Witaj GOŚCIU ( Zaloguj się | Rejestracja )
 
6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

> HANNA GRONKIEWICZ-WALZ
     
Timu
 

V ranga
*****
Grupa: Użytkownik
Postów: 557
Nr użytkownika: 82.279

Zawód: prawnik
 
 
post 11/05/2017, 17:44 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 11/05/2017, 16:21)
http://wpolityce.pl/polityka/339239-minist...dliwosc-polakom
Ta komisja to będzie prawdziwy sprawdzian dla Jakiego. Szczerze mówiąc nie wyobrażam sobie trudniejszego sprawdzianu. Według mnie są duże szanse że da sobie radę.
*



Oho. Politycy biorą się za sprawiedliwość. W następnej kadencji się powoła nową komisję, która będzie zmieniać "decyzje" tej komisji. Gdzie tu pewność prawa?
 
User is offline  PMMini Profile Post #31

     
monx
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.038
Nr użytkownika: 34.919

Zawód: prawnik
 
 
post 11/05/2017, 18:15 Quote Post

O tym ze na reprywatyzacji jako absolwent prawa lub po prostu obrotny człowiek nie zawsze legalnymi metodami mogę zarobić olbrzymie pieniądze usłyszałem na I roku studiów- był rok 2005.
O ogromnych przekrętach na reprywatyzacji gronu kilkudziesięciu conajmniej osob -studentów prawa WPiA UW zupełnie otwarcie opowiadał nam na wykładach dr Banaszczyk wybitny adwokat warszawski-był rok 2008.
W tygodniku Przegląd od co najmniej 10 lat od kiedy czytam to pismo co roku jest przynajmniej kilka szczegółowych i alarmujących tekstów na ten temat
A funkcjonariusze państwa obudzili sie w 2014 roku

bez komenarza wink.gif
 
User is offline  PMMini Profile Post #32

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 11/05/2017, 19:39 Quote Post

Wlasnie w 2008r. moi znajomi dostali ogromne odszkodowanie za fabryke,dzialke i kamienice w Warszawie,kamienice do dzis maja w posiadaniu.Walczyli bardzo dlugo,zadluzyli sie,nie wiem ile dostali za to wszystko.

Ten post był edytowany przez Arheim: 12/05/2017, 18:49
 
User is offline  PMMini Profile Post #33

     
Arheim
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.978
Nr użytkownika: 70.627

Stopień akademicki: MS
 
 
post 12/05/2017, 19:49 Quote Post

Lawina roszczeń zaczęła się w Warszawie chyba w 2005r. o ile pamiętam,ale jak to było z tym skupowaniem roszczeń,kiedy to sie zaczęło ?
 
User is offline  PMMini Profile Post #34

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 15/05/2017, 22:09 Quote Post

Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005 Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!

Ten post był edytowany przez emigrant: 15/05/2017, 22:10
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #35

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.418
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/05/2017, 10:04 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 15/05/2017, 23:09)
Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005  Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji  laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!
*


Uważasz, że tylko za PO? Przypomnij sobie działalność Komisji Majątkowej oraz fakt, że raport powstały w 2012 roku został utajniony, a to, co przeciekło do mediów wskazywało na szereg nieprawidłowości. Już nie wspominając o powiązaniach pewnego redemptorysty z obecnym rządem.
Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #36

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 16/05/2017, 11:05 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 10:04)
QUOTE(emigrant @ 15/05/2017, 23:09)
Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005  Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji  laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!
*


Uważasz, że tylko za PO? Przypomnij sobie działalność Komisji Majątkowej oraz fakt, że raport powstały w 2012 roku został utajniony, a to, co przeciekło do mediów wskazywało na szereg nieprawidłowości. Już nie wspominając o powiązaniach pewnego redemptorysty z obecnym rządem.
Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości.
*


Aha, to taka linia zaczyna obowiązywać... No, tak, skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje (nie licząc Napoleonów wszelkiej maści, oczywiście), to jedziemy z ad Murzynam. Tylko jest jedne zgrzyt- na razie wygląda na to, że pod PiSem trochę jednak te możliwości są ograniczone.

Tu odpowiedź Jakiego na zapowiedzi niestawienia się przed komisją "HGWowej":
http://www.tysol.pl/a7287--video-Co-grozi-...Grzywny-zarzuty

Ten post był edytowany przez emigrant: 16/05/2017, 11:17
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #37

     
Delwin
 

VII ranga
*******
Grupa: Użytkownik
Postów: 2.951
Nr użytkownika: 30.421

 
 
post 16/05/2017, 13:46 Quote Post

Sprawy repry były znane w Warszawie już ze 20 lat. W końcu nie bez powodu jednym z ważniejszych wykładów była kwestia dekretu Bieruta - bo jak chciałeś jakikolwiek biznes w nieruchomościach w Warszawie to trzeba było trzepać sprawę reprywatyzacji i roszczeń aby po kupnie gruntu od Skarbu Państwa czy miasta nie zostać z ręką w nocniku. A w sprawie reprywatyzacji zawsze byli równi (wszyscy inni) i równiejsi (rozmaite kościoły, głównie KK). Z tego też powodu repry nikt tak naprawdę nie ruszy bo by trzeba pogrzebać też w sprawach kościelnych...
 
User is offline  PMMini Profile Post #38

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.418
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 16/05/2017, 14:51 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 16/05/2017, 12:05)
QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 10:04)
QUOTE(emigrant @ 15/05/2017, 23:09)
Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005  Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji  laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!
*


Uważasz, że tylko za PO? Przypomnij sobie działalność Komisji Majątkowej oraz fakt, że raport powstały w 2012 roku został utajniony, a to, co przeciekło do mediów wskazywało na szereg nieprawidłowości. Już nie wspominając o powiązaniach pewnego redemptorysty z obecnym rządem.
Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości.
*


Aha, to taka linia zaczyna obowiązywać... No, tak, skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje (nie licząc Napoleonów wszelkiej maści, oczywiście), to jedziemy z ad Murzynam. Tylko jest jedne zgrzyt- na razie wygląda na to, że pod PiSem trochę jednak te możliwości są ograniczone.
*


A, gdzie ja zaprzeczam? Bądź łaskaw wskazać odpowiedni fragment.
Stwierdziłem oczywisty fakt, ale najwidoczniej uwzględniasz tylko pewien wycinek rzeczywistości, bo pasuje w poglądach.

Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 16/05/2017, 14:53
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #39

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2017, 1:19 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 14:51)
QUOTE(emigrant @ 16/05/2017, 12:05)
QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 10:04)
QUOTE(emigrant @ 15/05/2017, 23:09)
Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005  Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji  laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!
*


Uważasz, że tylko za PO? Przypomnij sobie działalność Komisji Majątkowej oraz fakt, że raport powstały w 2012 roku został utajniony, a to, co przeciekło do mediów wskazywało na szereg nieprawidłowości. Już nie wspominając o powiązaniach pewnego redemptorysty z obecnym rządem.
Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości.
*


Aha, to taka linia zaczyna obowiązywać... No, tak, skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje (nie licząc Napoleonów wszelkiej maści, oczywiście), to jedziemy z ad Murzynam. Tylko jest jedne zgrzyt- na razie wygląda na to, że pod PiSem trochę jednak te możliwości są ograniczone.
*


A, gdzie ja zaprzeczam? Bądź łaskaw wskazać odpowiedni fragment.
Stwierdziłem oczywisty fakt, ale najwidoczniej uwzględniasz tylko pewien wycinek rzeczywistości, bo pasuje w poglądach.
*

A ja nie pisałem, że zaprzeczasz, tylko, że używasz argumentów ad Murzynam.
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #40

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.418
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/05/2017, 15:14 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/05/2017, 2:19)
QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 14:51)
QUOTE(emigrant @ 16/05/2017, 12:05)
QUOTE(ChochlikTW @ 16/05/2017, 10:04)
QUOTE(emigrant @ 15/05/2017, 23:09)
Niedawno nastąpiły aresztowania... A tutaj info, że można nabyć kamienicę wartą 7 mlnów za tysiąc pięćset złotych:
http://wpolityce.pl/polityka/339869-wiadom...ednej-z-dzialek

Za PO faktycznie był to kraj nieograniczonych możliwości dla niektórych... Jak w dodatku nieoceniona Julia (ta od szukania pisowskich afer, acha byłbym zapomniał- i szefowa w latach 2001-2005  Transparency Interantional Polska oraz (wtedy) pełnomocnik rządu d/s korupcji  laugh.gif) jeszcze pomoże, to.... sky is the limit!
*


Uważasz, że tylko za PO? Przypomnij sobie działalność Komisji Majątkowej oraz fakt, że raport powstały w 2012 roku został utajniony, a to, co przeciekło do mediów wskazywało na szereg nieprawidłowości. Już nie wspominając o powiązaniach pewnego redemptorysty z obecnym rządem.
Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości.
*


Aha, to taka linia zaczyna obowiązywać... No, tak, skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje (nie licząc Napoleonów wszelkiej maści, oczywiście), to jedziemy z ad Murzynam. Tylko jest jedne zgrzyt- na razie wygląda na to, że pod PiSem trochę jednak te możliwości są ograniczone.
*


A, gdzie ja zaprzeczam? Bądź łaskaw wskazać odpowiedni fragment.
Stwierdziłem oczywisty fakt, ale najwidoczniej uwzględniasz tylko pewien wycinek rzeczywistości, bo pasuje w poglądach.
*

A ja nie pisałem, że zaprzeczasz, tylko, że używasz argumentów ad Murzynam.
*


Napisałeś cytuję - skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje. Nie użyłem też, jak uważasz argumentu ad Murzynam, ale stwierdziłem oczywisty fakt - Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości. Z którym się chyba zgodzisz?
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #41

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 17/05/2017, 15:26 Quote Post

QUOTE(ChochlikTW @ 17/05/2017, 15:14)
Napisałeś cytuję - skoro zaprzeczanie oczywistym faktom nic nie daje.
Nie chodziło, że ty zaprzeczasz. To nie jest tożsame z twierdzeniem, że zaprzeczałeś. Ale dobrze- napisałem niewyraźnie, stąd nieporozumienie- moja wina.
QUOTE
Nie użyłem też, jak uważasz argumentu ad Murzynam, ale stwierdziłem oczywisty fakt - Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości. Z którym się chyba zgodzisz?
Nie nie zgodzę się. Dla tych z afery reprywatyzacyjnej czasy PO były czasami owych możliwości (to, że nie tylko PO nie jest argumentem na obronę rządów PO). Czasy PiSu nie są.

Ten post był edytowany przez emigrant: 17/05/2017, 15:26
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #42

     
ChochlikTW
 

W trakcie uczłowieczania
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 11.418
Nr użytkownika: 98.976

Stopień akademicki: magister
 
 
post 17/05/2017, 16:11 Quote Post

QUOTE(emigrant @ 17/05/2017, 16:26)
QUOTE
Nie użyłem też, jak uważasz argumentu ad Murzynam, ale stwierdziłem oczywisty fakt - Więc, bez względu na to kto rządzi dla niektórych Polska była i jest krajem nieograniczonych możliwości. Z którym się chyba zgodzisz?
Nie nie zgodzę się. Dla tych z afery reprywatyzacyjnej czasy PO były czasami owych możliwości (to, że nie tylko PO nie jest argumentem na obronę rządów PO). Czasy PiSu nie są.
*


Nie wiem, gdzie dostrzegasz obronę rządów PO, ale widzę, że dostrzegasz jedynie ich winę. A Kwaśniewski wetując ustawę w 2001 nie jest współwinny, albo PiS cytując słowa J. Kaczyńskiego:

CODE
PiS też tej wstydliwej sprawy nie załatwi. Jarosław Kaczyński jest bowiem przeciwny zwracaniu majątków byłym właścicielom. – To by oznaczało, że potomkowie biednych Polaków mają zapłacić potomkom bogatych. Proszę wybaczyć, ale to jest nierealizowalne. Nikt w Polsce się na to nie zgodzi – mówił o reprywatyzacji Jarosław Kaczyński w ubiegłym roku. – Historii cofnąć się nie da – dodał prezes PiS.

http://www.newsweek.pl/polska/dekret-bieru...y,386220,1.html
Tak mówił w 2015 roku, a tak mówi teraz:

CODE
W Ministerstwie Sprawiedliwości powstał projekt ustawy, która pozwoli rozwiązać problemy powstałe w związku z reprywatyzacją w Warszawie i innych miastach - poinformował Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej. Projekt zakłada powołanie specjalnej komisji weryfikacyjnej, która będzie mogła nakładać obowiązek wielomilionowych rekompensat, jeśli uzna, że decyzja o rekompensacie została podjęta niezgodnie z prawem.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,1...yzacji-pis.html

Mieliśmy w Polsce już jedną taką komisję działająca od 89r., która działa do 2011r., a po której to zostały nieprawidłowości. Jak rozumiem nowa komisja będzie wolna od takich trosk, bo rządzi PiS i...?

Możesz uzasadnić, czemu rządy PiS-u nie są czasami, w których niektórzy mają lepiej od innych?

Zacytuję Ci słowa Jana Śpiewaka byłego członka "Stowarzyszenia Miasto jest Nasze":

CODE
[I]- Na procederze dzikiej reprywatyzacji uwłaszczyły się szeroko pojęte elity - adwokaci, deweloperzy, politycy. Oni są po wszystkich stronach barykady - w PiS, PO, nie mówiąc już o SLD. Nie mam wątpliwości, że to co dzieje się w Warszawie, jest jednym z największych wałków w III RP - dodaje.[/I]


Ten post był edytowany przez ChochlikTW: 17/05/2017, 16:11
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #43

     
emigrant
 

Antykomunista
**********
Grupa: Użytkownik
Postów: 25.903
Nr użytkownika: 46.387

Stopień akademicki: kontrrewolucjonista
Zawód: reakcjonista
 
 
post 12/06/2017, 21:29 Quote Post

Na profilu Jakiego można się dowiedzieć jakie nieruchomości pójdą na pierwszy ogień komisji:
https://www.facebook.com/jaki.patryk/photos...?type=3&theater
Po kliknięciu zaś kogo wezwą najpierw.
Tu więcej informacji o tych nieruchomościach , z komentarzem portalu:
https://wpolityce.pl/polityka/344011-tylko-...c-lista-adresow
 
User is offline  PMMini ProfileEmail Poster Post #44

     
1234
 

Wielki Wuj
*********
Grupa: Użytkownik
Postów: 4.631
Nr użytkownika: 4.636

 
 
post 12/06/2017, 22:26 Quote Post

A propo tego drugiego linka; jest odnośnik do artykułu o tym, że Kaczyńskiego oszukano w sprawie kamienicy Waltzów a w treści nic o tym nie ma, jest mowa o innej działce.
 
User is offline  PMMini Profile Post #45

6 Strony < 1 2 3 4 5 > »  
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:


Topic Options
Reply to this topicStart new topic

 

 
Copyright © 2003 - 2023 Historycy.org
historycy@historycy.org, tel: 12 346-54-06

Kolokacja serwera, łącza internetowe:
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej