Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Komentatorzy w TVP, Czy jest jeszcze jakaś charyzma?
     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 28/05/2008, 21:30 Quote Post

Witam,

Zastanawiam się czy w ostatnim czasie są jeszcze w TVP komentatorzy pokroju choćby T. Zimocha (Panie Turek kończ Pan mecz!!!)? Nadal reagujący mocno emocjonalne, wręcz związani duchowo z drużyną polską grającą w meczu.

W wątku tym chciałbym abyśmy sobie powspominali to co nas zachwyciło w komentatorach (niekoniecznie piłkarskich), ich niezapomniane komentarze czy wreszcie pokazy zaangażowania czy wiedzy.
Z mojej strony 3 typy:
1. Szpakowski - i mecz Polska 1-1 Francja, karny wyciągnięty przez Andrzej "Księcia Paryża" W. i "ściana marzeń i nadziei". Do dziś nie zapomnę tego stwierdzenia smile.gif
2. Szaranowicz - no cóż fanem skoków nie jestem: ale Predazzo 2003 http://youtube.com/watch?v=vmeT93N3Izg to co tu zrobił Szaranowicz, to naprawdę szacunek.
3. Zimoch - mecz rewanżowy Widzew - Broendby, i Tomasz Zimoch, który chyba schudł z 10kg przez ostatnie 4minuty dogrywki...

Nagroda pocieszenia również dla Przemka Babiarza - bo kto potrafi tak podniecać się i emocjonować jazdą figurową, pływaniem i skokami synchronicznymi i wreszcie lekką atletyką...
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 28/05/2008, 22:26 Quote Post

Szpakowski jest dla mnie bezkonkurencyjny, głównie dlatego, że się do niego przez te wszystkie lata przyzwyczaiłem. Nie wyobrażam sobie ważnego meczu bez tej jego szalonej egzaltacji i charakterystycznego głosu. Jak mawiają niektórzy, dzięki niemu nawet na drugim końcu mieszkania słychać że właśnie akcja toczy się pod bramką smile.gif
A te słynne byki które zapamiętale płodzi tylko dodają mu uroku. Czasem można parsknąć zdrowym śmiechem, trochę się wyluzować i pozbyć części niezdrowych emocji.
Może wreszcie nadejdzie czas że będzie miał wreszcie okazję komentować sukcesy polskiej repry.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/05/2008, 8:57 Quote Post

Dawno temu ktoś (chyba Raczkowski, ale nie pamiętam dobrze...) narysował w Polityce taki o to rysunek:
w loży komentatorskiej siedzi trzech panów, na mikrofonach mają małe flagi swoich krajów. I tak oto siedzą Rumun, Anglik, a w środku Polak. Na boisku Rumuni i Anglicy jeszcze nie zaczęli grać, piłka stoi sobie na środku pola, a Polak drze sie do mikrofonu, opluł już pół szyby, oczy przekrwione mało mu z głowy nie wyskoczą. Komentatorzy rumuński i angielski, a nawet piłkarze i sędzia z boiska patrzą na polskiego komentatora w niemym zdumieniu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 29/05/2008, 10:03 Quote Post

Emocjonalny komentarz - to jest to. Szpaku nawet w chwilach załamania jest w stanie doprowadzić mnie do histerycznego śmiechu błędami i karkołomnymi sformułowaniami.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 29/05/2008, 10:32 Quote Post

Ale zdecydowanie wole "radosną i spontaniczną" twórczość Szpaka niż nudny komentarz Iwańskiego czy pseudo-żarciki Patyry...
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 29/05/2008, 13:05 Quote Post

A ja bym wolał prawdziwy KOMENTARZ, ale ten kabaret, który nam niektórzy serwują, ze Szpakowskim i Szaranowiczem na czele...
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Rafadan
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 8.256

 
 
post 29/05/2008, 14:42 Quote Post

Prawdziwym komentarzem okraszają mecze w każdej przerwie wielcy specjaliści od futbolu, Jurek Angel i Jacek Gmoch ("He,he,he") smile.gif
Oglądając mecz chcę się przede wszystkim dobrze bawić i dzięki temu choć na chwilę odciąć od szarej rzeczywistości. Przy monotonnym głosie polsatowskich komentatorów mam ochotę tylko na sen, a przy Szpakowskim sam pokopałbym trochę piłkę.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 29/05/2008, 14:56 Quote Post

QUOTE
Jacek Gmoch


Postać nietuzinkowa, jedyny w Polsce ekspert od światowego futbolu, ze szczególnym naciskiem na 2 ligę grecką...

Ironiside napisał: Szpaku i Szaranowicz. Ale to Jacek Gmoch jest tutaj postacią do tego stopnia kabaretową, że aż tragikomiczną. Tragizm polega na tym, że p. Gmoch nie ma pojęcia, że cała Polska się z niego śmieje. I ma go w zasadzie dosyć. Bo pośmiać się raz za czas z jego "hehehe" można, ale jeśli droga TVP serwuje go przed każdym meczem, łącznie z tymi najważniejszymi typu finał Champions League czy Mistrzostw Świata, to przestaje być zabawne.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
lukasiek2
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 33.988

Lukasz
Zawód: student
 
 
post 29/05/2008, 15:06 Quote Post

To że Gmoch jest zabawny to fakt ale jednak chyba do takiego studia przydał by się ktoś z większa erudycją wink.gif

Ja "wychowałem się" na Szpakowskim i jestem do niego przyzwyczajony, choć te jego lapsusy sa coraz częstsze i rażą ale mnie osobiście tylko wtedy gdy mecze są nudne i np. nie kibicuje specjalnie jednej z drużyn.

Ale nikt chyba w Polsce ( może oprócz Zimocha ale komentarz w radiu to trochę inna bajka) nei potrafi tak zbudować atmosfery jak Szpakowski i czasem porwać widzów wink.gif biggrin.gif

Co do Szaranowicza to uwilbiam jego metafory ..biggrin.gif poeta polskiego komentarza sportowego biggrin.gif

mix wpadek polskich komentatorów : http://pl.youtube.com/watch?v=tG4eMFDju_8
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 29/05/2008, 15:13 Quote Post

Ryszardzie możesz śmiać się z Gmocha...ale ten człowiek wprowadził "Wszechateńskich" to pół finału Ligi Mistrzów oraz po 7 latach odzyskał dla nich mistrzostwo. W częściach Aten kibicujących "Pane" Gmoch jada w restauracja bez płacenia. Podobnie ma chyba tylko Krzysztof "Gucio" Warzycha. Larissą zdobył w 1988r. mistrzostwo Grecji.

Wskaż proszę polskiego trenera, który przebrnął do półfinału LM...
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
lukasiek2
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 33.988

Lukasz
Zawód: student
 
 
post 29/05/2008, 15:16 Quote Post

Nikt chyba nie neguje kompetencji trenerskich p. Gmocha , ale nie uważacie ze jego pomyłki trochę ośmieszają TVP ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 29/05/2008, 15:19 Quote Post

Ja powiem tak. Ze swojej perspektywy, osoby grającej regularnie na pełnowymiarowym boisku - Gmoch wskazuje wiele ciekawostek i niuansów taktycznych. Przedstawia je w sposób żenujący, wręcz idiotyczny. Nikt nie wskazuje pracy bez piłki zawodników tak jak on (ustawiania się, ściągania uwagi). Chyba, że uważamy, że ideałem jest ekspert od "cudownych diagonalnych podań"...Wtajemniczeni wiedzą o kim mówię...
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
lukasiek2
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 44
Nr użytkownika: 33.988

Lukasz
Zawód: student
 
 
post 29/05/2008, 15:23 Quote Post

to że Gmoch jest śmieszny , to nie znaczy że powinien odejść tongue.gif Wole go niż Engela lub Trzeciaka wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
Ryszard Lwie Serce
 

الشيطان
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.405
Nr użytkownika: 24.473

Zaurak
Stopień akademicki: magister iuris
Zawód: Mlot na Fiskusa
 
 
post 29/05/2008, 15:25 Quote Post

QUOTE
Ryszardzie możesz śmiać się z Gmocha...ale ten człowiek wprowadził "Wszechateńskich" to pół finału Ligi Mistrzów oraz po 7 latach odzyskał dla nich mistrzostwo. W częściach Aten kibicujących "Pane" Gmoch jada w restauracja bez płacenia. Podobnie ma chyba tylko Krzysztof "Gucio" Warzycha. Larissą zdobył w 1988r. mistrzostwo Grecji.

Wskaż proszę polskiego trenera, który przebrnął do półfinału LM...


Ależ wiem, artifakcie, wiem że jest zasłużony. Nie śmieję się z jego osiągnięć, bo są (były?). Słodkie było, jak się rozpływał nad swoimi wychowankami, jak doszli do finału ME. Ale trzeba mieć we wszystkim umiar.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #14

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 30/05/2008, 14:18 Quote Post

Może zbyt dużo piłki kopanej nie oglądam, ale jakoś nigdy nie zaobserwowałem niczego, co byłoby powodem do śmiania się z Gmocha...
Natomiast niektóre teksty Szpakowskiego, a zwłaszcza Szaranowicza to po prostu żenada. Ten drugi rozłożył mnie na łopatki swoim niezwykle mocno zaakcentowanym określeniem Jane Ahonena: jest fajter. Rączki opadają...
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej