Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
25 Strony  1 2 3 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Esbeckie emerytury
 
Czy państwo powinno zabrać UB i SB emerytury
Czy państwo powinno zabrać UB i SB emerytury [ 13 ]  [9.35%]
Tak [ 80 ]  [57.55%]
Nie [ 41 ]  [29.50%]
Brak Zdania [ 5 ]  [3.60%]
Suma głosów: 139
Goście nie mogą głosować 
     
pan k
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 346
Nr użytkownika: 67.964

Stopień akademicki: TROLL SPAMER BANITA
Zawód: BANITA
 
 
post 22/10/2010, 15:53 Quote Post

Ja jestem na Tak. Dlatego że PRL był państwem okupacyjnym i nielegalnym bo Stalin podpisał z Rooseveltem umowę o stworzeniu ONZ i ten umowie było napisane że mają się odbyć wolne wybory i politycy mają powróci z emigracji i ludzie mają zdecydować jaki ma być ustrój państwa . Stalin nie spełnił żadnego warunku i narzucił Polsce komunizm. wybory były sfałszowane i tylko komuniści i PSL mogli wziąć w nich udział. UB za pomocą terroru i mordów na działaczach PSL - u pomogło wygrać komunistą wybory. UB składało się głownie Żydów i Rosjan. UB podlegało NKWD i głównym szefem był szef NKWD. Często rekrutowali się z marginesu społecznego i byli kryminalistami i mordercami którzy za ratunek z więzienia mieli im służyć. Często służyli Niemcom i byli folksdojczami.By nie zostać skazani za swoje zbrodnie zaczęli służyć komunistą. UB stworzyło oddziały żydów którzy uwierzyli UB że Polacy mordowali Żydów. UB było wielu działaczy KPP. Te Brygady miały służyć mordowaniu Polaków i często okradały Polskie wioski i mordy ich rzucano na podziemie. SB było łagodniejsze i stanie wojennym zamordowało wielu ludzi głównie Solidarności Walczącej i kapłanów. Często pozorując wypadki by wyglądały realistycznie i czaszami nie wiadomo czy był to wypadek czy zamordowanie. Często SB jak nie znani sprawcy bili kapłanów. Podczas manifestacji bili ludzi. Dzięki SB wielu nie mogło znaleźć pracy bo byli wrogami państwa i przez to mają małe emerytury. Niektórzy przez SB są kalekami i mogli znaleźć pracy i żyją z głodowej renty a ich oprawcy dobrze. Później stworzyli WSI które brało udział okradaniu państwa i aferach . Ukradli Polski czołg i sprzedali Rosji która go ulepszyła i zmieniła nazwę i sprzedała Malezji i przez to Polska straciła pieniądze. Sprzedawali nie legalnie broń do Iraku i Syrii i te pieniądze brali dla siebie. kraje Europy Zachodniej nie dają Emerytur formacją które służyły Hitlerowi i urzędnikom . Dla czego Polska nie bierze z nich przykładu.Pomyliłem się ankiecie i nie wiem jak poprawić błąd.

Ten post był edytowany przez pan k: 22/10/2010, 15:58
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #1

     
Gronostaj
 

Dławiciel Brabancki
*********
Grupa: Banita
Postów: 5.155
Nr użytkownika: 31.572

Zawód: BANITA
 
 
post 23/10/2010, 16:44 Quote Post

QUOTE(pan k @ 22/10/2010, 16:53)
Ja jestem na Tak.
*


Ja też.

Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
AKMS
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.160
Nr użytkownika: 12.458

 
 
post 23/10/2010, 16:56 Quote Post

QUOTE
Ukradli Polski czołg i sprzedali Rosji która go ulepszyła i zmieniła nazwę i sprzedała Malezji i przez to Polska straciła pieniądze


Nie chce się czepiać, ale robisz sobie "jaja", czy może piszesz to na serio

Swoją drogą, jeśli już ktoś coś ulepszał, to nasi radzieckiego T-72M1
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Sly
 

Unregistered

 
 
post 23/10/2010, 18:16 Quote Post

Glosowalem na tak,ale moim zdaniem powinno raczej sie im je obnizyc.Przeciez kundle tez musza jesc.
 
Post #4

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 23/10/2010, 18:37 Quote Post

A ja powiadam: 3 razy tak! smile.gif
Tyle że nie za całkowitą likwidacją (bo wtedy zaczną kraść biggrin.gif ), ale za obniżeniem do wysokości ~400 zł. Niech wiedzą, za jakie pieniądze muszą żyć ich ofiary.
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Sly
 

Unregistered

 
 
post 23/10/2010, 18:48 Quote Post

QUOTE(Andronikos @ 23/10/2010, 18:37)
A ja powiadam: 3 razy tak! smile.gif
Tyle że nie za całkowitą likwidacją (bo wtedy zaczną kraść biggrin.gif ), ale za obniżeniem do wysokości ~400 zł. Niech wiedzą, za jakie pieniądze muszą żyć ich ofiary.
*


Wysokie emerytury to zlodziejstwo,bo kto je im placi?-Panstwo,a panstwo to min.ich byle ofiary confused1.gif
 
Post #6

     
Dagome
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.260
Nr użytkownika: 46.895

Dagome Arbiter Elegantiarum
Stopień akademicki: Iudex
Zawód: Dagome Iudex
 
 
post 23/10/2010, 19:21 Quote Post

Dziwne, skoro są same posty na tak to skąd tyle głosów na nie? A chciałoby się poznać argumenty obu stron nie tylko jednej, no chyba że te drugie są raczej osobistej natury.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
rycymer
 

Ellentengernagyként
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 5.900
Nr użytkownika: 30.754

 
 
post 23/10/2010, 19:33 Quote Post

Mój głos oczywiście na tak.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Hieronim Lubomirski
 

Hetman Wielki Koronny
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.581
Nr użytkownika: 1.410

Zawód: Kawaler Maltanski
 
 
post 23/10/2010, 19:55 Quote Post

Mój głos na Tak
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Andronikos
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 796
Nr użytkownika: 67.214

Stopień akademicki: mgr
Zawód: mened¿er IT
 
 
post 23/10/2010, 20:41 Quote Post

QUOTE(Sly @ 23/10/2010, 19:48)
Wysokie emerytury to zlodziejstwo,bo kto je im placi?-Panstwo,a panstwo to min.ich byle ofiary  confused1.gif
*


Czy możesz powiedzieć jeszcze raz, bo niezbyt zrozumiałem o co Ci chodzi?
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 24/10/2010, 2:59 Quote Post

Tylko żeby takie "zabranie emerytur" było zgodne z prawem polskim i międzynarodowym... to już jest problem. TK orzekł, ze "jest zgodne"... ale też nie do wszystkiego się odniósl, a kolejna skarga leży i czeka na rozpatrzenie. Do tego tryb "zabierania" woła o pomstę do nieba, bo w zasadniczej swej części jest niby-trybem-administracyjnym, ale bez możliwości jakiejkolwiek weryfikacji ("informacja IPN" nie będąca decyzją administracyjną i nie podlegająca trybowi odwoławczemu, wydawana na podstawie dokumentów, które nie są udostępniane zainteresowanemu, przez co nie ma możliwości odniesienia się do danych przekazanych ZERMSWiA). Co wiecej, obecna praktyka jest taka, że spośród potencjalnie "pozbawianych" faktycznie uprawnienia utraciła ok. 1/4, no może 1/3 do teraz... pozostałym nic się nie stało.
Już nie wspominając o tym, że:
1)jedyną podstawą decyzji "odbierającej" jest sam fakt służby/pracy "w organach" - ale też nie wszystkich - bez indywidualizacji podstaw odpowiedzialności. Żeby było ciekawiej - w obecnej ustawie istnieją przepisy umożliwiające pozbawienie emerytury wobec osón, którym udowodniono popełnienie przestępstwa... przy czym - co jeszcze ciekawsze - takie osoby otrzymują WYŻSZE świadczenia niż ci, którym niczego nie udowadniano tylko odebrano "z automatu".
2) obecne uprawinenia emerytalne zostały przyznane ustawą z 1993 roku - w zaden zatem sposób nie można ich nazwać "komunistycznymi przywilejami". A do tego w uzasadnieniu wyroku TK wskazał, że "zasada ochrony nabytych praw emerytalnych nie ma charakteru bezwzględnego" co oznacza, ze wedle woli ustawodawcy można będzie teraz swobodnei żonglować WSZELKIMI uprawnieniami służącymi obywatelom - ciekawe, bardzo ciekawe... kto będzie następny?

Ciekaw jestem wyroków strasburskich, bo skarg poszło już kilkaset - będzie naprawdę interesująco...
 
Post #11

     
Sly
 

Unregistered

 
 
post 24/10/2010, 8:20 Quote Post

QUOTE(Andronikos @ 23/10/2010, 20:41)
QUOTE(Sly @ 23/10/2010, 19:48)
Wysokie emerytury to zlodziejstwo,bo kto je im placi?-Panstwo,a panstwo to min.ich byle ofiary  confused1.gif
*


Czy możesz powiedzieć jeszcze raz, bo niezbyt zrozumiałem o co Ci chodzi?
*


Chodzi o to ze Panstwo to my-ogol obywateli,czyli podatnikow,z ktorych to podatkow placone sa emerytury min.roznym kanaliom z tamtych czasow.Wiec ja,Ty i nawet ofiary roznych przesladowan z czasow PRL placimy pieniadze w\w osobnikom.
(nie mam polskiej klawiatury,wiec niektore polskie wyrazy faktycznie moga dziwnie brzmiec za co éxcusé moi wink.gif )

Ten post był edytowany przez Sly: 24/10/2010, 8:25
 
Post #12

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 24/10/2010, 8:35 Quote Post

Powinno się im te emeryturki odpowiednio obniżyć. Nie powinni mieć świadczeń po kilka tys. zł, ale dostosowane do całej reszty emerytów.
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 24/10/2010, 10:29 Quote Post

Te "kilka tysięcy" podobnie jak "całą reszta emerytów" to taki fajny slogan, z którego nic konkretnego nie wynika, niestety...
 
Post #14

     
mobydick1z
 

Błękitno-purpurowy Matuzalem
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.320
Nr użytkownika: 64.238

Braveheart
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Jakiś jest.
 
 
post 24/10/2010, 11:00 Quote Post

Ja tam żadnego fajnego sloganu nie widzę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

25 Strony  1 2 3 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej