Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Studia - historia, Gdzie się wybrać ?
     
mirek501
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 77.160

Zawód: uczeñ
 
 
post 7/03/2012, 20:37 Quote Post

Jako, że to mój pierwszy post, nisko się ukłonie wszystkim Tu Obecnym smile.gif
A teraz przejdę do tematu. W tym roku zdaję maturę - jednak jestem tak głupiutki, że zdaję wyłącznie podstawowe przedmioty - również podstawo historię i wos. Wiem, że to praktycznie niemożliwe, ale zapytam - jak muszę napisać maturę, żeby dostać się na historię na UJ ?
Drugie pytanie - jakieś inne uczelnie w Małopolsce, z historią, lub dla kogoś kto jest jej pasjonatem ? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #1

     
Coobeck
 

Moderator IV 2004 - IV 2014
*********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 6.350
Nr użytkownika: 696

 
 
post 7/03/2012, 20:55 Quote Post

Vitam

jak muszę napisać maturę, żeby dostać się na historię na UJ ? (Mirek)

Zapewne na poziomie rozszerzonym.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #2

     
mirek501
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 77.160

Zawód: uczeñ
 
 
post 7/03/2012, 21:07 Quote Post

QUOTE(Coobeck @ 7/03/2012, 20:55)
Vitam

jak muszę napisać maturę, żeby dostać się na historię na UJ ? (Mirek)

Zapewne na poziomie rozszerzonym.
*



No niestety już za późno na zamianę ... ;( Ma ktoś jakieś pojęcie ile osób tam idzie na 1 miejsce i jaki było +/- współczynnik dla przyjmujących ? smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #3

     
Arkadiusz92
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 512
Nr użytkownika: 68.403

Arkadiusz
Zawód: Student
 
 
post 7/03/2012, 21:40 Quote Post

Co dają studia historyczne na UJ w porównaniu do innych, trochę słabszych uczelni typu UAM czy UG?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #4

     
Lord Mich
 

Capitaine
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.516
Nr użytkownika: 15.415

Michal Piekarski
Zawód: :)
 
 
post 7/03/2012, 23:42 Quote Post

Możliwe że się załapiesz w I turze -początek niżu + coraz mniejsze zainteresowanie kierunkiem (media cały czas powtarzają że po humanistycznych kierunkach nie ma pracy)
Pozdrawiam!
 
User is offline  PMMini Profile Post #5

     
mirek501
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 0
Nr użytkownika: 77.160

Zawód: uczeñ
 
 
post 8/03/2012, 11:37 Quote Post

QUOTE(Arkadiusz92 @ 7/03/2012, 21:40)
Co dają studia historyczne na UJ w porównaniu do innych, trochę słabszych uczelni typu UAM czy UG?
*


Można uczyć biggrin.gif
Do Lord Mich : Trochę mnie podbudowałeś, tylko przy naborze będę mieć max 50 pkt ze 100 możliwych przy kwalifikacji (matura musi być na 100 proc) ... Ale i tak dziękuję smile.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #6

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 8/03/2012, 13:10 Quote Post

Do wyboru masz w zasadzie chyba tylko krakowskie uczelnie państwowe. poza tym, gdybyś potem chciał się np. doktoryzować, to uniwersytety w pierwszej kolejności biorą swoich.


QUOTE(Lord Mich @ 7/03/2012, 23:42)
Możliwe że się załapiesz w I turze -początek niżu + coraz mniejsze zainteresowanie kierunkiem (media cały czas powtarzają że po humanistycznych kierunkach nie ma pracy)
Pozdrawiam!
*


Po inżynierskich z resztą też nie, zwł. jak na rynek zacznie wchodzić pokolenie "idź na polibudę, bo po tym jest gwarantowana praca i walizka pieniędzy" (oczywiście jeszcze zależy jaki inżynier). Państwo bardzo promuje kierunki ścisłe, tylko jak zwykle jest gwiazdka i drobny druczek, a podobno największe bezrobocie jest właśnie po tzw. kierunkach zamawianych.
 
User is offline  PMMini Profile Post #7

     
Arkadiusz92
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 512
Nr użytkownika: 68.403

Arkadiusz
Zawód: Student
 
 
post 8/03/2012, 18:02 Quote Post

Powiedzmy sobie szczerze, że studiowanie historii, politologii, filologii polskiej, pedagogiki i kilku innych kierunków jest dzisiaj nie opłacalne i będzie nie opłacalne. Nie wiem, czy jest sens zabawy w studiowanie historii i później pracowania jako nauczyciel na zastępstwach.
Co do ścisłych to oczywiście zależy co. Jak pójdziemy na zarządzenie i zrobimy z tego inż. to będzie taki sam efekt. Jeśli uderzmy w kierunki związane z telekomunikacją, informatyką, fizyką to praca będzie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #8

     
Marthinus
 

VIII ranga
********
Grupa: Moderatorzy
Postów: 3.019
Nr użytkownika: 38.063

Marcin
Stopień akademicki: Mgr
Zawód: Nauczyciel/Archeolog
 
 
post 8/03/2012, 21:11 Quote Post

QUOTE(mirek501 @ 7/03/2012, 20:37)
Jako, że to mój pierwszy post, nisko się ukłonie wszystkim Tu Obecnym smile.gif
A teraz przejdę do tematu. W tym roku zdaję maturę - jednak jestem tak głupiutki, że zdaję wyłącznie podstawowe przedmioty - również podstawo historię i wos. Wiem, że to praktycznie niemożliwe, ale zapytam - jak muszę napisać maturę, żeby dostać się na historię na UJ ?
Drugie pytanie - jakieś inne uczelnie w Małopolsce, z historią, lub dla kogoś kto jest jej pasjonatem ? smile.gif
*



Co do szans na dostanie się na UJ obawiam się, że nawet 100% z podstawy może nie wystarczyć. Chociaż sporo będzie też zapewne zależało od trudności samej matury.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #9

     
Dargas
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 465
Nr użytkownika: 72.545

Zawód: nauczyciel
 
 
post 9/03/2012, 0:13 Quote Post

QUOTE(Arkadiusz92 @ 7/03/2012, 21:40)
Co dają studia historyczne na UJ w porównaniu do innych, trochę słabszych uczelni typu UAM czy UG?
*


A niby dlaczego Historia na UAM jest 'słabsza" od Historii na UJ? Magia UJ czy jakieś konkretne argumenty?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #10

     
Belfer historyk
 

VIII ranga
********
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 3.525
Nr użytkownika: 8.375

Pawel
Stopień akademicki: posiadam
Zawód: patrz nick
 
 
post 9/03/2012, 1:07 Quote Post

QUOTE(Dargas @ 9/03/2012, 0:13)
A niby dlaczego Historia na UAM jest 'słabsza" od Historii na UJ? Magia UJ czy jakieś konkretne argumenty?
*



Autorowi pewnie chodziło o miejsce tych uczelni w rankingu Perspektyw bo obiektywne stwierdzenie, że historia na jednej uczelni jest mocniejsza od drugiej jest bardzo trudne i skomplikowane.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #11

     
Arkadiusz92
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 512
Nr użytkownika: 68.403

Arkadiusz
Zawód: Student
 
 
post 11/03/2012, 22:18 Quote Post

Podałem to jako przykład, gdyż ciężko się dostać na UJ na historię, a znowu na UG ciężko się nie dostać. Żeby na UG się nie dostać to trzeba być "wyjątkowym" zdolniachą.
Pytam, bo zastanawiam się, czy jest sens pchania się na UJ i studiowania historii, bo z pracą po historii ciężko i to bez znaczenia, którą uczelnie skończymy. Jeśli się mylę to proszę o poprawienie mnie.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #12

     
ku140820
 

Unregistered

 
 
post 12/03/2012, 0:43 Quote Post

Wszystko zależy od tego, co zamierzasz robić PO studiach - czy praca na uczelni i kariera naukowa, czy może nauczyciel w szkole...?
 
Post #13

     
Tragliano
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 236
Nr użytkownika: 70.976

 
 
post 14/03/2012, 13:46 Quote Post

Ja mam pytanie - myślałem o karierze naukowej w historii, ale w grę wchodzi tylko UAM. UJ brałem pod uwagę, ale z powodów finansowych wyjazd do Krakowa w ogóle nie jest żadną opcją, zostaje mi tylko to, co mam tu na miejscu. Dlatego zapytuję - jakie są widoki na pracę akademicką w historii po UAM?
 
User is offline  PMMini Profile Post #14

     
Galvatron
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 132
Nr użytkownika: 69.232

 
 
post 14/03/2012, 14:52 Quote Post

Pytanie jest trochę źle sformułowane. Podstawą do kariery naukowej jest zrobienie doktoratu. Jednak ważniejsze jest to czym się będziesz zajmował, jakie będziesz miał na tym polu osiągnięcia, oraz czy akurat będą jakieś wolne miejsca pracy na uczelni. Od rozpoczęcia studiów do zrobienia doktoratu minie ok. 9-10 lat, a to duży szmat czasu i bardzo wiele może się zmienić. Oczywiście, prace możesz rozpocząć już w trakcie robienia doktoratu, ale zdaje się, że asystentem można być maksymalnie 2 lata, a jak w tym czasie nie się nie obronisz, to do widzenia.
 
User is offline  PMMini Profile Post #15

2 Strony  1 2 > 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej