Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> CZESLAW KISZCZAK, 1925 - 2015
     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 20/12/2014, 1:08 Quote Post

Na dzień dobry, to "fakt" również stanowi znakomite źródło wiedzy, tak napisać, żeby liczniki skoczyły kupionych egzemplarzy, a że coś będzie się nie zgadzać to już inna sprawa. Jakoś nie widzę w zalinkowanym teksćie tego, co mówi tytuł tego periodyku inaczej inteligentnych, zresztą SE to podobna liga. Że będę złośliwy - tytuł, że Kiszczak mówi, że niszczył, a Kiszczak oświadcza, że niszczyli sami zainteresowani smile.gif. Tekst o "straszliwych metodach werbunku" z SE mnie rozśmieszył, akurat wszędzie na świecie takie metody są dla tajnych służb podobne, ba dzisiaj nawet, a niegdyś w Kaczystanie też były podobne, ba powiedziałbym, zdarzyły się nawet romantyczne metody pracy operacyjnej smile.gif. Po drugie - w przypadku niszczenia akt, jedno z głównych zadań służb profesjonalnych, nie wydawać zwerbowanych agentów, nawet jeśli stoi to w sprzeczności z ustawą o archiwach...
Co do immunitetu, czy ja wiem, ciągle Kiszczak jest ciągany po sądach, z róznym skutkiem, gorzej by było jakby sądy, czy prokuratura odniosłyby się do np. uczestniczenia w WRON-ie jak IPN w kwestii tzw. akcji "Hiacynt". Wtedy można by coś mówić o immunitecie.

Ten post był edytowany przez szapur II: 20/12/2014, 1:15
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/12/2014, 1:35 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 20/12/2014, 1:08)
Że będę złośliwy - tytuł, że Kiszczak mówi, że niszczył, a Kiszczak oświadcza, że niszczyli sami zainteresowani smile.gif.
Nie. Kiszak mówi, że niszczył, a potem, że dawał do zniszczenia.- pretensja do Kiszczaka jak już. Tylko nie bardzo wiem o co- jednemu mógł sam zniszczyć, drugiemu dał. Szukasz dziury w całym.

QUOTE
Tekst o "straszliwych metodach werbunku" z SE mnie rozśmieszył, akurat wszędzie na świecie takie metody są dla tajnych służb podobne, ba dzisiaj nawet, a niegdyś w Kaczystanie też były podobne, ba powiedziałbym, zdarzyły się nawet romantyczne metody pracy operacyjnej
Kwestia oceny. Co to ma w ogóle do tematu?

QUOTE
Po drugie - w przypadku niszczenia akt, jedno z głównych zadań służb profesjonalnych, nie wydawać zwerbowanych agentów, nawet jeśli stoi to w sprzeczności z ustawą o archiwach...
To do kogo tutaj pretensja?
QUOTE
Co do immunitetu, czy ja wiem, ciągle Kiszczak jest ciągany po sądach, z róznym skutkiem, gorzej by było jakby sądy, czy prokuratura odniosłyby się do np. uczestniczenia w WRON-ie jak IPN w kwestii tzw. akcji "Hiacynt". Wtedy można by coś mówić o immunitecie.
Dudek wyraźnie zaznacza w jakim sensie używa tego słowa.

Ten post był edytowany przez emigrant: 20/12/2014, 1:36
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 20/12/2014, 2:41 Quote Post

A to nie jest kwestia pretensji do kogokolwiek, tylko akurat w tych artykułach robi się nie wiadomo co z po prostu tzw. normalnej praktyki służb. Już nie mówiąc o tym, że Kiszczak akurat szefem SB nie był. Jeszcze bym rozumiał, jakby rozwodzili się nad jakimiś rzeczywistymi problemami gen. Kiszczaka - np. kwestia uczestnictwa we WRON; ślady pozwoleń ze strony rzeczonego na działania pozaprawne itd. I raczej nie podzielam optymizmu niezależnych, do kogo ewentualny/rzekomy szantaż został skierowany.
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/12/2014, 3:17 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 20/12/2014, 2:41)
A to nie jest kwestia pretensji do kogokolwiek, tylko akurat w tych artykułach robi się nie wiadomo co z po prostu tzw. normalnej praktyki służb. Już nie mówiąc o tym, że Kiszczak akurat szefem SB nie był. Jeszcze bym rozumiał, jakby rozwodzili się nad jakimiś rzeczywistymi problemami gen. Kiszczaka - np. kwestia uczestnictwa we WRON; ślady pozwoleń ze strony rzeczonego na działania pozaprawne itd. I raczej nie podzielam optymizmu niezależnych, do kogo ewentualny/rzekomy szantaż został skierowany.
*


A Ty w ogóle sie odnosisz do tego materiału, który zalinkowałem? Gdzie w nim "sie robi nie wiadomo co z normalnej praktyki służb"?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 20/12/2014, 13:11 Quote Post

Bardziej chodziło o SE. Fakt za to spłaszcza pewne kwestie, żeby fajniej wyglądało.
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/12/2014, 13:31 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 20/12/2014, 13:11)
Bardziej chodziło o SE. Fakt za to spłaszcza pewne kwestie, żeby fajniej wyglądało.
*


No, to nie bądź nieśmiały i napisz jakie kwestie spłaszcza, na czym polega to spłaszczanie i jakie znowu spłaszcza TVRepublika, bo miałeś pretensje do wrtzucania linków do niej, nie do Faktu.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 20/12/2014, 17:00 Quote Post

Już Emigrancie napisałem wyżej, o co chodziło przy telewizyjnych niezależnych republikanach. Może rozwinę - interpretacja artykułu/swobodnego wywiadu z Kiszczakiem w SE tak, żeby dokopać "establishmentowi", czyli środowisku PO, czy po prostu tak zwanej stronie, która stała razem z ZOMO smile.gif Nie ma jak insynuacje na potrzeby własnych zwolenników. Tymczasem w większym stopniu akurat jak dla mnie zagrożenie dotyczy tej części establishmentu, której akurat niezależni "establishmentem" nie nazywają.
 
User is offline  PMMini Profile Post #37

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/12/2014, 18:56 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 20/12/2014, 17:00)
Już Emigrancie napisałem wyżej, o co chodziło przy telewizyjnych niezależnych republikanach. Może rozwinę - interpretacja artykułu/swobodnego wywiadu z Kiszczakiem w SE tak, żeby dokopać "establishmentowi", czyli środowisku PO, czy po prostu tak zwanej stronie, która stała razem z ZOMO smile.gif Nie ma jak insynuacje na potrzeby własnych zwolenników.
To jest ciekawe. Prosiłbym o wskazanie do którego konkretnie fragmentu tekstu się odnosisz. I jak ewentualnie inaczej należałoby go według Ciebie interpretować.
QUOTE
Tymczasem w większym stopniu akurat jak dla mnie zagrożenie dotyczy tej części establishmentu, której akurat niezależni "establishmentem" nie nazywają.
Mółbyś rozwinąć?

Ten post był edytowany przez emigrant: 20/12/2014, 18:56
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #38

     
szapur II
 

X ranga
**********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 12.121
Nr użytkownika: 63.609

Stopień akademicki: magazynier:)
Zawód: student
 
 
post 20/12/2014, 19:21 Quote Post

Emigrancie, sam dałeś link do programu (post nr 22), w którym insynuują, że Kiszczak szantażuje "establishment", potem dopisujesz sobie o immunitetach, nawet nie pamiętasz, co linkowałeś, jaka była treść tej pogadanki? Już omówiłem i nie zamierzam poświęcać więcej uwagi tej wątpliwej publicystyce, tu chyba powinniśmy rozmawiać o okresie 1980-89. Znowu wrzucisz jakieś swobodne dywagacje z tvrepubika na tematy dnia dzisiejszego?

Ten post był edytowany przez szapur II: 20/12/2014, 19:24
 
User is offline  PMMini Profile Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 20/12/2014, 19:49 Quote Post

QUOTE(szapur II @ 20/12/2014, 19:21)
Emigrancie, sam dałeś link do programu (post nr 22), w którym insynuują, że Kiszczak szantażuje "establishment", potem dopisujesz sobie o immunitetach, nawet nie pamiętasz, co linkowałeś, jaka była treść tej pogadanki?
Jakie: insynuacje? Do głowy mi nie przyszło, że to o ten fragment Ci chodzi i, że to będziesz negował... blink.gif Ty uważasz, że nie ma takiego przekazu: Jak się nie odczepicie, to mogę sobie to i owo przypomnieć, a i dokumenty się na poparcie znajdą? I myślisz, że w geście dobrej woli rzeczywiście niszczył czy dawał do niszczenia dokumenty bez zostawienia sobie duplikatów czy kopii? Dla mnie odpowiedź jest oczywista.
Dwa; Nie ja sobie dopisuje, tylko Dudek to mówi.
QUOTE
  Znowu wrzucisz jakieś swobodne dywagacje z tvrepubika na tematy dnia dzisiejszego?
Mam prawo, jeśli uzasadnię dlaczego i uznam za interesujące. Ty zaś masz prawo się odnieść do tego.
I nie odpowiedziałeś dlaczego uważasz, że w większym stopniu, itd...

Ten post był edytowany przez emigrant: 21/12/2014, 0:05
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 16/06/2015, 14:25 Quote Post

http://telewizjarepublika.pl/kiszczak-skaz...cnie,20723.html Niewiele, ale zawsze coś smile.gif

Ten post był edytowany przez metalcoola: 16/06/2015, 14:25
 
User is offline  PMMini Profile Post #41

     
Fuser
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.265
Nr użytkownika: 15.418

 
 
post 17/10/2015, 20:31 Quote Post

Żona zrobiła mu "przysługę" swoją niedawno wydaną wspomnieniową książką.
Czytałem. Nie warto.
 
User is offline  PMMini Profile Post #42

     
Lizergus
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 669
Nr użytkownika: 93.112

KorPog
 
 
post 5/11/2015, 15:47 Quote Post

QUOTE
Zmarł Czesław Kiszczak, był szef MSW, odpowiedzialny za stan wojenny. Informację o śmierci potwierdziła rodzina generała.


http://wiadomosci.onet.pl/kraj/zmarl-gen-e...kiszczak/nze0rb
 
User is offline  PMMini Profile Post #43

     
Artimax
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 286
Nr użytkownika: 63.073

Stopień akademicki: BANITA
Zawód:
 
 
post 5/11/2015, 21:51 Quote Post

Posluze sie klasykiem.
Umarł generał Kiszczak. Ktory to generał miał niewątpliwie jakieś plusy. Rozchodzi się jednak o to aby owe plusy nie przesłoniły nam minusów.
Ja oceniam go negatywnie.
I bonus.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=102...&type=3&theater
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
konto usunięte 051218
 

Unregistered

 
 
post 6/11/2015, 6:17 Quote Post

QUOTE
CZESLAW KISZCZAK, Zbrodniarz czy człowiek honoru...

Że tak się spytam: ów "honor" w jakiej postaci miał się objawiać u tej osoby ?



Masz problem z tytulem watka ?
Przedstaw wlasna propozycje.
Moderator N_S


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 6/11/2015, 10:44
 
Post #45

5 Strony < 1 2 3 4 5 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej