Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Malowidła jaskiniowe w Gwatemali, Informacje o najnowszym odkryciu
     
siupakabras
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 11.664

 
 
post 19/12/2005, 9:42 Quote Post

Moje pytanie dotyczy czasów prechistorycznych, a mianowicie słyszałem niecały tydzień temu w radiowych wiadomościach o odkryciu w jednej z jaskiń Gwatemalii malowideł przedstawiających "stworzenie świata", niestety nie znalazłem żadnych informacji w internecie o tym bardzo ważnym (jak dla mnie) odkryciu, mogącym rzucić inny cień na dotychczasowe badania i domysły, przede wszystkim na planowany "koniec świata" w 2012 wyznaczony przez Majów, niegdyś zamieszkających te terytoria.

Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat. confused1.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Maurycy Zych
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 57
Nr użytkownika: 11.315

£ukasz
Zawód: uczeñ
 
 
post 27/12/2005, 18:07 Quote Post

No cóż. Najwyraźniej coś powstało przez te 8 dni.

http://www.pmedia.pl/showturystyka.php?wid=562
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
Buszmen
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 367
Nr użytkownika: 4.491

 
 
post 27/12/2005, 18:39 Quote Post

Zapraszam na serwis, w którym jest artykuł troszkę nawiązujący na piramidionie

Natomiast co do strony podanej przez Maurycego. niech ktoś mi powie co do cholery wspólnego ma Machu Piccu z Majami i Gwatemalą?

Co do samego tematu to tu masz cos od samego odrywcy.

A po Polsku mozesz tez przeczytać coś tu wink.gif

Pozdrawiam
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #3

     
Arbago
 

Pomorzanin
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.032
Nr użytkownika: 38.089

 
 
post 29/07/2018, 21:39 Quote Post

Wiem, wiem, jestem nekromantą wśród użytkowników. Ale lubię wskrzeszać stare tematy a nóż/widelec znajdzie się ktoś chętny do dyskusji skoro temat jest ciekawy.

Na pytanie założyciela tematu dwa powyższe posty z 2005 roku nie udzieliły żadnej informacji. Nic ciekawego nie jest napisane a linki już pewnie od lat nie działają.

QUOTE
mogącym rzucić inny cień na dotychczasowe badania i domysły, przede wszystkim na planowany "koniec świata" w 2012 wyznaczony przez Majów, niegdyś zamieszkających te terytoria.


Ok siupakabras - jedyna katastrofa w 2012 roku jaka miała miejsce to występ Polaków na Euro, ale to nic nowego, więc nic się nie stało... biggrin.gif

Wracając do meritum prawdopodobnie chodzi o jaskinie Naj Tunich uważaną za Majów za świętą ponieważ nie tkniętą ludzka obecnością. Takie miejsca Majowie uważali za siedziby bóstw lub wejścia do świata podziemi. Jednakże w tejże jaskini Majowie umieścili sporo swoich rysunków i hieroglifów. Uważa się, że spełniano tam rytuały związane z płodnością, gdyż wiele obrazów ma wyraźnie seksualny charakter.

QUOTE
odkryciu w jednej z jaskiń Gwatemalii malowideł przedstawiających "stworzenie świata


Nie doczytałem aby w Naj Tunich znaleziono malowidła przedstawiające stworzenie świata. Być może chodzi więc o inną jaskinię, może ktoś wie coś więcej?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej