Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
14 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Czy Unia Europejska upadnie?
     
Arachne
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 18
Nr użytkownika: 868

 
 
post 25/04/2005, 20:09 Quote Post

QUOTE
Chyba ci się palce na klawiaturze omskły.
Chciałaś napisać-"aż do całkowitego zniewolenia całej Europy"
*


Jakiego zniewolnenia?? Przecież ryliśmy się do tej Unii jak zagłodzone świnie do koryta. Zresztą nie tylko my. Jeszcze nie widziałam żeby ktoś tak domagał się do "zniewolenia" confused1.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Alqin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 4.221

Stopień akademicki: nie uznaje
Zawód: 13 Apostol
 
 
post 25/04/2005, 20:17 Quote Post

QUOTE(Arachne @ Apr 25 2005, 09:09 PM)
QUOTE
Chyba ci się palce na klawiaturze omskły.
Chciałaś napisać-"aż do całkowitego zniewolenia całej Europy"
*


Jakiego zniewolnenia?? Przecież ryliśmy się do tej Unii jak zagłodzone świnie do koryta. Zresztą nie tylko my. Jeszcze nie widziałam żeby ktoś tak domagał się do "zniewolenia" confused1.gif
*


Ale jednak niektóre tereny Europy wyszły ze struktur UE. Jak to wytłumaczysz...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 25/04/2005, 20:33 Quote Post

Na przykład jakie?
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 25/04/2005, 21:08 Quote Post

QUOTE
Dlatego zawsze bede popieral idee prawicowo-centrowej EUROPY OJCZYZN i zdroworozsadkowych zasad wolnego rynku i madrej ekonomii,

A jakie to sa zdroworozsadkowe zasady wolnego rynku i madrej ekonomii?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #19

     
Barkida
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 180
Nr użytkownika: 1.074

Stopień akademicki: mgr
Zawód: stroiciel
 
 
post 25/04/2005, 21:24 Quote Post

Tak troszkę może nie przeczytałem wszystkich postów ale wydaje mi się, patrząc na zapytanie w temacie, że UE musi upaść. Nie ma rzeczy, instytucji itp itd stworzonych przez człowieka, które by nie upadły, wyszłu z użytku, szczególnie jeżeli chodzi o jakieś pakty, układy itd..
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 25/04/2005, 21:34 Quote Post

QUOTE(fiodor @ Apr 25 2005, 10:08 PM)
QUOTE
Dlatego zawsze bede popieral idee prawicowo-centrowej EUROPY OJCZYZN i zdroworozsadkowych zasad wolnego rynku i madrej ekonomii,

A jakie to sa zdroworozsadkowe zasady wolnego rynku i madrej ekonomii?
*



Wiem ze mozesz miec problem z definicja zdrowego rozsadku. Ale zadam Ci kilka pytan zanim odpowiem:
Czy uwazasz ze dawanie 40% pieniedzy budzetowych na byczacych sie ludzi za to aby nic nie robili, jest dobrym motorem rozwoju?
Czy sterowanie gospodarka to system na pewno prorozwojowy (oprzyj sie na doswiadczeniach PRL, NRD, ZSSR)?
Czy w koncu pelna niedociagniec, dwuznacznosci, bezsensów i frazesów ksiega, pod szumnym tytulem "Konstytucja Europejska" rozwija Unie, pomaga jej z najwiekszym jej problemem- czyli sztywna armia biurokracji (która równiez rozwojowi nie sluzy?
No i czy wolny rynek, vel zdrowy rozsadek nie równa sie rozwojowi???
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Alqin
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 181
Nr użytkownika: 4.221

Stopień akademicki: nie uznaje
Zawód: 13 Apostol
 
 
post 25/04/2005, 22:02 Quote Post

QUOTE(Egzeginum @ Apr 25 2005, 10:34 PM)
QUOTE(fiodor @ Apr 25 2005, 10:08 PM)
QUOTE
Dlatego zawsze bede popieral idee prawicowo-centrowej EUROPY OJCZYZN i zdroworozsadkowych zasad wolnego rynku i madrej ekonomii,

A jakie to sa zdroworozsadkowe zasady wolnego rynku i madrej ekonomii?
*



Wiem ze mozesz miec problem z definicja zdrowego rozsadku. Ale zadam Ci kilka pytan zanim odpowiem:
Czy uwazasz ze dawanie 40% pieniedzy budzetowych na byczacych sie ludzi za to aby nic nie robili, jest dobrym motorem rozwoju?
Czy sterowanie gospodarka to system na pewno prorozwojowy (oprzyj sie na doswiadczeniach PRL, NRD, ZSSR)?
Czy w koncu pelna niedociagniec, dwuznacznosci, bezsensów i frazesów ksiega, pod szumnym tytulem "Konstytucja Europejska" rozwija Unie, pomaga jej z najwiekszym jej problemem- czyli sztywna armia biurokracji (która równiez rozwojowi nie sluzy?
No i czy wolny rynek, vel zdrowy rozsadek nie równa sie rozwojowi???
*


A ja tez mam pytania do Ciebie...
Dlaczego mówisz ze UE steruje godspodarką porównując to do systemu gospodarki panującego w PRL...Unia faworyzuje wolny rynek, nieograniczony granicami krajów.Wogul to mi podaj instytucje zajmujace sie tym i mechanizm działania ich.
2)Czy czytałeś cała Kostytucje Eropejską żeby wydawac takie sądy nad nia.
P.s.: Żeby nie było wątpliwosci - Ja równiez uważam że UE sie rozpadnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 25/04/2005, 22:18 Quote Post

A ja tez mam pytania do Ciebie...
Dlaczego mówisz ze UE steruje godspodarką porównując to do systemu gospodarki panującego w PRL...Unia faworyzuje wolny rynek, nieograniczony granicami krajów.Wogul to mi podaj instytucje zajmujace sie tym i mechanizm działania ich.
2)Czy czytałeś cała Kostytucje Eropejską żeby wydawac takie sądy nad nia.
P.s.: Żeby nie było wątpliwosci - Ja równiez uważam że UE sie rozpadnie.

AD 1. Slon moze mówic ze jest zyrafa, a i tak bedzie zachowywal sie jak slon. Ja nie oceniam tego jak sie mówi, tylko jak dziala.
AD 2. Jedyna osoba na konferencji w Warszawie z polityków i ekonomistów jak równiez prawników, która przeczytala od deski do deski ciermiezna "Konstytucje" byl prof. Geremek. Ja znam zasady na jkich byla tworzona. Kazde panstwo dodawalo cos od siebie- powstaje rozbiezny galimatias, którego nikt nie zna.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 25/04/2005, 22:31 Quote Post

QUOTE
Czy uwazasz ze dawanie 40% pieniedzy budzetowych na byczacych sie ludzi za to aby nic nie robili, jest dobrym motorem rozwoju?
Czy sterowanie gospodarka to system na pewno prorozwojowy (oprzyj sie na doswiadczeniach PRL, NRD, ZSSR)?
Czy w koncu pelna niedociagniec, dwuznacznosci, bezsensów i frazesów ksiega, pod szumnym tytulem "Konstytucja Europejska" rozwija Unie, pomaga jej z najwiekszym jej problemem- czyli sztywna armia biurokracji (która równiez rozwojowi nie sluzy?


I znow ta moda na neoliberalizm.
Jakie 40% i na jakich byczacych sie ludzi?
Dlaczego planowanie mam oprzec na doswiadczeniach bloku sowieckiego?
Znasz definicje pojecia biurokracja?
Wybacz, ale zanim zaczniesz pisac - poczytaj troszke. Zauwazysz Keynesa, wielki kryzys, liberalne panstwa XIX wieczne, prawo pracy i ubezpieczen,wytlumaczysz mi okropne panstwa skandynawskie,gdzie tax ratio siega 80%,a poziom zycia jest wyzszy niz w USA. Dopiero potem porozmawiamy.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #24

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 25/04/2005, 22:35 Quote Post

Nie schodze na malpy tylko na ludzi. W Belgii na wokandzie sa dwie ustawy- pierwsza dot. legalizacji malzenst homo, a druga "zniesienia inwigilacji rodzicielskiej" KONIEC INFORMACJI NIENATEMAT-prosze na PRIV albo gg5367268

To co pisze to fakty, poczytaj chociaz fragment Konstytucji. Nawet w preambule, nie mozna uswiadczyc slowa o Bogu- na którym Europa sie budowala- ale sa podziekowania imienne dla Twórców tego "dokumentu"

Co do sterowania handlowo-gospodarczego:
Unia Europejska wybiera kazdemu krajowi rynek, czy tez panstwo, od jakiego ma sie kupowac. My kupowalismy po promocyjnych cenach banany (nie pamietam, mozliwe ze Kubanskie), dzis musimy kupowac cztery razy drozsze z bylych kolonii np. Hiszpanskich- jakies pociotki. TO ISTNY MARKATYLIZM
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
fiodor
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 232
Nr użytkownika: 2.162

 
 
post 25/04/2005, 22:53 Quote Post

QUOTE
TO ISTNY MARKATYLIZM


Ech, o tym wlasnie mowie....
Chodzi Ci o MERKANTYLIZM.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #26

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 25/04/2005, 23:15 Quote Post

Znam pojecie biurokracja i umiem patrzec. Np. prównujac NATO i ONZ czy UE.
Z jednej strony odsczony z wszelkich pieknie brzmiacych frazesów, ograniczony do minimum organ, który wie co robi i jest w pelni temu poswiecony. Z drugiej banda nieuków, którzy wciaz szukaja nowego obszaru, którym mozna poeksperymentowac (teraz mamy IV filar UE i spory z tym zwiazane), którzy coraz wiecej wyciagaja z budzetu, który nie jest kontrolowany- Bank UE po raz kolejny (czwarty z rzedu) wetuje budzet UE i nie jest wysluchiwany (od 1997 roku, o ile sie nie myle) [poczytac radze WPROST sprzed bodaj dwóch tygodni]

Panstwa skandynawskie zyja dlatego dobrze, ze na zmiane rzadza tam liberalowie z socjalistami- jedni zarabiaja, drudzy rozdaja.

I na koniec- powiedz mi dlaczego socjalistyczne gospodarki "Twardego Jadra Europy" (Francja, Niemcy) sie wala- wzrastajace na leb na szyje bezrobocie, kryzys inwestycyjny i zastój w rozwoju (np. naukowym)?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
Domino
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 469
Nr użytkownika: 1.706

 
 
post 26/04/2005, 8:29 Quote Post

Po wejściu na drogę socjalizmu i rozpuszczeniu społeczeństwa trudno jest w ramach demokratycznego systemu zawrócić. Myślę więc, że UE czeka trudna przyszłość, z możliwym upadkiem włącznie. Tylko teraz pytanie, czy będzie to krach socjalizmu a la III Rzesza (12 lat, oby bez wojny), czy a la Związek Radziecki (70 lat).
 
User is offline  PMMini Profile Post #28

     
Egzeginum
 

Sancte Romane Ecclesiae Magnus Incvisitor
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.401
Nr użytkownika: 4.405

Szymon Nowicki
Stopień akademicki: magister
Zawód: Ksi¹dz
 
 
post 26/04/2005, 12:53 Quote Post

Unie niebawem czekaja zady centroprawicy- pokladam w niej gleboka nadzieje. To moze sie stac.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
dragon
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 113
Nr użytkownika: 2.069

 
 
post 26/04/2005, 13:50 Quote Post

QUOTE(Arachne @ Apr 25 2005, 09:09 PM)
QUOTE
Chyba ci się palce na klawiaturze omskły.
Chciałaś napisać-"aż do całkowitego zniewolenia całej Europy"
*


Jakiego zniewolnenia?? Przecież ryliśmy się do tej Unii jak zagłodzone świnie do koryta. Zresztą nie tylko my. Jeszcze nie widziałam żeby ktoś tak domagał się do "zniewolenia" confused1.gif
*


Głupi byliśmy i tyle.(nadal jesteśmy)
Nie podobali mi się nasi "mądrzy" politycy którzy we wszystkim ustępowali byle się do Unii dostać.
Gdybyśmy do Unii nie weszli to i tak Europejczycy polskiego pochodzenia
poszliby do niej a Polacy by zostali.Tylko żeby dobrze drzwi zamknęli
bo siarką mocno jedzie.A przy okazji przestańcie się kłócić
w sprawach religijnych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

14 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej