Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
8 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> STANISLAW MIKULSKI, 1929 - 2014
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 1/12/2014, 12:40 Quote Post

QUOTE
Mikulski jak się wydaje nie pisał tych scenariuszy, ale jednak przyczynił sie do zakłamania kolejnego fragmentu historii dla potrzeb wrogiej propagandy.

Ameryki ta uwaga nie odkrywa, w PRL-u kręcono filmy zakłamujące historię. Tyle tylko, że dzisiaj tez się takie kręci, które też ją zakłamują tylko z innych powodów i na inny sposób. Od tego masz wiedzę historyczną aby sobie takie rzeczy wychwycić i skorygować. Jak ktoś czerpie wiedzę historyczną z filmów to generalnie można mu tylko współczuć podejścia do problemu wink.gif.
A zachwyty wznosimy tutaj nad wspaniałym aktorem starej szkoły i wspaniałym filmem, który np. ja mogę oglądać bez problemu z przyjemnością zawsze i wszędzie, w przeciwieństwie do dzisiejszych wytworów wink.gif. Jak ktoś dzisiaj nakręci rzecz lepszą, to będziemy oglądać ją, na razie nikomu się to jeszcze nie udało.
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 1/12/2014, 12:50 Quote Post

QUOTE
[=Wysoki]


A zachwyty wznosimy tutaj nad wspaniałym aktorem starej szkoły i wspaniałym filmem, który np. ja mogę oglądać bez problemu z przyjemnością zawsze i wszędzie, w przeciwieństwie do dzisiejszych wytworów wink.gif. Jak ktoś dzisiaj nakręci rzecz lepszą, to będziemy oglądać ją, na razie nikomu się to jeszcze nie udało.

/


Dokładnie. W tych filmach, czyli ,,Stawce" właściwie wszystko, jak choćby rozmowy Klossa z Brunerem, było przecież tak surrealistyczne, i stąd można te filmy ogladac wiele razy.
A rozmowy gentelmana Klossa z kobietami to tez perełki.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
arturus.miłośnik historii
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.372
Nr użytkownika: 93.614

Artur G
Stopień akademicki: inzynier
Zawód: ostatni rzymianin
 
 
post 1/12/2014, 12:52 Quote Post

I tu się zgodzę z moderatorem Wysokim,poznawanie historii z filmów ,szczególnie amerykańskich może jedynie zaprowadzić w ślepą uliczkę.Stanisław Mikulski należy do tych wspaniałych aktorów ,którzy swoimi kreacjami tworzyli historię polskiego kina.A czy grał zafałszowaną postać ,to każdy osądzi według swojego uznania ,grunt że grał tak że każde następne pokolenie zachwyca się nad kreacją i kunsztem a nie czy grał ,,sowieckiego szpicla ''.
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 1/12/2014, 12:53 Quote Post

QUOTE
A rozmowy gentelmana Klossa z kobietami to tez perełki.

Czy są teraz amanci filmowi tej klasy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Baszybuzuk
 

IX ranga
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 5.970
Nr użytkownika: 50.178

Stopień akademicki: Nadszyszkownik
Zawód: IT
 
 
post 1/12/2014, 13:08 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 1/12/2014, 12:50)
Dokładnie. W tych filmach, czyli ,,Stawce" właściwie wszystko, jak choćby rozmowy Klossa z Brunerem, było przecież tak surrealistyczne, i stąd można te filmy ogladac wiele razy.
A rozmowy gentelmana Klossa z kobietami to tez perełki.


Głównym "grzechem" Klossa (podobnie jak "Pancernych") było to, że był świetnie zrobiony.

Mało kto pamięta, że takich produkcji o naszych dzielnych szpiegach/bezpieczniakach/milicjantach walczących z faszystami/sabotażystami/bumlenatami/czymkolwiek były kopy w całym obozie. Niektóre zresztą osiągały podobny poziom surrealizmu ("Siedemnaście Mgnień Wiosny"), ale tylko niektóre wypaliły dzięki udanym scenariuszom i aktorstwu. Inne były intrygujące tematem ("Pogranicze w Ogniu" - czyli Dwójkarze kontra Abwehra), ale jednak ubogie wykonawczo. Z większości (np. z "Życia na gorąco") obecne można się jedynie śmiać.
 
User is online!  PMMini Profile Post #20

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 1/12/2014, 13:16 Quote Post

QUOTE
Głównym "grzechem" Klossa (podobnie jak "Pancernych") było to, że był świetnie zrobiony.

Kloss dobrze zrobiony? Tam cywile są w ubraniach i fryzurach współczesnych (tj. z czasów kręcenia serialu). Ot przyszli z ulicy w tym co mieli na sobie.
I mój ulubiony wic. Odcinek, gdy Kloss sam wysadza w powietrze ścisle tajną fabrykę. Pomijam, jak się tam dostał i jak wysadził. Ale przechodzi przez troje drzwi. Na pierwszych jest napis: Wstęp Wzbroniony. Na drugich; VERBOTEN. Na trzecich: Wstęp wzbroniony, ale gotykiem.
Albo niedoróbki obsadowe. Herdegen jest oficerem niemieckim a dwa odcinki potem brytyjskim. Kloss najpierw Pawlika zna, a potem nie zna.
A sam Mikulski. Przystojny i owszem. Ale aktor średni. Widziałem go kilka razy w teatrze. Nie porywał.

Ten post był edytowany przez balum: 1/12/2014, 13:16
 
User is offline  PMMini Profile Post #21

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/12/2014, 13:20 Quote Post

QUOTE(balum @ 1/12/2014, 13:16)
QUOTE
Głównym "grzechem" Klossa (podobnie jak "Pancernych") było to, że był świetnie zrobiony.

Kloss dobrze zrobiony? Tam cywile są w ubraniach i fryzurach współczesnych (tj. z czasów kręcenia serialu). Ot przyszli z ulicy w tym co mieli na sobie.
I mój ulubiony wic. Odcinek, gdy Kloss sam wysadza w powietrze ścisle tajną fabrykę. Pomijam, jak się tam dostał i jak wysadził. Ale przechodzi przez troje drzwi. Na pierwszych jest napis: Wstęp Wzbroniony. Na drugich; VERBOTEN. Na trzecich: Wstęp wzbroniony, ale gotykiem.
Albo niedoróbki obsadowe. Herdegen jest oficerem niemieckim a dwa odcinki potem brytyjskim. Kloss najpierw Pawlika zna, a potem nie zna.
A sam Mikulski. Przystojny i owszem. Ale aktor średni. Widziałem go kilka razy w teatrze. Nie porywał.
*


Zgadzam się z Balumem. Klossa lubią na zasadzie "na bezrybiu i rak ryba". Poza tym był Polakiem robiących Niemców w bambuko jak chciał, z palcem w.... nosie, po kilka razy w każdym odcinku. Zaś wątek sowieckiej smyczy był dyskretnie schowany jak tylko można było. Nie był eksoponowany, wystawał tylko gdzie nie gdzie. Teraz doszedł jeszcze sentyment- do aktorów, do czasów młodości.
Jeśli chodzi o realia historyczne, to... wiadomo-lepiej nie mówić, a i niedociągnięć i bzdur wspomnianych przez Baluma też było pełno.

Ten post był edytowany przez emigrant: 1/12/2014, 13:21
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Marek Zak
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.880
Nr użytkownika: 72.286

Marek Zak
Stopień akademicki: mgr
Zawód: Korpomiś & Pisarz
 
 
post 1/12/2014, 13:21 Quote Post

QUOTE
[=Balum]

I mój ulubiony wic. Odcinek, gdy Kloss sam wysadza w powietrze ścisle tajną fabrykę. Pomijam, jak się tam dostał i jak wysadził. Ale przechodzi przez troje drzwi. Na pierwszych jest napis: Wstęp Wzbroniony. Na drugich; VERBOTEN. Na trzecich: Wstęp wzbroniony, ale gotykiem.
Albo niedoróbki obsadowe. Herdegen jest oficerem niemieckim a dwa odcinki potem brytyjskim. Kloss najpierw Pawlika zna, a potem nie zna.

/


No przeciez także na tym polegał ten surrealism. Wszystko było na powaznie, a tu myk i do innego wymiaru.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.837
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 1/12/2014, 14:38 Quote Post

Dyskusja na temat porównania serialu "Pogranicze w ogniu" ze "Stawką..." została przeniesiona tutaj: http://www.historycy.org/index.php?showtopic=119101
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 1/12/2014, 15:14 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 1/12/2014, 13:21)
QUOTE
[=Balum]

I mój ulubiony wic. Odcinek, gdy Kloss sam wysadza w powietrze ścisle tajną fabrykę. Pomijam, jak się tam dostał i jak wysadził. Ale przechodzi przez troje drzwi. Na pierwszych jest napis: Wstęp Wzbroniony. Na drugich; VERBOTEN. Na trzecich: Wstęp wzbroniony, ale gotykiem.
Albo niedoróbki obsadowe. Herdegen jest oficerem niemieckim a dwa odcinki potem brytyjskim. Kloss najpierw Pawlika zna, a potem nie zna.

/


No przeciez także na tym polegał ten surrealism. Wszystko było na powaznie, a tu myk i do innego wymiaru.
*


No, tak. Tylko, że jeśli z w zamierzeniu realistycznego serialu wychodzi surrealizm, to coś jest nie tak... A twórcy przystepując do kręcenia "Stawki..." o ile wiem nie mieli zamiaru robić "Sanatorium pod Klepsydrą". sleep.gif
Jeszcze jedna rzecz, jeśli chodzi o Mikulskiego: tego aktora wyjatkowo mocno trzymał się mit, że jest żonaty z Zawieruszanką (kuzynka Edyta z serialu, ta, co Zdradziła III Rzeszę! ) rolleyes.gif

Ten post był edytowany przez emigrant: 1/12/2014, 15:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
balum
 

Sągorsi
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 6.867
Nr użytkownika: 46.347

 
 
post 1/12/2014, 16:38 Quote Post

QUOTE(Marek Zak @ 1/12/2014, 14:21)
QUOTE
[=Balum]

I mój ulubiony wic. Odcinek, gdy Kloss sam wysadza w powietrze ścisle tajną fabrykę. Pomijam, jak się tam dostał i jak wysadził. Ale przechodzi przez troje drzwi. Na pierwszych jest napis: Wstęp Wzbroniony. Na drugich; VERBOTEN. Na trzecich: Wstęp wzbroniony, ale gotykiem.
Albo niedoróbki obsadowe. Herdegen jest oficerem niemieckim a dwa odcinki potem brytyjskim. Kloss najpierw Pawlika zna, a potem nie zna.

/


No przeciez także na tym polegał ten surrealism. Wszystko było na powaznie, a tu myk i do innego wymiaru.
*


Nie. Surrealizm to np. jak Kloss za pomocą "guzik zapiąć" wysadza fabrykę. Albo szkopy jakoś nie zauważyły zbieżności między miejscami skąd nadaje J-23 i służy Hans Kloss. I to, ze zna go konspiracja całej Europy. I to jest OK. Taki Bond jest równie surrealistyczny. Ja zaś wymieniłem różne niedoróbki. Jak powyższe i kompletny anachronizm ubrań cywilnych i fryzur.

Ten post był edytowany przez balum: 1/12/2014, 16:40
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 2/12/2014, 18:42 Quote Post

Przewagą Klossa nad chociażby "Pogranicze w ogniu" było to że była całkowita mizeria w tygodniowym programie. Jak dobrze pamiętam to wyświetlano w tygodniu zaledwie parę i to najczęściej nie ciekawych filmów. Na "Stawkę" czekało się cały tydzień aby go zobaczyć. Obecnie nie pamiętamy co oglądaliśmy wczoraj a co dopiero tydzień temu. Obecnie nadawanie raz w tygodniu odcinka nie ma większego sensu bo po prostu zapominany kiedy i na którym kanale był emitowany poprzedni odcinek. Sam się obecnie złapałem gdy chciałem obejrzeć odcinki "Chłopów" chyba na Kino Polska. Ale nigdy nie zapamiętałem kiedy należy obejrzeć następny.
Podobnie było z "Janosikiem".
 
User is offline  PMMini Profile Post #27

     
Ironside
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.304
Nr użytkownika: 8.937

 
 
post 3/12/2014, 11:36 Quote Post

Mikulski już zawsze będzie budził przyjemne skojarzenia z "Janem Kluską", ale opowiadanie, że był świetnym aktorem to bardzo gruba przesada. Już w "Stawce..." blednie w konfrontacji z każdym ekranowym partnerem, a obok Karewicza, Wołłejki, Dmochowskiego, Lutkiewicza, Pawlika czy Stoora to już dosłownie nie istnieje. Na szczęście dobrze nosi mundur smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.897
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 3/12/2014, 13:01 Quote Post

QUOTE(Ironside @ 3/12/2014, 11:36)
Na szczęście dobrze nosi mundur smile.gif
*


Tak jest. Od kiedy pamietam, kobiety komentowały tę postać: taki przystojny... I jak z takim wizerunkiem nie wygrać u publiczności? rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
gtsw64
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.427
Nr użytkownika: 38.675

Zawód: st.sier¿.sztab
 
 
post 3/12/2014, 13:18 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 3/12/2014, 13:01)
QUOTE(Ironside @ 3/12/2014, 11:36)
Na szczęście dobrze nosi mundur smile.gif
*


Tak jest. Od kiedy pamietam, kobiety komentowały tę postać: taki przystojny... I jak z takim wizerunkiem nie wygrać u publiczności? rolleyes.gif
*


Poza tym mundur niemiecki bardzo szykowny. W radzieckim tak by nie wyglądał smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

8 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej