Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )

4 Strony « < 2 3 4 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Błędy w Wikipedii (nie tylko polskiej), Co was razi, gdy wchodzicie na Wikipedię

Ramond

Úlvur av Føroyar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier

post 28/10/2011, 18:02 Quote Post

A co Koledzy powiecie na to: http://pl.wikipedia.org/wiki/Folgerz
Literówka, popełniona przez pewnego autora w słowie FOGLERZ posłużyła do "stworzenia" innego, rzekomo istniejącego i rzekomo odrębnego rodzaju działa? To wszystko podpięte pod kategorie obcojęzyczne, znane w Polsce powszechnie jako "działka relingowe"?

User is offline  PMMini Profile Post #46

krzysztof_gps

III ranga
Grupa: Użytkownik
Nr użytkownika: 14.459

Zawód: emeryt

post 28/10/2011, 18:30 Quote Post

Próbowałem poprawiać. Ten co "walnął babola" miał pewnie mniejsze problemy z zamieszczeniem go w sieci, niż teraz ja - usiłujący go prostować.
Generalnie Wikipedia nie ma organu weryfikującego. Jak ktoś napisze bzdury, to potem jest niezmiernie trudno to zweryfikować.
Dlatego przestałem się w to bawić.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #47

Ramond

Úlvur av Føroyar
Grupa: Moderatorzy
Nr użytkownika: 9.304

Stopień akademicki: dr inz.
Zawód: inzynier

post 30/10/2011, 17:24 Quote Post

Babole w tekście od biedy można poprawić. Co jednak poprawiać, jeśli ktoś stworzy artykuł do nieistniejącego hasła? Kolejny przykład: http://pl.wikipedia.org/wiki/Badania_materia%C5%82owe

User is offline  PMMini Profile Post #48

Mazin82

V ranga
Nr użytkownika: 97.151

Morten Zimsi

post 30/12/2017, 10:28 Quote Post

Sam zrobiłem wpis na Wikipedii, który jakoś tam się ostał, bo nie ma za bardzo przeciwników.
Teraz zaś przy innym artykule dostałem bana, bo wrogowie połączyli swoje siły przeciwko nam.

CODE
(Mazin82 @ 28/07/2017, 13:22)
Jest, ale bardzo bardzo bardzo malo.

Jak na autora, ktory wsrod Forumowiczow uwazany jest powszechnie za fantaste i ktory sam na poczatku ksiazki przyznaje sie do fascynacji literatura przygodowa i ma nadzieje natchnac kogos "Syberia" do napisania powiesci awanturniczych o prezentowanej tematyce, wydawaloby sie, ze temat lepiej rozwinie i nawet cos niecos pofantazjuje.
Przeciez relacje jaxo-chinskie to wymarzony watek dla kogos takiego jak Barkowski!

A tu mamy tresci mniej niz chocby na Wikipedii.

Co jest tym bardziej dziwne, ze wczesniej przy kazdej okazji podkresla on obecnosc Polakow ( i Litwinow ) w szeregach zdobywcow Syberii, w tym sporo miejsca poswieca zdrajcy z zalogi polskiej zalogi Kremla, ktory zrobil u Rosjan calkiem niezla kariere ( umknelo mi nazwisko ).

A czemu ban i o czym artykuł jeśli o można spytać?
Ja tylko raz spróbowałem sił na wiki i napocilem się by zrobić wpisy o pewnyym polskim wydawnictwie komiksowym, ich seriach i autorze... I mi to wyrzucili, że niby "reklama"! Chamowa jak nie wiem. Więc nigdy więcej. Teraz tylko korzystam.

Posty przeniesione z tematu "Syberia 1581-1697 - R.F. Barkowski": http://www.historycy.org/index.php?showtopic=159980&st=30

Ten post był edytowany przez wysoki: 30/12/2017, 19:01

User is offline  PMMini Profile Post #49

Alexander Malinowski 3

VII ranga
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 30/12/2017, 18:48 Quote Post

QUOTE(Mazin82 @ 30/12/2017, 10:28)
A czemu ban i o czym artykuł jeśli o można spytać?
Ja tylko raz spróbowałem sił na wiki i napocilem się by zrobić wpisy o pewnyym polskim wydawnictwie komiksowym, ich seriach i autorze... I mi to wyrzucili, że niby "reklama"! Chamowa jak nie wiem. Więc nigdy więcej. Teraz tylko korzystam.
*

Pododawałem cytaty z własnych publikacji Cage Prisoners z których jasno wynika, że to nie żadna organizacja charytatywna, tylko pokojowe ramię dżihadystów. I wyrzucili mi, bo należy załączać artykuły o organizacji, a nie teksty źródłowe, a poza tym mają być tylko artykuły z przyjętetą tezą. Jako osoba z wyrobionym poglądem nie mam prawa do edycji.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #50

Andrea$

VII ranga
Nr użytkownika: 45.545

Zawód: student

post 30/12/2017, 22:48 Quote Post

Wikipedia to w dużej mierze stek bzdur i piszę to jako redaktor tejże. W niektórych hasłach kilkanaście lat (!) wisiały bzdury napisane przez niezarejestrowanych, kompletnie anonimowych internautów i administratorzy nie chcieli tego zdjąć. Przytoczę choćby przykład hasła o samolocie Pe-2, gdzie dopiero niedawno, na skutek moich powtarzających się interwencji wykreślono m.in. takie zdania:

'Pe-2 może być uważany za rosyjski odpowiednik de Havilland Mosquito i Junkersa Ju 88, choć różnił się od swoich brytyjskich i niemieckich odpowiedników tym, że został optymalnie przygotowany do wykonywania zadań taktycznych''

''Samolot okazał się doskonałym bombowcem taktycznym II wojny światowej''

Podobne przeboje były w większościach haseł, to, co napisano o hiszpańskiej wojnie domowej, to jakiś absurd (polecam sprawdzić historię hasła o nalocie na Guernikę). Już nie wspominam o podawaniu w źródłach haseł dotyczących II WŚ i okolic książek z czasów PRL, w większości kompletnie bezwartościowych; forsowaniu własnego, opartego na ''widzimisię'' punktu widzenia przez niektórych administratorów i blokowaniu (!) za podawanie źródeł, obalających tezę zawartą w haśle.

User is offline  PMMini Profile Post #51

Prawy Książę Sarmacji

VII ranga
Nr użytkownika: 98.849

post 31/12/2017, 1:58 Quote Post

Dalej wisza takie bezsensy jak to że Rzeczpospolita byla protektorwtem Turcji w 1672r.? Pamietam ze nawet osobna mapka na to była laugh.gif

User is offline  PMMini Profile Post #52

Alexander Malinowski 3

VII ranga
Nr użytkownika: 100.863

Alexander Malinowski
Zawód: Informatyk

post 31/12/2017, 9:16 Quote Post

QUOTE(Prawy Książę Sarmacji @ 31/12/2017, 1:58)
Dalej wisza takie bezsensy jak to że Rzeczpospolita byla protektorwtem Turcji w 1672r.? Pamietam ze nawet osobna mapka na to była  laugh.gif
*

Mi jeden Turek mówił, że nie było czegoś takiego jak Lechistan, bo stan to nazwa prowincji, a Polska była niepodległym krajem.

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

dammy

VI ranga
Nr użytkownika: 99.933

Adam Marks
Zawód: wiele zawodow

post 31/12/2017, 19:08 Quote Post

QUOTE(Alexander Malinowski 3 @ 31/12/2017, 10:16)
Mi jeden Turek mówił, że nie było czegoś takiego jak Lechistan, bo  stan to nazwa prowincji, a Polska była niepodległym krajem.
*

To spytaj się znajomego Turka czyją prowincją jest Afganistan. Stan to po persku, w urdu i innych tamtejszych językach kraina, kraj stąd też Pakistan. Nazwa powstała przez cztery pierwsze litery prowincji plus końcówka stan.

EDIT: Ale koszmarnie gramatycznie napisałem. "Pierwsze litery czterech prowincji". Dziś wprawdzie Sylwester, ale balować jeszcze nie zacząłem.

Ten post był edytowany przez dammy: 31/12/2017, 19:35

User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

4 Strony « < 2 3 4 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:

Topic Options
Reply to this topicStart new topic

Copyright © 2003 - 2019 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej