Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
2 Strony < 1 2 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Fenomen "Isaury"
     
wysoki
 

X ranga
**********
Grupa: Supermoderator
Postów: 20.848
Nr użytkownika: 72.513

Rafal Mazur
Stopień akademicki: magazynier
 
 
post 28/09/2015, 11:34 Quote Post

W kontekście zdziwienia w innym temacie co do wiary widzów w oglądaną fikcję:
QUOTE
Na Kubie imieniem Leôncio zostaje nazwana odmiana tropikalnej grypy (...) Na Węgrzech widzowie zbierają pieniądze na wykup Isaury i wysyłają do MSZ

http://historia.focus.pl/swiat/niewolnica-...u-1541?strona=1
 
User is offline  PMMini Profile Post #16

     
TLM
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 106
Nr użytkownika: 6.177

 
 
post 1/11/2015, 20:05 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 7/12/2013, 18:13)
To było coś niesamowitego. Ludzie dzieciom nadawali (czy chcieli nadawać) imiona Isaura i Leonzio... Poziom aktorski, czy raczej maniera grania według mnie były nie do oglądania, ale najwyraźniej kupa narodu nie podzielała tego sądu...
*

Imienia Leoncio raczej nikt nie nadawał, bo był to wyjątkowo czarny charakter. Jeśli już nadawano jakieś męskie imię, to chyba Tobiasz (od pierwszego narzeczonego Isaury, którego Leoncio wykończył), choć wielu telewidzom imię Tobiasz kojarzyło się z niewolnikiem Tobim z serialu "Korzenie", nadawanego chyba w 1980 czy 1981 roku i nie każdy chciał nadawać dziecku imię, które nosił czarny niewolnik.
Chociaż i z imieniem Izaura nie było szału. W Polsce ogółem jest ok. 70 kobiet o imieniu Isaura lub Izaura (http://film.onet.pl/artykuly-i-wywiady/pierwsza-niewolnica-polski-ludowej/6yznw). Więc raczej boomu na to imię nie było.

Ten post był edytowany przez TLM: 1/11/2015, 20:06
 
User is offline  PMMini Profile Post #17

     
memex
 

VI ranga
******
Grupa: Moderatorzy
Postów: 1.264
Nr użytkownika: 1.184

Stopień akademicki: N/D
Zawód: kalkulator mocy
 
 
post 2/11/2015, 14:44 Quote Post

QUOTE(TLM @ 1/11/2015, 20:05)
Chociaż i z imieniem Izaura nie było szału.

Owszem, imię Izaura było niezbyt popularne, bo po prostu brzydkie dla nas Polaków (skojarzenie z dinozaurem wink.gif). Ale w tamtych czasach wiele razy słyszałem, że nadawano dziewczynkom imię Malwina (lepiej brzmiące), czyli imię jednej z bohaterek serialu (była to bodajże siostra ponurego Leonzia). Taki fakt z pewnością miał miejsce w mojej dalszej rodzinie, czy też w kręgu znajmonych moich rodziców.
Ja osobiście serialu nie cierpiałem, natomiast kilka lat temu TV Silesia emitowała go ze śląskim gwarowym tłumaczeniem tekstu (Bercik i Andzia) z dodatkiem szczypty współczesnych słówek i pojęć. Ale była polewa... smile.gif
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #18

     
metalcoola
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 251
Nr użytkownika: 47.635

Stopień akademicki: BANITA
 
 
post 2/11/2015, 18:16 Quote Post

Pierwszy raz usłyszałem to imię w Herkulesie Disneya "Pamiętasz jak parę lat temu co drugi chłopak miał na imię Jazon, a dziewczynka Izaura?" potem ojciec powiedział, że moja kuzynka miała mieć na imię Izaura, ale jak dziadek się dowiedział, to się trochę zdenerwował smile.gif

Ten post był edytowany przez metalcoola: 2/11/2015, 18:21
 
User is offline  PMMini Profile Post #19

     
radza
 

III ranga
***
Grupa: Użytkownik
Postów: 100
Nr użytkownika: 58.044

Stopień akademicki: dr
Zawód: hydrobiolog
 
 
post 15/11/2015, 1:24 Quote Post

Pracownicy MPWiK ( w jednym z dużych miast w Polsce) pracujący w firmie w latach 80-ych, opowiadają jako anegdotę, że w czasach niedoborów ciepłej wody czy wody w ogóle w budynkach na wyższych piętrach sugerowali dzwoniącym i wnerwionym żeby szli się kąpać jak będzie Isaura w TV, wtedy zużycie wody maksymalnie spadało. Z kwestii "dziwienia się" kiedy w ZSSR emitowano "Ośmiornicę" do aktora grającego tego włoskiego komisarza przychodziły listy "żeby przeprowadził się do Związku Radzieckiego i żył w spokoju bez zagrożenia za strony mafii" smile.gif. Nieźle by wdepnął smile.gif, swoja drogą jaki był wpływ tego serialu na rozwój "ruskiej mafii" w latach 90-tych.

Ten post był edytowany przez radza: 15/11/2015, 1:29
 
User is offline  PMMini Profile Post #20

2 Strony < 1 2 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej