Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
74 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Punkt informacji czytelniczej, czyli gdzie najlepiej kupować książki
     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 26/09/2008, 14:09 Quote Post

QUOTE(Shell @ 26/09/2008, 8:08)
co do kupowania na Allegro.

Ci z Was którzy kolekcjonują serię BSL PIWu być może zauwazyli nagły wysyp "białego kruka" czyli biografii cesarzowej Elżbiety. Ceny są kosmiczne (od 90 do 380- sic!- zł).

Nie kupujcie! Wysyp ten to efekt zapowiedzi PIWu, że planuje II wydanie tejże pozycji.

To tak gwoli ostrzeżenia, żeby nikt nie wyrzucił niepotrzebnie zbyt dużej gotówki. No chyba, że zależy mu akurat na I wydaniu i chce wink.gif
*



Trochę to dziwne? Nie powinno być czasem odwrotnie tj., że wraz ze zbliżającym się wznowieniem powinny ceny raczej spadać? Co do wznowienia biografii Elżbiety I to nie jest czasem ona autorstwa Marii Boguckiej? Jeżeli tak to dobrze smile.gif, bo mam jedną jej książkę pt. Bona Sforza z Ossolineum i mi się bardzo podobała. Mam nadzieję, że w przypadku tej książki będzie podobnie wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #31

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 28/09/2008, 17:36 Quote Post

QUOTE(Gronostaj @ 26/09/2008, 13:56)
QUOTE(Shell @ 26/09/2008, 8:08)
Wysyp ten to efekt zapowiedzi PIWu, że planuje II wydanie tejże pozycji.
*


Dziwne. W takiej sytuacji bardziej spodziewałbym się zaniechania prób zakupu I wydania przez miłośników serii ( do których ja raczej się nie zaliczam wink.gif ).

Pozdrawiam!
*



jestem na Allegro od 8 lat bodajze (ech gdzie te piękne, początkowe czasy kiedy za grosze kupowalo sie wartosciowe pozycje!) i zawsze tak jest. Po prostu osoby, ktore posiadają poszukiwane pozycje (np rzadkie BSLe, HaBeki, Ceramy) w razie wznowienia, o którym odpowiednio wcześnie się dowiedzą wystawiają swoje książki za dosyć dużą cenę by jeszcze "złapać" osoby, które o tym wznowieniu nie wiedzą.

Tak było już np z Ateny-Sparta,Legnicą czy Jerozolimą (z HaBeków) czy choćby ostatnio z Dziejami Bizancjum Ostrogorskiego, które po latach wznowił PWN.
Schemat jest prosty książka Ostrogorskiego "chodziła" na Allegro zazwyczaj za około 120-200 zł, nagle pojawiła się za 90-120 zł, chętnych na taki "okazyjny" zakup nie brakowało. A niedługo później (w tym przypadku było to kilka miesięcy bo PWN opóźnił wydanie w stosunku do początkowych zapowiedzi) wyszło wznowienie. wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #32

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 28/09/2008, 17:40 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 26/09/2008, 14:09)

Trochę to dziwne? Nie powinno być czasem odwrotnie tj., że wraz ze zbliżającym się wznowieniem powinny ceny raczej spadać? Co do wznowienia biografii Elżbiety I to nie jest czasem ona autorstwa Marii Boguckiej? Jeżeli tak to dobrze smile.gif, bo mam jedną jej książkę pt. Bona Sforza z Ossolineum i mi się bardzo podobała. Mam nadzieję, że w przypadku tej książki będzie podobnie wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
*


nie Damianie,
chodzi o książkę o Sisi autorstwa Brigitte Hamann

a tu gwoli scisłości, popatrzcie na ceny wink.gif

http://www.allegro.pl/search.php?string=ce...text&category=7

 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #33

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 28/09/2008, 17:46 Quote Post

QUOTE(Shell @ 28/09/2008, 18:40)
QUOTE(Damian W. @ 26/09/2008, 14:09)

Trochę to dziwne? Nie powinno być czasem odwrotnie tj., że wraz ze zbliżającym się wznowieniem powinny ceny raczej spadać? Co do wznowienia biografii Elżbiety I to nie jest czasem ona autorstwa Marii Boguckiej? Jeżeli tak to dobrze smile.gif, bo mam jedną jej książkę pt. Bona Sforza z Ossolineum i mi się bardzo podobała. Mam nadzieję, że w przypadku tej książki będzie podobnie wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
*


nie Damianie,
chodzi o książkę o Sisi autorstwa Brigitte Hamann

a tu gwoli scisłości, popatrzcie na ceny wink.gif

http://www.allegro.pl/search.php?string=ce...text&category=7
*



Zgadza się nie doczytałem, a imię skojarzyło mi się z tą kolejną znaną historii Elżbietą. Skoro się już wyjaśniło to mógłbyś mi napisać Shell czy warto zakupić tą książkę i jak się prezentuje? Za odpowiedź z góry dziękuję!

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #34

     
Eukles
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 134
Nr użytkownika: 48.115

Tomasz Markowiecki
Stopień akademicki: student
Zawód: student
 
 
post 29/09/2008, 17:12 Quote Post

Z księgarń krakowskich polecam Księgarnię Akademicką przy ul. Św. Anny 6. Bywam tam zawsze, ilekroć jestem w Krakowie. Bardzo dobry jest też Antykwariat Bibliofil przy ul. Szpitalnej 19. W Warszawie oprócz tych najbardziej znanych warto też czasem zajrzeć do księgarni PIW-u. Miła obsługa, a poza tym duży wybór przecenionych książek z serii Biografii Sławnych Ludzi, czasami też przecenionych Ceramów.
Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini Profile Post #35

     
Shell
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.115
Nr użytkownika: 19.685

 
 
post 29/09/2008, 21:02 Quote Post

QUOTE(Damian W. @ 28/09/2008, 17:46)
QUOTE(Shell @ 28/09/2008, 18:40)
QUOTE(Damian W. @ 26/09/2008, 14:09)

Trochę to dziwne? Nie powinno być czasem odwrotnie tj., że wraz ze zbliżającym się wznowieniem powinny ceny raczej spadać? Co do wznowienia biografii Elżbiety I to nie jest czasem ona autorstwa Marii Boguckiej? Jeżeli tak to dobrze smile.gif, bo mam jedną jej książkę pt. Bona Sforza z Ossolineum i mi się bardzo podobała. Mam nadzieję, że w przypadku tej książki będzie podobnie wink.gif.

Pozdrawiam!
DW
*


nie Damianie,
chodzi o książkę o Sisi autorstwa Brigitte Hamann

a tu gwoli scisłości, popatrzcie na ceny wink.gif

http://www.allegro.pl/search.php?string=ce...text&category=7
*



Zgadza się nie doczytałem, a imię skojarzyło mi się z tą kolejną znaną historii Elżbietą. Skoro się już wyjaśniło to mógłbyś mi napisać Shell czy warto zakupić tą książkę i jak się prezentuje? Za odpowiedź z góry dziękuję!

Pozdrawiam!
DW
*



tzn jak sie prezentuje II wydanie nie mam pojęcia, nie wiem tez czy będą jakieś zmiany.

Natomiast samą książkę porównałbym do biografii Ludwika Bawarskiego z tej serii. Może to pokrewieństwo, może tożsamość czasowa...Na gęste militarne wzruszenia nie masz natomiast co liczyć wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
Łukasz Przybyło
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 712
Nr użytkownika: 38.774

Stopień akademicki: dr n.w.
Zawód: analityk finansowy
 
 
post 29/09/2008, 22:19 Quote Post

A ja skorzystałem ostatnio z kosza w Kerfurze na Targówku. "Wellington" z Biografii Słynnych Ludzi na 14zł. "Historia Indii" za 19,9zł. Byli też "Chłopcy Murrowa" i "Gorzka chwała" za 15zł. ale się nie skusiłem.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 30/09/2008, 8:34 Quote Post

QUOTE(Łukasz Przybyło @ 29/09/2008, 22:19)
A ja skorzystałem ostatnio z kosza w Kerfurze na Targówku. "Wellington" z Biografii Słynnych Ludzi na 14zł. "Historia Indii" za 19,9zł. Byli też "Chłopcy Murrowa" i  "Gorzka chwała" za 15zł. ale się nie skusiłem.
*



Kurde a nie było tam gdzieś przypadkiem M. Daille, "Bataille de Montdidier 8-10 Aout 1918" albo Baur de Betaz "Die Luftstreitkräfte in der Abwehrschlacht zwischen Somme und Oise"??? Białe kruki... strasznie tego szukam, nawet w koszach w Tesco wink.gif
W Szczecinie w antykwariacie miałem kiedyś okazję kupić biografię Ataturka za 23 zł, po turecku smile.gif ale nie miałem przy sobie , apotem ktoś już "chapnął"
 
User is online!  PMMini Profile Post #38

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 30/09/2008, 9:15 Quote Post

QUOTE
Kurde a nie było tam gdzieś przypadkiem M. Daille, "Bataille de Montdidier 8-10 Aout 1918" albo Baur de Betaz "Die Luftstreitkräfte in der Abwehrschlacht zwischen Somme und Oise"Białe kruki... strasznie tego szukam


Pozostaje e-bay, albo sprowadzenie książek przez BN. Jak sprowadzą, to ... rolleyes.gif
Za sprowadzenie + ... 50 zł od volumenu = 100 zł rolleyes.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 30/09/2008, 9:22 Quote Post

http://wanax.pl/index.php?p793,bitwa-pod-lundem-4-xii-1676

Panowie powiedzcie mi czy to już jest wydane? Bo coś czytałem tu na forum, że są jakieś problemy?
 
User is offline  PMMini Profile Post #40

     
Krzysztof M.
 

poilu
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.513
Nr użytkownika: 19.359

Stopień akademicki: ++++
Zawód: ++++
 
 
post 30/09/2008, 9:32 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 30/09/2008, 9:15)
QUOTE
Kurde a nie było tam gdzieś przypadkiem M. Daille, "Bataille de Montdidier 8-10 Aout 1918" albo Baur de Betaz "Die Luftstreitkräfte in der Abwehrschlacht zwischen Somme und Oise"Białe kruki... strasznie tego szukam


Pozostaje e-bay, albo sprowadzenie książek przez BN. Jak sprowadzą, to ... rolleyes.gif
Za sprowadzenie + ... 50 zł od volumenu = 100 zł rolleyes.gif
*



E-bay albo abebooks. Tylko ten ostatni jest czasami mało wiarygodny i mało uczciwy - nie mniej jednak wybór jest tam zdecydowanie największy. Z BN jeszcze nie próbowałem, nie znam procedury zamawiania, ale nawet 100 zł za wypożyczenie mnie nie przeraża. Kiedyś na pewno spróbuję.
 
User is online!  PMMini Profile Post #41

     
Damian W.
 

Wieczny łowca książek
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 4.193
Nr użytkownika: 31.041

Damian W.
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 30/09/2008, 9:33 Quote Post

QUOTE(artifakt @ 30/09/2008, 10:22)
http://wanax.pl/index.php?p793,bitwa-pod-lundem-4-xii-1676

Panowie powiedzcie mi czy to już jest wydane? Bo coś czytałem tu na forum, że są jakieś problemy?
*



Chyba jeszcze nie Artifakcie? Wysyłka dopiero od 14 X, ale znając Inforteditions może się zmienić. Miejmy nadzieję, że książka nie będzie miała opóźnionej premiery z powodu tych problemów. Zresztą Pan Hrabia jak tu zajrzy nas szerzej poinformuje.

Pozdrawiam!
DW
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 30/09/2008, 9:41 Quote Post

"Lund" jest gotowy do druku. Miejmy nadzieje, że maszyny drukarskie nie odmówią posłuszeństwa wink.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
artifakt
 

Zwycięzca Cyferaków 2008
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.821
Nr użytkownika: 36.218

Maciej Komar
Stopień akademicki: mgr
Zawód: KAM
 
 
post 30/09/2008, 9:42 Quote Post

QUOTE(Count Dracula @ 30/09/2008, 9:41)
"Lund" jest gotowy do druku. Miejmy nadzieje, że maszyny drukarskie nie odmówią posłuszeństwa wink.gif
*



Albo "Radzie Nadzorczej" się nie odwidzi wink.gif Dzięki za info z miłą chęcią zaopatrzę swój księgozbiór o tą pozycję! Pozdrawiam!

Damianie również dziękuję!
 
User is offline  PMMini Profile Post #44

     
Count Dracula
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 625
Nr użytkownika: 41.034

wb
Stopień akademicki: uczen
Zawód: emeryt
 
 
post 30/09/2008, 9:45 Quote Post

QUOTE
Z BN jeszcze nie próbowałem, nie znam procedury zamawiania, ale nawet 100 zł za wypożyczenie mnie nie przeraża. Kiedyś na pewno spróbuję.

Trzeba napisać do kompetentnej osoby, to jest ważne!
Niestety od stycznia tego roku, przynajmnie Count Dracula, musi płacić. Zgodnie z regulaminem książki są do wglądu w BN, albo można skserować 22 strony A4 tongue.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #45

74 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej