Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
28 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Emanuel Macron, Prezydent Francji
     
kolodziej
 

VI ranga
******
Grupa: Użytkownik
Postów: 1.436
Nr użytkownika: 95.608

Tomasz Kolodziejczyk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 22/05/2017, 21:07 Quote Post

Z uporem maniaka podrzucę kilka niekonstytucyjnych przykładów z Europy: ustawa NetzDG czyli cenzura na niemieckie portale społ. zakaz używania burkini we Francji czy też pomysł z wsadzeniem uchodźców do obozów pracy we Włoszech (ale to w krajach strefy euro blink.gif)

QUOTE
Nasza polityka, zupełnie absurdalna (w ujęciu międzynarodowym, bo w sensie polityki wewnętrznej ona ma jakiś sens, choć dla państwa niekorzystny) to tylko Macronowi ułatwia.


Niby nie chce nas "idźta se swoja drogą" ale najchętniej to by Polskę na sznurku przyciągnąl.

QUOTE
Macron niewątpliwie chce przywrócić pozycję Francji w UE i zająć równorzędną pozycję z Niemcami nadając razem ton całej Unii.


No to po solidarnej Europie... silni rządzą.

QUOTE
Ale równie dobrze, przy naszej zupełnie innej polityce, mógłby być naszym sojusznikiem niewiele gorszym niż Niemcy.


A.. toto racja. Stąd pomysł na Caracale.

Ten post był edytowany przez Net_Skater: 23/05/2017, 8:22
 
User is offline  PMMini Profile Post #46

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 23/05/2017, 2:03 Quote Post

QUOTE
Macron niewątpliwie chce przywrócić pozycję Francji w UE

Obawiam się, że masz rację.
Tyle, że słabość Francji wynika również z jej coraz gorszej sytuacji ekonomicznej.
Ten Francuz zamiast sprawić by jego rodacy zakasali rękawy, zabrali sie do roboty i skutecznie konkurowali z innymi nacjami woli zniszczyć możliwość konkurencji na obszarze Unii.
Jeśli mu się to uda to nie dość, że pogrzebie swój kraj to jeszcze sprawi, że sama Unia bedzie tracić pozycję (już traci a on przyspieszy ten proces) aż w końcu podzieli los nieboszczki ZSRR.
 
User is offline  PMMini Profile Post #47

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 25/05/2017, 7:18 Quote Post

CODE
No to po solidarnej Europie... silni rządzą.

Solidarnej Europy nie ma już wcześniej, gdy np. Polska czy Węgry odmówiły przyjęcia swego kontyngentu uchodźców. Macron proponuje więc realnie ograniczyć UE do tych państw, które zdecydują się ściślej współpracować i integrować. To naturalna reakcja w takiej sytuacji. Gdyby tego nie zaproponował on, zaproponowałby prędzej czy później kto inny.

CODE
Jeśli mu się to uda to nie dość, że pogrzebie swój kraj to jeszcze sprawi, że sama Unia bedzie tracić pozycję (już traci a on przyspieszy ten proces) aż w końcu podzieli los nieboszczki ZSRR.

Tyle, że UE to nie jest ZSRR biggrin.gif Nie za bardzo wiem jak te dwa twory można porównywać. To co robi Macron z punktu widzenia Francji i samej UE niekoniecznie musi być takie złe. Rzecz co prawda w szczegółach, ale tak jak pisałem wyżej, w sytuacji kryzysowej, gdy nie wszyscy członkowie załogi chcą ściśle współpracować, to wyrzucenie tych malkontentów za burtę nie jest najgorszym pomysłem z punktu widzenia tych, którzy mają wizję gdzie dalej płynąć i chcą tam płynąć. To może okazać się bardzo złe dla nas, ale to znów zależy po której stronie staniemy. choć oczywiście teraz nie ma c dyskutować bo wiadomo. Ale powtórzę to po raz już nie wiem który - to zależy już tylko i wyłącznie od nas.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #48

     
Realchief
 

X ranga
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 15.867
Nr użytkownika: 63.111

 
 
post 25/05/2017, 7:48 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 25/05/2017, 8:18)
CODE
No to po solidarnej Europie... silni rządzą.

Solidarnej Europy nie ma już wcześniej, gdy np. Polska czy Węgry odmówiły przyjęcia swego kontyngentu uchodźców. Macron proponuje więc realnie ograniczyć UE do tych państw, które zdecydują się ściślej współpracować i integrować. To naturalna reakcja w takiej sytuacji. Gdyby tego nie zaproponował on, zaproponowałby prędzej czy później kto inny.

CODE
Jeśli mu się to uda to nie dość, że pogrzebie swój kraj to jeszcze sprawi, że sama Unia bedzie tracić pozycję (już traci a on przyspieszy ten proces) aż w końcu podzieli los nieboszczki ZSRR.

Tyle, że UE to nie jest ZSRR biggrin.gif  Nie za bardzo wiem jak te dwa twory można porównywać. To co robi Macron z punktu widzenia Francji i samej UE niekoniecznie musi być takie złe. Rzecz co prawda w szczegółach, ale tak jak pisałem wyżej, w sytuacji kryzysowej, gdy nie wszyscy członkowie załogi chcą ściśle współpracować, to wyrzucenie tych malkontentów za burtę nie jest najgorszym pomysłem z punktu widzenia tych, którzy mają wizję gdzie dalej płynąć i chcą tam płynąć. To może okazać się bardzo złe dla nas, ale to znów zależy po której stronie staniemy. choć oczywiście teraz nie ma c dyskutować bo wiadomo. Ale powtórzę to po raz już nie wiem który - to zależy już tylko i wyłącznie od nas.
*



Co za szczęście, że solidarności nie ma dopiero teraz, w sprawie pewnej rury była solidarność, że ho ho, a teraz jest w sprawie rury numer 2.
Gazprom też został surowo ukarany za swoją politykę u wschodnich członków EU.
Tylko podła Polska nie chce wykazać solidarności.

A wizję to mają taką, żeby staranować tą górę lodową.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #49

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 25/05/2017, 21:08 Quote Post

CODE
Chyba najlepszą analizę wyborów we Francji i jej nowego prezydenta dał profesor Wielomski:

Celna analiza.
Nie wiem tylko w jakim stopniu ostatni akapit jest prawdziwy. Prawdę mówiąc nie kibicowałem Le Pen, bo wybór między dżumą a cholerą, więc nie wiem czy autor nie przydaje jej trochę nieistniejących zalet. Ale może się mylę, bo nie dość skrupulatnie śledziłem kampanię.

Na marginesie, naturalnym przeciwieństwem opisywanego sojuszu jest dystrybucjonizm i jego poparcie dla małej i średniej własności jako uniezależniającej i gwarantującej wolność.
Pzdr


Ten post był edytowany przez Net_Skater: 27/05/2017, 8:52
 
User is offline  PMMini Profile Post #50

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 25/05/2017, 22:28 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 25/05/2017, 7:18)
Solidarnej Europy nie ma już wcześniej, gdy np. Polska czy Węgry odmówiły przyjęcia swego kontyngentu uchodźców.

Jeszcze wcześniej, jak to ktoś trafnie ujął, solidarność Europy legła na dnie Bałtyku razem z wiadomą rurą.
QUOTE(Napoleon7)
Macron jest liberałem. Nazwałby go "populistycznym liberałem" co jest lepsze niż gdyby był tylko populistą lub populistycznym narodowcem albo lewicowcem.
O jakim liberalizmie Macrona piszesz? Gospodarczym?


Ten post był edytowany przez emigrant: 25/05/2017, 22:47
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #51

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 26/05/2017, 1:07 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 25/05/2017, 7:18)
Tyle, że UE to nie jest ZSRR biggrin.gif  Nie za bardzo wiem jak te dwa twory można porównywać.
*


Jedno socjalistyczne i drugie socjalistyczne.
Jedno zlepkiem narodów uzależnionych od hegemona i drugie.
Oczywiście zamordyzm i ekonomiczny idiotyzm na zupełnie innych poziomach. Dlatego w UE wszystkie te procesy upadłościowe będą przebiegać znacznie wolniej.

QUOTE(Napoleon7 @ 25/05/2017, 7:18)
To co robi Macron z punktu widzenia Francji i samej UE niekoniecznie musi być takie złe. Rzecz co prawda w szczegółach, ale tak jak pisałem wyżej, w sytuacji kryzysowej, gdy nie wszyscy członkowie załogi chcą ściśle współpracować, to wyrzucenie tych malkontentów za burtę nie jest najgorszym pomysłem z punktu widzenia tych, którzy mają wizję gdzie dalej płynąć i chcą tam płynąć.
*


To co robi ten Francuz jest bardzo złe. A jeżeli w sytuacji kryzysowej zmusza się załogę by ten kryzys pogłębiała to najlepiej samemu wskoczyć do szalupy i zwiewać a okręt z szalonym kapitanem i jego wizjami niech pruje na rafy.

Ten post był edytowany przez gregski: 26/05/2017, 1:12
 
User is offline  PMMini Profile Post #52

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 26/05/2017, 8:30 Quote Post

CODE
Jedno socjalistyczne i drugie socjalistyczne.

Jeżeli się z kimś dyskutuje to należałoby mieć choć podstawową wiedzę na tematy na które człek się wypowiada. Ty tej wiedzy nie masz i piszesz bzdury. Na podstawie tych bzdur prowadząc kolejne wywody.
A to tylko do kolejnych bzdur może doprowadzić.

ZSRR to było państwo komunistyczne. Federalne tylko z teorii, gdyż poszczególne republiki nie miały wiele do powiedzenia czy chcą czy nie chcą być w ZSRR. Reżim funkcjonujący w tym państwie był autokratyczny. Rządząca partia komunistyczna miała monopol władzy i obowiązywała zasada nomenklatury. co oznaczało, że szef partii sterował wszystkim, za pośrednictwem funkcjonariuszy partyjnych obsadzających z klucza najwyższe stanowiska (i centralne i w republikach). Pominę już fakt, że w ZSRR rynku jako takiego nie było - była gospodarka nakazowo-rozdzielcza, która w zasadzie (poza pewnym marginesem w okresie NEP i w czasach późniejszych) przetrwała do końca istnienia państwa. Nie było też jakiejś "zależności" ale ścisłe podporządkowanie. I nie tyle hegemonowi ile partii komunistycznej, bo to partia komunistyczna a nie Rosja zespalała ten twór jaki stanowił ZSRR.
Z takim państwem porównujesz UE, która jest luźnym, póki co, związkiem suwerennych państw rządzących się w sposób demokratyczny (nawet, jeżeli w niektórych przypadkach daje się obecnie zauważyć tendencje odchodzenia od demokracji) i prowadzących gospodarkę wolnorynkową. Przynależność do UE jest przy tym dobrowolna i wyjście z UE jest możliwe. Hegemona w takim rozumieniu w jakim piszesz nie ma - są co najwyżej państwa w naturalny sposób dominujące z racji swej pozycji gospodarczej czy demograficznej. Co ma miejsce zawsze i jest czymś absolutnie naturalnym.
To co piszesz więc świadczy albo o twojej ignorancji albo zacietrzewieniu i braku jakiegokolwiek obiektywizmu. Więc proszę, zanim coś napiszesz zastanów się czy masz o tym zielone pojęcie.

CODE
To co robi ten Francuz jest bardzo złe.

To co robi Macron jest naturalne. UE może mieć poważne trudności by przetrwać w takiej formie jak obecnie. Historia pokazuje nam, że tego typu projekty, które na ogół zaczynają się od idei wolnego rynku, nie są w stanie przetrwać kryzysów które będą występować obiektywnie, jeżeli nie zastąpi integracja podmiotów w tego typu projektach biorących udział. To raz. A dwa, w dobie globalizacji pewne problemy nie będą już rozwiązywalne w ramach państwa narodowego. Które przecież jest wytworem stosunkowo młodym i nie istniało zawsze. To jest kierunek który powinna przyjąć Europa. Alternatywą jest mniejszy czy większy chaos, wolniejszy rozwój gospodarczy i marginalizacja Europy na świecie.
Macron ma odwagę podjąć wyzwanie, choć czy mu się uda - nie wiem. Ale chociaż ma odwagę i próbuje.

CODE
Jeszcze wcześniej, jak to ktoś trafnie ujął, solidarność Europy legła na dnie Bałtyku razem z wiadomą rurą.

Stawiamy się w roli pępka Europy. Zakładając, że to co dla nas jest złe inni natychmiast za takowe powinni uznać. Owszem, to też był przykład braku solidarności. Głownie wobec Polski i krajów bałtyckich. Tak jednak jest na tym świecie, że tego typu historie się zdarzają. Możemy się oczywiście obrazić. Tylko co to da? A tak nawiasem, to działania podejmowane przez Macrona utrudniłyby tego typu decyzje - w przypadku bardziej zintegrowanej UE, czegoś w rodzaju konfederacji, to by już problem nie był. Przynajmniej tak istotny.

CODE
O jakim liberalizmie Macrona piszesz? Gospodarczym?

Tak. Ja wiem, że dla wielu polityk, który nie przestrzega skrajnych zasad wolnego rynku, jest lewakiem. Ale takich polityków nie ma. Nie ma już na świecie czystego liberalizmu. Uwzględniając ten fakt Macron ma stosunkowo liberalne podejście do gospodarki. O czym świadczą choćby proponowane przez niego reformy.

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 26/05/2017, 8:38
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #53

     
nowy2002
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 744
Nr użytkownika: 72.585

Stopień akademicki: magister
 
 
post 26/05/2017, 10:37 Quote Post

Kolega Napoleon7:
1. "....dla wielu polityk, który nie przestrzega skrajnych zasad wolnego rynku, jest lewakiem. Ale takich polityków nie ma. Nie ma już na świecie czystego liberalizmu. Uwzględniając ten fakt Macron ma stosunkowo liberalne podejście do gospodarki" Można prosić aby Kolega podał fakty świadczące o owym liberalnym podejściu do gospodarki? Bo cóż można znaleźć w programie wyborczym ( za: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2...czy,733130.html ):

a. Dofinansowywanie z publicznych pieniędzy wybranych sektorów gospodarki:
- "15 miliardów na sektor energetyczny oraz środowisko (zamknięcie w ciągu pięciu lat elektrowni węglowych i zwrócenie się ku alternatywnym, odnawialnym źródłom energii..." ( ciekawe- we Francji widać dokonano jakiegoś przełomu w fizyce i odkryto odnawialne źródła energii?)
- "5 miliardów euro na sektor rolny i finansowanie projektów przyjaznych środowisku"

b. Propozycje świadczące o chęci ograniczania swobody działalności gospodarczej i wolnego rynku:
- "podniesienie podatku węglowego"
- "likwidację opakowań leków, które zawierają więcej pigułek, niż potrzebują pacjenci" ( wiadomo, że prezydent wie najlepiej ile ma być pigułek w opakowaniu lekarstw a ustalanie ich liczby w pudełku to zajęcie w sam raz na takim stanowisku )
- "współpracę z lokalnymi spółdzielniami produkcyjnymi, pomoc w czasie kryzysów cenowych"

c. Zwiększenie szeroko rozumianej pomocy socjalnej:
- "osoby o niskich zarobkach byłby zwolnione z niektórych podatków na fundusze społeczne"
- "15 miliardów euro na szkolenia z umiejętności aktywnego poszukiwania pracy"
- "szerszą refundację okularów korekcyjnych, protez i aparatów słuchowych"
- "..zmniejszeniem klas w szkołach podstawowych do 12 uczniów w najbiedniejszych dzielnicach"
- "..planuje dać 500 euro każdemu 18-latkowi na cele kulturalno-edukacyjne. Pieniądze mają zostać przeznaczone na bilety do kina, teatru i koncerty"
- "obiecuje dotację państwową w kwocie 15 tysięcy euro przez trzy lata dla firm, które zatrudnią pracowników z 200 najbiedniejszych dzielnic"

2. A teraz inne ciekawe propozycje Pana prezydenta z jego programu

a. Zwiększanie wydatków. Propozycje jw. i dodatkowo np.:
- "5 miliardów euro na modernizację i komputeryzację administracji publicznej"
- "planuje utworzenie dodatkowych 15 tysięcy miejsc w więzieniach, zatrudnienie 10 tysięcy dodatkowych funkcjonariuszy policji oraz podniesienie wydatków na armię do 2 procent PKB z obecnych ok. 1,8 procent"
- "ustanowienie premii w wysokości 3 tysięcy euro rocznie dla nauczycieli pracujących w takich szkołach"
przy jednoczesnym

b. Zmniejszeniu podatków: "obniżenie podatku od osób prawnych z 33 do 25 procent"
oraz także równoczesnym

c. Zmniejszeniu deficytu budżetowego:"obniżenie deficytu państwa poniżej 3 procent"
dodajmy do tego

d. "Macron opowiada się za zmniejszeniem o jedną trzecią liczby deputowanych w Senacie i Zgromadzeniu Narodowym oraz zmniejszeniem przynajmniej o jedną czwartą liczby przedstawicieli władz lokalnych. Jest przeciwny także posłom zawodowym i chce, by jedną funkcję wybieralną można było sprawować maksymalnie trzykrotnie"
Teraz mam kolejne pytanie do Kolegi- jak na naszym ojczystym gruncie nazwałby takie obietnice? Ja nazwałbym je populistycznymi.
Ps. Wiek emerytalny we Francji to 62 lata? U nas taki wiek grozi gospodarczą apokalipsą. W relatywnie bardziej zadłużonej Francji nie szkodzi, nie trzeba go podwyższyć?

3. Pan Emanuel Macron to kość z kości, krew z krwi francuskiego establishmentu, sam jest jego członkiem, brał udział przez ostatnie lata w rządzeniu Francją na stanowiskach państwowych. Jakie są osiągnięcia tej grupy:
"Wydatki publiczne pochłaniają 57% PKB – najwięcej ze wszystkich krajów OECD. W tym wydatki socjalne stanowią aż 31,5% PKB – także najwięcej w OECD. Podatki należą do najwyższych na świecie. A będzie jeszcze gorzej, bo francuski system emerytalny jest strukturalnie niewydolny. Efektem jest permanentny deficyt finansów publicznych, który od 2008 roku nieustannie przekracza dopuszczalny przez traktat z Maastricht limit 3% PKB. Ostatnią nadwyżkę Francja zanotowała w roku 1974 za czasów prezydentury Georgesa Pompidou! Podczas gdy w 2016 roku 12 z 28 państw UE odnotowało budżet bez deficytu, Francja osiągnęła drugi najgorszy wynik w Unii.
Skutkiem nadmiernych wydatków socjalnych nieznajdujących pokrycia w podatkach jest rosnący dług publiczny, który na koniec 2016 roku dobił do 96% PKB. W latach 2005-15 produkt krajowy brutto Francji „rósł” w realnym tempie 0,9%. Przez ostatnią dekadę francuski PKB zwiększył się nominalnie(w euro) o 14,4%, czyli o jakieś 1,5% średniorocznie. Równocześnie dług publiczny wystrzelił z nieco ponad 1,2 bln euro do 2,15 bln euro, rosnąc średniorocznie w tempie niemal 12%! Kraj jest zatem na prostej trajektorii do bankructwa, przed którym (póki co) broni go Europejski Bank Centralny na potęgę monetyzujący długi rządów strefy euro"
( za: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Emmanuel-M...ki-7515110.html ) Tak a propos- jakieś sankcje spotkały Francję za przekroczenie dopuszczalnego deficytu? Bo Pan Macron jak to powiada pismo "źdźbło widzi w oku bliźniego swego, belki w swoim nie dostrzega"

3. Jeżeli przeniesiemy "osiągnięcia" Panów typu Macrona na pułap UE to oczywiście otrzymamy to co dzieje się teraz tylko więcej: dalszą marginalizację gospodarki unijnej ( pamięta Kolega Strategią Lizbońską?- dogoniliśmy już chyba USA? ) w ramach gospodarki światowej, dalsze ograniczanie swobód obywatelskich i dalsze zmniejszanie bezpieczeństwa. Gdyż właśnie polityka jaką proponuje Pan Macron i jaką chce realizować ( i już realizował jako członek rządu ) we Francji jest szkodliwa dla UE. Tacy ludzie szkodzą tej organizacji.

Ten post był edytowany przez nowy2002: 26/05/2017, 10:41
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #54

     
Prawy Książę Sarmacji
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.326
Nr użytkownika: 98.849

 
 
post 26/05/2017, 14:44 Quote Post

CODE
Macron jest liberałem. Nazwałby go "populistycznym liberałem" co jest lepsze niż gdyby był tylko populistą lub populistycznym narodowcem albo lewicowcem.

Czyli są równi i równiejsi populiści? No ale czego ja od ciebie oczekuję rolleyes.gif
Kontrargumentów do analizy Wielomskiego też nie wrzucisz, bo centrala nie przysłała?
 
User is offline  PMMini Profile Post #55

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 26/05/2017, 15:50 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 26/05/2017, 8:30)
Jeżeli się z kimś dyskutuje to należałoby mieć choć podstawową wiedzę na tematy na które człek się wypowiada. Ty tej wiedzy nie masz i piszesz bzdury. Na podstawie tych bzdur prowadząc kolejne wywody.

ZSRR to było państwo komunistyczne.
*


No rzeczywiście, z wiedzą to u mnie krucho.
Jakoś brakuje mi wiedzy na temat tego, że ZSRR był państwem komunistycznym.
Wiem, że Towarzysz Lenin obiecywał wprowadzenie komunizmu ale to w przyszłości. Sam wprowadzić nie zdążył.
Potem komunizm obiecywał towarzysz Stalin ale też jakoś do niego nie doszedł. Towarzysz Chruszczow to nawet jakieś daty podawał. Zdaje się, że to miało być po wyprzedzeniu USA. Nie wiem czy towarzysz Breżniew obiecywał kiedy wprowadzi komunizm, ale o ile pamiętam nigdy chyba nie zadeklarował, że się udało.
I tak od Ilicza do Ilicza ten komunizm to były obiecanki i tyle. Potem nikt już do tego głowy nie miał.
No ale jak wcześniej napisałem, co ja tam wiem...
Może Kolega Napoleon podzieli się swoja imponującą wiedzą i podpowie kiedy ogłoszono ZSRR państwem komunistycznym?

QUOTE(Napoleon7 @ 26/05/2017, 8:30)
Tak. Ja wiem, że dla wielu polityk, który nie przestrzega skrajnych zasad wolnego rynku, jest lewakiem. Ale takich polityków nie ma. Nie ma już na świecie czystego liberalizmu. Uwzględniając ten fakt Macron ma stosunkowo liberalne podejście do gospodarki. O czym świadczą choćby proponowane przez niego reformy.
*


Drogi Napoleonie (z numerem siódmym).
Ja wiem że jak się czasem człek zacietrzewi to i głupotę palne. Jednak Nazywanie liberałem faceta który chce metodami administracyjnymi zdusić konkurencje to gruba przesada.
Pooddychaj głęboko, umyj twarz zimna wodą i jeszcze raz przemyśl co chciałeś napisać.

A w ogóle to pozdrowienia z Oceanu Indyjskiego!
 
User is offline  PMMini Profile Post #56

     
Napoleon7
 

VIII ranga
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.975
Nr użytkownika: 58.281

 
 
post 26/05/2017, 18:51 Quote Post

CODE
Można prosić aby Kolega podał fakty świadczące o owym liberalnym podejściu do gospodarki?

A czytać nie potrafisz? Ograniczenie deficytu, uelastycznienie (jak to nazywa) zasad zatrudniania, wyraźnie kwestionuje 35-godzinny dzień pracy (który jest we Francji "święty", więc trudno by go podważał) itd. Tego jest naprawdę dużo, więc dziwię się pytaniu skoro sam mi dostarczasz artykuł na temat jego programu.

CODE
Dofinansowywanie z publicznych pieniędzy wybranych sektorów gospodarki:

A co w tym dziwnego? I dlaczego miałoby to świadczyć o jego antyliberalizmie.

CODE
Propozycje świadczące o chęci ograniczania swobody działalności gospodarczej i wolnego rynku:

Patrz wyżej. Mylisz pojęcia.

CODE
Zwiększenie szeroko rozumianej pomocy socjalnej:

Czy zwiększenie wydatków na szkolenie pomagające zdobyć kwalifikacje to działania antyliberalne?! Czytałeś Smitha i Ricarda? Poza tym pamiętajmy, że to są wybory.

Z resztą jest dokładnie tak samo. Wspominałem w poprzednim poście. Dla niektórych jakakolwiek ingerencja państwa w cokolwiek jest objawem "lewactwa".

CODE
Czyli są równi i równiejsi populiści?

biggrin.gif dobra uwaga! smile.gif ale pamiętaj, że ja patrzę na sprawę z punktu widzenia określonych poglądów. Ja nie jestem i nie udaje osoby obiektywnej wink.gif

CODE
Może Kolega Napoleon podzieli się swoja imponującą wiedzą i podpowie kiedy ogłoszono ZSRR państwem komunistycznym?

kolego Gregski. wybacz mi te uwagę, ale porównywanie UE do ZSRR z tezą, że to w gruncie rzeczy to samo lub coś podobnego jest ewidentnym przykładem ignorancji. nic na to nie poradzę. Oczywiście możesz mieć inne zdanie na ten temat, jeżeli jednak chcesz podjąć dyskusje sugerowałbym jakieś konkrety a nie plecenie trzy-po-trzy. Zważ na to, że pomimo mej opinii o twojej wiedzy na ten temat wykazałem się szacunkiem i przedstawiłem mój punkt widzenia. Zasadą jest bowiem, że gdy zaczyna się dyskutować na jakiś temat, to zaczyna się od postawy - przedstawia się swój punkt widzenia na sprawę w oparciu o który dyskusje można prowadzić dalej.

A za pozdrowienia dziękuję! Niestetym równie atrakcyjnych przekazać nie mogę. Ale też pozdrawiam.

Ten post był edytowany przez Napoleon7: 26/05/2017, 18:52
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #57

     
SaperPolska
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 26
Nr użytkownika: 101.674

 
 
post 26/05/2017, 23:11 Quote Post

Porównywanie ZSRR do UE jest kompletnie irracjonalne, bo w większości przypadków stoją po przeciwnych biegunach. Weźmy dla przykładu wolność słowa, wolny przepływ kapitału, otwarte granice, oraz przede wszystkim całkowitą dobrowolność uczestnictwa w tej organizacji.
 
User is offline  PMMini Profile Post #58

     
gregski
 

Pirat of the Carribean
********
Grupa: Użytkownik
Postów: 3.067
Nr użytkownika: 12.159

Stopień akademicki: mgr inz
Zawód: ETO
 
 
post 27/05/2017, 0:57 Quote Post

QUOTE
kolego Gregski. wybacz mi te uwagę, ale porównywanie UE do ZSRR z tezą, że to w gruncie rzeczy to samo lub coś podobnego jest ewidentnym przykładem ignorancji. nic na to nie poradzę.

Kolego Napoleonie (z numerem siódmym) nie napiszę, iż to że nie dostrzegasz podobieństw tych dwóch tworów jest przykładem ignorancji.
Napiszę,że jest przykładem zacietrzewienia ideologicznego, oraz czegoś co Wańkowicz nazwał mianem "Chciejstwa". Marzysz o idealnym świecie, marzysz, że UE go zapewni..
Napisałem:
QUOTE
Oczywiście zamordyzm i ekonomiczny idiotyzm na zupełnie innych poziomach. Dlatego w UE wszystkie te procesy upadłościowe będą przebiegać znacznie wolniej.
i muszę przyznać, że zapomniałem o jeszcze jednym czynniku odróżniającym te twory. Zbrojenia. Upadek ZSRR został przyspieszony przez fakt, że olbrzymią część środków marnowano na gigantyczne zbrojenia i eksportowanie rewolucji na cały świat. UE takich wydatków nie ma. No i startuje z zupełnie innego poziomu, więc tonąć będzie dłużej.

A liberał który grzmi, że nieuczciwe jest przenoszenie fabryki pralek w miejsce gdzie da się produkować taniej jest po prostu śmieszny.
Koszt produkcji jest jednym z filarów konkurencji (oprócz paru innych czynników jak jakość czy szybkość).
Ten "liberał chce zlikwidować jeden z filarów konkurencji by Francja mogła jakoś przetrwać. Można go zrozumieć ale nazywać liberałem to przesada. Tak jak domagać się od nas byśmy byli solidarni w sytuacji gdy inni ciągną tą "kołderkę w swoją stronę ile wlezie.

Ponowne pozdrowienia! (a miejsce wcale nie takie atrakcyjne)
 
User is offline  PMMini Profile Post #59

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 27/05/2017, 14:12 Quote Post

QUOTE(Napoleon7 @ 26/05/2017, 8:30)

CODE
O jakim liberalizmie Macrona piszesz? Gospodarczym?

Tak. Ja wiem, że dla wielu polityk, który nie przestrzega skrajnych zasad wolnego rynku, jest lewakiem. Ale takich polityków nie ma. Nie ma już na świecie czystego liberalizmu. Uwzględniając ten fakt Macron ma stosunkowo liberalne podejście do gospodarki. O czym świadczą choćby proponowane przez niego reformy.
*


To jest dobre. Facet (E.M.) był w partii socjalistycznej, był w ekipie sekretarzy socjalistycznego prezydenta Francji, był ministrem w rządzie socjalistycznego premiera, jest zwolennikiem głębokiego regulowania rynku przez biurokrację państwową i ponadpaństwową, ale w disnejowskiej nibylandii, jaką tu lansuje Napoleon7 wychodzi, że lepiej będzie brzmiało, że to liberał gospodarczy (pewnie dlatego, żeby odgonić od siebie myśl, że EU w coraz większym stopniu przypomina socjalistyczny megakołchoz), to Napoleon z niego zrobił owego liberała bez problemu. Napoleonie7, jak tam z pogodą na twojej planecie?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #60

28 Strony « < 2 3 4 5 6 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej