Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Foo Fighters, i inne tajne bronie
     
Dob
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 33.750

 
 
post 10/08/2007, 21:08 Quote Post

Witam,
prosze na wstepie o wybaczenie mojej indolencji, ale przeciez kazdy jest kiedys nowy w jakims temacie.Gdy mialem 7 lat, myslalem tylko o Messerschmittach i Jakch, ale nie mialem z kim o tym rozmawiac, i zarzucilem to hobby.Obecnie powrocilem pod wplywem nowo poznanych przyjaciol.
Chcialbym tu zapytac o sprawe "Foo Fighters".Czy ktos kiedys podjal sie proby zbadania tego ewenementu?Jak dla mnie "kosmici" sa wykluczeni- czemu mieli by JAWNIE scigac "gruchoty" ktorych obserwacja nic by im nie dala?Wg mnie tworca wynalazku musi byc ktorys z rzadow Ziemi.
W "Ostatniej szansie Luftwaffe" autor pisze, ze "SS i inee organizacje finansowaly tajne projekty , majace odwrocic kleske".Czy moge spytac, jakie to byly organizacje i jakie tajne projekty "Wunderwaffe" byly przez nich tworzone?
Z gory dzieki
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Desert Fox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 123
Nr użytkownika: 33.821

Zawód: uczeñ
 
 
post 10/08/2007, 21:13 Quote Post

Jedna teoria mówi o montowaniu potężnych reflektorów na myśliwcach w celu oślepienia strzelców pokładowych.Moim zdaniem to troche bujda bo skąd zasilanie do takich urządzeń musiano by montować potężne akumolatory.
 
User is offline  PMMini Profile Post #2

     
Marcin R.
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 467
Nr użytkownika: 15.023

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 11/08/2007, 7:29 Quote Post

Z tyli reflektorami to stara sprawa. RAF testował takie w nocnych myśliwcach m.in. DB-7 z dwoma Hurricanami do pomocy. Idea była taka, że DB-7 oświetla cela a Hurriki go zestrzeliwują. Innym zastosowaniem do światła był Leigh-light reflektor o gigantycznej mocy montowany na samolotach ZOP Coastal Command. Wyjątkowo skuteczna broń do całkowitego oślepienia obsady kiosku w nocy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Desert Fox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 123
Nr użytkownika: 33.821

Zawód: uczeñ
 
 
post 11/08/2007, 8:34 Quote Post

Marcin mówisz tu o Aliantach a ja czytałem o Niemcach oślepiających strzelców pokładowych w B-17 i Lancasterach.A o reflektorach na samolotach Costal Comannd to mi wiadomo.Tak było to dość skuteczne...
 
User is offline  PMMini Profile Post #4

     
Marcin R.
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 467
Nr użytkownika: 15.023

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 11/08/2007, 11:05 Quote Post

Kisielewski pisał, że podobno nad Biskajami latał zdobyty przez Niemców Wellington z zamontowanym potężnym światłem i działkami. Samolot ten podobno straćił kilka samolotów ZOP wykorzystując zaskoczenia załóg CC. Wellington został zestrzelony przez Mossiego. Tak czytałem ale nie wiem czy to prawda.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #5

     
yarovit
 

Lemming Pride Worldwide
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.689
Nr użytkownika: 22.276

 
 
post 11/08/2007, 12:26 Quote Post

Foo fighters to jedna z frontowych legend. Przypisywano im wszelkie niewyjasnione zjawiska swietlne (pioruny kuliste, reflektory, fluoroscencyjne glony itd). Legenda zyje dalej wlasnym zyciem, bo zajeli sie foo fighterami lowcy UFO. Inaczej skonczylaby na smietniku tak jak inny wojenny przesad, czyli gremliny.
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
entwang
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 21.242

Wojciech
Zawód: uczen
 
 
post 11/08/2007, 13:13 Quote Post

Co do foo fighters byly widywane na wszystkich frątach II wojnny swiatowej przez lotników.Podobno mialy to byc maszyny latające zbudowane przez Niemców(Virl).Napędzał je dzwon z rtęcią, nie umiały skrącac jak samolot tylko kątowo.W czsie lotu wytwarzaly poswiate.I byly bardzo szybkie.Podczas lotu kolo samolotów powodowaly zatrzymanie pracy silników.Byly bardzo male.

Oczywiscie to wszystko to informacje niepotwierdzone.
więcej na stroniepseudonaukowej
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Desert Fox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 123
Nr użytkownika: 33.821

Zawód: uczeñ
 
 
post 11/08/2007, 13:24 Quote Post

Znowu wracamy do punktu wyjścia.Te linki z Nową Szwabią krążą po forum już jakiś czas.Nie bierzmy pod uwagę rzeczy nie potwierdzonych.A co do tego Niemieckiego Wellingtona to jaka jednostka go obsługiwała- wzioł bym tu pod uwage KG 200
 
User is offline  PMMini Profile Post #8

     
Dob
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 32
Nr użytkownika: 33.750

 
 
post 11/08/2007, 14:01 Quote Post

Czy zna ktos jakies inne przyklady tajnych broni finansowanych przez SS czy reszte organizacji narodowosocjalistycznych?
 
User is offline  PMMini Profile Post #9

     
Desert Fox
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 123
Nr użytkownika: 33.821

Zawód: uczeñ
 
 
post 11/08/2007, 14:44 Quote Post

No np. ale nie wiem czy finansowane przez SS to V3.Super armata która była budowana na wybrzeżu Francji w celu ostrzału Londynu.
 
User is offline  PMMini Profile Post #10

     
Grzesio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.238
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista
 
 
post 11/08/2007, 14:52 Quote Post

QUOTE
Co do foo fighters byly widywane na wszystkich frątach II wojnny swiatowej przez lotników.

Zgoda.
QUOTE
Podobno mialy to byc maszyny latające zbudowane przez Niemców(Virl).

Vril. Te na Pacyfiku też? No właśnie, PODOBNO - ale to raczej naturalne podczas wojny, że takie dziwne zjawiska przypisuje się wrogowi.
QUOTE
Napędzał je dzwon z rtęcią, nie umiały skrącac jak samolot tylko kątowo.

Silnik z rtęcią wymyślił sobie Witkowski, na bazie niemieckich urządzeń do doświadczeń z zakresu fizyki jądrowej. O ile wiem już się chyba z tych pomysłów wycofał.
QUOTE
W czsie lotu wytwarzaly poswiate. I byly bardzo szybkie.

Tak. WEDŁUG Witkowskiego. dry.gif
QUOTE
Podczas lotu kolo samolotów powodowaly zatrzymanie pracy silników.

Nie. Niektórzy powojenni konfabulanci utrzymywali, że zakłócały tylko pracę radia i radaru - niestety nawet to to wyssany z palca wymysł, bo wojenne raporty o niczym takim nie mówią.
QUOTE
Byly bardzo male.

E tam, raczej bardzo duże - jak obejrzysz te "rekonstrukcje" czy "oryginalne tajne niemieckie plany" biggrin.gif Vrili czy innych Świrli, to mają jakoby co najmniej kilkanaście metrów średnicy, a często kilkadziesiąt.
QUOTE
Czy zna ktos jakies inne przyklady tajnych broni finansowanych przez SS czy reszte organizacji narodowosocjalistycznych?

A co to są tajne bronie, bo hasło to pojawia się od często, ale jakoś brak mu czytelnej definicji... Na przykład Natter? 8 cm Vielfach Raketenwerfer?
QUOTE
No np. ale nie wiem czy finansowane przez SS to V3.

Raczej nie. Inna rzecz, że od 1944 bronie dalekiego zasięgu i przeciwlotnicze znalazły się pod kontrolą SS w osobie Kammlera - ale jak to z tym finansowaniem było, to dobre pytanie.

Pzdr

Grzesiu
 
User is offline  PMMini Profile Post #11

     
entwang
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 80
Nr użytkownika: 21.242

Wojciech
Zawód: uczen
 
 
post 11/08/2007, 17:41 Quote Post

"Tajne" bronie proszę samoloty-najbardziej znane Go 229,(me 163),(mistel),(me 262), a tu jes link o super projektach luft 46

Też MAUS super ciężki czołg
Super działa kalibru 80 cm np.Dora
V-7 hanebu ??
Noktowizor do stg 44
Rakiety naprowadzane pow-pow, ziemia ziemi V-1 V-2, pow-ziemia, ziemia-pow.
I wiele innych "Tajntch" broni
 
User is offline  PMMini Profile Post #12

     
Grzesio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.238
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista
 
 
post 11/08/2007, 18:30 Quote Post

QUOTE
"Tajne" bronie proszę samoloty-najbardziej znane Go 229,(me 163),(mistel),(me 262), a tu jes link o super projektach (...)


A np. Me 410 już nie był tajny, albo Ar 234? dry.gif Chodzi mi tylko o pewną czytelność - bo w zasadzie w czasie wojny KAŻDA nowa broń cokolwiek bardziej zaawansowana od bagnetu jest tajna, a i w trakcie pokoju wiele z nich (polski kb Ur na przykład). A skoro Me 163 byłtajny, to Me 263 był, czy nie - skoro pochwalono się nim japońskiej delegacji jeszcze na etapie prac projektowych? wink.gif

QUOTE
V-7 hanebu ??

Litości, bądźmy poważni i nie wspominajmy tej bzdury nawet ze znakami zapytania...

Pzdr

Grzesiu
 
User is offline  PMMini Profile Post #13

     
MPJ 78
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 362
Nr użytkownika: 19.636

Marek Piotr Jagie³³o
Stopień akademicki: mgr. ekonomii
 
 
post 14/08/2007, 15:09 Quote Post

Te światła były widziane po obudwu stronach frontu, Niemcy przypisywali je Aliantom, Alianci Niemcom.
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Grzesio
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.238
Nr użytkownika: 3.835

Stopień akademicki: Mgr inz.
Zawód: Altruista
 
 
post 15/08/2007, 21:18 Quote Post

Oj, bez przesady w tym przypadku. Foo fighters są faktem historycznym, nikt temu nie zaprzeczy. Były widywane na wielu (wszystkich?) teatrach walk... tyle, że właśnie nic z tego poza widywaniem nie wynikło.
Dopiero późniejsi fantaści wyposażyli FF w moce tajemne zatrzymywania silników czy zakłócania radia - a jeszcze późniejsi wymyślili niemieckie pojazdy bezzałogowe Flakmine Feuerball i Flakmine Kugelblitz.
Teraz można sobie podywagować o naturze onego zjawiska - fizycznej, czy psychicznej?

Pzdr

Grzesiu
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej