wysadziłby mnie gołym tyłkiem przed bramę, uprzednio sprawdziwszy czy nie mam w portkach portfela
Prosze mi więc nie mowić że KK nie jest częscią układu władzy ; Solidar-uchy pamiętają że to on pomógł im w walce z PZRP i dzięki temu ma te przywileje; SLD i miller zaś daje sie zastraszyć KK mowiącemu że za nim stoi naród (kiedyś to była prawda lecz dziś coraz mniej ludzi głosuje jak "ksiunc kazali") .
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 23/03/2004, 14:46 Quote Post

Niestety z bólem zaznaczyłem pierwszą opcję... mam nadzieję że się mylę i jednak Lepper nie wygra ale niestety wszystko wskazuje na katastrofę. Rozmawiałem z paroma ludźmi którzy chcą głosować na tego pana i zauważyłem że ich argumenty są podobne do jego własnych. Długo mówią o tym jak to pan Lepper "rozwali" wszystkie układy i wsadzi do więzień wszystkich przestępców... Na sugestię że musiałby przecież zacząć od siebie bo i powinien być karany i jest uwikłany w "układy" rozmówcy milczą i z nienawiścią się na mnie patrzą... hmm włąściwie na tym kończą się podobne dyskucje. Jak więc ich przekonać skoro oni argumentów nie chcą słuchać? Głosowali na SLD bo "za komuny było lepiej" teraz chcą Leppera bo "on jest inny i mówi prawdę" czy więc znaczna część społeczeństwa po prostu nie nadaje się do demokracji??
O rany jestem pełen obaw co do scenariusza Polski z najpopularniejszym mulatem w Polsce w roli głównej...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
gotrek
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 108
Nr użytkownika: 417

 
 
post 23/03/2004, 19:49 Quote Post

QUOTE
znaczna część społeczeństwa po prostu nie nadaje się do demokracji??
Albowiem demokracja jest wynalazkiem społeczeństw wysoko cywilizowanych i wyłącznie przez takie powinna być uprawiana. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 24/03/2004, 10:19 Quote Post

QUOTE(gotrek @ Mar 23 2004, 08:49 PM)
QUOTE
znaczna część społeczeństwa po prostu nie nadaje się do demokracji??
Albowiem demokracja jest wynalazkiem społeczeństw wysoko cywilizowanych i wyłącznie przez takie powinna być uprawiana. smile.gif

Ha właśnie... Tylko amerykanom wydaje się że wystarczy wprowadzić demokrację a dalej już wszystko się ułoży... Niestety to nie takie proste i nie dla wszystkich taki ustrój jest dobry. U nas zwykle lepiej się działo gdy mieliśmy mocnego przywódcę... czego nie zaznaliśmy zbyt często... hmm... oczywiście nie mówię tu o przywódcach w stylu Gomułki czy Gierka laugh.gif Jednak Lepper mimo że jest silną osobowością zwodzi społeczeństwo "na manowce' - to niestety nie jest ani drugi Piłsudski (jak sądzą niektórzy - słabo znający historię) anie nawet jego marna namiastka... sad.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
eques
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 731

 
 
post 24/03/2004, 11:46 Quote Post

Byłem członkiem Samoobrony. Nie chcę się przechwalać ale zotałem wyrzucony prez Andriuszę za "psucie wizerunku partii" i "zachowanie nie licujące z postawą członka Samoobrony". laugh.gif
Nie czepiajcie się swoich płuc, że są czarne, tylko siebie, że palicie. Samoobrona to skutek, więc zwracajcie uwage na przyczyny.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 24/03/2004, 11:52 Quote Post

Wiesz sądzę że to nie wystarczy żeby usprawiedliwić głosowanmie na gościa który nie mówi żadnych konkretów... powiem tak każdy może w nawet taki sposób to zrobić kupić parę gazet wyciąć z nich najbardziej bulwersujące fragmęty, nauczyć się ich na pamięć i niezależnie od zadawanych pytań w kółko powtarzać wyuczone texty... Oczywiście wiem że w przypadku pana Leppera to coś więcej - Tymochowicz itd ale chodzi mi o zasadę...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
eques
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 36
Nr użytkownika: 731

 
 
post 25/03/2004, 22:51 Quote Post

Nie rozumiem. chodzi o to, że to populista-skandalista? wszyscy politycy mówią, to co lud chce słuchać. On to robi skuteczniej niż inni. I tyle. Nie jego winą jest, że lud chce słuchać prostych prawd o jasno wyznaczonych (oddelegowanych na odcinek) wrogach.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #13

     
Maciek
 

IV ranga
****
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 381
Nr użytkownika: 58

 
 
post 30/03/2004, 20:55 Quote Post

Hmm a więc z tego co mówisz wynika że taki sam z niego kandydat jak każdy inny... a może nawet lepszy... hmm... niestety wygląda na to że już wkrótce się przekonamy na własnej skórze jak błędny jest Twój pogląd. sad.gif sad.gif sad.gif Jednak jakaś mała nadzieja wciąż się we mnie tli że jednak ktoś rozsądniejszy (bądź mniej szkodliwy) obejmie władze w naszym biednym kraju... pewnie spytasz kto w Polsce jest mniej szkodliwy? Szczerze Ci powiem że na takie (ewentualne) pytanie odpowiem... że niemal wszyscy...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Rothar
 

Primus Lictor
*******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.682
Nr użytkownika: 176

Krzysztof Bylinowski
Stopień akademicki: mgr nauk ekonom.
 
 
post 30/03/2004, 21:09 Quote Post

Rzeczywiście Lepper jest ukazywany w zaskakująco złym świetle. Media od kilku lat prowadzą za nim prawdziwą nagonkę. Redaktorzy odnoszą się do niego pogardliwie nawet jeśli mówi prawdę. O ty, że bycie przeciwko Lepperowi jest na topie i jest trendy świadczy, że wytwór pop-kultury Michał Wiśniewski wykorzystał pozę anty-lepperowską aby siebie samego promować.
Reasumując: Lepper nie taki zły jakim go malują, choć nie jest wybitnym politykiem (a jedynie znakomitym demagogiem, co jest jedynie zaletą).
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

12 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej