Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
19 Strony < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Redakcje "Mein Kampf", Czy ten tekst się zmieniał?
     
Ritter
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 6
Nr użytkownika: 18.185

Konrad K
Zawód: kryptolog
 
 
post 22/05/2006, 23:10 Quote Post

Ech, przeczytałem cały topik po czym w swojego torrenta wrzuciłem hasło Mein Kampf. Zgadnijcie ile dostałem zwrotnych odpowiedzi albo sami przeprowadźcie eksperyment. ;/

Pzdr. for all
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #16

     
Szaman
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 18.208

Marcin Szymanski
Stopień akademicki: mgr
Zawód: wolny
 
 
post 23/05/2006, 17:31 Quote Post

QUOTE(Ritter @ 23/05/2006, 0:10)
Ech, przeczytałem cały topik po czym w swojego torrenta wrzuciłem hasło Mein Kampf. Zgadnijcie ile dostałem zwrotnych odpowiedzi albo sami przeprowadźcie eksperyment. ;/

Pzdr. for all
*




Wynik raczej oczywisty. Jeżeli w ogóle istniał sens takiego zakazu to istnienie internetu go przekreśla. Kto chce poznać Mein Kampf - pozna.

Co gorsza zakaz publikacji wywołuje u niektórych wrażenie, iż w tej książce są jakieś "prawdy objawione", z którymi ustanawiający zakaz boją się i nie potrafią polemizować.


 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #17

     
Herbatnik
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 11
Nr użytkownika: 17.048

Stopień akademicki: uczen
Zawód: uczen
 
 
post 23/05/2006, 19:48 Quote Post

Chce tylko powiedziec ze mein kampf to zle zinterpretowane poglady nietzschego. widac to bardzo wyraznie . Wystarczy zwrocic uwage na bliskosc siostry nitzschego z hitlerem . Mysle ze powinna byc udostepniona bo kazdy powinien miec wybor co jest dla niego dobre a co zle
 
User is offline  PMMini Profile Post #18

     
Daniel von Pietruszewski
 

I ranga
*
Grupa: Użytkownik
Postów: 29
Nr użytkownika: 11.144

Daniel Pietruszewski
Stopień akademicki: licealista
Zawód: uczen
 
 
post 24/05/2006, 13:48 Quote Post

I tak jest wystarczy znależć w necie. Istieje wolność slowa każdy czyta co chce. I tak niepowstrzyma to przed byciem faszystom np. Roman Giertych
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
Adrian Mole
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 147
Nr użytkownika: 6.519

Zawód: Kibic
 
 
post 28/05/2006, 12:11 Quote Post

Powinna być dostępna. Człowiek który nie chce to tego nie przeczyta.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #20

     
IShotTheSheriff
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 5
Nr użytkownika: 18.426

Zawód: uczennica
 
 
post 28/05/2006, 21:07 Quote Post

Według mnie książka powinna być dostępna, bo jest źródłem historycznym niewątpliwie i pozwala na zobaczenie na własne oczy jakim... kimś (nie użyję słowa człowiek! dry.gif ) był Adolf. Jeżeli chodzi o tych nieletnich skinów i większości "letnich" też, to oni czytając nie rozumieją zapewne co najmniej 50% słów znajdujących się w książce (wiem, mam tego typu brata, on ma tego typu znajomych, jak go kiedyś poprosiłam, żeby pokazał mi skina, który skończył studia to tak jakoś dziwnie milczał... confused1.gif wink.gif ). Teraz jest na to moda, ach ta młodzież wszechpolska i te inne "fajne" zgrupowania. Może w BravoGirl zaczną umieszczać plakaty Giertycha, może Hitlera - tego nie wiem rolleyes.gif wink.gif . Ale jak każda moda i ta wkońcu przeminie. Dodatkowym argumentem jest fakt, że zakazany owoc kusi najbardziej, a jakby nie był zakazany - może kusiłby mniej?
W kwestii nieświadomości ludzi co do nazizmu, jestem za przedmówcami.
Dlatego moim zdaniem nie jest pozytywnym zjawiskiem popadanie z jednej skrajności w drugą...
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #21

     
Gritzmann
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 59
Nr użytkownika: 19.247

katarzyna gritzmann
 
 
post 23/06/2006, 12:45 Quote Post

Ja również jestem za tym by była dostępna. Moim zdaniem czyta się ją tak trudno, że nie ma obaw by mogła stać się czyjąś "biblią"...
A sądzę, że jest ciekawym źródłem dla psychologów i psychiatrów...
k.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #22

     
Filip II
 

VI ranga
******
Grupa: Przyjaciel forum
Postów: 1.011
Nr użytkownika: 3.493

 
 
post 27/06/2006, 7:21 Quote Post

Każda lektura powinna być dostępna, zakazywanie "Mein Kampf" to tylko kolejny argument dla nazistów. Zakazany owoc lepiej smakuję.

Daniel von Pietruszewski : Co ma Mein Kampf do bycia "faszystom" takim jak Giertych ? Zresztą co to za faszysta... ?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #23

     
pdwd
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 214
Nr użytkownika: 15.045

Przemek :D
Stopień akademicki: maturzysta
Zawód: uczeñ
 
 
post 30/06/2006, 2:13 Quote Post

Zgodnie z życzeniem, ma być dostępna, proszę bardzo:
http://www.hitler.org/writings/Mein_Kampf/

Zamieszczam, jako źródło historyczne.

Życzę miłej lektury.
Sądzę, że temat można zamknąć.
pzdr
 
User is offline  PMMini Profile Post #24

     
Karil
 

Nowicjusz
Grupa: Użytkownik
Postów: 2
Nr użytkownika: 20.090

Krzysztof Czarnocki
Stopień akademicki: Mgr
 
 
post 2/08/2006, 6:08 Quote Post

"Mein Kampf" doczekała się różnych przekładów i różnych mutacji patrz "Filozofia Adolfa Hitlera w Mein Kampf" wyd ETHOS , 1992. Ponadto w tzw "obiegu" funkcjonuje ona nieomal jak coś legendarnego , jakiekolwiek zabranianie publicznego dostepu do jej lektury zostanie odebrane jako próba cenzury . Sądzę że należy poprostu wraz z oryginalnym tekstem Adolfa H. umieścić notke historyczną do czego to doprowadziło , oraz rzeczowo tytknąć wsztstkie błędy merytoryczne tej książki a troche ich jest .
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #25

     
osorkon
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 194
Nr użytkownika: 19.657

Zawód: epikurejczyk
 
 
post 2/08/2006, 19:38 Quote Post

Main Kampf ma już dwa wydania ,poziom bardzo niski,chaos zupełny,kto chce niech czyta ,ale jeżeli jakiś domorosły faszysta myśli że znajdzie w niej natchnienie,to może się zdziwić.Czytałem,nędza i rozpacz.
 
User is offline  PMMini Profile Post #26

     
Marcin R.
 

IV ranga
****
Grupa: Użytkownik
Postów: 467
Nr użytkownika: 15.023

Stopień akademicki: magister historii
 
 
post 2/08/2006, 19:43 Quote Post

Też próbowałem czytać. Wymiękłem, to czysty kliniczny obraz paranoii z manią prześladowczą. Ale sądzę, że powinna być dostępna, jak ktoś chce niech czyta. Chociaż wątpię czy ktoś to jeszcze u nas wyda. Niedługo zabronią wydawać "Pan Samochodzika", bo to o panu w średnim wieku który zadawał się z młodymi harcerzami. Podejrzane, ani chybi...
Ps. Taki mały offtopic.gif
Pozdrawiam Marcin
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #27

     
pan_L.
 

II ranga
**
Grupa: Użytkownik
Postów: 92
Nr użytkownika: 6.637

 
 
post 2/08/2006, 20:23 Quote Post

Podobnie jak przedmówca "próbowałem" czytać, ale nie dałem rady. Nie jest to książka którą by się dobrze czytało i dlatego wątpię, żeby to czy jest legalna czy nie miało jakikolwiek wpływ na rozprzestrzenianie się nazizmu, czy raczej neonazizmu.

Co do tych młodych neonazistów to też nie wydaje mi się czy dostępnośc tej książki ma na nich jakiś wpływ, raczej polega to na tym, że jeśli któryś kupi to tylko po to, żeby książka była n półce- tak "dla szpanu", żeby kolegom pokazać. Czy przeczyta czy nie i tak ma całą masę różnych gazet, artykułów czy stron internetowych, przy pomocy których może sobie wyrobić nazistowski światopogląd.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #28

     
Tymoteusz Bojczuk
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 745
Nr użytkownika: 12.235

Tymoteusz Bojczuk
Stopień akademicki: mgr
Zawód: pisarz
 
 
post 5/08/2006, 20:26 Quote Post

Ta ksiazka ani nie jest dostepna, ani niedostepna, tylko jej dostep jest limitowany - mozna ja legalnie przeczytac w uniwersyteckiej czytelni np. Uniw. Slaskiego, (ale tylko w czytelni i tylko dla studentow). I tak powinno pozostac.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #29

     
Mefistofeles
 

Diabeł Łańcucki
*****
Grupa: Banita
Postów: 586
Nr użytkownika: 16.961

Carolus
Zawód: BANITA
 
 
post 10/08/2006, 13:28 Quote Post

Piszecie jakby była niedostępna... A to nieprawda. Można to kupić w Empiku tyle, że z pod lady. Nie leży tak na widoku, ale wystarczy spytać. A z resztą, ten kto chce i tak kupi. Wycofanie jednej debilnej książki nie wpłynie na obniżenie fali rasizmu, tylko podniesie cenę książki i dla niektórych stanie się atrakcyjniejsza (zakazany owoc).
 
User is offline  PMMini Profile Post #30

19 Strony < 1 2 3 4 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej