Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
3 Strony < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> ANNA WALENTYNOWICZ, 1929 - 2010
     
Morves
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 66.419

Damian
 
 
post 9/09/2010, 18:10 Quote Post

QUOTE(lancaster @ 9/09/2010, 16:56)
Pani Anna była , uczciwa i bezkompromisowa , to jedna z najlepszych postaci I Solidarności .
*

Kolega znał panią Walentynowicz osobiście?
Bo ja osobiście uważam, że jeśli nie, to kolega nie jest w stanie wystawiać takich opinii.

Ten post był edytowany przez Morves: 9/09/2010, 18:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 13/09/2010, 8:54 Quote Post

Co do łykania przez A Walentynowicz - każdej fałszywki SB na temat L Wałęsy - to jest dokładnie odwrotnie . Kilkakrotnie SB - podrzucała Walentynowicz fałszywki na temat Wałęsy . Za każdym razem Walentynowicz je niszczyła . Walentynowicz z pewnością nie nadawała się na polityka . Ze względu na swoją bezkompromisową uczciwość . Podkreśla to każdy , kto ją znał . Na pewno też była przy tym bardzo uparta i apodyktyczna . To też podkreślają ci co ją znali .
Należy pamiętać , że Solidarność miała swojego człowieka w strukturach gdańskiego SB i była nieźle zorientowana w tym co się dzieję .
Ciekawe były losy tegoż człowieka - który po dekonspiracji odsiedział swoje w więzieniu - natomiast Wałęsa nie chciał go później przywrócić do służby i odmawiał jakichkolwiek honorów - uważając go publicznie - podobnie jak Kuklińskiego za zdrajce .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 13/09/2010, 10:20 Quote Post

QUOTE(adaho-siedem @ 13/09/2010, 8:54)
Co do łykania przez A Walentynowicz - każdej fałszywki SB na temat L Wałęsy - to jest dokładnie odwrotnie . Kilkakrotnie SB - podrzucała Walentynowicz fałszywki na temat Wałęsy . Za każdym razem Walentynowicz je niszczyła . Walentynowicz z pewnością nie nadawała się na polityka . Ze względu na swoją bezkompromisową uczciwość . Podkreśla to każdy , kto ją znał . Na pewno też była przy tym bardzo uparta i apodyktyczna . To też podkreślają ci co ją znali .
Należy pamiętać , że Solidarność miała swojego człowieka w strukturach gdańskiego SB i była nieźle zorientowana w tym co się dzieję .
Ciekawe były losy tegoż człowieka - który po dekonspiracji odsiedział swoje w więzieniu - natomiast Wałęsa nie chciał go później przywrócić do służby i odmawiał jakichkolwiek honorów - uważając go publicznie - podobnie jak Kuklińskiego za zdrajce .
*


Biedny mjr Adam Hodysz, nawet wg internetowej Encyklopedii Solidarności by IPN gdzieś jednak pracował:
QUOTE
Adam Hodysz, ur. 21 X 1940 w Warszawie. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Gdańsku, kierunek matematyka.

Od 1965 w PZPR. 1964–1974 oficer kontrwywiadu, 1975-1984 oficer Wydziału Śledczego KWMO w Gdańsku. W XII 1978 nawiązał kontakt z opozycją przez Aleksandra Halla, którego nast. informował o metodach działania SB, agentach w strukturach „S”, planowanych zatrzymaniach prewencyjnych; dzięki jego informacjom udało się m.in. zdemaskować agenta SB, Edwina Myszka, współzałożyciela WZZ Wybrzeża; 12 XII 1981 ostrzegł A. Halla, że należy liczyć się z „operacją nadzwyczajną”.

Po 13 XII 1981 w kontakcie z ukrywającym się Bogdanem Borusewiczem. W X 1982 przekonał do współpracy z podziemiem podoficera SB Piotra Siedlińskiego. W 1984 napisał wniosek o zwolnienie ze służby, w X 1984 aresztowany, konsekwentnie odmawiał zeznań, we IX 1985 skazany przez Sąd Okręgowy w Słupsku na 3 lata więzienia, Sąd Najwyższy podwyższył wyrok do 6 lat, 30 XII 1988 zwolniony przedterminowo, w 1990 uniewinniony.

W 1989 pracownik Spółdzielni Pracy Usług Wysokościowych Gdańsk. W 1990 pełnomocnik ministra spraw wewnętrznych ds. weryfikacji kadr SB, 1990–1993 szef Delegatury UOP w Gdańsku, odwołany przez ministra Milczanowskiego. 1996–2000 powtórnie szef Delegatury UOP w Gdańsku, od 2001 na emeryturze.

Odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski (2009).

Tak co do "Wałęsa nie chciał go przywrócić do służb", przywrócił - lata 1990-93, ciekawe to jest na jakim tle go zwolniono w 1993, ale to trochę inna kwestia wink.gif

Ten post był edytowany przez szapur II: 13/09/2010, 10:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
pseudomiles
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.540
Nr użytkownika: 38.593

 
 
post 13/09/2010, 12:28 Quote Post

W 1992 gdańska delegatura UOP pod jego kierownictwem w związku realizacją uchwały lustracyjnej Sejmu z 28 maja 1992[4] przekazała Ministrowi Spraw Wewnętrznych, Antoniemu Macierewiczowi akta agenta SB pseud. "Bolek" dotyczące urzędującego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.
Cytat z wikipedii.

To nic dziwnego, że Wałęsa go potem nie lubił i kazał zwolnić. smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
adaho-siedem
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 271
Nr użytkownika: 59.706

Adam
Stopień akademicki: magister
Zawód: ekonomista
 
 
post 22/09/2010, 9:58 Quote Post

QUOTE(pseudomiles @ 13/09/2010, 12:28)
W 1992 gdańska delegatura UOP pod jego kierownictwem w związku realizacją uchwały lustracyjnej Sejmu z 28 maja 1992[4] przekazała Ministrowi Spraw Wewnętrznych, Antoniemu Macierewiczowi akta agenta SB pseud. "Bolek" dotyczące urzędującego Prezydenta RP Lecha Wałęsy.
Cytat z wikipedii.

To nic dziwnego, że Wałęsa go potem nie lubił i kazał zwolnić.  smile.gif
*



No i wszystko jasne smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
rokosz
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 8
Nr użytkownika: 70.649

Dominik Rokosz
Zawód: kulturoznawca
 
 
post 21/01/2011, 8:51 Quote Post

nie. nie wszystko jasne. każdy może edytować wikipedię.

co do mjra Hodysza - dla mnie razem ze swoim współpracownikiem Piotrem Siedlińskim - bardzo ciekawe postaci.
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
Działo-LLL
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 7
Nr użytkownika: 70.831

Adam Dzia³o
Zawód: Uczen
 
 
post 4/02/2011, 21:24 Quote Post

Historie piszą zwycięzcy, niewątpliwie Wałęsa jest bardzo ciekawą postacią i sam chciałbym wiedzieć wiele o nim, myślę że dowiemy się tego za 60 lat jak udostępnią akta, chodź i to jest wątpliwe.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 10/02/2011, 10:56 Quote Post

Pani Anna Walentynowicz była na pewno osobą bardzo odważną, uczciwą i bezkompromisową. Na pewno też miała znaczące zasługi w walce z komunistami. Problem w tym, że osobą uczciwą (na swój sposób ), odważną i bezkompromisową był też np. Marat czy Robespierre, którym fakt ten nie przeszkadzał wysłać na szafot kilkadziesiąt tysięcy niewinnych ludzi i doprowadzić do śmierci dalszych może nawet kilkaset tysięcy. Nie uważam tu, by Anna Walentynowicz miała kogoś do śmierci doprowadzić, ale po prostu stwierdzam fakt, że sama uczciwość nie predystynuje kogoś do zajmowania się polityką. Ważny jest też zdrowy rozsądek i pewien dystans do rzeczywistości, a tego Pani Walentynowicz miała już znacznie mniej. O dobro nas wszystkich można bowiem walczyć tak, że kamień na kamieniu nie zostanie - a przecież żyć trzeba.
Stąd uważam, że należy się jej szacunek, dobra pamięć i miejsce w historii. I to wszystko.

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 10/02/2011, 18:02
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
Ferdas
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.443
Nr użytkownika: 80.281

 
 
post 1/02/2015, 11:48 Quote Post

Jak pewnie wiecie, były prezydent od pewnego czasu prowadzi mikroblog na stronie http://www.wykop.pl/ludzie/lechwalesa/ gdzie od czasu do czasu wpisuje swoje przemyślenia lub wrzuca swoje prywatne zdjęcia.
Ostatnio zwróciłem uwagę na coś takiego (pisownia oryginalna):
QUOTE
Myślałem o drugiej kadencji, a nawet byłem pewny .Zrealizowałem połowę swoich zamysłów .Resztę zostawiłem na drugą kadencję .Dlatego jestem nie spełnionym , nie zrealizowanym .Polska by inaczej dziś wyglądała . Gdyby ktoś z zachodu w mojej obecności zaproponował na przykład takie warunki wejścia Polski do NATO czy UNII musiałby szybko uciekać od stołu . Ja miałem argumenty , ja byłem ku zaskoczeniu Zachodu zwycięzcą .Szkoda , ale to Wasza zasługa i Wasze podziękowanie za doprowadzenia do zwycięstwa .Wybraliście SLD i Kwaśniewskiego i to na dwie kadencje .Tym ruchem zniszczyliście w dużym stopniu Wielkie Zwycięstwo . Uroki demokracji .

Jak myślicie, czy wygrana Wałęsy w 1995 coś by zmieniła? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.974
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 2/02/2015, 17:53 Quote Post

Jestem zdania ze Walesa jest bardziej uparty i Zachod mialby wieksze problemy ,Kwasniewski bardziej ugodowy sie wydaje. wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #25

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 2/02/2015, 18:28 Quote Post

Przemyślenia po latach,pod tytułem:,,Ja bym to, zrobił lepiej''. Czyżby pierwszy prezydent III RP ,pokłócił się z Olkiem ?.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Ferdas
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.443
Nr użytkownika: 80.281

 
 
post 2/02/2015, 19:06 Quote Post

Leszek odpowiada na pytanie "Gdzie jest moje 100 milionów?"
QUOTE
Zapomniałeś , było nawet referendum w Polsce o prywatyzacje gdzie mieścił się ten pomysł o 100 000 000 i co i Naród to odrzucił nie pamiętasz .Do mnie masz pretensje . Po drugie to był pomysł na drugą moją kadencje , a wybrałeś SLD i Kwaśniewskiego i znów do mnie masz pretensje
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 2/02/2015, 19:19 Quote Post

QUOTE(Ferdas @ 2/02/2015, 20:06)
Leszek odpowiada na pytanie "Gdzie jest moje 100 milionów?"
QUOTE
Zapomniałeś , było nawet referendum w Polsce o prywatyzacje gdzie mieścił się ten pomysł o 100 000 000 i co i Naród to odrzucił nie pamiętasz .Do mnie masz pretensje . Po drugie to był pomysł na drugą moją kadencje , a wybrałeś SLD i Kwaśniewskiego i znów do mnie masz pretensje

*


Leszek Balcerowicz czy Jarek tak ojca tłumaczy wink.gif?

Bo akurat Lechu już dawno temu wytłumaczył czemu nie może ludziom dać tych 100 mln (choć rozdawnictwo dla każdego dorosłego obywatela majątku narodowego było...):
QUOTE
ja chciałem dać! chcę! Tylko, że oni mi nie pozwalają, a ja nie mogę, bo ja nie mam mocy wykonawczej.


http://pl.wikipedia.org/wiki/100_000_000

I taki to był (byłby dalej) prezydent wink.gif.
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 2/02/2015, 19:27 Quote Post

Przejęcie wladzy przez SLD to wyłączna zasługa LW, który rozwiązał parlament. Zapomniał o tym? Jechalem wtedy samochodem i pamiętam, jak A. Hall mówił: obalicie rząd Suchockiej, a po nim będzie rządził SLD, bo ludzie są zmęczeni kłótniami na prawicy. I tak się stało.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Ferdas
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.443
Nr użytkownika: 80.281

 
 
post 5/02/2015, 13:30 Quote Post

Kolejna ciekawa wypowiedź:
QUOTE
26-Nie jestem żydem .
Z przykrością informuje , że dziesięć pokoleń sprawdzały , różne źródła , poza moją wiedzą i zgodą , przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej , co przyjmuję z ubolewaniem ,daję słowo ,gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny L Wałęsa
Na dziś dowody mojej formalnej Polskości , sercowej nie mam wątpliwości ; 1].obrzezany nie jestem można sprawdzić

Że co? wink.gif
http://www.wykop.pl/wpis/11204656/26-nie-j...formuje-ze-dzi/
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

3 Strony < 1 2 3 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej